گردشگری آبی،ظرفیت مغفول در مازندران

نوشهر- ایرنا - گردشگری آبی، یک سرمایه گذاری سودمند ، مفرح و اشتغالزا است اما به گفته کارشناسان این ظرفیت برغم توانمندیهای طبیعی مازندران فراموش شده است.مطالب مرتبط

حمل و نقل هوایی و گردشگری دریایی در غرب مازندران رونق می‌گیرد

استاندار مازندران با اشاره به ظرفیت‌های بکر گردشگری و طبیعت گردی در غرب استان، گفت: حمل و نقل هوایی و گردشگری دریایی در غرب مازندران رونق می‌گیرد.

ساحل مازندران در حبس خانگی

یک کارشناس گردشگری گفت: وجود حریم های ساحلی آزاد نشده دولتی و خصوصی مهم ترین چالش گردشگری دریایی مازندران است.

ظرفیت فرآوری عناب در استان خراسان جنوبی مغفول مانده است

فرماندار شهرستان خوسف گفت: باید سالی یک بار محصولات استراتژیک خراسان جنوبی را معرفی کنیم و محصولاتی مانند عناب می‌توان از آنها استفاده زیادی کرد که متأسفانه فرآوری این محصولات در استان مغفول مانده است.

گلستان| "جهان‌نما" کردکوی به ظرفیت گردشگری کشوری تبدیل می‌شود

فرماندار شهرستان کردکوی گفت: منطقه جهان‌نما ظرفیت بسیار مطلوبی برای گردشگری است و با ایجاد زیرساخت‌های مناسب می‌تواند به یکی از قطب‌های گردشگری در کشور تبدیل شود.

گنبد نمکی قم ظرفیت گردشگری بالایی دارد

قم - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم: گنبد نمکی این استان ظرفیت گردشگری بالایی دارد که می تواند برای گردشگران جذاب باشد.

ظرفیت‌های ملایر در توسعه صنعت گردشگری ویژه است

ملایر - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همدان گفت: ظرفیت های شهرستان ملایر در توسعه صنعت گردشگری ویژه است.

فارس بهشت گردشگری توریست‌ها/ گردشگری درمانی ظرفیتی برای برگزاری تورهای سلامت

اولین گردهمایی آژانس‌های فعال گردشگری و توریسم درمانی در فارس با حضور 17 نفری این اعضا در قالب یک تور 6 روزه دستاوردهای مطلوبی در معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان در پی داشت.

ظرفیت حوزه گردشگری ابرکوه ناشناخته مانده است

یزد - ایرنا - فرماندار ابرکوه می گوید: این شهرستان علاوه بر ظرفیت های کشاورزی ، دامپروری، صنعت ، حمل و نقل زمینی و موقعیت جغرافیایی ، حوزه گردشگری آن با وجود آثار متعدد ، همچنان ناشناخته مانده است .

جاده‌‌های خاکی‌ ‌بانه تا مریوان‌ پنهان در گرد‌و‌خاک بی‌اعتنایی مالی + عکس

راه اصلی بانه تا مریوان به عنوان دو شهرستان اصلی استان کردستان با ظرفیت‌های بالای گردشگری و اقتصادی، کماکان در نبود اعتبارات، تکمیل نشده است و اگر کاری انجام نشود، این به از دست رفتن ظرفیت‌ گردشگری و فرصت‌ رشد اقتصادی منطقه می‌انجامد.

آزادی عمل برای میراث فرهنگی و اهرم اجرایی برای گردشگری خواهیم داشت

پس از تصویب وزارتخانه شدن میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و تاکیدی که درخصوص ارائه شرح وظایف و ساختار جدید وجود دارد، این نگرانی را بوجود آورد که میراث فرهنگی مغفول واقع شود. این درحالی است که علی اصغر مونسان متعقد است با این اتقاق آزادی عمل بیشتری در

گره های توسعه گردشگری شهمیرزاد

سمنان- ایرنا- شهر بین المللی گردشگری شهمیرزاد در استان سمنان ظرفیت قابل توجهی در بخش گردشگری دارد که برای تحقق این مهم به مدیریت اصولی ، تحول ساختاری و اعتبار کافی نیاز دارد.

اصحاب قلم هموار کننده مسیر توسعه گردشگری هستند

زاهدان - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: اصحاب قلم و اندیشه در معرفی ظرفیت ها، توانمندی ها و آثار و ابنیه های باستانی، تاریخی و فرهنگی این استان و توسعه صنعت گردشگری نقش مهمی ایفا می کنند.

توسعه ظرفیت های گردشگری دریاچه دوقلوی سیاه گاو+گزارش

این روزها مسئولان میراث فرهنگی شهرستان با همکاری بخش خصوصی اقدام به تکمیل زیر ساخت ها و ایجاد امکانات رفاهی و گردشگری در این منطقه کرده اند.

اشتغالزایی گردشگری سلامت

گردشگری سلامت یکی از ظرفیت‌هایی است که در صورت توجه مناسبت و سرمایه‌گذاری لازم، می‌تواند به یکی از منابع مهم درآمدزای استان قم تبدیل شود و اشتغال آفرینی مناسبی را نیز با خود به همراه بیاورد.

تکمیل زیر ساخت های گردشگری رامسر ضروری است

نوشهر - ایرنا - استاندار مازندران گفت: زیرساخت های گردشگری رامسر در بخش فرودگاه و ساحل برای جذب گردشگر باید هر چه زودتر تکمیل شود.

فرهنگ در البرز مغفول مانده

رئیس شورای اسلامی استان البرز گفت: موضوع فرهنگ در استان مغفول مانده است.

گردشگری روستایی در سمنان ظرفیتی که توجه نشد

سمنان - ایرنا- روستاهای استان سمنان دارای بستر مطلوب برای توسعه گردشگری روستایی است که به دلایل فراهم نبودن زیرساختها و نداشتن برنامه مدون و منسجم، از این ظرفیت کم نظیر بهره برداری اصولی نشده است.

رسانه ها ظرفیت های جیرفت را معرفی کنند

جیرفت - ایرنا - فرماندار جیرفت با بیان اینکه جای جای این شهرستان مستعد سرمایه گذاری است،از اهالی رسانه و خبر خواست تا نسبت به معرفی بیشتر ظرفیت های صنعتی، معدنی، گردشگری و کشاورزی منطقه تلاش جدی تری داشته باشند.

برنامه جامع توسعه گردشگری استان سمنان تدوین شود

استاندار سمنان با تأکید بر لزوم توسعه صنعت توریسم در این استان به ظرفیت‌های مهم گردشگری موجود در آن اشاره کرد و گفت: برنامه جامع توسعه گردشگری استان سمنان باید تدوین شود.

گردشگری و مبلمان شهری آبپخش توسعه می یابد

بوشهر- ایرنا- شهردار آبپخش استان بوشهر گفت: این شهر با توجه به نخلستان های فراوان به عنوان نگین سبز استان بوشهر ظرفیت بالایی برای توسعه گردشگری دارد.