رئیس کمیسیون اروپا: از همه منابع لازم برای حفظ برجام استفاده می‌کنیم

رئیس کمیسیون اروپا در بروکسل با تاکید بر لزوم حفظ برجام گفت که اتحادیه اروپا از همه منابعی که در اختیار دارد برای حفظ برجام استفاده خواهد کرد.مطالب مرتبط

همدان|برای ماندن در برجام باید از اروپا تضمین‌های لازم گرفته شود

نائب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره باید تضمین‌های لازم از اروپایی‌ها گرفته شود گفت: اگر اروپایی‌ها قابل اعتماد بودند مقام معظم رهبری و دیگر مسئولان معتقد نبودن که اروپا باید برای ادامه برجام تضمین بدهد.

اگر اروپا تضمین عینی ندهد تغییر روش می دهیم

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور هشدار داد: اگر اروپا در چند هفته نتواند تضمین های لازم و عینی را به ما بدهد که منافع ما در برجام تامین می شود قطعاً روش های دیگری را اعمال می کنیم و مشخص می شود که حاضر نیستیم به هر قیمتی در برجام بمانیم.

وضعیت صادرات نفت در صورت خروج ایران از برجام بررسی شد

یک عضو کمیسیون انرژی گفت: در جلسه امروز کمیسیون انرژی وضعیت صادرات نفت و ارائه برنامه‌ها و اقدامات لازم با فرض برون رفت ایران از برجام و عدم توان اروپا در تامین تضامین لازم مورد بررسی قرار گرفت.]]>

اروپا از رهگذر ماندن در برجام به دنبال برجام 2 و 3 است/ اروپا تحریم‌های آمریکا را جبران نمی‌کند

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اروپا از رهگذر ماندن در برجام به دنبال برجام 2 و 3 است، گفت: باید برای ادامه مذاکره از اروپا تضمین عینی لازم را بگیریم.

ایران و اروپا باید از فواید برجام منتفع شوند

کمیسیونر انرژی اروپا گفت: معتقدیم ایران و اروپا باید از فواید این توافق منتفع شوند، به همین دلیل کمیسیون انرژی اروپا برای تسهیل استفاده از منافع برجام برنامه‌ریزی‌هایی را داشته است.

هشدار تخت‌روانچی به اروپا: تضمین عینی ندهید روش دیگری اعمال می‌کنیم

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور هشدار داد: اگر اروپایی ها در چند هفته نتوانند تضمین های لازم و عینی را به ما بدهند که منافع ما در برجام تامین می شود قطعاً روش های دیگری را اعمال می کنیم و مشخص می شود که حاضر نیستیم در هر شرایطی در برجام بمانیم.

اروپا در برجام فضای فرار ندارد

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با تأکید بر اینکه ضرورت دارد اروپایی ها برای نقض برجام از طرف امریکا قطعنامه صادر کند، گفت: هم اکنون اروپا فضای فرار در برجام ندارد.

شروط رهبری برای ادامه برجام با اروپا، نقشه راه است

یک عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس سخنان اخیر مقام معظم رهبری در تعیین شروط برای ادامه برجام با اروپا را نقشه راه دانست و گفت: سخنان ایشان توپ را به زمین اروپایی‌ها انداخت که می‌توان از این موقعیت استفاده دیپلماتیک کرد.

همدان| برجام به ترکستان رفت؛ امید بستن به اروپا به دور از عقل است

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دولت شجاعت لازم برای پذیرش اشتباه خود را ندارد، گفت: مسئولان باید با درنظرگرفتن رضای خدا از فرصت شب‌های قدر برای توبه استفاده کرده و به ملت اعلام کنند که راه برجام "به ترکستان رفته" است.

مذاکرات ایران و اروپا نمی‌‌‌تواند طولانی باشد/ پروژه بزرگ کردن موضوعات برجام شکست‌خورده است/ انتخاب گزینه نهایی منوط به تصمیم مسئولان عالی نظام است

معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور تاکید کرد: اگر اروپایی‌ها در چند هفته نتوانند تضمین‌های لازم و عینی را به ما بدهند که منافع ما در برجام تامین می‌شود قطعاً روش‌های دیگری را اعمال می‌کنیم و مشخص می‌شود که حاضر نیستیم در هر شرایطی در برجام بمانیم.]]>

سایه روشن تلاش اتحادیه اروپا برای حفظ برجام

تهران- ایرنا- برخی روزنامه های امروز، به دنبال برگزاری نخستین نشست کمیسیون مشترک برجام بدون حضور آمریکا در وین، اروپا را مصمم به حفظ برجام دانسته و در همین حال شماری دیگر در خصوص اهداف و رویکردهای اروپا در این زمینه تردیدهایی را مطرح کردند.

