انتقاد «مقتدی صدر» از دخالت آمریکا در امور عراق

رهبر جریان صدر عراق و رئیس ائتلاف «سائرون»،هرگونه دخالت نماینده آمریکا در امور عراق را تقبیح کرد.مطالب مرتبط

دعوت سفیر اسبق آمریکا از سعودی‌ها برای دخالت در امور عراق

سفیر پیشین آمریکا در عربستان سعودی، انتخابات اخیر پارلمانی عراق را »گشایشی» برای سعودی‌ها خواند و ضمن اتهام‌زنی به ایران، از ریاض خواست که در مسائل عراق دخالت کند.

مقتدی صدر: سازمان ملل از دخالت خارجی در انتخابات عراق جلوگیری کند

رهبر جریان صدر در دیدار با نماینده سازمان ملل بر ضرورت جلوگیری از دخالت‌های خارجی در انتخابات تاکید کرد.

ادعای دخالت ایران در عراق یک توطئه آمریکایی است

بغداد-ایرنا- جنبش 'الصادقون' (زیر مجموعه ائتلاف انتخاباتی 'الفتح') ادعا و ترویج دخالت ایران در امور عراق را یک توطئه آمریکایی دانست و نسبت به آن هشدار داد.

تحلیل «الجزیره» از موفقیت «مقتدی صدر» در انتخابات عراق

شبکه خبری الجزیره، در مقاله‌ای از پیروزی ائتلاف انتخاباتی «سائرون» به رهبری «مقتدی صدر» در انتخابات 2018 پارلمانی عراق، تحت عنوان «پیروزی تناقض‌ها در عراق» یاد می‌کند.

محاسبات آمریکا در انتخابات عراق باز هم اشتباه درآمد/مقتدی صدر دشمن سیاست‌های آمریکا است

اندیشکده آمریکایی با اشاره به این که واشنگتن هنوز واقعیت سیاسی عراق را درک نکرده ، نوشت: اینک وقت ارزیابی در سیاست‌های فاجعه آمیز آمریکا درعراق است.

یک کارشناس مسائل عراق: شروط مقتدی صدر برای العبادی باعث محدود شدن نخست‌وزیر می‌شود

یک تحلیلگر مسائل عراق با اشاره به برخی از اخبار منتشر شده مبنی بر اینکه مقتدی صدر رهبر ائتلاف پیروز در انتخابات عراق برای ادامه نخست‌وزیری حیدرالعبادی شروطی را گذاشته، تصریح کرد: پذیرش این موضوع از سوی حیدرالعبادی باعث می‌شود که نخست‌وزیر عراق مجبور به پا

مقتدی صدر تکمیل آخرین مراحل تشکیل دولت عراق را اعلام کرد

مقتدی صدر از تکمیل آخرین مراحل تشکیل دولت آتی عراق خبر داد و گفت: دولت آینده عراق دولتی اصیل، معارض، سازنده، مقاوم و دنباله‌رو سیاست مسالمت آمیز خواهد بود.

مقتدی صدر از تکمیل آخرین مراحل تشکیل دولت عراق خبر داد

مقتدی صدر از تکمیل آخرین مراحل تشکیل دولت آتی عراق خبر داد و گفت: دولت آینده عراق دولتی اصیل، معارض، سازنده، مقاوم و دنباله‌رو سیاست مسالمت آمیز خواهد بود.

اردوغان به مقتدی صدر تبریک گفت

رئیس جمهوری ترکیه به مقتدی صدر بابت پیروزی در انتخابات پارلمانی عراق تبریک گفت.

هشدار جریان صدر در خصوص دخالت کشورها در امور داخلی عراق

سخنگوی جریان صدر عراق گفت که به دنبال تشکیل دولتی است که عراقی‌ها را در اولویت قرار دهد.]]>

مقتدی صدر خطاب به عراقی‌ها: ناامیدتان نمی‌کنیم

مقتدی صدر در توئیتی بعد از اعلام نتایج رسمی انتخابات عراق خطاب به ملت کشورش گفت: رای شما عزتی برای ما و امانتی به گردن ماست.

استراتژی ما حمله نظامی نیست/ به عنوان مستشار نظامی در عراق و سوریه حضور داریم

مشاور عالی رهبری در امور نیروهای مسلح گفت: آمریکا و وزیر خارجه آمریکا می‌گویند که ما در منطقه دخالت می‌کنیم اما استراتژی ما حمله نظامی نیست اگر در سوریه و عراق هستیم به دعوت رسمی آنها به عنوان مستشار نظامی حضور داریم.]]>

مقتدی صدر بر لزوم حمایت کشورهای همجوار عراق از تشکیل دولت تکنوکرات تاکید کرد

رهبر جریان صدر عراق در دیدار با سفرای برخی کشورهای همجوار از این کشورها خواست برای تشکیل دولت تکنوکرات از عراق حمایت کنند نه اینکه در امور این کشور مداخله کنند.

تنها راه عراق برای پایان دادن به دخالت آمریکا اتحاد با ایران است

گفتگوی صدروحکیم رابه نفع عراق می‌دانیم/هیچ ائتلافی تشکیل نشده است

سخنگوی ائتلاف فتح عراق گفتگوهای میان مقتدی صدر و عمار حکیم را تحرکی مثبت به نفع عراق دانسته و خاطرنشان کرد: وضعیت کشور با توجه به تردیدافکنی گسترده‌ درباره روند انتخابات پیچیده است.

عراقی‌ها از خرید کالای عربستانی به دلیل احتمال مسمومیت خودداری می‌کنند/ /مردم عراق روحیه تولید ندارند/ تاجران عراقی با تفکرات مقتدی صدر همسو نیستند/ دولت مشکل صادرکنندگان ایرانی را حل کند

رایزن سابق اقتصادی سفارت ایران در عراق در خصوص گرایش مقتدی صدر به عربستان گفت: صدر در قم دفتر دارد و تعاملات زیادی با ایران دارد بعید است که به سمت عربستان برود و اعتبار خود را خرج این کشور کند به نظر من نباید برای این موضوع نگران بود بلکه عمده نگرانی ما

عراق پس از انتخابات| پس از دیدار با «عامری»؛ مقتدی صدر با «عمار حکیم» در بغداد دیدار کرد

رسانه‌های عراقی از دیدار سید عمار الحکیم و سید مقتدی صدر در بغداد خبر دادند.

وزیر سعودی به دستور آمریکا از اظهارنظر درباره عراق منع شد

یک مقام مسئول عراقی اعلام کرد که آمریکا وزیر مشاور عربستان در امور کشورهای خلیج فارس را که پیشتر از عراق اخراج شده بود، از اظهار نظر درباره تحولات عراق محروم کرد.

دخالت در امور شهرداری موجب غافل شدن شورا از وظایف نظارتی خود است

اراک- نایب رئیس شورای اسلامی شهر اراک گفت: دخالت در امور شهرداری، شورای شهر را از وظایف نظارتی خود غافل می کند و نباید نظارت، جنبه دخالت پیدا کند.

وزیر عربستانی به دستور آمریکا از صحبت درباره عراق منع شده است

یک روزنامه قطری نوشت، واشنگتن وزیر عربستان در امور کشورهای عرب حوزه خلیج فارس را از صحبت کردن درباره عراق منع کرده است چراکه این مقام عربستانی چهره‌ای محبوب در امور عراق نیست.