اروپا باید برای حفظ برجام قاطع در مقابل واشنگتن بایستد

یک تحلیلگر ارشد فرانسوی در گزارشی با تاکید بر لزوم تلاش اروپا برای حفظ برجام نوشت: خروج آمریکا از برجام تهدیدی علیه ارزش‌های ساختاری اروپا از جمله چندجانبه‌گرایی است.مطالب مرتبط

ترامپ بن‌سلمان را جسور کرده/باید به ریاض فهماند اقداماتش بی‌هزینه نمی‌ماند

یک روزنامه انگلیسی در سرمقاله خود به مناقشات اخیر میان عربستان سعودی و کانادا اشاره کرد و نوشت که اروپا باید در مقابل عربستان بایستد و یادآوری کند که این اقدامات بدون هزینه نیست.

روزنامه آلمانی بررسی کرد؛ مناقشات آنکارا- واشنگتن تهدیدی برای ناتو و اروپا

یک روزنامه آلمانی بحران مالی و سیاسی در ترکیه و پیامد مناقشات اخیر بین واشنگتن-آنکارا را خطری برای ائتلاف نظامی ناتو و اتحادیه اروپا ارزیابی کرده و تاکید کرد که اروپا باید بدون آمریکا با این مسئله مواجه شده و آن را حل کند.

روزنامه آلمانی: اروپا باید برای حفظ برجام در برابر آمریکا مقاومت کند

یک روزنامه آلمانی برجام را برای اتحادیه اروپا مسئله‌ای امنیتی دانسته و تاکید کرد که این اتحادیه باید برای حفظ آن تلاش کرده و در برابر آمریکا مقاومت کند.

سیمئونه: باید از لحظه بزرگ لذت برد/پرافتخارترین تیم اروپا را شکست دادیم

سرمربی اتلتیکو مادرید پس از پیروزی مقابل رئال و قهرمانی در سوپر کاپ اروپا گفت: باید تا فردا از این برد لذت ببریم و پس از آن باید خودمان را برای فصل جدید آماده کنیم چون بدون شک فصلی سخت را پیش رو داریم.

نباید در چنین شرایطی زیر پای دولت را خالی کرد/ دولت بایستد و وظایفش را انجام دهد

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز گفت: یکسال قبل انتخاباتی برگزار شد، و رئیس‌جمهور با اکثریت آراء برگزیده شده و می‌باید در چنین شرایطی که کشور با جنگ اقتصادی روبه‌رو شده، پای کار بایستد و وظایف خودش را با قدرت دنبال کند.

ترامپ با نقض برجام متحدان واشنگتن را از دست داد

تهران - ایرنا - «لورنس ویلکرسون» رئیس دفتر «کالین پاول» وزیرخارجه پیشین آمریکا روز سه شنبه از تصمیم «دونالد ترامپ» برای خارج کردن ایالات متحده از برجام انتقاد کرد و گفت که رئیس جمهوری با این کار، این توافق بین المللی را نقض و متحدان واشنگتن را از دست داد

تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران آزمایشی بزرگ برای اتحادیه اروپا

در شرایطی که آمریکا با نقض برجام به رژیم تحریم‌ها علیه ایران بازگشته است، کشورهای اروپایی اکنون باید توانایی خود برای حفظ برجام و قصد جدی خود برای ادامه همکاری‌های تجاری-مالی با تهران را ثابت کنند.

عراقچی: تعهد سیاسی اروپا برای حفظ برجام همچنان قوی است

معاون سیاسی وزیر خارجه ایران با بیان اینکه تعهد سیاسی اروپا برای حفظ برجام همچنان قوی است، گفت که مذاکره برای رسیدن به راه حلهای عملیاتی ادامه دارد.

عراقچی: تعهد سیاسی اروپا برای حفظ برجام همچنان قوی است

معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران با بیان اینکه تعهد سیاسی اروپا برای حفظ برجام همچنان قوی است، گفت: مذاکره برای رسیدن به راه‌حل‌های عملیاتی ادامه دارد.

سفیر نروژ بر حفظ برجام توسط اروپا تاکید کرد

تهران- ایرنا- سفیر نروژ در تهران با تأکید بر حفظ برجام از سوی کشورهای اروپایی گفت: عملیاتی کردن بسته پیشنهادی اروپا و حفظ برجام به گسترش تجارت میان بخش های خصوصی طرفین منجر می شود.

غریب آبادی: اروپا در برابر یک‌جانبه‌گرایی آمریکا بایستد

لندن – ایرنا – کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین در دیدار با نمایندگان انگلیس بر ضرورت ایستادگی طرف‌های اروپایی مذاکره‌کننده برجام در برابر یک‌جانبه‌گرایی آمریکا تاکید کرد.

اذعان به انزوای واشنگتن در روز حمایت فایننشال تایمز از برجام

تهران – ایرنا – در حالی که تلاش های آمریکا برای یارکشی در برابر ایران با مقاومت جهانی روبرو شده است، موج تازه حمایت رسانه های غربی از برجام و اذعان مقامهای داخلی ایالت متحده به انزوای کشورشان نشان از تشدید ناکامی های واشنگتن دارد.

معاون ظریف:‌ تعهد سیاسی اروپا برای حفظ برجام همچنان قوی است

معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان می‌گوید که تعهد سیاسی اروپا برای حفظ برجام همچنان قوی بوده و مذاکره برای رسیدن به راه حل‌های عملیاتی ادامه دارد.

تعهد سیاسی اروپا برای حفظ برجام قوی است

معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت : تعهد سیاسی اروپا برای حفظ برجام همچنان قوی است.

تعهد سیاسی اروپا برای حفظ برجام همچنان قوی است

تهران-ایرنا- معاون سیاسی وزیر امور خارجه تاکید کرد: تعهد سیاسی اروپا برای حفظ برجام همچنان قوی است.

قوانین مسدودساز اتحادیه اروپا علیه آمریکا فردا اجرا می شود

تهران - ایرنا - اتحادیه اروپا روز دوشنبه در مورد بازگشت تحریم های ضدایرانی واشنگتن به دنبال خروج آمریکا از برجام عمیقا ابراز تاسف کرده و تاکید نمود که قوانین مسدودساز این اتحادیه برای مقابله با تحریم های آمریکا علیه ایران از فردا(سه شنبه) اجرایی می شود.

مشاور موگرینی از تصمیم پکن برای خرید نفت از ایران ستایش کرد

تهران – ایرنا – مشاور فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، مخالفت چین را با اجرای تحریم های واشنگتن در باره خرید نفت خام از ایران، اقدام بسیار مهمی برای زنده نگهداشتن توافق هسته ای 2015 (برجام) دانست.

برلین خواستار حمایت قاطع اروپا از کانادا در مناقشات با ریاض شدند

پارلمان آلمان و برخی سیاستمداران بلندپایه آلمانی خواستار حمایت قاطع اروپا و برلین از کانادا در مناقشات با عربستان سعودی شدند.

عراقچی: تعهد سیاسی اروپا برای حفظ برجام همچنان قوی است

سید عباس عراقچی تاکید کرد: تعهد سیاسی اروپا برای حفظ برجام همچنان قوی است.

شینهوا: تلاش ها برای حفظ برجام ادامه دارد

پکن- ایرنا- خبرگزاری رسمی چین گزارش کرد اروپا، چین و روسیه در تلاش هستند تا از فروپاشی برجام به عنوان یک قرارداد مهم بین المللی، به دنبال خروج آمریکا از آن جلوگیری کنند.