فقط 2 استان شمالی کشور مجاز به کشت برنج هستند

ساوه - ایرنا - معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: بر اساس رویکرد جدید این وزارتخانه و برای جلوگیری از اتلاف منابع آبی کشور، کشت برنج فقط در استان های گیلان و مازندران مجاز است.مطالب مرتبط

نباید به کشت یک‌ بار برنج در استان‌های شمالی بسنده شود

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی از اختصاص 45 درصد از تسهیلات 1.5 میلیارد دلاری به بخش کشاورزی خبر داد و گفت: نباید به کشت یک‌ بار برنج در استان‌های شمالی بسنده شود.

مازندران| تولیدات برنج در استان‌های شمالی با تکنیک‌های علمی تقویت می‌شود

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه جذب توریسم کشاورزی باید در استان‌های شمالی تقویت شود گفت: تولیدات برنج در استان‌های شمالی با تکنیک‌های علمی تقویت می‌شود.

کشاورزان نوار شمالی کشور از برداشت برنج خودداری کنند

تهران - ایرنا - مدیر کل پایش سازمان هواشناسی گفت: به علت بارش باران و کاهش دما در نوار شمالی کشور کشاورزان طی امروز و فردا از برداشت هر نوع محصول از جمله برنج خودداری کنند.

زنجان، گلستان و خراسان شمالی مناطق پرخطر سرطان مری هستند

تبریز- ایرنا- معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: استان های زنجان، گلستان و خراسان شمالی سه استان پرخطر کشور در زمینه ابتلا به سرطان مری هستند.

زنجان، گلستان و خراسان شمالی مناطق پرخطر سرطان مری هستند

تبریز- ایرنا- معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: استان های زنجان، گلستان و خراسان شمالی سه استان پرخطر کشور در زمینه ابلای به سرطان مری هستند.

نام برنج علی کاظمی در هیچ جا ثبت نشده است

مروج رقم برنج علی کاظمی در کشور گفت: نام برنج من در هیچ جا ثبت نشده و فقط به طور شفاهی در بین مردم و برنج فروشان از آن نام برده می‌شود.

تعویق تاریخ ممنوعیت واردات برنج

بر اساس اعلام وزارت جهاد کشاورزی به دلیل برداشت تولیدات برنج کشور، ممنوعیت فصلی واردات برنج به پایان شهریور موکول شد.

برنج ‌کاران کرمانشاه بر سر دو راهی

کرمانشاه - ایرنا - متولیان منابع آبی استان کرمانشاه تاکنون با کشت برنج با قاطعیت برخورد می کردند اما با دفاع استاندار کرمانشاه از برنج ‌کاران، ابهامات و سوالات جدیدی مطرح شده است.

برنج ‌کاران کرمانشاه بر سر دو راهی

کرمانشاه - ایرنا - متولیان منابع آبی استان کرمانشاه تاکنون با کشت برنج با قاطعیت برخورد می کردند اما با دفاع استاندار کرمانشاه از برنج ‌کاران، ابهامات و سوالات جدیدی مطرح شده است.

ممنوعیت واردات برنج به تعویق افتاد/مهلت واردات تا ۳۱ شهریور

بر اساس اعلام وزارت جهاد کشاورزی به دلیل برداشت تولیدات برنج کشور، ممنوعیت فصلی واردات برنج به پایان شهریور موکول شد.

ممنوعیت واردات برنج به تعویق افتاد

وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: براساس اعلام وزارت جهاد کشاوری به دلیل برداشت تولید برنج کشور، ممنوعیت فصلی واردات برنج به پایان شهریور موکول شد.

معمای حل نشده واردات برنج/ شایق: واردات بی‌صاحب است

هر ساله در زمان برداشت برنج بحث ممنوعیت واردات مطرح می‌شود امسال نیز این ممنوعیت در حد حرف باقی ماند چرا دبیر انجمن وارد کنندگان برنج از اختصاص یک میلیارد دلار ارز یارانه ای برای واردات برنج تا 31 شهریورماه خبر می‌دهد.

خرید تضمینی ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تن گندم/ کشاورزان برنج به ما عرضه نکردند

مدیرکل خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی گفت: با آنکه ۲۲ مرکز خرید توافقی برنج در استان‌های گیلان و مازندران مستقر کرده‌ایم، اما تا این لحظه هیچ کشاورزی برنجی برای فروش به ما عرضه نکرده که نشان گر وضعیت خوب بازار برنج است.

کشف قند و برنج احتکارشده در استان زنجان

32 تن برنج و یك تن و 360 كیلو قند احتكار شده در ابهر استان زنجان کشف وضبط شد .

کاهش ۴۰ درصدی کشت برنج در استان کهگیلویه و بویراحمد

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: کشت برنج در این استان ۴۰ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.]]>

ممنوعیت واردات برنج با دستور رئیس جمهور به تعویق افتاد

بر اساس اعلام وزارت جهاد کشاورزی به دلیل برداشت تولیدات برنج کشور، ممنوعیت فصلی واردات برنج با دستور رئیس جمهور به پایان شهریور موکول شد.

کشف بیش از 70 هزار کیسه برنج احتکار شده در یاسوج

فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد از کشف بیش از 70هزار کیسه برنج احتکار شده در سطح استان خبر داد.

شالیکاران گیلانی طی 2 روز آینده از برداشت برنج خودداری کنند

رشت - ایرنا - رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: بر اساس پیش بینی هواشناسی و احتمال بارش رگباری باران و با هدف پیشگیری از خسارت به شالیزارها، لازم است شالیکاران استان طی 2 روز آینده از برداشت برنج خودداری و برنج های درو شده را نیز جمع آوری کنند.

کشف بیش از 4000 تن برنج احتکارشده در تبریز

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان آذربایجان شرقی از کشف بیش از 4 هزار تن برنج خارجی در یکی از انبارهای تبریز خبر داد.

قیمت خرید برنج اعلام شد

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از آغاز خرید توافقی برنج استان‌های گیلان و مازندران خبر داد.