گردشگری آبی،ظرفیت مغفول در مازندران

نوشهر- ایرنا - گردشگری آبی، یک سرمایه گذاری سودمند ، مفرح و اشتغالزا است اما به گفته کارشناسان این ظرفیت برغم توانمندیهای طبیعی مازندران فراموش شده است.مطالب مرتبط

گردشگری شرق مازندران را از بن‌بست توسعه خارج کنیم

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قابلیت‌های گردشگری شرق مازندران تصریح کرد: باید گردشگری منطقه را از بن‌بست توسعه خارج کنیم.

رفع بیکاری با استفاده از ظرفیت های مغفول هدف بنیاد برکت در لرستان است

خرم آباد - ایرنا - رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: رفع معضل بیکاری و استفاده از ظرفیت‌های مغفول اولویت های مهم ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در لرستان است.

راه اندازی دبیرخانه گردشگری مزرعه در مازندران

ساری- ایرنا- استاندار مازندران با سپردن مسئولیت راه اندازی و تشکیل دبیرخانه کمیته گردشگری مزرعه به جهاد دانشگاهی ، شاخه جدید گردشگری در این استان را کلید زد .

ظرفیت های اقتصادی مازندران درست بهره برداری نمی شود

ساری- ایرنا- استاندار مازندران با اعلام این که از ظرفیت های اقتصادی استان درست بهره برداری نمی شود، گفت: مثلا ما در تولید صنایع دستی ظرفیت های بالایی داریم، ولی در بازار فروش با خلاهایی مواجه هستیم .

استاندار مازندران ارتقای سهم گردشگری در اشتغال را کلید زد

ساری- ایرنا- استاندار مازندران ارتقای سهم گردشگری مازندران در اشتغال و توسعه پایدار استان را از طریق رایزنی با وزارتخانه های مختلف با هدف رفع مشکلات موجود، کلید زد.

از شکوه گردشگری در شرق مازندران تا کشف درب گم‌شده

بهشهر، نکا و گلوگاه به‌دلیل توزیع نامناسب منابع مالی و اعتباری هیچ‌گاه مقصد اصلی گردشگری در مازندران نبوده‌اند اما حالا گویی مناطقی جدید را کشف کرده‌اند، شبیه درب مکشوفه بقعه امام‌زاده‌ای که در انبار اداره‌کل جا خشک کرده است حال آن‌که سراغش را از موزه‌های

راه اندازی دبیرخانه گردشگری مزرعه در مازندران

با دستور استاندار، جهاد دانشگاهی مازندران مسئولیت راه اندازی و تشکیل "دبیرخانه کمیته گردشگری مزرعه " را عهده دار شد.

ظرفیت منابع آبی مورد نیاز مصارف کشاورزی مازندران افزایش یافت

مدیرعامل آب منطقه ای مازندران با تاکید بر مدیریت مصرف منابع آبی استان، گفت: ظرفیت منابع آبی مورد نیاز مصارف کشاورزی مازندران افزایش یافت.

درختان آزاد کهنسال مازندران ثبت ملی شد

ساری - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از ثبت ٨ اثر طبیعی مازندران در فهرست آثار ملی ایران خبرداد و گفت: درختان آزاد کهنسال در چند شهرستان استان ثبت ملی شد.

هموارسازی مسیر سرمایه گذاری، تدبیری در گردشگری مازندران

ساری - ایرنا - سرمایه گذاری 20 هزار میلیارد ریالی در بخش های مختلف حوزه گردشگری استان مازندران طی پنج سال گذشته نشان از هموار شدن مسیر سرمایه گذاری در این بخش اقتصادی استان دارد.

گردشگری معنوی ظرفیت بالایی در جذب سرمایه گذاری دارد

تهران- ایرنا- رئیس دانشگاه علم و فرهنگ گفت: گردشگری معنوی ظرفیت بالایی در جذب سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال دارد و توسعه آن نیازمند برنامه ریزی نظام مند است.

80 درصد ظرفیت توسعه قبل از 7 سالگی کودکان رقم می خورد

تهران- ایرنا- جامعه شناسان امروز در کنگره کودکی، توسعه و سیاسگزاری اعلام کردند که 80 درصد ظرفیت توسعه انسانی و اجتماعی هر جامعه ای به توجه به کودکان قبل از 7 سالگی بستگی دارد در حالی که اکنون این موضوع در کشورمان مغفول مانده و بیشتر نگاه ابزاری به کودکان

گردشگری دریایی؛ سودآور ناشناخته

بندرعباس- ایرنا- گردشگری دریایی و ساحلی یکی از پربازده ترین و سود آورترین حوزه گردشگری در جهان محسوب می شود که کشورهای زیادی با مطالعه و شناخت از آن سعی کرده اند از ظرفیت های موجود در راستای تقویت سرانه ملی، افزایش قدرت اقتصادی و کسب درآمد بهره بگیرند.

ثبت ٨ اثر طبیعی مازندران در فهرست آثار ملی ایران

ساری - ایرنا- اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از ثبت ٨ اثر طبیعی مازندران در فهرست آثار ملی ایران خبر داد.

سهم ایران از گردشگری سلامت بسیار ناچیز است

زاهدان- ایرنا- رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: با وجود ظرفیت های بالای پزشکی و بهداشتی درمانی در کشور سهم ما از بازار گردشگری سلامت ناچیز است.

اشتغالزایی در صنعت گردشگری درآمدزایی بالایی دارد/افزایش ظرفیت پذیرش بوم‌گردی

فرماندار اردکان با اشاره به لزوم کاهش آمار بیکاری و بازدهی سریع سرمایه‌گذاری حوزه گردشگری گفت: اشتغالزایی در صنعت گردشگری درآمدزایی بالایی دارد.]]>

منطقه الموت ظرفیت زیادی برای توسعه اقتصادی و گردشگری دارد

قزوین- استاندار قزوین گفت: منطقه الموت شرقی ظرفیت زیادی برای توسعه اقتصادی و گردشگری دارد که با احداث پروژه های ملی راهسازی چهره آن متحول خواهد شد.

باغ‌راه‌های منطقه زاوقان سمنان محور گردشگری می‌شود

شهردار سمنان با تأکید بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های گردشگری به عنوان یکی از محورهای توسعه این شهر گفت: باغ‌راه‌های منطقه زاوقان سمنان محور گردشگری می‌شود.

آماده باش هلال احمر مازندران برای امدادرسانی به متاثرین از سرما

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران از آمادگی گروه‌های امداد و این جمعیت با تمام ظرفیت و تجهیزات کامل خبر داد.

گردشگری بزرگترین فرصت کشور در شرایط تحریم است

معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور استفاده از ظرفیت های گردشگری را بزرگترین فرصت کشور در شرایط تحریم عنوان کرد.