رییس شورای اروپا: با دوستانی مثل ترامپ، دشمن می‌خواهیم چه کار؟!

رییس شورای اروپا در توییتر خود اظهاراتی طعنه‌آمیز خطاب به رییس‌جمهوری آمریکا مطرح کرد.مطالب مرتبط

ترامپ سطح دیپلماتیک نمایندگی اتحادیه اروپا را کاهش داد

تهران-ایرنا- دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا ظاهرا در اقدامی مخفیانه و بدون اطلاع قبلی وضعیت (سطح) دیپلماتیک نمایندگی اتحادیه اروپا در واشنگتن را کاهش داده است؛ اقدامی که به نوشته روزنامه ایندیپندنت، خشم اتحادیه اروپا را برانگیخته است.

در حد توان به کشاورزان و کارمندان و کارگران کمک می کنیم

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه "دشمن به کل خانواده حمله کرده، وقت رفع مشکلات مردم است و نه طرح اختلافات"، همه را به وحدت و تلاش برای مشکلات فرا خواند و اظهارداشت: نه تسلیم خواهیم شد و نه خود را خواهیم باخت؛ بلکه امیدواریم و از مشکلات عبور می کنیم.

نظام بانکی اروپا استقلال تصمیم گیری ندارد/ تصور ما این بود اتحادیه اروپا توان ایستادگی در برابر ترامپ را دارد

معاون اول رئیس جمهور در مورد «اراده» و «توانایی» اتحادیه اروپا گفت: از نظر عملی ساختارهای مالی اتحادیه اروپا مخصوصا نظام بانکی آن نشان داد که این تحادیه قادر نیست به عنوان یک تصمیم‌گیر مستقل و یک مجموعه قدرتمند ظاهر شود.»

روحانی: وقت رفع مشکلات مردم است و نه طرح اختلافات

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه "دشمن به کل خانواده حمله کرده، وقت رفع مشکلات مردم است و نه طرح اختلافات"، همه را به وحدت و تلاش برای مشکلات فرا خواند و اظهارداشت: نه تسلیم خواهیم شد و نه خود را خواهیم باخت بلکه امیدواریم و از مشکلات عبور می کنیم.

به برجام علاقه داریم و از آن همچنان حفاظت خواهیم کرد

تهران- ایرنا- اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری ایران، طی گفت وگو با شبکه تلویزیونی یورونیوز اعلام کرد: اتحادیه اروپا در حال حاضر در یک آزمون بسیار مهمی قرار گرفته است و ما علاقه مندیم برجام پابرجا بماند واز آن همچنان دفاع خواهیم کرد.

نپیوستن به FATF کمین دشمن برای کشور است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ایامی که دشمن برای ما کمین گذاشته است ما باید احتیاط کنیم که در کمین دشمن نیفتیم و اکنون نیز نپیوستن به FATF کمین دشمن برای کشور است.

رحیمی: وزارت خارجه سفیر رومانی را احضار کند

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت‌ که وزارت امور خارجه باید در اعتراض به تحریم اخیر اتحادیه اروپا سفیر رومانی را به عنوان نماینده رییس دوره‌ای اتحادیه اروپا احضار کند.

استعفای غیرمنتظره رییس بانک جهانی در پی اختلاف با ترامپ

رییس گروه بانک جهانی که با سیاستهای دولت ترامپ در خصوص تغییرات جوی مشکل داشت، سه سال زودتر از این که موعد ریاستش به پایان برسد، از سمت خود کناره گیری کرد.

قطر ترامپ را میانجیگر صادقی نمی داند

تهران – ایرنا – در حالیکه رییس جمهوری آمریکا مدعی است اختلافات میان اعضای شورای همکاری خلیج فارس به راهبرد این کشور در منطقه لطمه وارد کرده است، اظهارات اخیر نخست وزیر سابق قطر نشان می دهد که دوحه ترامپ را میانجیگری صادق برای حل بحران نمی داند.

