رئیس کمیسیون اروپا: از همه منابع لازم برای حفظ برجام استفاده می‌کنیم

رئیس کمیسیون اروپا در بروکسل با تاکید بر لزوم حفظ برجام گفت که اتحادیه اروپا از همه منابعی که در اختیار دارد برای حفظ برجام استفاده خواهد کرد.مطالب مرتبط

رئیس کمیسیون اروپا: باید به عهدمان برای حفظ برجام پایبند بمانیم

رئیس کمیسیون اروپا در سخنرانی‌ در پارلمان اتریش تأکید کرد کشورهای اروپایی باید به قول خود برای حفظ توافق هسته‌ای با ایران پایبند بمانند.

اروپا همچنان به برجام پایبند است

رئیس کمیسیون ثبات مالی اتحادیه اروپا با انتقاد ضمنی از خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته ای ایران تاکید کرد اتحادیه اروپا همچنان به برجام پایبند است.

رئیس کمیسیون اروپا بر ضرورت ایستادگی مقابل آمریکا برای حفظ برجام تأکید کرد

رئیس کمیسیون اروپا در سخنانی در پارلمان اتریش بر ضرورت ایستادگی کشورهای اروپایی مقابل آمریکا جهت حفظ توافق هسته‌ای با ایران تأکید کرده است.

وزیر خارجه هلند: از موضع اروپا درباره برجام حمایت می کنیم

نیویورک- ایرنا- وزیر خارجه هلند، با بیان مهم بودن توافق هسته ای ایران برای کشورش گفت 'از موضع اروپا درباره برجام پشتیبانی می کنیم.'

اتحادیه اروپا باید به تعهدات خود در برجام پایبند بماند

رئیس کمیسیون اروپا گفت بروکسل موظف است که به تعهدات خود در توافق هسته ای با ایران پایبند بماند.

ایران همچنان برای حفظ برجام تلاش می‌کند/ انتظار داریم اروپا به تعهداتش عمل کند

رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست با رئیس دومای دولتی فدراسیون روسیه بر تلاش ایران برای حفظ برجام تأکید کرد.

تازه ترین اظهار نظر رئیس کمیسیون اروپا درباره توافق برگزیت

رئیس کمیسیون اروپا بر این باور است که اتحادیه اروپا و بریتانیا اگر نتوانند طی ماه جاری به توافق نهایی بر سر برگزیت دست یابند، در ماه نوامبر به این توافق دست خواهند یافت.

بانک مرکزی اروپا: با ما درباره مکانیسم جدید اتحادیه اروپا برای برجام مشورت نشده است

یک منبع در بانک مرکزی اروپا می‌گوید کشورهای اروپایی مشورتی با این بانک درباره طرح جدید اتحادیه اروپا در خصوص برجام انجام نداده‌اند.

وزارت نیرو هنوز درخواستی برای استفاده از آب‌های ژرف به مجلس ارائه نکرده است

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه برای بحث کشف و استفاده از آب‌های ژرف باید ورود ملی شود، گفت: کشف منابع جدید آبی می‌تو اند به کشور در بحث کم‌آبی کمک کند.

همه باید تلاش کنیم تا از برجام به خوبی صیانت شود

تهران - ایرنا - رییس‌ جمهوری با استقبال از مواضع سیاسی هلند و اتحادیه اروپا در زمینه برجام گفت: همه باید تلاش کنیم تا از این توافق بسیار مهم و بین‌المللی به خوبی حفاظت و صیانت شود و امیدوارم حکم موقت دادگاه‌ بین‌المللی لاهه بر رفتار غیرقانونی دولت آمریکا

رئیس کمیسیون اروپا: باید به توافق هسته‌ای پایبند بمانیم

رئیس کمیسیون اروپا تاکید کرد که اتحادیه اروپا باید به تعهد خود درقبال توافق هسته‌ای با ایران پایبند بماند و تحت تاثیر تغییرات در سیاست آمریکا قرار نگیرد.

می‌توانستیم از برجام به عنوان اهرم فشار علیه ایران استفاده کنیم

وزیر خارجه سابق آمریکا اظهار داشت، دولت واشنگتن می‌بایست به‌جای خروج از توافق هسته‌ای( برجام)، از آن به‌عنوان اهرم فشار علیه ایران در مسائل موشکی استفاده می‌کرد. ]]>

مصاحبه| رئیس کمیته هسته‌ای مجلس: بسته اتحادیه اروپا برای ادامه برجام پیش از 13 آبان اعلام می‌شود

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی گفت: بسته اتحادیه اروپا برای ادامه برجام پیش از 13 آبان اعلام می‌شود.

رئیس کمیسیون ثبات مالی اتحادیه اروپا: کماکان به توافق هسته‌ای پایبندیم

رئیس کمیسیون ثبات مالی اتحادیه اروپا تاکید کرد که این اتحادیه اروپا همچنان به توافق هسته‌ای پایبند است و آژانس نیز بارها پایبندی ایران را تائید کرده است.

تخت روانچی: فرصت اروپا در برجام دائمی نیست

لندن – ایرنا – معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران با اشاره به خروج غیرقانونی آمریکا از برجام هشدار داد که فرصت اروپا برای ایفای مسئولیت‌های خود در قبال این توافق بین المللی دائمی نیست.

حتی در برجامِ‌ نقض شده هم تضمین‌هایی وجود داشت اما در FATF هیچ ضمانتی نیست

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت:در صورت پذیرفتن FATF هیچ تضمینی برای استفاده و بهره‌گیری از روابط و عضویت ایران در FATF وجود ندارد که نمونه بارز آن برجام است.

واکنش تند ایتالیا به اظهارات رئیس کمیسیون اروپا

معاون نخست وزیر ایتالیا بار دیگر نسبت به اظهارات رئیس کمیسیون اروپا واکنش نشان داده است.

تخت روانچی: آینده برجام به رفتار اروپا بستگی خواهد داشت

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور در سخنرانی خود برجام را یک دستاورد مهم بین المللی دانست، و بر ضرورت عمل به تعهدات از سوی تمامی طرف‌های این توافق تأکید کرد.

جان کری: باید در برجام می‌ماندیم تا ایران را در مسئله موشکی پاسخگو کنیم

وزیر خارجه سابق آمریکا در مصاحبه‌ای از تصمیم رئیس‌جمهور کشورش برای خروج از توافق هسته‌ای با ایران انتقاد کرد و استفاده از این توافق به عنوان «اهرم فشار» علیه ایران را بهترین راهبردی توصیف کرد که واشنگتن می‌توانسته آن را دنبال کند.

اروپا با استفاده از فرصت ایران به رهبری واشنگتن بر روابط تجاری جهان پایان دهد

وزیر دارایی فرانسه با بیان "واشنگتن حق ندارد تصمیم بگیرد ما اجازه داریم با ایران معامله کنیم یا نه" گفت: «من مطمئنم که پیامد بحران با ایران فرصتی است برای اروپا تا مؤسسات مالی مستقل خود را داشته باشد و با هر که می‌خواهد تجارت کند».