فهرست نهایی انگلیس برای جام جهانی

فهرست نهایی تیم ملی انگلیس برای جام جهانی 2018 اعلام شد.]]>مطالب مرتبط

احتمال حذف افراد بیشتری از فهرست نهایی نامزدان انتخابات پارلمانی افغانستان

کمیسیون شکایات انتخابات افغانستان اعلام کرد که حدود 45 نفر از نامزدانی که در فهرست انتخابات پارلمانی هشدار دریافت کرده‌اند، اگر مشکلات خودشان را حل نکنند از فهرست نهایی حذف می‌شوند.

35 نامزد انتخابات پارلمانی افغانستان از فهرست نهایی حذف شدند

کمیسیون شکایات انتخاباتی افغانستان اعلام کرد که پس از بررسی صلاحیت نامزدان انتخابات پارلمانی، 35 نفر را از فهرست نهایی نامزدان حذف کرده است.

ثبت جهانی بافت تاریخی یزد در فهرست میراث جهانی یونسکو

رئیس موسسه فرهنگی ایکوموس ایران با اشاره به ثبت جهانی بافت تاریخی یزد در فهرست میراث جهانی یونسکو، گفت: شکل زندگی و کاربری بافت تاریخی یزد نباید تغییر کند.

افزایش اعتراضات به اعلام فهرست نامزدهای انتخابات افغانستان

کابل - ایرنا - کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در ادامه روند انجام مقدمات برگزاری انتخابات مجلس این کشور، فهرست نهایی نامزدها را اعلام و تنها 35 داوطلب را نسبت به فهرست اولیه رد صلاحیت کرد که کمتر از دو درصد است و این تصمیم سبب اعتراض هایی شده است.

اختلاف کمیسیون‌های انتخاباتی درباره فهرست نهایی نامزدان پارلمان افغانستان

در حالی که اختلافات بین احزاب سیاسی و دولت افغانستان بر سر نحوه برگزاری انتخابات ادامه دارد، رسانه‌ها از اختلاف نظر بین کمیسیون‌های انتخاباتی این کشور درباره فهرست نهایی نامزدان انتخابات پارلمانی این کشور خبر دادند.

فهرست نهایی ملی پوشان اعزامی به بازی های پاراآسیایی اعلام شد

تهران – ایرنا – پس از پایان ثبت نام ورزشکاران برای حضور در بازی های پاراآسیایی 2018 جاکارتا، کمیته ملی پارالمپیک اسامی نهایی تیم ها و نفرات شرکت کننده کشورمان را در این دوره از بازی ها اعلام کرد.

دماوند و چشمه سورت در انتظار ثبت جهانی

پس از جنگل های هیرکانی، دماوند و چشمه سورت برای ثبت در فهرست میراث جهانی معرفی خواهند شد.

کاروان ورزشی مازندران در رقابتهای آسیایی

فهرست 35 ورزشکار مازندرانی اعزامی به جاکارتای اندونزی نهایی شد.

رشد اقتصادی انگلیس افزایش یافت

علیرغم نگرانی‌ها از بریگزیت، رشد اقتصادی انگلیس در سه ماهه دوم امسال به لطف آب و هوای مناسب و جام جهانی افزایش یافته است.

۲۳ اثر تاریخی وطبیعی ایران ثبت جهانی شد

ساری - معاون میراث فرهنگی کشور، از ثبت ۲۳ اثر میراث طبیعی و تاریخی در فهرست آثار جهانی و یونسکو خبر داد.

انریکه: فهرست جدید تیم ملی متفاوت خواهد بود

سرمربی تیم ملی اسپانیا نخستین فهرست خود را برای لاروخا متفاوت و پر از شگفتی عنوان کرد.

136 هزار برده جدید در انگلیس

بر اساس گزارش بنیاد ‹‹واک فری فاوندیشن›› در ‹‹شاخص جهانی برده داری در سال 2018›› خود تصریح کرده است که حدود 136 هزار برده جدید در انگلیس وجود دارد.

۲۳ اثر تاریخی و طبیعی ایران ثبت جهانی شد

معاون میراث فرهنگی کشور، از ثبت ۲۳ اثر میراث طبیعی و تاریخی در فهرست آثار جهانی و یونسکو خبر داد.]]>

«چوگان» را چطور در نقش‌جهان احیاء کنیم؟

اصفهان را شهر «چوگان» می‌دانند، شهری که بیش از ۳۰۰ سال پیش در میدان اصلی آن این بازی را برای شاه عباس اجرا می‌کردند و حالا یک سال بعد از جهانی شدن چوگان در فهرست میراث ناملموس یونسکو، یکی از حرف‌هایی که هنوز راهکار عملی برای انجام آن مطرح نشده، چگونگی احی

حضور تبریزی، نویمایر و گرو در فهرست استقلال برابر تراکتورسازی

استقلال تهران فهرست خود را برای دیدار با تراکتورسازی مشخص کرد.]]>

دخالت دولت برای تغییر تصمیم کمیسیون شکایات انتخابات افغانستان

دولت افغانستان به گفته برخی منابع تلاش می‌کند تا نامزدان حذف شده انتخابات پارلمانی این کشور را باوجود مخالفت کمیسیون شکایات انتخاباتی به فهرست نهایی بازگرداند.

«تخت سلیمان»تکاب در جنوب آذربایجان غربی

ایرنا-مهاباد- مجموعه میراث جهانی و گردشگری و محوطه باستانی 12 هکتاری تخت سلیمان تکاب در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و در سال 1382 به عنوان چهارمین اثر ملی کشور و نخستین اثر پس از انقلاب اسلامی در فهرست آثار جهانی سازمان یونسکو به ثبت رسیده است‎.عکس: امیر

فهرست «واردکنندگان صلاحیت‌دار» کاغذ اعلام شد

رئیس کارگروه کاغذ ارشاد ضمن اعلام فهرست واردکنندگان مورد تائید این وزارتخانه برای واردات کاغذ، اطمینان داد با این کار، جلوی ثبت سفارش کاغذ توسط «شرکت‌هایی که شبانه ثبت می‌شوند» گرفته می‌شود.

آمادگی روسیه برای همکاری با انگلیس برای روشن شدن قضیه مسمویت اسکریپال

سفیر روسیه در لندن در مصاحبه‌ای گفت، با گذشت 6 ماه دولت انگلیس هنوز نتوانسته حقایق حادثه مسمومیت در شهر سالیزبری را روشن کند، ولی مسکو همچنان حاضر به همکاری برای تنبیه عاملین اصلی این جنایات است.

نامزدهای رد صلاحیت شده، مشکل تازه کمیسیون‌های انتخاباتی در افغانستان

در حالی که حدود دو ماه به زمان برگزاری انتخابات پارلمانی در افغانستان باقی مانده است، نامزدهای حذف شده از فهرست نهایی، دفاتر کمیسیون انتخابات در شماری از ولایت‌ها را مسدود کرده‌اند.