تاکید رئیس شورای اروپا بر پایبندی مشروط اتحادیه اروپا به برجام

رئیس شورای اروپا: برجام برای اروپایی ها و برای امنیت جهانی خوب است. به همین علت است که ما باید این توافقنامه را حفظ کنیم.مطالب مرتبط

اروپا همچنان به برجام پایبند است

رئیس کمیسیون ثبات مالی اتحادیه اروپا با انتقاد ضمنی از خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته ای ایران تاکید کرد اتحادیه اروپا همچنان به برجام پایبند است.

رئیس کمیسیون ثبات مالی اتحادیه اروپا: کماکان به توافق هسته‌ای پایبندیم

رئیس کمیسیون ثبات مالی اتحادیه اروپا تاکید کرد که این اتحادیه اروپا همچنان به توافق هسته‌ای پایبند است و آژانس نیز بارها پایبندی ایران را تائید کرده است.

بانک مرکزی اروپا: با ما درباره مکانیسم جدید اتحادیه اروپا برای برجام مشورت نشده است

یک منبع در بانک مرکزی اروپا می‌گوید کشورهای اروپایی مشورتی با این بانک درباره طرح جدید اتحادیه اروپا در خصوص برجام انجام نداده‌اند.

یونکر: اروپا باید به تعهدات خود در برجام متعهد بماند

تهران – ایرنا - «ژان کلود یونکر» رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا تاکید کرد که این اتحادیه باید به تعهدات خود در برجام متعهد بماند.

اتحادیه اروپا همچنان به دنبال روابط نزدیک با لندن در دوران پسابریگزیت است

رئیس شورای اروپایی اظهارات احساسی و توهین آمیز درباره اتحادیه اروپا از سوی وزرای انگلیس را به شدت مورد انتقاد قرار داده و به لندن تاکید کرد تا پیشنهاد روابط بسیار نزدیک با اتحادیه را پس از بریگزیت بپذیرد.

فرجی‌راد: باید راه‌های اتصال به اتحادیه اروپا را پیدا کنیم

مدیرکل شورای راهبردی روابط خارجی گفت: با توجه به ساز و کار جدیدی که اتحادیه اروپا عملیاتی خواهد کرد، در صورت تاسیس دفتر اتحادیه اروپا در تهران، ما به طور مستمر می‌توانیم با یان کشورها ارتباط برقرار کنیم.

ترامپ: اتحادیه اروپا ساخته شده تا در زمینه تجاری از ما سوء استفاده کند

رئیس جمهور آمریکا در سخنانی با تاکید بر اینکه هیچ کس بدتر از اتحادیه اروپا با ما رفتار نمی‌کند انتقاد شدیدی به رفتار اروپا با آمریکا در زمینه تجاری وارد کرده و تاکید کرد که این اتحادیه ساخته شده تا در زمینه تجاری از ما سوء استفاده کند.

مصاحبه| رئیس کمیته هسته‌ای مجلس: بسته اتحادیه اروپا برای ادامه برجام پیش از 13 آبان اعلام می‌شود

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی گفت: بسته اتحادیه اروپا برای ادامه برجام پیش از 13 آبان اعلام می‌شود.

اشتون: ایران 100درصد به تعهدات خود دربرجام عمل می‌کند

لندن – ایرنا – مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا یکی از ویژگی های برجام را پایبندی کامل ایران به تعهداتش در این توافق عنوان کرد و گفت که در کمتر توافقی اعضاء به صورت صد در صد به تعهداتشان عمل می کنند. او همچنین خروج آمریکا از برجام را مایه تاسف خواند.

معاون پارلمان اروپا: رد توافق هسته‌ای با ایران غلط است/ حمایت از تلاش‌های اروپا برای حفظ برجام

معاون پارلمان اروپا انتقاد به توافق هسته‌ای و رد این معاهده را درست ندانست و از تلاش‌های اتحادیه اروپا برای حفظ برجام حمایت کرد.

رئیس کمیسیون اروپا: باید به توافق هسته‌ای پایبند بمانیم

رئیس کمیسیون اروپا تاکید کرد که اتحادیه اروپا باید به تعهد خود درقبال توافق هسته‌ای با ایران پایبند بماند و تحت تاثیر تغییرات در سیاست آمریکا قرار نگیرد.

اتحادیه اروپا باید به تعهدات خود در برجام پایبند بماند

رئیس کمیسیون اروپا گفت بروکسل موظف است که به تعهدات خود در توافق هسته ای با ایران پایبند بماند.

درخواست مجارستان از اتحادیه اروپا برای رفتار صادقانه و مناسب با ترکیه

نخست وزیر مجارستان از اتحادیه اروپا خواست رفتاری صادقانه و توافقی کارآمد را با ترکیه در پیش گیرد و انتقاد شدیدی به مذاکرات طولانی مدت عضویت آنکارا در اتحادیه اروپا وارد کرد.

موگرینی: اتحادیه اروپا یک ابرقدرت فرهنگی جهانی است

مسؤول سیاست خارجه اتحادیه اروپا در مراسم افتتاحیه نمایشگاه کتاب ۲۰۱۸ فرانکفورت، اتحادیه اروپا را یک ابرقدرت فرهنگی جهانی توصیف کرد.

اتحادیه اروپا اجرای نتایج انتخابات بوسنی را در نظر می‌گیرد

دو تن از رهبران ارشد اتحادیه اروپا اظهار کردند، مردم بوسنی و هرزگوین در انتخابات یکشنبه با آنان که در چالش‌های پیوستن به اتحادیه اروپا آنان را رهبری خواهند کرد، صحبت کردند.

ابهام در وضعیت حقوقی «مکانیسم ویژه» اتحادیه اروپا برای حفظ برجام

بانک مرکزی اروپا می‌گوید با این بانک هیچ رایزنی رسمی درباره ایجاد مکانیسمی ویژه جهت پرداخت پول به ایران انجام نشده است.

اردوغان: اروپا نظر نهایی خود درباره عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا را اعلام کند

رئیس جمهور ترکیه از اتحادیه اروپا خواست تا نظر نهایی خود درباره عضویت این کشور در این اتحادیه را اعلام کند.

اروپا تا ۶ ماه دیگر از هم می‌پاشد

معاون نخست وزیر ایتالیا با اشاره به انتخابات آتی اتحادیه اروپا تاکید کرد که اروپای کنونی تا ۶ ماه دیگر دچار فروپاشی شده و متلاشی می شود.

تازه ترین اظهار نظر رئیس کمیسیون اروپا درباره توافق برگزیت

رئیس کمیسیون اروپا بر این باور است که اتحادیه اروپا و بریتانیا اگر نتوانند طی ماه جاری به توافق نهایی بر سر برگزیت دست یابند، در ماه نوامبر به این توافق دست خواهند یافت.

یمن از درخواست اتحادیه اروپا استقبال کرد

تهران - ایرنا - سخنگوی جنبش انصارالله و رئیس هیات مذاکره کننده یمن، از درخواست اتحادیه اروپا برای پایان تجاوز نظامی به کشورش استقبال کرد.