واکنش کره شمالی به رزمایش مشترک آمریکا و کره جنوبی

خبرگزاری رسمی کره شمالی برگزاری رزمایش مشترک آمریکا و کره جنوبی را تحریک نظامی عمدی در برابر پیشرفت‌های سیاسی مثبت در شبه جزیره کره و افزایش تنش و چالش جدی برای تحقق خلع سلاح هسته‌ای در مرز دو کره اعلام کرد.مطالب مرتبط

برگزاری رزمایش مشترک آمریکا و بریتانیا در دریای چین جنوبی

نیروهای دریایی آمریکا و بریتانیا اعلام کردند این دو کشور اولین رزمایش دریایی مشترک خود را در آبهای مورد مناقشه دریای چین جنوبی از زمانی که حکومت چین در این آبها پایگاه‌های نظامی بر روی جزایر مصنوعی ایجاد کرده، برگزار کرده‌اند.

پایان اولین رزمایش مشترک نیروی دریایی آمریکا و بریتانیا در آب‌های چین

نیرو‌های دریایی آمریکا و بریتانیا برای اولین بار در دریای چین جنوبی رزمایش مشترک اجرا کردند.]]>

فعالان صلح کره جنوبی خواستار توقف رزمایش با آمریکا شدند

تهران - ایرنا - یک کمیته فعال کره جنوبی در زمینه صلح که متشکل از 80 سازمان مدنی، عمومی و مذهبی است با شرکت در یک کنفرانس خبری، خوستار توقف تمرینات مشترک نظامی دولت سئول با آمریکا شدند.

رهبر کره شمالی به کره جنوبی دعوت شد

پکن- ایرنا- در شرایطی که آمریکا و کره شمالی درگیر ارتباطی تنگاتنگ برای برگزاری دومین نشست سران دو کشور هستند 'مون جائه این' رییس جمهوری کره جنوبی از 'کیم جونگ اون' رهبر کره شمالی برای سفر به کشورش دعوت کرده است.

رزمایش مشترک آمریکا و ژاپن برگزار شد

پکن- ایرنا- سربازان زبده نیروی زمینی دفاع از خود ژاپن و ارتش آمریکا یک تمرین نظامی مشترک چتربازی برای دفاع از جزایر دور افتاده ژاپن برگزار کردند.

نماینده رهبر کره شمالی به آمریکا می رود

پکن- ایرنا- خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی اعلام کرد پیشاپیش دیدار دوم سران آمریکا و کره شمالی، نمایندگان دو کشور در واشنگتن با یکدیگر دیدار و گفت و گو می کنند.

رهبر کره شمالی به ویتنام می رود

پکن- ایرنا- همزمان با زمزمه برگزاری نشست دوم سران آمریکا و کره شمالی در شهر 'دانانگ' ویتنام، خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی از سفر 'کیم جونگ اون' رهبر کره شمالی به 'هانوی' خبر داد.

تاکید سئول بر اقدامات جدی‌تر کره شمالی و آمریکا برای خلع‌سلاح

رئیس‌جمهوری کره جنوبی خواستار اقدامات بیشتری از سوی کره شمالی و آمریکا در جهت خلع سلاح شد.

واکنش روسیه به تحریم‌های آمریکا علیه خط لوله «جریان شمالی- 2»

سخنگوی وزارت خارجه روسیه با غیرقابل قبول خواندن تهدید آمریکا به تحریم شرکت‌های آلمانی به‌خاطر ساخت خط لوله «جریان شمالی- 2»، تاکید کرد که آمریکا در تامین امنیت جهانی شکست خورده است.

پکن، جبهه مشترک چین و کره شمالی در برابر واشنگتن

پکن- ایرنا- سفر 'کیم جونگ اون' رهبر کره شمالی در روزهای آغازین سال نو به چین، بار دیگر نشان داد روابط این کشور با پکن بسیار مستحکم تر از آن است که تحریم ها و فشارهای آمریکا بتواند خللی در آن ایجاد کند.

سئول و توکیو از اجلاس سران آمریکا و کره شمالی استقبال کردند

پکن- ایرنا- دولت های کره جنوبی و ژاپن از دومین اجلاس سران آمریکا و کره شمالی که قرار است اواخر فوریه (اوایل اسفند) برگزار شود استقبال کردند.

کره‌جنوبی در سند دفاعی، کره‌شمالی را "دشمن" ندانست

در سند دو سالانه دفاعی کره‌جنوبی که امروز (سه‌شنبه) منتشر شد، از کره‌شمالی به عنوان "دشمن" یاد نشده است و این ظاهرا تلاشی است تا سازش با پیونگ‌یانگ تداوم یابد.

رژیم صهیونیستی در مرز نوارغزه رزمایش برگزار کرد

تهران - ایرنا - ارتش رژیم صهیونیستی امروز (سه شنبه) در مرز شمالی نوارغزه با سرزمین های اشغالی فلسطین، رزمایش نظامی برگزار کرد.

واشنگتن طی روزهای آتی میزبان نشست مقام‌های کره‌شمالی و آمریکا

رسانه کره جنوبی امروز (سه شنبه) گزارش داد، مقام‌های آمریکایی و کره شمالی قصد دارند تا در روزهای آتی در واشنگتن درباره برگزاری دومین نشست بین رهبرانشان دیدار کنند.

فرستاده کره‌شمالی در آمریکا

فرستاده کره شمالی در حالی وارد آمریکا شده که قصد دارد گفتگوهایی را با وزیر خارجه آمریکا و احتمالا رئیس جمهوری این کشور با هدف آماده سازی برای نشست دوم میان پیونگ یانگ و واشنگتن برگزار کند.

برگزاری رزمایش ارتش ترکیه در مرزهای مشترک با ادلب

یگان‌هایی از ارتش ترکیه تمرین آموزش نظامی‌ در مرزهای مشترک با استان ادلب برگزار کردند.

نماینده اتمی کره‌جنوبی احتمالا در سوئد با نماینده کره‌شمالی ملاقات کند

یک منبع دیپلماتیک اعلام کرد، نماینده اتمی ارشد کره جنوبی ظاهرا برای نشست احتمالی با یکی از مقامات ارشد کره شمالی به سوئد سفر کرده است.

باران در ‌جاده‌های شمالی و شمال‌شرق/‌ یخ‌زدگی برخی محورها به دلیل سرما‌

امروز د‌ر ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شرق سواحل خزر، بخش‌های جنوبی دامنه‌های البرز مرکزی و شرقی و نوار شمالی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌و شمال شرق کشور بارندگی خواهیم داشت و هوای سرد د‌ر نیمه شمالی کشور تا اواسط هفته ماندگار خواهد بو‌د.

خطرات پیش‌روی دومین نشست با کره شمالی

"پس از ماه‌ها بن‌بست در مذاکرات کره شمالی و آمریکا، اعلام روز جمعه مبنی بر این‌که دونالد ترامپ، رییس جمهور این کشور نشستی را ماه آینده میلادی با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی برگزار می‌کند، یک گام رو به جلو است."

سوئد، میزبان مذاکره کنندگان هسته‌ای دو کره

مقامات آمریکا، کره شمالی و کره جنوبی احتمالا برای دیدار با یکدیگر راهی پایتخت سوئد خواهند شد.