بیش از ۲۸۰ هزار هکتار از اراضی کشور به سیستم‌‌های نوین آبیاری مجهز شد

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: در سال گذشته بیش از ۲۸۰ هزار هکتار سیستم‌های نوین آبیاری در سطح مزارع و باغات کشور اجرا شده است.]]>مطالب مرتبط

مجهز شدن بیش از 2 میلیون هکتار به سیستم نوین آبیاری

معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی گفت: تاکنون دو میلیون و ۱۸۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی کشور به سیستم‌های نوین آبیاری تجهیز شده است.

20 درصد اراضی کشاورزی جوین به سیستم آبیاری نوین مجهز است

سبزوار- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی جوین گفت: در چهار سال گذشته سامانه آبیاری کم فشار و تحت فشار در هفت هزار و 500 هکتار اراضی این شهرستان ایجاد شده که 20 درصد زمین های کشاورزی جوین را در بر می گیرد.

۲۰۰ هزار هکتار از اراضی استان مستعد اجرای آبیاری نوین

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین گفت: بیش از ۲۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان مستعد اجرای سیستم نوین آبیاری است.

آبیاری نوین در 2 هزار هکتار باغات و اراضی خلیل ‌آباد اجرا شد

مشهد- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی خلیل ‌آباد گفت: طرح آبیاری نوین در 2 هزار هکتار باغات و اراضی این شهرستان اجرا شد.

تجهیز یک هزار هکتار از اراضی کشور به سیستم های مدرن

اکبری از طرح های آبیاری شهرستان چایپاره بازدید کرد .

20 درصد اراضی کشاورزی دامغان به آبیاری نوین مجهز است

دامغان- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی دامغان گفت: در 20 درصد از اراضی کشاورزی این شهرستان سامانه های نوین آبیاری استفاده شده است.

طرح آبیاری تحت فشار در 300 هکتار از اراضی کشاورزی اجرا شد

ارومیه- ایرنا- معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی گفت: امسال طرح آبیاری تحت فشار در 300 هزار هکتار از شبکه های مدرن و سنتی اراضی کشاورزی کشور به اتمام رسیده است و به بهره برداران تحویل داده می شود.

290 هکتار از اراضی کشاورزی ری به آبیاری تحت فشار تجهیز شد

شهرری ـ ایرنا ـ رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان ری گفت: 290 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان از ابتدای سالجاری تاکنون به سیستم آبیاری تحت فشار تجهیز شد.

تجهیز 300 هزارهکتار اراضی به سیستم آبیاری نوین

پیشرفت 93 درصدی ساخت سد کرم آباد پلدشت

با بهره برداری از سد کرم آباد پلدشت 19هزار هکتار از اراضی کشاورزی پلدشت به سیستم آبیاری نوین تجهیز شده و برای 15هزار نفر فرصت اشتغال فراهم خواهد شد.

پیشرفت 93 درصدی ساخت سد کرم آباد پلدشت

با بهره برداری از سد کرم آباد پلدشت 19هزار هکتار از اراضی کشاورزی پلدشت به سیستم آبیاری نوین تجهیز شده و برای 15هزار نفر فرصت اشتغال فراهم خواهد شد.

طرح پمپاژ و سیستم نوین آبیاری تحت فشار روستای مختار توسعه می یابد

یاسوج - رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح پمپاژ و سیستم نوین آبیاری تحت فشار روستای مختار در شهرستان بویراحمد توسعه می یابد.

مشارکت کشاورزان کهگیلویه و بویراحمدی برای آبیاری نوین مطلوب نیست

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد برای اجرای سیستم‌های نوین آبیاری 15 درصد هزینه باید توسط کشاورز تأمین شود، گفت: مشارکت کشاورزاندر این زمینه مطلوب نیست.

رفع تصرف بیش از 12 هزار هکتار از اراضی غرب استان

بیش از 12 هزار هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی فریدونشهر رفع تصرف شد.

5 هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان ری حدنگاری شد

شهرری ـ ایرناـ رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ری گفت: 5 هزار هکتار از عرصه های اراضی ملی این شهرستان از ابتدای امسال تاکنون حدنگاری شد.

پیش‌بینی کشت پاییزه در حدود 200 هزار هکتار از اراضی طرح رهبری

معاون نظام‌های بهره‌برداری تعاون روستایی خوزستان گفت: پیش بینی می‌کنیم که در سال جاری در صورت تامین آب زراعی، حدود 200 هزار هکتار از اراضی واقع در طرح 550 هزار هکتاری مقام معظم رهبری به زیر کشت پاییزه بروند.

823 هزار هکتار اراضی همدان سنددار شدند

همدان- ایرنا- رئیس اداره ممیزی و حدنگاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان گفت: سند 823هزار هکتار از اراضی منابع طبیعی این استان با هدف تثبیت مالکیت دولت و جلوگیری از سوء استفاده احتمالی از این اراضی دریافت شده است.

اجرای طرح کاداستر در 270 هزار هکتار از اراضی زنجان

طرح کاداستر (قانون جامع حدنگاری) در 270هزار هکتار از اراضی استان زنجان در حال اجراست .

خوزستان| 50 هزار هکتار از اراضی کشاورزی اندیمشک به کشت پاییزه اختصاص یافت

رئیس جهاد کشاورزی اندیمشک گفت: امسال و هم زمان با آغاز فصل پاییز، 50 هزار هکتار از اراضی شهرستان اندیمشک به تولید محصولات کشاورزی اختصاص یافته است.

10 هزار هکتار اراضی سدهای گلستان و بوستان زهکشی می‌شود

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گنبدکاووس گفت: 10 هزار هکتار از اراضی سد گلستان و بوستان گنبدکاووس قابل توسعه برای شبکه زهکشی است.