بازپس گیری اراضی ملی در قلات شیراز

در دومین مرحله از بازپس گیری اراضی ملی تصرف شده در منطقه قلات شیراز، صد هکتار از اراضی این منطقه از دست متصرفان پس گرفته شد.مطالب مرتبط

رفع تصرف 51 هکتار از اراضی ملی شهرستان شوط

51 هکتار از اراضی ملی درشهرستان شوط از متصرفان باز پس گیری شد.

100 هزار نفر در اراضی غیرمجاز اطراف شیراز سکونت دارند

مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس  با بیان اینکه 40 روستا حاشیه کلان‌شهر شیراز قرار دارد که در 250 هکتار از اراضی آنها خارج از محدوده طرح هادی ساخت و ساز شده است، گفت: 100 هزار نفر در همین محدوده که به صورت غیرمجاز ساخت و ساز شده سکونت دارند.

پس‌گرفتن خانه قاجاری از انجمن اوقات فراغت

شهردار منطقه 12 از بازپس‌گیری خانه دبیرالملک از انجمن اوقات فراغت خبر داد.

فراخوان به مردم برای واگذاری میراث تاریخی خانوادگی/ورود وزارت خارجه برای پس‌گیری آثار ایران در موزه‌های جهان

مشاور وزیر امور خارجه با ارائه پیشنهاد فراخوان به مردم برای تحویل اشیای تاریخی و میراث خانوادگی از ورود وزارت امورخارجه برای بازپس گیری آثار تاریخی ایران در موزه‌های جهان با کمک ایرانیان خارج از کشور خبر داد.

1118 هکتار از اراضی کشاورزی بانه رفع تداخل شد

سنندج - ایرنا - رئیس جهاد کشاورزی بانه گفت: یک هزار و 118 هکتار از اراضی کشاورزی که قبلا در نقشه های منابع طبیعی جزء اراضی ملی بود به اراضی کشاورزی واگذار و از آنها رفع تداخل شد.

افزون بر 15 هزارهکتار در فسا به کشت پاییزه اختصاص یافت

شیراز-ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فسا گفت: 15هزار و 558 هکتار از اراضی زراعی شهرستان فسا به زیر کشت محصولات پاییزه رفته است.

15 هزار هکتار از اراضی شعیبیه شوشتر در تهدید سیلاب هستند

مدیر اداره جهاد کشاورزی شوشتر با بیان اینکه منطقه شعیبیه غربی در معرض خطر سیلاب است، گفت: تاکنون مشکلی برای اراضی کشاورزی این منطقه به وجود نیامده است و اراضی کشاورزی سالم هستند.

خلع ید بیش از ۲ هزار متر اراضی ملی

جانشین فرمانده انتظامی استان گفت: با تلاش پلیس، ۲ هزار و ۳۰۰ متر اراضی ملی به ارزش بیش ازیک میلیارد ریال از زمین خواران هرسین پس گرفته شد.

احداث مترو شیراز توسط متخصصین بومی مایه افتخار است

شیراز-ایرنا-نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفت: به تیم بومی و مهندسین داخلی پروژه احداث قطار شهری شیراز و ایستگاه‌های آن که از عهده مدیریت و انجام این کار عظیم بر آمدند، افتخار می کنم.

تعطیلی آزمایشگاه متخلف در شیراز

آزمایشگاه یک درمانگاه عمومی شهر شیراز به دلیل نداشتن مجوزهای قانونی، از سوی بازرسان کمیسیون ماده ۱۱ تعزیرات حکومتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تعطیل شد.]]>

شوری زدایی از اراضی کشاورزی

نخستین محلول برای کنترل شوری اراضی کشاورزی در استان مرکزی ساخته شد.

رفع تصرف اراضی ملی استان مرکزی

67 هکتار از اراضی ملی استان مرکزی در یک ماه گذشته از دست متصرفان خارج و به بیت المال بازگردانده شد.

رفع تصرف بیش از 2 هزار متر مربع از اراضی ملی در شهر بابک

2 هزار و 600 متر مربع از اراضی ملی در شهر بابک رفع تصرف و این اراضی به دولت برگشت شد.

۱۵ هزار هکتار اراضی زراعی فسا زیر کشت پاییزه

بیش از ۹ هزار هکتار از اراضی کشاورزی فسا به کشت گندم اختصاص یافت.

کاروانسرای برد شیراز به رصد خانه تبدیل می شود

شیراز - مدیرکل میراث فرهنگی گفت: طرح مرمت و تغییر کاربری کاروانسرای برد شیراز واقع در بوانات به رصد خانه، تهیه و تدوین شده و آماده واگذاری به بخش خصوصی است.

خاستگاه گل نرگس

شیراز - ایرنا - شهر فرهنگی و تاریخی شیراز این روزها سرشار از شمیم خوشبوی نرگس است، نام نرگس با نام شیراز گره خورده و از اواسط پاییز تا اواخر زمستان در بیشتر میادین و چهارراه های شهر دستفروشان این گل را به شما عرضه می کنند.

فارس، خاستگاه گل نرگس

شیراز - ایرنا - شهر فرهنگی و تاریخی شیراز این روزها سرشار از شمیم خوشبوی نرگس است، نام نرگس با نام شیراز گره خورده و از اواسط پاییز تا اواخر زمستان در بیشتر میادین و چهارراه های شهر دستفروشان این گل را به شما عرضه می کنند.

793 هکتار از اراضی استان کردستان رفع تداخل شد

در سی و هفتمین جلسه کمیسیون رفع تداخلات اراضی استان در مجموع 3 پلاک به مساحت کل 6780 هکتار بررسی و از این مقدار 793 هکتار تغییر نوعیت داده شد.

امام جمعه شیراز، سرزده از فعالیت‌های عمرانی قطار شهری شیراز در عمق 30 متری بازدید کرد

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز به صورت سرزده از فعالیت‌های عمرانی قطار شهری شیراز در عمق 30 متری بازدید و با مهندسان و کارگران اجرای این طرح بزرگ عمرانی در شیراز به گفت‌وگوی صمیمانه پرداخت.

دیدار وزیر دفاع و روسای دانشگاه‌های شیراز

امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح در سفری به شیراز، با توانمندی‌های علمی، آموزشی، پژوهشی و دانشگاهی استان فارس و شهر شیراز آشنا شد.