توسعه‌ حمل و نقل ریلی کاهش تصادفات را به‌دنبال دارد

فرمانده پلیس راه‌‌‌آهن کشور تاکید کرد: در صورت گسترش حمل و نقل ریلی، قطعا شاهد کاهش میزان تصادفات و تلفات ناشی از حوادث جاده‌ای خواهیم بود.]]>مطالب مرتبط

کاهش ۱۳ درصدی تصادفات منجر به فوت در همدان

فرمانده انتظامی استان همدان گفت: علی رغم افزایش تردد در حوزه‌های درون شهری و برون شهری، شاهد کاهش  ۱۳ درصد تصادفات فوتی و ۱۱ درصدی تصادفات جرحی در ۹ ماهه سال جاری بوده ایم.

توسعه حمل و نقل ریلی در مراکز بار کشور ضروری است

آبادان - ایرنا - وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر کاهش حجم بار از جاده های کشور گفت: اتصال ریلی به مراکز بار برای دولت و این وزارتخانه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

فارس رتبه نخست کاهش تصادفات درون شهری

فارس با کاهش ۲۹ درصدی تصادفات فوتی درون شهری، رتبه نخست را در کشور دارد.

لزوم تخصیص اعتبارات ریالی و ارزی به توسعه ریلی کشور

عضو کمیسیون صنایع مجلس با تأکید بر این‌که لازم است اعتبارات ریالی و ارزی بر‌ا‌ی توسعه ریلی کشور اختصاص یابد، گفت: تا زمانی که تصمیم‌گیران و تصمیم‌سازان کشور با قطار سفر نکنند، ادراک کاملی از توسعه ریلی کشور نخواهند داشت.

ورود مجلس به موضوع تحقق اسناد بالادستی در توسعه ریلی

یک نماینده مجلس گفت: با وجود آنکه در اسناد بالادستی و ‌برنامه ششم، دولت مکلف به توسعه ریلی کشور است اما در لایحه بودجه 98 توجه خاصی به حوزه ریلی نشده است که در حال رایزنی هستیم تا‌ مجلس بتواند در این خصوص تصمیمات مطلوبی بگیرد‌.

کاهش ۱۰۰ درصدی تصادفات در ملکشاهی

ایلام - فرمانده انتظامی ملکشاهی از کاهش ۱۰۰ درصدی تصادفات درون شهری در ملکشاهی در ۱۰ ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.

اجرای پژوهش کاهش تصادفات جاده ای دراستان مرکزی تصویب شد

اراک - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: اجرای طرح پژوهشی کاهش تصادفات جاده ای با هدف شناسایی علت های بروز حوادث راهنمایی و رانندگی در این استان به تصویب رسید.

تلاش می‌کنیم پروژه های ریلی در چهل سالگی انقلاب افتتاح شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی پروژه های توسعه ترانزیتی برای ما اهمیت زیادی دارد و در تلاش هستیم پروژه هایی که در بخش ریلی تاکنون انجام شده است را افتتاح کنیم.

مجموعه خبری ساعت بیست ۲۵ دیماه

بارش باران و برف و کندی رفت و آمد در جاده‌های استان، توسعه زیر ساخت‌های درمانی شهرستان دنا و کاهش ۸ درصدی تصادفات درون و برون شهری استان از عناوین اخبار ۲۵ دیماه است.

پیشرفت نصفه و نیمه در توسعه حمل و نقل ریلی/ افزایش قیمت ارز قدرت خرید واگن را نصف کرده است

معاون عمرانی و توسعه شهری و روستایی وزیر کشور با بیان اینکه ما برای تامین هزینه‌های گمرکی خرید واگن با مجلس مکاتباتی انجام دادیم، گفت: طبق اینکه باید 30 درصد حمل ونقل کشور ریلی شود ولی اکنون ما توانسته‌ایم 14 درصد از این امر مهم را به نتیجه برسانیم.

بهره برداری از خطوط مترو در كلانشهرها دستاورد مهم مدیریت شهری پس از انقلاب است

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور با اشاره به بهره برداری از 295 كیلومتر خطوط حمل و نقل ریلی در تهران وچهار كلانشهر مشهد، شیراز، اصفهان و تبریز طی دو دهه گذشته گفت: توسعه خطوط حمل ونقل ریلی و بومی سازی بخش های زیادی از احداث مترو از جمله د

۱۰۰۰ کیلومتر راه‌آهن افتتاح شد/ اتصال خط ریلی ایران به افغانستان

بوشهر - معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: طی دو سال اخیر در کشور هزار کیلومتر خط ریلی افتتاح شده است.

برقی شدن خط ریلی اینچه‌برون- گرمسار میزان حمل بار را به 12 میلیون تن می‌رساند

وزیر راه و شهرسازی گفت: یکی از پروژه‌های مهم برقی کردن خط ریلی اینچه برون به گرمسار است که با این کار ظرفیت حمل بار از 2 میلیون به 12 میلیون تن می‌رسد که می‌تواند در وضعیت اقتصادی و توسعه استان گلستان نقش مهمی داشته باشد.

۲۹ نفر در تصادفات درون شهری زنجان کشته شدند

زنجان-رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان به وقوع تصادفات درون‌شهری در استان زنجان اشاره کرد و گفت: طی ۹ ماه امسال ۲۹ نفر براثر تصادفات درون‌شهری جان خود را از دست دادند.

دولت در بودجه 98 به دنبال کاهش فاصله طبقاتی است

سمنان- ایرنا- نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت در بودجه سال 98 به دنبال رفع مشکلات معیشتی مردم و کاهش فاصله طبقاتی در جامعه است.

دولت در بودجه 98 به دنبال کاهش فاصله طبقاتی است

سمنان- ایرنا- نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت در بودجه سال 98 به دنبال رفع مشکلات معیشتی مردم و کاهش فاصله طبقاتی در جامعه است.

سالانه ۷۳۰ میلیون سفر در تهران با مترو انجام می‌شود/ ۱۰۶ کیلومتر خطوط مترو در پایتخت در حال ساخت است

معاون وزیر کشور با اشاره به بهره‌برداری از ۲۹۵ کیلومتر خطوط حمل و نقل ریلی در تهران و چهار کلانشهر مشهد، شیراز، اصفهان و تبریز طی دو دهه گذشته تاکید کرد: توسعه خطوط حمل ونقل ریلی و بومی‌سازی بخش‌های زیادی از احداث مترو از جمله دستاوردهای مهم کشور در عرصه

پروژه‌های ملی ریلی، قربانی منافع محلی/لایحه چشم بر اولویت‌ها بست

یک کارشناس صنعت حمل و نقل ریلی از تلاش برخی افراد ذی نفوذ برای گنجاندن بودجه برای پروژه های ریلی استانی و محلیِ غیر اولویت دار در لایحه بودجه ۹۸ کل کشور انتقاد کرد.

عبدالمهدی: عراق به دنبال توسعه روابط با ایران است

بغداد - ایرنا - 'عادل عبدالمهدی' نخست وزیر عراق تاکید کرد که کشورش به دنبال توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران است.

ایجاد پویش 6030 برای کاهش تلفات جاده‌ای رفسنجان

برای کاهش تصادفات ،ایستگاه‌های پویش 6030 در پنج ورودی شهر رفسنجان به‌طور موقت راه‌اندازی می‌شود و از سال جدید این ایستگاه‌ها دائمی خواهند بود.