مشاور رییس جمهور: اعتبار غرب به برجام گره خورده است

گرگان - ایرنا - مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به اینکه اعتبار و آبروی غرب در گرو برجام است، گفت: اروپا برای از بین نرفتن باقی اعتبار خودش در جامعه بین الملل به دنبال حفظ برجام است.

مشاور رییس جمهور: اعتبار غرب به برجام گره خورده است

گرگان - ایرنا - مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به اینکه اعتبار و آبروی غرب در گرو برجام است، گفت: اروپا برای از بین نرفتن باقی اعتبار خودش در جامعه بین الملل به دنبال حفظ برجام است.

دموکرات‌ها از دولت ترامپ درباره تنزل موقعیت دیپلماتیک اتحادیه اروپا توضیح خواستند

قانونگذاران دموکرات آمریکا از دولت دونالد ترامپ درخواست کردند که درباره تنزل موقعیت دیپلماتیک هیئت نمایندگان اتحادیه اروپا در واشنگتن توضیح دهد. آنان همچنین این اقدام را توهین آمیز و دارای نتیجه عکس دانستند.

چهره واقعی اروپا/ استمرار بدعهدی‌های برجامی در قاره سبز

اروپا در حالی وعده اجرای مکانیسم مالی با ایران را متعاقب خروج ترامپ از برجام مطرح کرد که مطابق قول خود آنها، هنوز این وعده عملیاتی نشده است.

اروپا مایل به فروپاشی برجام نیست/ بزرگنمایی مشکلات توسط دشمن

علی‌آبادکتول- مشاور رئیس‌جمهور در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: اروپا در حال فاصله گرفتن از آمریکاست و مایل به فروپاشی برجام نیست.

درخواست بودجه‌ای رییس شورای عالی استانها از رییس مجلس

رییس شورای عالی استان ها در نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی نظرات و اصلاحات مد نظر شورای عالی استانها را در خصوص بودجه سال ۱۳۹۸ کشور جهت اعمال در لایحه بودجه اعلام کرد.

مذاکرات ترامپ با ماکرون، مودی و ترودو

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا درباره استراتژی واشنگتن درباره سوریه و افغانستان با رییس جمهور فرانسه و درباره مسایل اقتصادی با نخست وزیر هند و با رهبر کانادا درباره بازداشت دو شهروند کانادایی توسط چین گفت‌وگو کرد.

ترامپ می‌خواهد کشور را در تامین حقوق کارمندان با مشکل روبرو کند

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت:الان سیستم اداری و مدیریتی کشور در گل مانده است و در بمباران اقتصادی دشمن، دچار به هم ریختگی شده است. نمی شود دست روی دست گذاشت و تسلیم شد. دشمن می خواهد انتقام این چهل سال را از مردم انقلابی ما بگیرد. انقلابیون باید راه را

نقش موثر شورای عالی انقلاب فرهنگی در رفع هجمه های فرهنگی دشمن

وزیر آموزش و پرورش گفت: دشمن هجمه های فرهنگی سنگینی را به کشور وارد می کند که شورای عالی انقلاب فرهنگی نقش موثری در رفع آنها دارد.

با ترامپ وارد بازی سیاسی نمی‌شویم

رییس سابق اوپک ضمن اشاره به بزرگترین دغدغه‌هایش، اظهار کرد اوپک با ترامپ یا یا هیچ رییس جمهور دیگری وارد بازی سیاسی نمی‌شود.

اروپا در صورت صداقت، از حمایت منافقین دست بردارد

تهران - ایرنا – رییس دفتر رییس جمهوری با انتقاد شدید از برخی کشورهای اروپایی به دلیل متهم کردن تهران به حمایت از تروریسم، تاکید کرد: اروپا در صورت صداقت، از حمایت منافقین و گروه های تجزیه طلب دست بردارد.