تهران| اروپا فرصت بودن با آمریکا را از دست نمی‌دهد؛ باید خود را برای "ایرانِ بدون برجام" آماده کنیم

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تضمین اروپایی در برجام گفت:‌ اروپایی‌ها فرصت بودن با آمریکا را به خاطر ایران از دست نمی‌دهند، بنابراین باید خود را برای " ایران بدون برجام" آماده کنیم.

دست و پا زدن آمریکا برای جذب اروپا و دیگر کشورهای جهان بی‌فایده است

رئیس کمیته بین الملل کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: ما باید از برجام حمایت کنیم و تا جایی که در این قرارداد ظرفیت وجود دارد به عنوان کشوری پایبند به قوانین این معاهده بین‌المللی را مورد حمایت قرار دهیم.

«قانون انسداد» نشانه قاطعیت اروپا بر حفظ برجام است

تهران- ایرنا- نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران می گوید: انتشار بیانیه کمیسیون اروپا مبنی بر آغاز روند اعمال «قانون انسداد»، نشان دهنده قاطعیت اروپا بر حفظ برجام است.

وزیر خارجه آلمان: ما در اروپا تمام تلاشمان را برای حفظ برجام می‌کنیم

وزیر خارجه آلمان بعد از دیدار با رهبر اکثریت جمهوریخواه و اقلیت دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در واشنگتن گفت: : ما در اروپا تمام تلاشمان را برای حفظ برجام می‌کنیم».

سردار سلیمانی نماد موفقیت‌های جمهوری اسلامی ایران است/ مذاکرات ایران با اروپایی‌ها اتمام حجت است

رئیس کمیسیون امنیت ملی گفت: تضمین اروپا در قبال برجام این است که قراردادهای منعقد شده پس از امضای برجام را اجرایی کند، ایران و کشورهای اروپایی در چارچوب برجام کار گسترده ای در زمینه انتخاب تکنولوژی و برگزاری کمیسیون مشترک دارند و در این مسیر نباید مخالفت

حل مشکلات مردم‌ به برجام ربطی ندارد/ بودن یا نبودن آمریکا و اروپا در برجام در اقتصاد ایران تأثیری نمی‌گذارد

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه حل مشکلات مردم‌ به ادامه برجام و ماندگاری اروپا در برجام ربطی ندارد گفت: اگر مسؤولین به درستی تفکر و تدبیر کنند با بودن یا نبودن آمریکا و اروپا در برجام در اقتصاد کشور تأثیری نمی‌گذارد.

تضمین عینی ندهند روش دیگری اعمال می کنیم

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور هشدار داد: اگر اروپایی ها در چند هفته نتوانند تضمین های لازم و عینی را به ما بدهند که منافع ما در برجام تامین می شود قطعاً روش های دیگری را اعمال می کنیم و مشخص می شود که حاضر نیستیم به هر قیمتی در برجام بمانیم.

دهقانی: اکنون زمان اقدام عملی اروپا برای ادامه برجام است

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: با توجه به شروطی که مقام معظم رهبری برای ادامه برجام با اروپا تعیین کردند، اکنون ایران پیام خود را به اروپا داده است و آن‌ها باید اقدامات عملی را انجام دهند و استقلال خود را از آمریکا به همه دنیا نشان ده

خروج ترامپ از برجام نشان داد اروپا بیش از حد به آمریکا وابسته بوده است

نخست وزیر اسبق بلژیک تاکید کرد تصمیم ترامپ برای خروج از برجام نشان داد که اروپا تاکنون بیش از حد لازم در امنیت و رفاه خود به آمریکا وابسته بوده است؛ چرا که حتی استانداردهای ترامپ نیز نمی‌تواند این موضوع را رد کند که برجام ثمره یک تلاش دیپلماتیک برای بیش