گردشگری آبی،ظرفیت مغفول در مازندران

نوشهر- ایرنا - گردشگری آبی، یک سرمایه گذاری سودمند ، مفرح و اشتغالزا است اما به گفته کارشناسان این ظرفیت برغم توانمندیهای طبیعی مازندران فراموش شده است.مطالب مرتبط

ظرفیت شهرستان ابهر در بخش بازرگانی مغفول مانده است

زنجان - ایرنا - معاون فرماندار ابهر گفت: در چند دهه اخیر موقیعت جغرافیایی و ظرفیت های ویژه این شهرستان در حوزه تجارت و بازرگانی مغفول مانده است.

قزوین| ظرفیت کسب‌وکارهای اینترنتی در استان قزوین مغفول مانده است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: بیش از 4 میلیارد نفر در دنیا به شبکه اینترنتی متصل بوده و کسب درآمدهای 4 میلیارد دلاری دارند که این ظرفیت برای ما مغفول مانده است.

غار دانیال ، ظرفیت گمنام گردشگری در مازندران

نوشهر- ایرنا - غار آبی دانیال سلمانشهر یکی از زیباترین غارهای رودخانه‌ای کشور است که در صورت حمایت مسئولان و سرمایه گذاری بخش خصوصی می تواند به یکی از جاذبه های دیدنی در غرب مازندران تبدیل شود.

غار دانیال ، ظرفیت گمنام گردشگری در مازندران

نوشهر- ایرنا - غار آبی دانیال سلمانشهر یکی از زیباترین غارهای رودخانه‌ای کشور است که در صورت حمایت مسئولان و سرمایه گذاری بخش خصوصی می تواند به یکی از جاذبه های دیدنی در غرب مازندران تبدیل شود.

کاربری کشاورزی مازندران در اولویت است یا گردشگری؟

مشاور اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: در مازندران باید تصمیم گرفته شود که کاربری کشاورزی در اولویت است یا گردشگری و به نظر می رسد با وضع موجود مسئولان به دنبال این هستند تا کشاورزی با رنگ و لعاب گردشگری وجود داشته باشد.

تهران| شهرری مقصد گردشگری مذهبی در سال 2019 می‌شود

مشاور عالی طرح ری 2019 با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری زیارتی شهرستان ری گفت: تاریخ فوق‌العاده غنی، آثار باستانی و مشاهیر علمی و فرهنگی از ظرفیت‌های ری به‌عنوان مقصد گردشگری مذهبی در سال 2019 است.

جشنواره های معرفی ظرفیت های گردشگری خلخال برگزار می شود

اردبیل - ایرنا - سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: جشنواره های متنوع به منظور معرفی ظرفیت ها و قابلیت های گردشگری شهرستان خلخال تعریف می شود.

خبابان های مازندران 2 برابر ظرفیت مسافر ، تاکسی دارد

ساری - ایرنا - معاون دفتر فنی استانداری مازندران گفت که شهرهای این استان در حال حاضر حدود 2 برابر ظرفیت مسافران موجود ، تاکسی دارند .

خبابان های مازندران 2 برابر ظرفیت مسافری ، تاکسی دارد

ساری - ایرنا - معاون دفتر فنی استانداری مازندران گفت که شهرهای این استان در حال حاضر حدود 2 برابر ظرفیت مسافران موجود ، تاکسی دارند .

ظرفیت آزمایشگاه های همکار در مازندران بالا است

ساری - رئیس اتاق بازرگانی مازندران ظرفیت آزمایشگاه‌های همکار دامپزشکی در استان را بالا دانست و خواستار صدور مجوز برای رفع مشکلات آنان شد.

ظرفیت سواحل برای جذب گردشگران خارجی به کشور مغفول مانده است

استاد دانشگاه تهران با بیان این که خطوط ساحلی مکان جذب ۸۰ درصد گردشگران خارجی در دنیا هستند از بی توجهی به ظرفیت های ساحلی ایران برای جذب گردشگران خارجی انتقاد کرد.

غذاهای محلی ظرفیت بزرگ گردشگری آذربایجان شرقی است

تبریز- ایرنا - معاون گردشگری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با اشاره به شناسایی 162 نوع غذای محلی در این استان، آن را ظرفیتی بس عظیم و مهم برای توسعه صنعت گردشگری استان برشمرد.

اصفهان| گردشگری برد_برد روستایی؛ از حمایت اقتصادی از روستائیان تا استفاده از ظرفیت‌های بومی و محلی

گردشگری روستایی یا همان بوم‌گردی فرصت تازه‌ای است که برای حمایت از اقتصاد روستائیان و در کنار آن استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و بومی فراهم آمده که این مهم هم برای گردشگران و هم برای میزبانان پرسود است.

صادراتی که در ایران مغفول است/دستاوردهای از سبد غذایی تا مسابقات ورزشی

کشورهای توسعه یافته امروزه بخشی از درآمد خود را از صادرات حیوانات و یا محصولات آنها تامین می‌کنند که از آن جمله می‌توان به صادرات سگ‌های موادیاب، بمب یاب،ماهی‌های تزئینی، زهر و پادزهر مار، صادرات پرندگان اشاره کرد؛ موضوعی که در ایران مغفول مانده است.

آبشارهای طبیعی گرمی مغان مغفول مانده اند

اردبیل - ایرنا - رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان گرمی گفت: وجود 60 آبشار در این شهرستان بخشی از جاذبه های طبیعت گردی منطقه است ولی این آبشارها کمتر شناخته شده اند.

گردشگری عشایر نیازمند ساخت و ساز نیست

سوادکوه - رئیس اداره امور عشایری جهاد کشاورزی مازندران گفت: برای توسعه گردشگری عشایر نیازی به ساخت و ساز در مراتع نیست.

منطقه ویژه گردشگری نور به توسعه پایدار منطقه کمک می کند

نور - ایرنا - فرماندار شهرستان نور با اشاره به موافقت شورای برنامه ریزی استان با تشکیل منقطه ویژه گردشگری در چمستان گفت : راه اندازی منطقه ویژه گردشگری در چمستان نور سبب توسعه پایدار و جذب بیشتر گردشگران به استان مازندران می شود.

"قلندر" و "زلفیله" سقز را باید از نو نوشت

روستاهای "قلندر" و "زُلفیله" سقز را باید از نو نوشت؛ این دو روستا با داشتن اماکن تاریخی به قدمت تاریخ و نزدیکی به سد شهید کاظمی با داشتن ظرفیت‌های قایقرانی، مجموعه‌ای بکر است که از دید گردشگران و سرمایه‌گذاران مغفول مانده است.

نقش بقاع متبرکه در رونق گردشگری

خرم آباد -ایرنا- استان لرستان باتوجه به واقع شدن در رشته کوه های زاگرس همواره میزبان خیل عظیمی از گردشگران و طبیعت دوستان است و وجود 108امامزاده به عنوان ظرفیتی فرهنگی می تواند در رونق گردشگری مذهبی این استان اثرگذار باشد؛ راه های استفاده از این ظرفیت برا

۵۰ شهردار کشور در سمنان گردهم می‌آیند

سمنان-شهردار سمنان بابیان اینکه به‌منظور استفاده از ظرفیت‌های مغفول مانده کویر، نشست شهرداران کشور در سمنان برگزار می‌شود، گفت: ۵۰ شهردار در این نشست حضور خواهند داشت.