انتقاد «مقتدی صدر» از دخالت آمریکا در امور عراق

رهبر جریان صدر عراق و رئیس ائتلاف «سائرون»،هرگونه دخالت نماینده آمریکا در امور عراق را تقبیح کرد.مطالب مرتبط

مذاکره‌ دخالت‌های آمریکا را در امور داخلی ایران تسهیل می‌کند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس نهم گفت: آمریکایی‌ها برخلاف روس‌ها و چینی‌ها در امور داخلی ایران دخالت می‌کنند و مذاکره‌، دخالت این کشور را تسهیل می‌کند.

عراق|پایان شمارش دستی آرا/نشست قریب الوقوع صدر، العبادی، العامری و الحکیم / موضع کردها هنوز نهایی نشده است

ائتلاف سائرون به ریاست مقتدی صدر رهبر جریان صدر در عراق از نشست قریب الوقوع بین مقتدی صدر، حیدر العبادی نخست وزیر، رئیس ائتلاف النصر، هادی العامری رئیس ائتلاف الفتح و عمار الحکیم رئیس جریان الحکمه این کشور خبر داد.

پاسخ سفیر ایران در بغداد به اظهارات حیدرالعبادی/ مخالفت صریح «مقتدی صدر» با تحریم‌های آمریکا/ تهران و بغداد از گذشته مراودات دلاری نداشتند

سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق به اظهارات اخیر نخست وزیر این کشور درباره پیروی از تحریم‌های آمریکا واکنش نشان داد و گفت: ایشان یک اظهار نظری کرد، اما قرار نیست این کارها انجام شود.]]>

هشدار ائتلاف «الفتح» درباره تحرکات سرکنسول جدید آمریکا در کردستان عراق

یکی از رهبران ائتلاف الفتح عراق از تحرکات سرکنسول جدید آمریکا در منطقه کردستان به منظور دخالت در تشکیل دولت جدید در کشور خبر داد.

جریان «مقتدی صدر» باردیگر به عنوان پیروز انتخابات عراق اعلام شد

کمیسیون انتخاباتی عراق پس از بازشماری آرای انتخابات پارلمانی این کشور، پیروزی رهبر جریان صدر در این انتخابات را اعلام کرد.

روسیه از اظهارات ضدبرجامی سفیر آمریکا انتقاد کرد

مسکو - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه از اظهارات سفیر آمریکا در انگلیس علیه برجام که خواستار فشار بر ایران شده بود، انتقاد کرد.

کویت: مخالف دخالت در امور داخلی کشورها هستیم

یک مسئول وزارت خارجه کویت در واکنش به تنش به وجود آمده در روابط بین عربستان سعودی و کانادا، بر مخالفت با هر گونه دخالت در امور داخلی کشورها تأکید کرد.

اعلام نتایج بازشماری دستی انتخابات عراق/ تغییری در جایگاه جریان‌های پیروز حاصل نشد

نتایج بازشماری آرای انتخابات پارلمانی عراق، که بامداد امروز (جمعه) اعلام شد، حاکی از آن است که مقتدی صدر، صدرنشینی خود در این انتخابات را حفظ کرده است.

تروریسم انتقالی و بازگشت آمریکا به عراق

با افزایش دوباره فعالیت هسته‌های خاموش داعش در عراق، به نظر می‌رسد دور تازه‌ای حضور نظامی آمریکا در عراق در پیش باشد.

دخالت صنوف فاقد صلاحیت در ساخت و فروش عینک طبی

رئیس انجمن اپتومتری ایران، نسبت به دخالت اتحادیه های صنفی غیر مرتبط با رشته اپتومتری که در ساخت و فروش عینک طبی مداخله می کنند، انتقاد کرد.

ائمه جمعه عراق بر همبستگی کشورشان با ایران تاکید کردند

بغداد - ایرنا - ائمه جمعه شهرهای مختلف عراق از موضع اخیر حیدرالعبادی نخست وزیر این کشور درخصوص اقدامات ضد ایرانی ترامپ انتقاد و اقدام آمریکا را محکوم کردند.

دخالت پزشکان در تصمیمات پرستاری/ شرایط پرستاران بحرانی است

دبیرکل خانه پرستار با انتقاد از دخالت جامعه پزشکی در تصمیمات پرستاری، گفت: شرایط حال حاضر پرستاری به شدت بحرانی و نگران کننده است.

روسیه اتهام دخالت در ناآرامی های آمریکا را رد کرد

مسکو- ایرنا- سفارت روسیه در واشنگتن اتهام برخی مقام های آمریکایی مبنی بر دخالت مسکو در ناآرامی هایی که یک سال پیش توسط گروه های نژاد پرست در شارلوتسویل آمریکا بوقوع پیوست را رد کرد.

کمیسیون عالی انتخابات عراق نتیجه بازشماری دستی آرای انتخابات را اعلام کرد

طبق اعلام کمیسیون عالی مستقل انتخابات عراق، نتیجه شمارش دستی آرای انتخابات پارلمانی ۲۲ اردیبهشت نشان می‌دهد که ائتلاف «سائرون» وابسته به «مقتدی صدر» بیشترین کرسی را به دست آورد.

جدیدترین تحرکات در عرصه سیاسی عراق برای تشکیل دولت و پارلمان جدید

اعلام موجودیت ائتلاف جدید اهل سنت، نشست نمایندگان گروه‌های سیاسی مختلف عراقی با رهبر ائتلاف «الفتح»، تداوم مذاکرات برای تشکیل فراکسیون اکثریت و تداوم دخالت‌های آمریکا از جدیدترین تحرکات در عرصه سیاسی عراق است.

هشدار گروه عراقی نُجَباء به نخست‌وزیر عراق درباره تحریم آمریکا علیه ایران

سخنگوی نُجَباء عراق با تأکید بر لزوم عدم همراهی نخست وزیر این کشور با آمریکا تأکید کرد که اجازه نخواهند داد عراق به ایالتی از آمریکا بدل شود.

واکنش حزب‌الله به ترور نافرجام «مادورو»

جنبش حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای سوء‌قصد به جان رئیس‌جمهوری ونزوئلا و دخالت‌های مستمر آمریکا در امور این کشور را محکوم کرد.

عضو ائتلاف دولت قانون عراق: ممکن است عراق میان ایران و آمریکا میانجیگری کند

یکی از اعضای ائتلاف دولت قانون عراق با بیان این‌که سفر نخست وزیر عراق به ایران از پیش برنامه‌ریزی شده است افزود که ممکن است عراق میان ایران و آمریکا نقش میانجیگر ایفا کند.

عراق به تحریم‌های آمریکا علیه ایران متعهد نخواهد بود

رئیس جمهور عراق در گفتگویی تلویزیونی تأکید کرد که با توجه به اوضاع داخلی عراق و منافع مشترک تهران و بغداد، عراق به تحریم‌های آمریکا علیه ایران متعهد نخواهد بود.

عضو کتائب حزب الله: حیدر العبادی به آمریکا نزدیک شده تا بتواند مجددا نخست وزیر شود

عضو کتائب حزب الله ضمن انتقاد از اظهارات نخست وزیر عراق درباره تحریم‌های آمریکا علیه ایران، از وی خواست که این اقدام واشنگتن را محکوم کند.