مجوز مجتمع های بین راهی در گرو داشتن فروشگاه صنایع دستی

مونسان در مراسم اعطای گواهینامه نشان ملی مرغوبیت گفت: اعطای مجوز به مجتمع های بین راهی در گرو داشتن فروشگاه صنایع دستی است و در این مراسم همچنین از خبرنگار مهر تقدیر شد.مطالب مرتبط

250 مجوز صنایع دستی در حوزه نمد چهارمحال و بختیاری صادر شد

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: تاکنون 250 فقره مجوز صنایع دستی در حوزه نمد صادر شده و 4 شرکت در زمینه نمد و صادرات آن نیز فعال است همچنین تشکیل انجمن صادرکنندگان نمد در دست اقدام است.

آغاز عملیات اجرایی احداث مجتمع اقامتی بین راهی «مزجی» آزادشهر

با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عملیات اجرایی احداث مجتمع اقامتی بین راهی «مزجی» با اعتبار ٣٠ میلیارد تومان در شهرستان آزادشهر آغاز شد.

ایران رتبه نخست صنایع دستی دنیا را دارد

شهرکرد- ایرنا- مشاور معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ایران با داشتن 10 شهر و 2 روستای فعال در تولید صنایع دستی، رتبه نخست دنیا را دارد.

سازمان میراث فرهنگی به فروشگاه‌های عرضه صنایع دستی نشان اعتماد ارائه می‌کند

مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان گفت: بر اساس قانونی که در راستای حمایت از هنرمندان تصویب شده سازمان میراث فرهنگی این ظرفیت را دارد که به فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌های عرضه تولیدات صنایع دستی نشان اعتماد ارائه کند.

حکایت تلخ صادرات صنایع دستی ایران به اروپا با گونی، کارتن موز و روزنامه پیچ

یک مسؤل صنایع‌دستی کشور ن به تشریح ترویج بسته بندی در میان هنرمندان صنایع دستی پرداخت و گفت: امیدواریم دیگر شاهد فروش و صادرات محصولات صنایع دستی در داخل گونی، کارتن موز و به‌صورت روزنامه پیچ نباشیم.

تبدیل خیابان ویلا به گذر صنایع دستی در مرحله نهایی است

تهران- ایرنا- معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: موضوع تبدیل خیابان استاد نجات‌الهی (ویلا) به گذر صنایع‌دستی از مجموعه مذاکرات ما با رئیس و اعضای شورای شهر تهران است که مراحل نهایی را می‌گذراند.

برندسازی صنایع دستی در ۱۳ شهر و روستای مازندران

ساری - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از برند سازی در ١٣ شهر و روستای دارای قابلیت صنایع دستی در استان خبر داد.

مشکل بیمه هنرمندان صنایع دستی اردبیل رفع می شود

اردبیل - ایرنا - سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از حل مشکل بیمه هنرمندان صنایع دستی و احصای لیست متقاضیان در این استان خبر داد.

نگهداری و استفاده از دستگاه فلزیاب غیرقانونی است

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: تبلیغ، خرید و فروش، حمل و نگهداری و همچنین استفاده از هرگونه دستگاه‌ فلزیاب منوط به اخذ مجوز از سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری است.

تأمین زمین بازارچه صنایع دستی در چهارمحال و بختیاری نیازمند همکاری شهرداران است

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: میراث فرهنگی آمادگی دارد تا در راستای حفظ صنایع دستی استان و اشتغال‌زایی بازارچه‌های صنایع دستی را در استان راه‌اندازی کند اما این مهم نیازمند همکاری شهرداری‌ها است.

ساخت مجتمع گردشگری کردکوی آغاز شد

گرگان - ایرنا - همزمان با سفر رییس جمهوری به گلستان عملیات اجرایی ساخت مجتمع گردشگری در شهر کردکوی در غرب استان عصر دوشنبه با حضور معاونان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور و شماری از مسوولان محلی آغاز شد.

صنایع دستی بیجار؛ از فراموشی تا بازارهای جهانی

سنندج - ایرنا - روزنامه همشهری ویژه نامه استان های کردستان و کرمانشاه در گزارشی با عنوان صنایع دستی بیجار؛ از فراموشی تا بازارهای جهانی در روز یکشنبه 23 دی به احیا و ورود برخی از صنایع دستی این شهرستان به بازار کشورهای کانادا و آلمان پرداخته است.

تعمیر بازار تاریخی ارومیه و خوی نیازمند اخذ مجوز است

ارومیه - ایرنا - مسوول امور حقوقی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: کسبه بازار تاریخی ارومیه و خوی باید پیش از انجام تعمیرات نسبت به اخذ مجوز از میراث فرهنگی اقدام کنند.

صنایع دستی قربانی اجناس خارجی

ارومیه - ایرنا - صنایع دستی همواره چوبِ نبود بازاریابی، عرضه ی اجناس بی کیفیت خارجی و جیب خالی مردم مشتاق را خورده است تا هنر نزد ایرانیان اما بازار این صنایع در دستان واسطه ها و تولیدکنندگان خارجی باشد.

پلمپ آشپزخانه مجتمع بین راهی در اتوبان تهران-قزوین

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان البرز از پلمپ آشپزخانه مجتمع بین راهی در اتوبان تهران- قزوین خبر دا.]]>

جشنواره اقوام، صنایع دستی و سوغات خرم‌آباد آغاز شد

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: جشنواره اقوام، صنایع دستی، سوغات و هدایای خرم‌آباد آغاز شد.

تندیس‌های جشنواره فیلم فجر حاشیه‌ساز شد/گلایه هنرمندان صنایع دستی وطنی از سیمرغ‌های بلورین خارجی

رئیس هیئت مدیره مجمع هنرمندان صنایع‌دستی با انتقاد از سفارش و ساخت تندیس‌های سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر در امارات گفت: اگر غیرت ملی پررنگ تر بود، بهانه عدم کیفیت محصولات صنایع دستی وطنی را مطرح نمی‌کردند.

شهرکرد قابلیت ثبت ملی شدن را دارد

مشاور معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ایران با ثبت  10 شهر و روستای جهانی رتبه نخست ثبت شهر جهانی را داراست.

شغل را در تار و پود صنایع دستی خلق کنید

کرمانشاه - ایرنا - «هنر از انگشتان مردان و زنان کرمانشاهی می بارد» اغراق نیست و مصداق آن در خلق آثار زیبا و ماندگار صنایع دستی به وضوح قابل مشاهده است، آثاری که امروز در صورت نبود حمایت، فراموش می شود.

شغل را در تار و پود صنایع دستی خلق کنید

کرمانشاه - ایرنا - «هنر از انگشتان مردان و زنان کرمانشاهی می بارد» اغراق نیست و مصداق آن در خلق آثار زیبا و ماندگار صنایع دستی به وضوح قابل مشاهده است، آثاری که امروز در صورت نبود حمایت، فراموش می شود.