قاچاق کالا و ارز گرفتاری بزرگی در کشور شده است/مناطق آزاد دریچه بزرگ ورود و قاچاق کالا شده اند

دادستان کل کشور بر ضرورت اصلاح قوانین،ساختار و تقویت عملکردها در حوزه قاچاق کالا و ارز تاکید کرد و گفت:متاسفانه موضوع قاچاق کالا و ارز تبدیل به گرفتاری و مصیبت بزرگی در کشور شده است که باید دست به دست هم و با تمام توان این مشکل بزرگ را حل کنیم.مطالب مرتبط

بوشهر|سامانه‌های جدید در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز طراحی شد

رئیس هیئت تحقیق و تفحص مجلس از روند مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به اصلاح لایحه قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: در این قانون سامانه جامع تجارت، سامانه گمرک، شناسه کالا، حمل‌ونقل و جامع بیمه و ارز پیش‌بینی شده است.

جلوگیری از احتکار و قاچاق کالا باید با جدیت دنبال شود

مشهد-معاون سیاسی استاندارخراسان رضوی گفت: باید در شرایط کنونی کشور موضوع قاچاق کالا، ارز و احتکار با جدیت پیگیری شود.

۵ مرحله ثبت سفارش واردات کالا به مناطق آزاد

ثبت سفارش ورود کالا به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در سامانه جامع تجارت،​ در ­۵ مرحله­ عملیاتی می شود.

معاملات فردایی ارز قاچاق خواهد بود/ تعریف کالای قاچاق تغییر می کند

در لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیشنهاد شده معاملات فردایی ارز قاچاق محسوب شود و بخشی از تعاریف قاچاق برای سخت‌ترکردن دور زدن قانون توسط قاچاقچیان تغییر کرده است.

کشف انبار‌های کالا‌های قاچاق در فارس

انبار‌های کالا‌های قاچاق شامل خودرو، لاستیک و برنج در استان فارس کشف و پلمب شد.

پرونده حدود 3 میلیاردی قاچاق کالا در یک استان

طی چهار ماهه نخست سال جاری در حوزه تشدید مبارزه با قاچاق کالا در مازندران از سوی سازمان صنعت پرونده تخلف حدود 3 میلیاردی تشکیل شده است.

مبارزه مشترک ایران و عراق با قاچاق کالا

فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران: در خصوص همکاری‌های اطلاعاتی و مقابله با قاچاق کالا و مواد مخدر تفاهم‌نامه همکاری بین ایران و عراق به امضا رسید.

استاندار اصفهان: گلوگاه های ورود کالای قاچاق باید بسته شود

اصفهان - ایرنا - استاندار اصفهان تاکید کرد: برای مقابله با قاچاق کالا بیش از آنکه به سراغ فروشندگان و مردم برویم، باید جلوی گلوگاه های واردات آن به کشور را ببندیم.

انهدام ۹۲ باند قاچاق کالا در همدان/خبرگزاری مهر رسانه برتر شد

همدان - فرمانده انتظامی استان همدان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۹۲ باند قاچاق کالا در استان همدان متلاشی شده که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد افزایش دارد.

بیش از 16 میلیارد ریال کالای قاچاق درالبرز کشف شد

کرج- ایرنا- فرمانده انتظامی البرز گفت که ماموران مبارزه با قاچاق کالا در این استان موفق به کشف 16میلیارد و 845 میلیون ریال انواع کالای قاچاق شدند.

کشف 424 دستگاه خودروی قاچاق؛ نشان از عزم جدی در مقابله با قاچاق ‌

‌فرمانده نیروی انتظامی هرمزگان گفت: کشف 424 دستگاه خودروی قاچاق در سال 96 نشان از عزم جدی مسئولان نظامی و انتظامی در برخورد با قاچاق کالا است.

مبارزه با قاچاق کالا محور برنامه اقتصادی دولت باشد

سمنان- ایرنا- نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت : مبارزه با قاچاق کالا برای حمایت از تولید ملی در اولویت برنامه های اقتصادی دولت باشد.

افزایش کشفیات موادمخدر و قاچاق کالا/ادعای شلیک به کولبران کذب است

فرمانده مرزبانی ناجا از افزایش کشفیات مواد مخدر و قاچاق کالا خبر داد و گفت: این ادعا که مرزبانی جمهوری اسلامی به کولبران شلیک می‌کند، حرف بیهوده‌ای است.

جمع آوری کارتهای سوخت جایگاه داران در شرق و جنوب استان

دبیر کمیسیون قاچاق کالا وارزاستان کرمان در جلسه ستاد قاچاق کالا وارز استان کرمان گفت: کارتهای آزاد سوخت جایگاه داران در شرق و جنوب استان کرمان جمع آوری شود.

کشف بیش از 90 میلیارد ریال کالای قاچاق در گلستان

فرمانده انتظامی استان گلستان با اشاره به کشف بیش از 90میلیارد ریال کالای قاچاق گفت: قاچاق کالا جرمی سازمان یافته با اهداف اجتماعی، فرهنگی واقتصادی است.

کشفیات مواد مخدر و قاچاق کالا افزایش یافت

فرمانده مرزبانی ناجا از افزایش کشفیات مواد مخدر و قاچاق کالا خبر داد.

18 باند قاچاق کالا و مواد مخدر در استان کرمانشاه متلاشی شد

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: متلاشی شدن 18 باند قاچاق کالا و مواد مخدر از مهم‌ترین اقدامات ماموران پلیس از ابتدای امسال بوده است. 

گزارش تحقیق و تفحص از قاچاق کالا به صحن مجلس می‌رود

عضو کمیسیون اقتصادی با بیان اینکه، گزارش هیئت تحقیق و تفحص از روند مبارزه با قاچاق کالا و ارز هفته آینده به صحن علنی مجلس می‌رود،گفت: به دلیل ادامه انجام مطالعات تطبیقی ارائه گزارش هیئت تحقیق و تفحص به مدت 3 ماه تمدید شده بود.

استاندار اصفهان: علاقه‌ای به مبارزه با قاچاق کالا در مغازه‌ها نداریم‌

استاندار اصفهان گفت: ما علاقه‌ای به مبارزه با قاچاق کالا در مغازه‌ها نداریم، چرا که با این عمل امنیت شغلی بازاریان و اصناف تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

توافق جدید برای تخصیص ارز و ثبت سفارش کالا در مناطق آزاد

یک مقام مسئول، از توافقات صورت گرفته پیرامون ثبت سفارش کالا و چگونگی تخصیص ارز در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با ابلاغ معاون اول رییس‌جمهور به وزرای اقتصاد، صنعت و رئیس بانک مرکزی خبر داد.