خودروهای تاریخی در تهران رژه رفتند+تصاویر

برای نخستین بار خودروهای تاریخی به مناسبت «روز موزه» در یک‌ مسیر 60 کیلومتری از کاخ موزه سعد‌آباد به سمت سازمان میراث فرهنگی، سپس موزه ملی و در نهایت کاخ‌ موزه نیاوران رژه رفتند.مطالب مرتبط

معبد تاریخی چغازنبیل از جاذبه های گردشگری در شهر باستانی شوش+ تصاویر

زیگورات چغازنبیل سمبل هنر و معماری ایلامی است، این معبد تاریخی در استان خوزستان قرار دارد.]]>

افزایش ۴ برابری دوربین‌های کنترل خودروهای فاقد معاینه فنی /رونمایی از خودروهای دوربین دار

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از برخورد بدون اغماض با خودروهای فاقد معاینه فنی خبر داد و گفت: بیش از ۱۲۰۰ دوربین در سطح شهر کد تخلف معاینه فنی دریافت کرده‌اند.

مهلت دو هفته ای به خودروهای فاقد معاینه فنی

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اجرای فاز دوم طرح کاهش که از امروز در کل شهر تهران اجرا می شود، گفت: با هماهنگی پلیس خودروهای فاقد معاینه فنی تا دو هفته جریمه نمی شوند.

اجرای فاز دوم طرح کاهش آلودگی هوا از اول آبان/توقف خودروهای فاقد معاینه فنی

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به آغاز فاز دوم طرح کاهش از اول آبان گفت: تمام خودروهای به محدوده شهر تهران وارد می‌شوند باید دارای معاینه فنی باشند و در غیر این صورت روزی 50 هزار تومان جریمه خواهند شد.

شهرداری در حفظ خانه های تاریخی مثبت عمل نکرده است

تهران – ایرنا - عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: ارزیابی ام از عملکرد شهرداری در حفظ بناهای دارای ارزش تاریخی مثبت نیست.

کارگاه آموزشی مرمت و استحکام‌بخشی بناهای تاریخی برگزار می‌شود

نخستین کارگاه آموزشی بین المللی مرمت و استحکام بخشی بناهای تاریخی از سوی اداره کل حفظ و احیاء بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی با همکاری کمیته علمی بررسی و تحقیق و مرمت سازه‌های تاریخی (ایسکارسا) نهاد فنی زیر مجموعه ایکوموس جهانی، در تهران برگزار می‌شو

تلاش مجلس برای کاهش پلکانی تعرفه واردات خودروهای هیبریدی

یک عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه باید به جای خودروهای بنزینی از خودروهای هیبریدی استفاده کرد، گفت: در صورت تصویب نهایی طرح ساماندهی بازار خودرو، تعرفه واردات خودروهای هیبریدی پلکانی کاهش می یابد.

ساماندهی چرخه معاینه فنی خودروهای دوگانه‌سوز در آینده نزدیک

مدیر اجرایی طرح ملی معاینه فنی خودروهای سبک کشور با اشاره به اینکه برگه تست مخازن خودروهای گازسوز در بازار به طور غیرقانونی خرید و فروش می‌شود، گفت: ساماندهی چرخه معاینه فنی خودروهای دوگانه‌سوز در آینده نزدیک انجام خواهد شد.

دریافت "باربرگ" برای خودروهای حمل بار در پایتخت الزامی شد

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از الزام رانندگان خودروهای حمل بار برای دریافت "باربرگ" خبر داد.

مرمت بقعه تاریخی "امیربنده" بی‌بالان کلاچای + تصاویر

بقعه تاریخی "امیربنده" بی‌بالان کلاچای که جزء هفت اثر فرهنگی استان گیلان است مرمت و بازسازی شد.

برخورد جدی با خودروهای آلاینده در فاز دوم طرح کاهش

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از برخورد جدی با خودروهای آلاینده در فاز دوم طرح کاهش خبر داد.

کلانتری: خودروهای ‌دیزلی نقش جدی درایجاد آلایندگی دارند

تهران - ایرنا - معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه آلودگی هوا در راه است گفت:خودروهای دیزلی نقش زیادی در ایجاد آلایندگی و به ویژه در تولید ذرات معلق و اکسیدهای نیتروژن دارند.

لزوم حمایت از خودروهای پاک با کاهش تعرفه واردات

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خودروهای هیبریدی را ضامن حفاظت از محیط زیست دانست و بر لزوم حمایت از خودروهای پاک با کاهش تعرفه واردات تاکید کرد.

دوربین های مجهز به کد معاینه فنی، خودروهای کشور را رصد می کنند

تهران- ایرنا- معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت دوربین های مجهز به کد معاینه فنی خودرو از اول آبان خودروهای کشور را رصد می کنند.

کارگاه بین المللی مرمت و استحکام بخشی بناهای تاریخی برگزار می شود

نخستین کارگاه آموزشی بین المللی مرمت و استحکام بخشی بناهای تاریخی با همکاری کمیته علمی بررسی و تحقیق و مرمت سازه های تاریخی (ایسکارسا) از ۲۸ تا ۳۰ مهرماه در تهران برگزار می شود.

پارسایی: فرصت های تاریخی و فرهنگی را به تهدید تبدیل نکنیم

تهران - ایرنا - نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: دامن زدن به گسست و ایجاد فاصله مردم با گذشته تاریخی آنها آسیب های جبران ناپذیری را در پی خواهد داشت.

کوچک‌ترین خانه تاریخی مشهد فرو ریخت، چون...

رییس هیات مدیره انجمن توسعه گردشگری چهارباغ خراسان خبر داد: گودبرداری غیراصولی یک پروژه کنار بنای تاریخی «سیدان»، باعث ریزش این بنای تاریخی شد.

ابراز نگرانی فولکس واگن از رشد سریع فناوری خودروهای برقی

مدیر ارشد اجرایی فولکس واگن در خصوص توسعه فناوری خودروهای برقی و کاهش استقبال از خودروهای بنزینی و دیزلی کنونی، ابراز نگرانی کرد.

اسناد تاریخی کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران فهرست‌نویسی شد

«فهرست اسناد تاریخی کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران» با پیش‌گفتاری از حجت‌الاسلام و المسلمین رسول جعفریان منتشر شد.

جدیدترین رده‌بندی کیفی خودروهای داخلی

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران گزارش ارزیابی کیفی خودروهای سواری تولیدی در شهریور ماه امسال را منتشر کرد.