تاکید رئیس شورای اروپا بر پایبندی مشروط اتحادیه اروپا به برجام

رئیس شورای اروپا: برجام برای اروپایی ها و برای امنیت جهانی خوب است. به همین علت است که ما باید این توافقنامه را حفظ کنیم.مطالب مرتبط

موگرینی: هیچ جایگزینی برای برجام وجود ندارد

مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا با تاکید بر اینکه آژانس بارها پایبندی ایران به تعهداتش ذیل برجام را تایید کرده است گفت: اتحادیه اروپا متعهد به اجرای کامل و موثر توافق هسته‌ای است و خواهد بود.

موگرینی: اتحادیه اروپا متحدانه برای حفظ برجام تلاش می‌کند

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از آغاز روند مقررات مسدودکننده اروپا برای مقابله با تحریم‌های آمریکا علیه تهران تاکید کرد: اتحادیه اروپا به‌طور متحد و سریع برای حفظ برجام تلاش می‌کند.

موگرینی: تا ایران به برجام پایبند است اروپا به آن متعهد می ماند

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پاسخ به یاوه گویی های وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد این اتحادیه تا زمان پایبندی ایران به توافق هسته ای، متعهد به اجرای آن است.

تاکید برپایبندی به تداوم کامل و موثر اروپا به برجام/برگزاری سومین سمینارهمکاری هسته‌ای با ایران

کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا گفت: تا وقتی ایران به اجرای تعهدات هسته‌ای خود ادامه دهد اتحادیه اروپا به سهم خود به پایبندی به تداوم کامل و موثر تعهداتش ادامه خواهد داد.

موگرینی: برجام هیچ جایگزینی ندارد

تهران- ایرنا- مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در واکنش به سخنان وزیر خارجه آمریکا، با تاکید بر پایبندی این اتحادیه به برجام، گفت که این توافق هیچ جایگزین دیگری ندارد.

اتحادیه اروپا بر اجرای کامل برجام تاکید کرد

وین - ایرنا - «هلگا اشمید» دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا در پایان نشست کمیسیون مشترک برجام با صدور بیانیه ای اعلام کرد: اعضای برجام تعهد خود به اجرای مستمر، کامل و موثر توافق هسته ای همراه با حسن نیت و در فضایی سازنده تاکید کردند.

مسئولان عرصه دیپلماسی کشور به مواضع اتحادیه اروپا مبنی بر «ناتوانی در پایبندی به برجام» پاسخ شفاف بدهند

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی به مسئولان عرصه دیپلماسی کشور توصیه کرد به مواضع اتحادیه اروپا مبنی بر «ناتوانی در پایبندی به برجام» پاسخی شفاف بدهند و از تکرار مذاکرات گنگ و مبهم گذشته جلوگیری کنند.

برای ادامه برجام ایران باید پیش‌شرط بگذارد نه اروپا/ روحانی بیشتر از هرکسی می‌داند چرا نباید به اروپا اعتماد کرد

نمایندگان اتحادیه‌های بزرگ دانشجویی در میزگردی که در خبرگزاری فارس برگزار شد نسبت به عدم اعتماد به اروپا تاکید کرده و از مسئولان خواستند برای ادامه برجام ار اروپا تضمین قطعی گرفته شود.

بوسنی در حمایت از برجام در کنار اتحادیه اروپا است

بلگراد- ایرنا- رئیس شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین در دیدار با سفیر جمهوری اسلامی ایران در سارایوو، گفت: این کشور در حمایت از برجام در کنار اتحادیه اروپا است.

بوسنی و هرزگوین در حمایت از برجام در کنار اتحادیه اروپا است

رئیس شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین در دیدار سفیر ایران گفت که این کشور در حمایت از برجام در کنار اتحادیه اروپا است.

اروپا همپای ایران به برجام متعهد خواهد بود

تهران - ایرنا- کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا گفت : تا وقتی ایران به اجرای تعهدات هسته‌ای خود ادامه دهد اتحادیه اروپا نیز پایبند تعهداتش برای تداوم کامل و موثر برجام خواهد بود.

گام‌های اتحادیه اروپا برای حفظ برجام

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: این اتحادیه گام‌هایی را برای حفظ برجام در دستور کار قرار داده است.

چگونه اروپا می‌تواند نقل و انتقال پول با ایران را حفظ کند/ نفوذ اروپا بر سوئیفت بیشتر از آمریکاست

تصمیم اتحادیه اروپا چین و روسیه برای زنده نگه داشتن برجام پس از خروج آمریکا بی‌اثر نخواهد بود چرا که نفوذ اتحادیه اروپا بر سوئیفت بیشتر از آمریکاست.

اروپا نقش مثبت خود را در پایبندی به تعهداتش ایفا کند

نخست وزیر سابق ایتالیا نقش سران اروپایی در دوران خروج آمریکا از برجام را کلیدی دانست و گفت: اکنون زمان آن رسیده است که اروپا نقش مثبت خود را با پایبندی به تعهداتش ایفا کند.

برجام در نشست وزیران اتحادیه اروپا

تهران- ایرنا- اتحادیه اروپا که پس از خروج آمریکا از برجام نقش کلیدی حفظ برجام را بر عهده دارد برای تضمین های لازم به ایران و تامین منافع تهران به اجماع و هم رایی 28 عضو نیازمند است که نشست امروز وزیران خارجه اتحادیه با همین هدف می گیرد .

اشمید: گزارش آژانس پایبندی ایران را تایید می‎کند

معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با انتشار تصویری از نشست امروز وین، بر گزارش جدید آژانس مبنی بر پایبندی ایران به تعهدات هسته‎ای، تاکید کرد.

اتحادیه اروپا به دنبال حفظ و تقویت برجام است

دوحه – ایرنا – سفیر آلمان در مسقط پایتخت سلطنت عمان گفت که اتحادیه اروپا در پی ایجاد مکانیزمی برای حفظ و تقویت برجام است.

حضور یا خروج ایران از «برجام» در گرو تضمین اروپا

برخی روزنامه‌های صبح امروز با توجه به برگزاری کمیسون مشترک برجام بدون آمریکا، خوشبین به گرفتن تضمین‌های حفظ برجام از اروپا هستند و برخی دیگر با تاکید بر اینکه اروپا به دنبال خرید زمان است خواستار عدم تمدید ضرب الاجل ۷ روزه با اروپا هستند.

کمیسیونر انرژی اروپا: اتحادیه اروپا تمامی تعهدات خود در قبال برجام را اجرا خواهد کرد

کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا گفت: ایران به همه تعهدات خود در قبال برجام پایبند بوده و بر اساس این موضوع با توجه به این بازخوردهای مثبت، اتحادیه اروپا نیز تمامی تعهدات خود را اجرا خواهد کرد.

سایه روشن تلاش اتحادیه اروپا برای حفظ برجام

تهران- ایرنا- برخی روزنامه های امروز، به دنبال برگزاری نخستین نشست کمیسیون مشترک برجام بدون حضور آمریکا در وین، اروپا را مصمم به حفظ برجام دانسته و در همین حال شماری دیگر در خصوص اهداف و رویکردهای اروپا در این زمینه تردیدهایی را مطرح کردند.