چین از گفت‌وگو میان کره شمالی و آمریکا حمایت کرد

رئیس جمهور چین در دیدار با هیاتی از کره شمالی گفت که از گفت‌وگو میان کره شمالی و آمریکا و از خلع سلاح اتمی در شبه جزیره کره حمایت می‌کند.مطالب مرتبط

پیام ترامپ به چین در آستانه دیدار احتمالی با رهبر کره شمالی

در آستانه نشست برنامه‌ریزی شده میان رهبران آمریکا و کره شمالی با هدف خلع تسلیحات اتمی شبه جزیره کره، رئیس‌جمهور آمریکا با تحت فشار گذاشتن چین، از این کشور خواست تا امنیت مرزش با کره شمالی را حفظ کند.

ورود دیپلمات کره‌شمالی به چین

یک دیپلمات کره‌شمالی در امور جنوب‌ شرق آسیا امروز شنبه وارد پکن شد و این گمانه‌زنی به وجود آمد که او احتمالا پیش از نشست آتی میان رهبران کره‌شمالی و آمریکا به سنگاپور سفر کند.

نگرانی گوترش از لغو نشست آمریکا – کره شمالی

دبیرکل سازمان ملل نگرانی عمیق خود را بابت لغو نشست 12 ژوئن میان رهبران آمریکا و کره شمالی که قرار بود در سنگاپور برگزار شود، ابراز کرد.

سئول: به‌رغم تنش‌ها، نشست آمریکا و کره‌شمالی در موعد مقرر انجام می‌شود

یک مقام امنیتی ارشد کره‌جنوبی تاکید کرد، نشست آتی میان رهبران آمریکا و کره‌شمالی با وجود تنش‌های جدید در شبه جزیره کره در موعد مقرر برگزار می‌شود.

کره شمالی آمریکا را به لغو دیدار سران تهدید کرد

پکن - ایرنا - معاون وزیر امور خارجه کره شمالی تهدید کرد چنانچه آمریکا با 'اقدامات غیرقانونی و ظالمانه' به دنبال ضربه زدن به پیونگ یانگ باشد این کشور در مورد نشست برنامه ریزی شده میان سران دو کشور تجدید نظر خواهد کرد.

لاوروف امیدوار به تاثیر دیدار رهبران آمریکا و کره‌شمالی بر خلع سلاح اتمی

وزیر خارجه روسیه در مصاحبه‌ای اعلام کرد، دیدار میان رهبران کره شمالی و آمریکا شرایطی خوب را برای خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره ایجاد می‌کند.

آمریکا دیدار ترامپ و کیم را لغو کرد

رئیس‌جمهور آمریکا در نامه‌ای به رهبر کره شمالی، اعلام کرد در نشستی که قرار بود ماه آینده میلادی میان سران دو کشور برگزار شود، شرکت نمی‌کند.

سئول: کره شمالی امیدوار است دیدار با آمریکا پایانی برای تاریخ جنگ و مقابله باشد

رهبر کره شمالی اظهار امیدواری کرده است که دیدار موفق با رئیس جمهور آمریکا پایانی برای تاریخ جنگ و مقابله میان دو کشور باشد.

نخست وزیر ژاپن: تلاش‌ها برای برگزاری نشست آمریکا و کره شمالی باید ادامه یابد

نخست وزیر ژاپن اعلام کرد که از لغو نشست میان رهبران آمریکا و کره شمالی متاسف است و گفت، جهان باید به تلاشهای خود ادامه دهد، باید این تضمین ایجاد شود که چنین نشستی می‌تواند برگزار شود.

رئیس جمهور کره جنوبی امیدوار میانجیگری توافق هسته‌ای کره شمالی-آمریکا

رئیس جمهور کره جنوبی امیدوار است سفر هفته آتی به واشنگتن نقش میانجیگرانه وی برای انعقاد توافق هسته‌ای میان کره شمالی و آمریکا را تسهیل کند.

وعده ترامپ به "اون" برای بقای حکومتش/"احتمال تکرار سناریوی لیبی در کره شمالی هست"

رئیس جمهور آمریکا در راستای تشویق به برگزاری نشستش با رهبر کره شمالی وعده داد کیم جونگ اون می‌تواند روی "حمایت‌های بسیار قدرتمند" در صورت کنار گذاشتن سلاح‌های هسته‌ای، حساب باز کند اما در حین حال ترامپ تلویحا تهدید تغییر حکومت در صورت سرپیچی کره شمالی را

تسریع در راه‌اندازی بزرگراه شمالی، نیازمند حمایت است

رئیس کمیسیون عمران و معماری شورای‌شهر کرج در بازدید از پروژه بزرگراه‌شمالی گفت: این طرح برای تکمیل نیازمندِ حمایت‌های ملی است. ]]>

آمریکا برای نشست کیم–ترامپ سکه یادبود ضرب کرد

سکه‌های یادبود با تصاویری از رئیس‌جمهوری آمریکا و رهبر کره شمالی توسط آژانس ارتباطات کاخ سفید و پیش از نشست ماه آتی میان دو طرف در سنگاپور، ضرب شده است.

رهبر کره شمالی آماده دیدار با ترامپ است

پکن - ایرنا - کره شمالی اعلام کرد 'کیم جونگ اون' رهبر این کشور علیرغم لغو نشست سران آمریکا و کره شمالی توسط رییس جمهوری آمریکا، همه تلاش هایش را بر گفت و گو با آمریکا و دیدار با ترامپ متمرکز کرده است.

توجه رسانه‌ها به حضور مشاور ارشد رهبر کره شمالی در پکن

یکی از مشاوران رهبر کره شمالی روز شنبه در فرودگاه پکن دیده شد. حضور وی احتمال برگزاری نشست دیگری میان رهبران چین و کره شمالی در آینده نزدیک را افزایش می‌دهد.

سفر مقام‌های آمریکایی به کره‌شمالی برای فراهم کردن شرایط دیدار ترامپ با کیم

مقام‌های آمریکایی برای مذاکره درباره چگونگی برگزاری دیدار میان «دونالد ترامپ» رییس‌جمهوری آمریکا و «کیم جونگ اون» رهبر کره‌شمالی، به این کشور سفر کردند.]]>

تصاویری کمتر دیده شده از مرز کره شمالی و چین

مرز مشترک میان چین و کره شمالی اخیرا مورد توجه بسیاری از رسانه‌ها و توریستها قرار گرفته است.

نیکی هیلی: قول نمی‌دهم ترامپ از گزینه نظامی علیه کره شمالی استفاده نمی‌کند

نماینده آمریکا در سازمان ملل بر این باور است که از غیرقابل پیش بینی بودن ترامپ استفاده کرده تا حمایت چین را برای تحریم‌های بین المللی شدیدتر علیه کره شمالی جلب کند.

ترامپ: تیمی از آمریکا وارد کره شمالی شده‌اند/ کره شمالی کشور بزرگی می‌شود

رئیس‌جمهور آمریکا بامداد دوشنبه در صفحه توئیترش نوشت کره شمالی روزی از لحاظ اقتصادی کشور بزرگی خواهد شد.

یک هیات آمریکایی وارد کره شمالی شد

پکن - ایرنا - خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی اعلام کرد هیاتی از کارشناسان آمریکا عصر امروز یکشنبه با عبور از مرز دو کره وارد کره شمالی شدند تا زمینه دیدار 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری آمریکا و 'کیم جونگ اون' رهبر کره شمالی را فراهم کنند.