واکنش کره شمالی به رزمایش آمریکا و کره جنوبی
مطالب مرتبط

واکنش کره شمالی به رزمایش مشترک آمریکا و کره جنوبی

خبرگزاری رسمی کره شمالی برگزاری رزمایش مشترک آمریکا و کره جنوبی را تحریک نظامی عمدی در برابر پیشرفت‌های سیاسی مثبت در شبه جزیره کره و افزایش تنش و چالش جدی برای تحقق خلع سلاح هسته‌ای در مرز دو کره اعلام کرد.

واکنش کره شمالی به رزمایش آمریکا و کره جنوبی

کره جنوبی: باوجود اعتراضات کره شمالی به رزمایش با آمریکا ادامه می‌دهیم

کره جنوبی با وجود تهدید کره شمالی بر ادامه رزمایش میان سئول و واشنگتن تاکید کرد.

بمب افکن های آمریکا در رزمایش با کره جنوبی شرکت نمی کنند

پکن - ایرنا - به دنبال هشدار کره شمالی مبنی بر اینکه احتمال دارد در برگزاری اجلاس سران آمریکا و کره شمالی در ماه آینده میلادی تجدید نظر کند، آمریکا اعلام کرد بمب افکن های اتمی این کشور در رزمایش هوایی با کره جنوبی شرکت نمی کنند.

کره جنوبی رزمایش های سالانه با آمریکا را ادامه می دهد

پکن - ایرنا - در شرایطی که کره جنوبی با امضای توافق صلح پانمونجوم با کره شمالی اعلام کرده بود به تمامی فعالیت های خصمانه علیه پیونگ یانگ خاتمه می دهد، وزارت دفاع این کشور از استمرار رزمایش های مشترک سالانه با آمریکا خبر داده است.

سئول: رزمایش نظامی مشترک با آمریکا را لغو نمی‌کنیم

کره جنوبی اعلام کرد که با وجود نارضایتی کره‌شمالی، همچنان قصد دارد که رزمایش مشترک با آمریکا را ادامه دهد.

سئول: دیدار با مقامات کره شمالی پس از اتمام رزمایش با آمریکا برگزار می شود

یک مقام عالی رتبه کره جنوبی خبر داد که دیدار لغو شده با مقامات کره شمالی پس از اتمام رزمایش نظامی مشترک با آمریکا برگزار خواهد شد.

پنتاگون: بمب افکن‌های B۵۲ در رزمایش کره جنوبی مشارکت ندارند

کره شمالی به حضور بمب افکن‌های B۵۲S آمریکا در مانور نظامی مشترک با کره جنوبی به عنوان دلیلی برای خروج از مذاکرات صلح اشاره کرده اما پنتاگون مشارکت این بمب افکن‌های استراتژیک در رزمایش‌های سالانه اخیر را تکذیب می‌کند.

لغو نشست دو کره

کره شمالی اعلام کرد: این کشور با توجه به رزمایش های مشترک آمریکا و کره جنوبی، گفتگوهای سطح بالا با کره جنوبی را که برای روز چهارشنبه برنامه ریزی شده بود لغو می کند.

رسانه های کره شمالی: رزمایش جنگی با مذاکره همزیستی ندارد

پکن - ایرنا - رسانه های گروهی کره شمالی امروز برای چندمین بار در روزهای اخیر گزارش کردند که رزمایش جنگی آمریکا و کره جنوبی با خواست آنها برای گفت و گو، همزیستی و همخوانی ندارد.

کره شمالی مذاکرات هیات بلند پایه با کره جنوبی را لغو کرد

پکن - ایرنا - کره شمالی «در اعتراض به رزمایش آمریکا و کره جنوبی»، مذاکرات هیات بلند پایه سیاسی با کره جنوبی که قرار بود امروز چهارشنبه در سطح وزیران برگزار شود را لغو کرد.

واکنش آمریکا به تصمیم کره شمالی برای لغو نشست با کره جنوبی

کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا نسبت به تصمیم کره شمالی برای لغو نشست مقام‌های ارشد این کشور با کره جنوبی واکنش نشان دادند.

دیدار سران کره شمالی و امریکا در سایه ابهام

هر چند کره شمالی در واکنش به رزمایش مشترک امریکا و کره جنوبی اعلام کرده است احتمالا دیدار با ترامپ را لغو خواهد کرد اما به نظر می رسد دیدگاه یکسویه ترامپ در مذاکرات که مبتنی بر بازی برد- باخت است دلیل اصلی باشد.

چین: کره شمالی اجلاس سران با آمریکا را برگزار کند

پکن - ایرنا - در پی هشدار کره شمالی مبنی بر اینکه به دلیل رزمایش آمریکا و کره جنوبی احتمال دارد اجلاس سران با آمریکا را لغو کند، چین از این کشور خواست از این اقدام صرف نظر کرده و اجلاس را برگزار کند.

مذاکرات دو کره زیر گیوتین زیاده خواهی آمریکا

پکن - ایرنا - لغو یکی از بلند پایه ترین نشست های دو کره از سوی کره شمالی در پی برگزاری رزمایش هوایی آمریکا و کره جنوبی، نشانه ای از چالش های پیش روی سه کشور برای خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره است.

سئول در واکنش به اقدام کره شمالی: مانورها ادامه میابد

وزارت دفاع کره جنوبی اظهار کرد، مانورهای نظامی واشنگتن و سئول به رغم واکنش خشم‌آلود کره شمالی که در پی این تمرین نظامی، نشست امروز (چهارشنبه) خود را با کره جنوبی لغو کرد، ادامه خواهد یافت.

کره‌جنوبی: از نظر ما کره‌شمالی همچنان به بهبود روابط پایبند است

کره‌جنوبی اعلام کرد که به رغم انتقادهای شدید کره‌شمالی از برگزاری رزمایش مشترک میان سئول و واشنگتن، معتقد است پیونگ‌یانگ همچنان به بهبود روابط پایبند است.

کره شمالی مذاکرات برنامه‌ریزی شده امروز با کره‌ جنوبی را لغو کرد

در واکنش به مانورهای نظامی مشترک آمریکا و کره‌ جنوبی، کره شمالی مذاکرات در سطح مقامات عالی‌رتبه با سئول را که برای امروز (چهارشنبه) برنامه‌ریزی شده بود لغو کرد و با این کار شک و تردیدهایی را نیز نسبت به نشست تاریخی ماه آینده با واشنگتن به وجود آورد.

آمریکا دعوت از چین را برای برگزاری رزمایش مشترک پس گرفت

پکن - ایرنا - در ادامه اختلافات چین و آمریکا بر سر فروش های تسلیحاتی واشنگتن به تایوان و حضور نظامی این کشور در دریای جنوبی، آمریکا دعوتش از چین برای حضور در یک رزمایش مشترک نظامی را پس گرفت.

درخواست کره جنوبی از همسایه شمالی پس از لغو نشست امروز

کره جنوبی به لغو یکجانبه نشست مقامات سئول و پیونگ یانگ از سوی کره شمالی واکنش نشان داد.