قاچاق کالا و ارز گرفتاری بزرگی در کشور شده است/مناطق آزاد دریچه بزرگ ورود و قاچاق کالا شده اند

دادستان کل کشور بر ضرورت اصلاح قوانین،ساختار و تقویت عملکردها در حوزه قاچاق کالا و ارز تاکید کرد و گفت:متاسفانه موضوع قاچاق کالا و ارز تبدیل به گرفتاری و مصیبت بزرگی در کشور شده است که باید دست به دست هم و با تمام توان این مشکل بزرگ را حل کنیم.مطالب مرتبط

قاچاق دام زنده ۴.۵ برابر شد/کشورهای همسایه مقصد اول قاچاق

یک مقام مسئول در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، با اشاره به رشد۴.۵برابری قاچاق دام زنده گفت: وزارتخانه‌ مرتبط با این موضوع با پنج معاونت تا به حال برای بررسی این موضوع دور هم جمع نشدند.

وزارت کشاورزی در مبارزه با قاچاق دام تعلل می‌کند

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد که مقصر اصلی قاچاق دام، وزارت جهاد کشاورزی است چرا که این وزارتخانه بیش از دو سال در تدوین مقررات جابجایی دام در کشور که می‌توانست تا حد بسیاری جلوی قاچاق این کالای اساسی را بگیرد، تعلل کرد بنابراین شخص

قاچاق دام زنده 4.5 برابر شد

مدیر کل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از رشد 4 و نیم برابری قاچاق دام زنده ظرف یکسال گذشته خبر داد.

راهکاری برای توقف قاچاق دام؛ گاو و گوسفند پلاک‎دار می شوند

مدیرکل نظارت بر سامانه‌های الکترونیکی و هوشمند ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: میزان قاچاق دام به دلایلی از جمله نبودن ضوابط مشخص و نوسانات نرخ ارز بیشتر شده است.

مبارزه با قاچاق کالا باید اجتماع محور و مردم محور باشد

احمد حسین زادگان گفت: اگر جلوی ورود کالای قاچاق را نگیریم، شعار حمایت از کالای ایرانی و اجرای سیاست های آن محقق نمی شود.]]>

دشت «سیلاخور» از وجود درخت خالی شد

بروجرد- در کمیسیون قاچاق کالا و ارز بروجرد سخن از قاچاق دام، قاچاق چوب، تبدیل درختان بلوط به زغال و ... به میان آمد تا دادستان به ادارات این شهرستان برای پیگیری موضوع ضرب‌الاجل بدهد.

15 میلیارد ریال کالا و 520 هزار دلار قاچاق در کردستان کشف شد

سنندج - ایرنا - فرمانده مرزبانی کردستان گفت: بیش از 15 میلیارد ریال کالا و 520 هزار دلار قاچاق در مرزهای این استان توسط مرزبانان کشف و ضبط شد.

15 میلیارد ریال کالا و 520 هزار دلار قاچاق در کردستان کشف شد

سنندج - ایرنا - فرمانده مرزبانی کردستان گفت: بیش از 15 میلیارد ریال کالا و 520 هزار دلار قاچاق در مرزهای این استان توسط مرزبانان کشف و ضبط شد.

75 فروشگاه عرضه کننده پوشاک قاچاق تذکر گرفتند

تهران- ایرنا- مدیرکل پیشگیری و نظارت بر قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی گفت: 75 فروشگاه عرضه پوشاک قاچاق در تهران تذکرات لازم را دریافت کردند همچنین با مدیران مجتمع های تجاری برای تفهیم قانون و جمع آوری پوشاک قاچاق جلساتی برگزار شده است.

رشد ۴ و نیم برابری قاچاق دام زنده

مدیر کل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از رشد ۴ و نیم برابری قاچاق دام زنده ظرف یکسال خبر داد

عملکرد اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی فقرزدایی در مناطق آزاد شفاف نیست

عملکرد سال ۹۶ مناطق آزاد نشان می‌دهد، میزان یک درصد از محل وصول عوارض ورود کالا و خدمات به خزانه کل کشور بیش از ۳۰ میلیارد تومان است که هزینه کرد آن شفاف نیست.

مخالفت دبیرخانه مناطق آزاد با دستور گمرک برای توقف ورود کالا به این مناطق

دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در اطلاعیه ای نسبت به صدور بخشنامه 27 دی ماه 97 گمرک جمهوری اسلامی ایران در خصوص ترانزیت خارجی کالاهای گروه چهارم واکنش نشان داد.

توقیف کالا‌های قاچاق میلیاردی در اصفهان

بیش از یک میلیارد و ۹۰۰میلیون ریال کالای قاچاق در اصفهان کشف و ضبط شده است.

پلمب 110 فروشگاه بزرگ عرضه پوشاک قاچاق در تهران تا اول بهمن

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: با محوریت وزارت صمت و اتحادیه مربوط­ ظرف سه روز آینده یعنی تا انتهای روز دوشنبه اول بهمن ماه ­همه کالاهای 110 فروشگاه پوشاک احصا شده توسط ستاد،­جمع آوری­ و تابلوی آنها پایین کشیده شود.

پاکسازی۴۰مجتمع تجاری عرضه کننده پوشاک قاچاق/مقاومت‌ها زیاد است

سخنگوی ستادمبارزه با قاچاق کالا با بیان اینکه مقاومت در برابر برخورد باپوشاک قاچاق زیاد است، گفت: با حدود ٤٠ مجتمع تجاری که بالغ بر ١١٠واحد عرضه کننده پوشاک برند محرز قاچاق داشتند،برخورد شد.

شفاف​سازی ترانزیت کالا‌های گروه ۴ به مناطق آزاد

گمرک ایران در بخشنامه‌ای در خصوص ترانزیت خارجی کالا‌های گروه ۴ به مقصد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی شفاف سازی کرد

ترانزیت بیش از هفت میلیون کالا از مرزهای کشور/ بندر شهید رجایی فعال‌ترین مرز در ورود کالا

روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌و نقل جاده‌ای هفت میلیون و ۶۵ هزار تن کالا از ۳۲ مرز فعال زمینی و آبی کشور در ۹ ماه سال جاری ترانزیت شد که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل چهار درصد افزایش داشته است.]]>

تعزیرات: استانداری درباره توقف برخورد با برند پوشاک قاچاق پاسخ دهد

مدیرکل پیشگیری و نظارت ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی گفت: علت توقف این طرح را باید از استانداری تهران سوال کرد، زیرا این طرح با یک برنامه ریزی خیلی خوب آغاز شد و مدیریت کار نیز با ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق بود.

احکام مربوط به پرونده های قاچاق کالا و ارز باید بازدارنده باشد

قزوین- دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: احکام مربوط به پرونده های قاچاق کالا و ارز باید بازدارنده باشد.

هیچ دستگاهی نمی تواند مانع اجرای طرح مبارزه با پوشاک قاچاق شود

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: مصوبه ای که استانداری درباره طرح جلوگیری از عرضه پوشاک قاچاق به ستاد ارسال کرده بود باعث برداشت های متفاوتی مثل مانع تراشی شده بود که ما باید اعلام کنیم این برداشت، برداشت درستی نیست و این طرح به حرکت خود ادامه