تاکید رئیس شورای اروپا بر پایبندی مشروط اتحادیه اروپا به برجام

رئیس شورای اروپا: برجام برای اروپایی ها و برای امنیت جهانی خوب است. به همین علت است که ما باید این توافقنامه را حفظ کنیم.مطالب مرتبط

اتحادیه اروپا با ناتوانی در حفظ برجام نشان می‌دهد یک «ببر کاغذی» است

شورای آتلانتیک تأکید کرد، عدم موفقیت اروپایی‌ها برای تضمین اجرای توافق هسته‌ای ایران ثابت کرد، اتحادیه اروپا یک «ببری کاغذی»، بیش نیست.

حمایت اروپا پشتوانه خوبی جهت دعاوی حقوقی علیه آمریکاست

معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: اتحادیه اروپا تاکید کرده که وظیفه دارد تا از برجام حمایت کند. با توجه به اینکه از لحاظ سیاسی دولت‌های بزرگ چنین حمایتی از برجام کردند اگر که دیوان دادگستری بین‌المللی هم به این مواضع توجه کند هم از لحاظ قانونی و هم از لحاظ اق

رایزنی سفیران ایران و اتحادیه اروپا در روسیه در مورد برجام

سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه ،با «مارکوس ادرر» سفیر اتحادیه اروپا در مسکو ملاقات و در خصوص برجام، تحولات سوریه و افغانستان گفت‌وگو کرد.

سفیران ایران و اتحادیه اروپا درخصوص برجام گفت وگو کردند

مسکو - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه با سفیر اتحادیه اروپا در مسکو ملاقات و در خصوص برجام، تحولات سوریه و افغانستان گفت وگو کرد.

قوانین مسدودساز اتحادیه اروپا علیه آمریکا فردا اجرا می شود

تهران - ایرنا - اتحادیه اروپا روز دوشنبه در مورد بازگشت تحریم های ضدایرانی واشنگتن به دنبال خروج آمریکا از برجام عمیقا ابراز تاسف کرده و تاکید نمود که قوانین مسدودساز این اتحادیه برای مقابله با تحریم های آمریکا علیه ایران از فردا(سه شنبه) اجرایی می شود.

روزنامه آلمانی: اروپا باید برای حفظ برجام در برابر آمریکا مقاومت کند

یک روزنامه آلمانی برجام را برای اتحادیه اروپا مسئله‌ای امنیتی دانسته و تاکید کرد که این اتحادیه باید برای حفظ آن تلاش کرده و در برابر آمریکا مقاومت کند.

برجام و تحولات سوریه محور گفت‌وگوی سفرای ایران و اتحادیه اروپا در مسکو

سفرای ایران و اتحادیه اروپا در مسکو درباره برجام و آخرین وضعیت سوریه به رایزنی پرداختند.

سفیر نروژ بر حفظ برجام توسط اروپا تاکید کرد

تهران- ایرنا- سفیر نروژ در تهران با تأکید بر حفظ برجام از سوی کشورهای اروپایی گفت: عملیاتی کردن بسته پیشنهادی اروپا و حفظ برجام به گسترش تجارت میان بخش های خصوصی طرفین منجر می شود.

مرکل بر لزوم حمایت از مرزهای خارجی اتحادیه اروپا در برابر هجوم پناهندگان تاکید کرد

صدر اعظم آلمان با وجود انتقادهایی که به توافق پناهندگان اتحادیه اروپا با ترکیه وجود دارد از این توافق حمایت کرده و هم زمان بر لزوم حمایت از مرزهای خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد.

استقبال اتحادیه اروپا از آزادی مشروط ممدوف

مذاکرات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به بن‌بست رسید

قرار است طی هفته جاری نمایندگان اتحادیه اروپا و انگلیس درباره شرایط خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا گفت‌وگو کنند اما دو طرف هنوز نتوانسته‌اند به توافق مناسبی در این زمینه دست یابند.

تاکید اتحادیه اروپا بر حفظ و استمرار صادرات نفت و گاز ایران

اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای رسمی ضمن اظهار تاسف از وضع دوباره تحریم‌های آمریکا علیه ایران، بر تلاش برای استمرار صادرات نفت و گاز ایران تاکید کرد.

مقام پارلمان اروپا: احتمال خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا افزایش می‌یابد

رئیس محافظه کاران در پارلمان اروپا از افزایش روزافزون احتمال خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا خبر داده و گفت: پاییز داغی در انتظار ما است.

قانون اتحادیه اروپا در حمایت از برجام

کمیسیون اروپا در بیانیه ای اعلام کرد قانون مسدود کننده در حمایت از توافقنامه هسته ای ایران که به روز رسانی شده است، اجرایی می شود.

موگرینی: تلاش می‎کنیم منافع اقتصادی برجام به مردم ایران برسد

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‎گوید اثبات استقلال تجاری اتحادیه و تامین مزایای اقتصادی برجام در اولویت قرار دارد.

سفیر اتحادیه اروپا در دیدار با عمران خان: اتحادیه اروپا هیچ مخالفتی با اجرای پروژه انتقال گاز ایران به پاکستان ندارد

سفیر اتحادیه اروپا در اسلام آباد که برای عرض تبریک پیروزی عمران خان به دیدار او رفته بود، اعلام کرد اتحادیه اروپا هیچ مشکلی با اجرای پروژه انتقال گاز ایران به پاکستان ندارد بلکه خواهان پیشرفت و آبادانی این کشور است.

اقدامات اتحادیه اروپا علیه تحریم‌های ایران، تنها روی کاغذ خوب هستند

به گفته «آلدو کارکاسی»عضو پارلمان بلژیک، اقدامات اتحادیه اروپا جهت دادن اطمینان به شرکت‌های اروپایی برای مقابله با تحریم‌های آمریکا و حفظ برجام، تنها «روی کاغذ خوب هستند».

اتحادیه اروپا: از شرکت‌های اروپایی در برابر تحریم‌های آمریکا محافظت می‌کنیم

اتحادیه اروپا با اعلام خبر اجرایی شدن مقرارت مسدودکننده برای مقابله با تحریم‌های آمریکا علیه ایران، تاکید کرد که تحریم‌های یکجانبه آمریکا نقض قطعنامه 2231 است.

دیپلمات روس: خروج یکجانبه آمریکا به معنای مرگ برجام نیست

نماینده دائم روسیه در اتحادیه اروپا تاکید کرد که برجام با خروج آمریکا از بین نرفته و مسکو و شرکای اروپایی که به همراه یکدیگر روی دست‌یابی به توافق هسته‌ای کار کردند، اکنون نیز برای حفظ این توافقنامه مهم تلاش می‌کنند.

سفیر اتریش، دیجیتالی شدن مبادلات ایران و اروپا را خواستار شد

یزد ایرنا- سفیر اتریش در ایران با اشاره به برنامه های اتحادیه اروپا برای منتفع شدن ایران از منافع برجام گفت: صدای واحد 28 کشور این اتحادیه و پیشنهاد دیجیتالی کردن نقل و انتقالات با ایران از مهمترین پیام های امروز ما به ایران است.