یک میلیارد و 50 میلیون دلار به آبیاری نوین اختصاص یافت

اراک - ایرنا - معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: یک میلیارد و 50 میلیون دلار به ایجاد سامانه های آبیاری تحت فشار در اراضی سنتی کشور اختصاص یافت.مطالب مرتبط

سامانه های نوین آبیاری کردستان 550 میلیارد ریال اعتبار گرفت

سنندج - ایرنا - مدیر امور فنی مهندسی آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: 550 میلیارد ریال اعتبار از محل کمک های فنی و اعتباری برای اجرای سامانه های نوین آبیاری در این استان اختصاص یافت.

سهم استان مرکزی از بودجه آبیاری نوین کشاورزی ۸۰۰میلیارد ریال است

اراک- عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: ۶۰هزار میلیارد ریال در بودجه کشور به آبیاری نوین اختصاص داده شده که سهم استان مرکزی از این اعتبار ۸۰۰ میلیارد ریال است.

توسعه سامانه های نوین آبیاری در کردستان

برای توسعه ی سامانه های نوین آبیاری کردستان 550 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.

100 میلیون دلار برای تولید 2 واکسن در کشور اختصاص یافت

زنجان - ایرنا - رئیس انستیتو پاستور ایران گفت: 100 میلیون دلار از محل صندوق ذخیره ارزی در بودجه سال جاری با موافقت مقام معظم رهبری و تصویب مجلس شورای اسلامی، برای ایجاد زیر ساخت های لازم در تولید 2 واکسن ضروری کشور اختصاص یافت.

18هزار طرح آبیاری نوین اجرا شد

قزوین-ایرنا-مجری سامانه های نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی گفت: سال گذشته 18 هزار طرح آبیاری نوین در اراضی زراعی و باغی کشور اجرا شد.

۲۰۰ میلیون دلار برای اجرای طرح های آبخیزداری در سال ۹۷ اختصاص یافت

رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت:۲۰۰ میلیون دلار برای اجرای طرح های آبخیزداری در سال جاری اختصاص یافت.]]>

یکصد میلیون دلار برای تولید 2 واکسن در کشور اختصاص یافت

زنجان - ایرنا -رئیس انستیتو پاستور ایران گفت: با موافقت مقام معظم رهبری و تصویب مجلس شورای اسلامی، یکصد میلیون دلار از محل صندوق ذخیره ارزی در بودجه سال جاری برای ایجاد زیر ساخت های لازم تولید 2 واکسن ضروری کشور اختصاص یافت.

اختصاص یک میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای بازآفرینی شهری

نوسازی وساماندهی بافت‌های ناکارآمد شهری که حدود ۲۰ میلیون نفر از جمعیت کشور با آن مواجه هستند در دستور کار اصلی دولت قرار دارد که اخیرا بانک مرکزی موافقت کرده یک میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی به این منظور اختصاص یابد.

148 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به فراشبند اختصاص یافت

شیراز- ایرنا- سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان فراشنبد گفت: در سال جاری 148 میلیارد و 100 میلیون ریال تسهیلات در قالب اشتغال فراگیر و پایدار روستایی عشایری به این شهرستان اختصاص یافت.

اختصاص ۱۴ میلیارد دلار برای واردات کالا از ابتدای ۹۷

سخنگوی دولت اعلام کرد که از روز اول فروردین ماه سال جاری تا روز ۲۹ اردیبهشت ماه برای ثبت سفارش ۱۰۰ هزار و ۱۹۸ قلم کالا، میزان ۱۴ میلیارد و ۳۳۴ میلیون دلار تخصیص یافته است.]]>

توسعه روش های نوین آبیاری به طور جدی دنبال می شود

کرج- ایرنا -مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی البرز با اشاره به اینکه 14 هزار و 300هکتار از اراضی زیرکشت استان به سیستم های نوین آبیاری تجهیز شده است، گفت: توسعه روش های نوین در این زمینه به طور جدی دنبال می شود.

اعتبار سامانه نوین آبیاری در سمنان تامین شد

سمنان - ایرنا- تامین اعتبار اجرای طرح سامانه نوین آبیاری به خاطر بیشترین مصرف آب در بخش کشاورزی ضروری است و دولت در سال جاری برای تحقق این مهم در استان سمنان حدود 800 میلیارد ریال تخصیص داده است.

مقایسه صادرات ایران به 10 کشور اول هدف در سال‌های 96 و 95 + نمودار

ارزش صادرات در سال‌های 1396 و 1395 به ترتیب 53 و 50 میلیارد دلار هدف گذاری شده بود که با تحقق 88.5 و 88 درصدی صادرات طی این دو سال میزان صادرات در سال 95 معادل 43 میلیارد و 930 میلیون دلار و در سال 96 به 46 میلیارد و 931 میلیون دلار رسید.

پرداخت 6 میلیارد دلار ارز به ازای ثبت سفارش 13 میلیارد دلاری/ رشد 99 درصدی درآمد ارزی نفت

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه، تا اردیبهشت ماه سال جاری واردات تنها کاهش 1.7 درصدی داشته، گفت: از 13 میلیارد و 298 میلیون دلار تخصیصی طی 2 ماه ابتدایی سال بالغ بر 6 میلیارد و 404 میلیون دلار، برای واردات کالا ارز پرداخت شده است.

42 میلیارد تومان به تصفیه خانه بیرجند اختصاص یافت

بیرجند - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری خراسان جنوبی گفت: با مصوبه شورای اقتصاد، 6 میلیون یورو معادل 42 میلیارد تومان برای تکمیل تصفیه خانه و خط دوم انتقال فاضلاب بیرجند اختصاص یافت.

۲۰۰ میلیون دلار برای اجرای طرح های آبخیزداری

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت:۲۰۰ میلیون دلار برای اجرای طرح های آبخیزداری در سال جاری اختصاص یافت.

آبیاری نوین تنها کلید واژه خشکسالی و کم آبی + فیلم

آبیاری نوین راهکاری مناسب برای مقابله با سایه سنگین خشکسالی و کم آبی در روستاها است.

سیستم نوین آبیاری در بیش از 4 هزارهکتار از باغ های نکا

4 هزار و 140 هکتار از باغ های شهرستان نکا تاکنون به سیستم نوین آبیاری تحت فشار مجهز شده است.

15 درصد از اراضی آبی آذربایجان غربی به آبیاری نوین مجهز است

ارومیه- ایرنا- مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه حدود 15 درصد از اراضی استان تحت پوشش آبیاری نوین قرار گرفته است، گفت: از مجموع 365 هزار هکتار اراضی آبی این استان، 57 هزار هکتار به صورت نوین آبیاری می ش

عبور صادرات از 7 میلیارد دلار در 2 ماه/ مازاد تراز تجاری حدود 1 میلیارد دلار شد

بر اساس آمارهای تجارت خارجی کشور در اردیبهشت ماه، با صادرات 7 میلیارد و 739 میلیون دلاری و همچنین واردات 6 میلیارد و 800 میلیون دلاری، مازاد تراز تجاری کشور به یک میلیارد دلار نزدیک شد.