توتال: اگر از آمریکا معافیت دریافت نکنیم، از پروژه پارس جنوبی کنار می رویم

شرکت «توتال» فرانسه در بیانیه ای اعلام کرد: در صورتی که از آمریکا معافیت تحریمی خاص دریافت نکنیم، قادر به ادامه کار در پروژه پارس جنوبی نخواهیم بود.مطالب مرتبط

جوابیه فرافکنانه وزارت نفت به گزارش رشوه توتال

وزارت نفت در واکنش به گزارش خبرگزاری مهر درباره پرداخت رشوه به توتال در فازهای دو و سه پارس جنوبی طی جوابیه ای اعلام کرد:ما علاوه بر علاقه، اصرار به همکاری با بزرگان نفت و گاز جهان داریم.

بوشهر|زپرونده فازهای پارس جنوبی سال آینده بسته می‌شود

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس جنوبی با اشاره به تسریع در روند اجرایی فازهای پالایشگاهی و پتروشیمی در پارس جنوبی گفت: فازهای در دست اجرای پارس جنوبی اواخر امسال و سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد و پرونده فازهای گازی سال آینده بسته می‌شود.

بوشهر| پارس جنوبی جم از بسیاری تیم‌های لیگ برتری یک سروگردن بالاتر است

محمد ستاری بازیکن تیم فوتبال پارس جنوبی جم گفت: کادرفنی و بازیکنان پارس جنوبی جم چیزی کمتر از سایر تیم‌های مدعی قهرمانی ندارند و چه بسا این تیم از خیلی تیم‌های لیگ برتری توانمندتر است.

بوشهر| 3 دروازه‌بان پارس جنوبی جم گلر شماره یک تیم هستند

مربی دروازه‌بانان پارس جنوبی جم گفت:گلر اول، دوم و سوم نداریم چرا که هر 3 دروزه بان ما گلر شماره یک هستند و اشتباهات گلرهای پارس جنوبی در مقابل سایر گلرهای لیگ بسیار اندک بوده است.

تقابل پارس جنوبی و تراکتورسازی در کیش

تیم فوتبال پارس جنوبی جم در اردوی کیش، ۳ بازی تدارکاتی برگزار میکند. ]]>

اردوی تیم پارس جنوبی جم در کیش

اعضای تیم پارس جنوبی جم ظهر فردا به جزیره کیش سفر می‌کنند.

بوشهر|دومین بازیکن جدید به تیم پارس جنوبی جم پیوست

دومین بازیکن جدید به تیم پارس جنوبی جم پیوست که در این زمینه پس از کیوان امرایی، مدافع نیم فصل اول تیم نساجی مازندران به تیم پارس جنوبی جم پیوست.

بوشهر| تیم فوتبال پارس جنوبی جنوبی جم فردا به جزیره کیش سفر می‌کند

تیم فوتبال پارس جنوبی جم ظهر فردا سه شنبه از تهران عازم جزیره کیش می‌شوند و یک اردوی 10روزه‌ای را برگزار می‌کنند.

کاهش مشعل سوزی در پالایشگاه نهم پارس جنوبی

مدیر پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: مشعل سوزی یا فلرینگ در پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی، با انجام اقدامات اصلاحی تا 32 درصد کاهش یافت.

نصب سومین سکوی فاز ١٤ پارس جنوبی

مجری طرح توسعه فاز ۱۴ پارس جنوبی از بارگیری و نصب سکوی ۱۴B تا پایان امسال خبر داد.

تلاش هند برای تمدید معافیت تحریم‌های نفتی ایران

مقامات هندی و ایرانی اظهار کردند که هند درصدد دریافت معافیت دیگری از واشنگتن برای ادامه خرید نفت ایران پس از پایان مهلت نخستین معافیت در ماه مارس است و هم‌زمان روی مکانیسمی برای فراهم کردن امکان انجام مبادلات نفتی با استفاده از روپیه از سوی شعبه یک بانک ا

جزئیات توسعه فازهای ۱۱ تا ۲۴ پارس جنوبی در سال ۹۶/پیشرفت فاز ۱۱ صفر درصد بود

پیشرفت فیزیکی فازهای ۱۳، ۱۴ و ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی در پایان سال ۹۶ به حدود ۷۹ تا ۸۸ درصد رسیده ولی پیشرفت فیزیکی فاز ۱۱ پارس جنوبی در پایان این سال، صفر بوده است.

کاهش هدررفت گاز در میدان پارس جنوبی

با انجام اقدامات اصلاحی به همت متخصصان داخلی هدررفت گاز در مشعل های پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی 32 درصد کاهش یافت.

کره جنوبی و ژاپن، به دنبال نفت ایران

پکن- ایرنا- ژاپن و کره جنوبی دو مشتری بزرگ نفت ایران هستند که در مقطعی کوتاه به دلیل فشارهای آمریکا خرید نفت از ایران را قطع کردند اما گزارش ها حاکی است این دو کشور در روزهای آینده واردات نفت از کشورمان را بر اساس معافیت های دریافتی از سر خواهند گرفت.

شکست سیاست انزوای ایران/ بی‌توجهی کره‌جنوبی ژاپن و هند به تحریم‌های واشنگتن

در حالیکه مقام‌های آمریکا مدعی هستند معافیت‌های بیشتری برای تجارت با ایران در نظر نخواهند گرفت، ژاپن، کره جنوبی و هند اخیرا اعلام کردند که بار دیگر در ماه جاری خرید نفت از ایران را از سر می‌گیرند.]]>

برتری پیکان مقابل پارس جنوبی در دیداری دوستانه

دیدار دوستانه تیم‌های فوتبال پیکان و پارس جنوبی جم با پیروزی پیکانی‌ها خاتمه یافت.

فاز 12 میدان پارس جنوبی؛ تجلی خودباوری و توان بومی

با ساخت و تجهیز بیش از 4 هزار قطعه در کارگاه قطعه سازی پالایشگاه فاز 12 میدان گازی پارس جنوبی بیش از2 میلیون دلار صرفه جویی ارزی شده است.

تیم فوتبال پارس جنوبی جم راهی اردوی کیش شد

بوشهر-ایرنا- مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی پارس جنوبی گفت: این تیم با هدف برپایی اردویی 10 روزه و کسب آمادگی هر چه بیشتر برای نیم فصل دوم رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور راهی کیش شد.

ابوالفضل علایی به پارس جنوبی جم پیوست

ابوالفضل علایی، مدافع تیم فوتبال نساجی مازندران به عضویت تیم پارس جنوبی جم درآمد.

برداشت گاز از سکوهای دریایی فاز 22 تا 24 پارس جنوبی آغاز شد

تهران- ایرنا- مجری طرح توسعه فازهای٢٢ تا ٢٤ پارس جنوبی گفت: نخستین سکوی طرح توسعه این فازها با ظرفیت برداشت روزانه 1402 میلیون مترمکعب گاز راه‌اندازی شد و به بهره‌برداری رسید.