بازدید رایگان از ۱۶ موزه سازمان فرهنگی هنری شهرداری و موزه سینما

«رایگان بودن بازدید موزه‌ها در روز جمعه ۲۸ اردیبهشت ماه» و «نیم‌بها شدن بلیت موزه‌ها در هفته میراث فرهنگی (۲۹ اردیبهشت تا ۳ خرداد)» از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده برای ۱۶ موزه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران است.مطالب مرتبط

بازدید از باغ موزه نگارستان و موزه مقدم برای خبرنگاران رایگان است

به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار و به منظور تکریم از تلاشگران عرصه اطلاع رسانی، بازدید از باغ موزه نگارستان و موزه مقدم دانشگاه تهران، چهارشنبه 17 مرداد، رایگان است.

بازدید از موزه‌ها برای خبرنگاران رایگان است

خبرنگاران و اصحاب رسانه امروز چهارشنبه 17 مرداد می‌توانند به‌ صورت رایگان از موزه‌ها و اماکن فرهنگی‌ تاریخی بازدید کنند.

بازدید از باغ موزه نگارستان و موزه مقدم دانشگاه تهران برای خبرنگاران رایگان است

به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار و به منظور تکریم از تلاشگران عرصه اطلاع رسانی، بازدید از باغ موزه نگارستان و موزه مقدم دانشگاه تهران، چهارشنبه ۱۷ مرداد، رایگان است.]]>

قطعی برق موزه هنرهای معاصر اهواز هدیه پیمانکاران به انجمن‌های هنری؛ سارقانی که از این فرصت بهره بردند

متاسفانه تقریبا یک ماهی است که برق موزه‌ هنرهای معاصر اهواز و بلتبع آن، انجمن‌های هنری و امکان موجود در این مجموعه قطع و باعث شده تا در فعالیت‌های فرهنگی موزه خلل وارد شود.

سهولت در بازدید؛ اولویت موزه ملی قرآن

حجت الاسلام امیر لهراسبی، مدیر موزه ملی قرآن طی نشستی به مناسبت روز خبرنگار سهولت در بازدید این موزه را ، از جمله اقدامات آتی دانست.

بیش از 64 هزار نفر از موزه های آذربایجان غربی بازدید کردند

ارومیه- ایرنا- مسوول موزه های آذربایجان غربی گفت: در سه ماهه نخست سال جاری 64 هزار و 316 نفر از موزه های استان بازدید کردند.

انتصاب معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران

مجتبی امینی که از اسفند سال گذشته سرپرستی معاونت فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران را بر عهده گرفته بود، به عنوان مشاور رییس و معاون فرهنگی این سازمان معرفی شد.

 معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران منصوب شد

مجتبی امینی که از اسفند سال گذشته سرپرستی معاونت فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران را بر عهده گرفته بود، به عنوان مشاور رییس و معاون فرهنگی این سازمان معرفی شد.

سیستم‌های حفاظتی سه موزه تهران تکمیل می‌شوند

رییس اداره فنی اداره کل موزه‌ها اعلام کرد: بعد از تکمیل بازسازی سیستم‌های حفاظتی در دو موزه «رضا عباسی» و «نقاشی پشت شیشه»، تکمیل سیستم‌های اعلام حریق و تردد در موزه «فرش» با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران در دست اقدام است.

پذیرش اشیاء فرهنگی و تاریخی برای نمایش در موزه مردم شناسی بیرجند

اشیاء فرهنگی و تاریخی خراسان جنوبی پس از بازپیرایی موزه مردم شناسی، در این موزه به نمایش گذاشته می شود.

فیلم کوتاه در موزه سینما، صاحب جایگاه شد

تهران - ایرنا - موزه سینمای ایران، ویترین اختصاصی فیلم کوتاه را راه‌اندازی کرد.

سومین موزه تاریخ مشروطیت در رشت راه‌اندازی می‌شود

معاون میراث فرهنگی کشور در مراسم آیین گشایش نمایشگاه مشروطه در قاب نیاوران با اشاره به خانه مشروطه تبریز و راه اندازی موزه مشروطه در قلعه سردار اسعد بختیاری در شهر جونقان استان چهارمحال و بختیاری در سال گذشته گفت: درحال حاضر با توجه به موزه‌های مشروطه یاد

50 سال آفرینش هنری خسرو سینایی مرور می شود

تهران-ایرنا- ویژه ‌برنامه «مثل یک قصه» با هدف نکوداشت و مروری بر 50 سال آفرینش هنری خسرو سینایی هنرمند پیشکسوت و مؤلف سینما در باغ موزه هنر ایرانی برگزار می‌شود.

بازسازی و تکمیل سیستم‌های حفاظتی در 3 موزه تهران

با تکمیل بازسازی سیستم‌های حفاظتی در موزه‌های رضا عباسی و پشت شیشه، تکمیل سیستم‌های اعلام حریق و تردد در موزه فرش با همکاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در دست اقدام است.

مأموریت موزه‌هاحفظ تاریخ کشور است

تفاهم‌نامه‌ای بین موزه انقلاب‌اسلامی و دفاع‌مقدس و معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به امضا رسید.

شکرخدا گودرزی: موزه انتظامی باید جهانی شود

تهران-ایرنا پلاس- بازیگر نقش امام خمینی(ره) از ابتدای مرداد مدیر خانه‌موزه انتظامی شده است و می‌خواهد این مکان را به موزه تئاتر تبدیل کند.

موزه‌ای به قدمت تاریخ چای ایران

​موزه تاریخ چای ایران و آرامگاه کاشف السلطنه بنیان گذار صنعت چای ایران یکی از جاذبه های گردشگری لاهیجان است. این موزه، تنها موزه تخصصی چای در کشور است که صنعت چای ایران را از ابتدای ورود به کشور تا وضعیت فعلی اش به مخاطبان معرفی می‌کند.

توضیحات موزه هنرهای معاصر درباره شایعه «کشف ۱۰ اثر از پیکاسو»

یک سایت انگلیسی خبری را با تیتر «۱۰ اثر پیکاسو در میان آثار فراموش شده در مجموعه موزه هنرهای معاصر تهران کشف شد» منتشر می‌کند و به این ترتیب حاشیه‌ای دیگر برای موزه هنرهای معاصر تهران رقم می‌خورد؛ با این حال موزه تاکید می‌کند این خبر نادرست است و پیگیر اص

آثار کاخ گلستان از موزه لوور برگشت

تهران- ایرنا- مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان گفت: 19 اثر از شاهکارهای هنری منحصر به فرد کاخ گلستان از نمایشگاه «امپراطوری گل های سرخ » موزه لوور فرانسه به کشور بازگشت.

مروری بر ۵۰ سال آفرینش هنری خسرو سینایی

ویژه‌برنامه «مثل یک قصه» باهدف نکوداشت و مروری بر ۵۰ سال آفرینش هنری خسرو سینایی هنرمند پیشکسوت و مؤلف سینما از ۲ تا ۱۶ شهریور در باغ موزه هنر ایرانی برگزار می‌شود.