واکنش کره شمالی به رزمایش آمریکا و کره جنوبی
مطالب مرتبط

کره جنوبی بدون رضایت آمریکا تحریم‌های کره شمالی را لغو نمی‌کند

رئیس جمهور آمریکا گفت که بدون نظر موافق آمریکا کره جنوبی نه تنها تحریم‌های کره شمالی را لغو نمی‌کند بلکه هیچ کار دیگری نیز انجام نمی‌دهد.

کره جنوبی برچیدن تحریم‌های کره شمالی را بررسی می‌کند

دولت کره جنوبی مسئله لغو برخی تحریم‌ها علیه کره شمالی را بررسی می‌کند و نقش واسطه خود میان آمریکا و کره شمالی را ادامه می‌دهد.

آمریکا مخالف لغو تحریم های کره جنوبی علیه کره شمالی است

پکن- ایرنا- خبرگزاری یونهاپ گزارش کرد زودتر از آنچه تصور می شد دولت آمریکا درباره اظهارات وزیر خارجه کره جنوبی برای لغو پاره ای از تحریم های کره شمالی موضعگیری و با چنین اقدامی بدون اطلاع واشنگتن مخالفت کرده است.

پاپ به کره شمالی می رود

پکن- ایرنا- رییس حزب حاکم بر کره جنوبی اعلام کرد 'پاپ فرانسیس' رهبر کاتولیک های جهان در واکنش به درخواست 'کیم جونگ اون'، قصد دارد بهار سال آینده به کره شمالی سفر کند.

کره جنوبی: تحریم های کره شمالی لغو نمی شود

پکن- ایرنا- به دنبال هشدار 'دونالد ترامپ' رییس جمهوری آمریکا در خصوص لغو تحریم های کره جنوبی علیه کره شمالی، سئول اعلام کرد «لغو این تحریم ها دیگر در دستور کار نیست».

کره جنوبی از احتمال سفر رهبر کره شمالی به روسیه خبر داد

یک روز بعد از دیدار وزیر خارجه آمریکا و رهبر کره شمالی، رئیس جمهور کره جنوبی گفته است احتمالا رهبر کره شمالی به زودی به روسیه سفر می‌کند و رئیس جمهور چین نیز به پیونگ یانگ خواهد رفت.

سی‌ان‌ان: آمریکا قصد برگزاری رزمایشی بزرگ در دریای چین جنوبی دارد

فرماندهی اقیانوسیه متعلق به نیروی دریایی آمریکا در پی نزدیک شدن ناوشکن چینی به یک ناوشکن آمریکایی در دریای چین جنوبی، از تصمیم خود برای برگزاری یک رزمایش بزرگ در این دریا تا پیش از پایان سال جاری میلادی خبر داد.

توافق کیم و پامپئو برای دیدار دوم سران آمریکا و کره شمالی در نزدیک‌ترین زمان

دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی خبر داد دیدار دوم سران آمریکا و کره شمالی به زودی برگزار خواهد شد.

کره‌جنوبی درصدد لغو تحریم‌های کره‌شمالی

وزیر خارجه کره‌جنوبی امروز چهارشنبه اعلام کرد، سئول در حال بررسی حذف تحریم‌هایی است که پس از غرق شدن یک کشتی جنگی کره‌جنوبی علیه کره‌شمالی اعمال شد.

آغاز رزمایش دریایی کره جنوبی بدون حضور ژاپن

کره جنوبی امروز(چهارشنبه) رزمایشی بین المللی را با حضور 13 کشور آغاز کرد، این در حالی است که ژاپن درخواست سئول برای استفاده نکردن از پرچم آفتاب تابان را رد کرده و در این رزمایش شرکت نکرد.

واکنش ترامپ به دیدار وزیر خارجه آمریکا با «اون»

رئیس جمهوری آمریکا به دیدار امروز وزیر خارجه این کشور با رهبر کره شمالی واکنش نشان داد.

وضعیت اقتصادی کره‌شمالی «وحشتناک» است

رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی گفت که کره‌شمالی نمی‌تواند مجازات‌های آمریکا و جامعه جهانی را در صورت عقب نشستن از وعده خلع تسلیحات هسته‌ای تاب آورد. ]]>

پامپئو پس از کره شمالی وارد سئول شد

وزیر خارجه آمریکا پس از پایان چهارمین سفرش به کره شمالی و ورود به کره جنوبی در توئیتی نوشت که سفر خوبی به پیونگ یانگ داشته است.

ترامپ: سئول بدون موافقت آمریکا تحریم‌های کره شمالی را لغو نمی‌کند

رئیس جمهور آمریکا بر این باور است که کره جنوبی تحریم ها علیه کره شمالی را بدون موافقت و رضایت ایالات متحده لغو نخواهد کرد.

آمریکا در برابر کره شمالی نرمش نشان می دهد

پکن- ایرنا- وزیر خارجه کره جنوبی تاکید کرد که آمریکا برای نشان دادن نرمش بیشتر در برابر کره شمالی آماده شده است.

پامپئو وارد کره جنوبی شد

وزیر خارجه آمریکا پس از سفر به کره شمالی برای دیدار با مقامات بلند پایه کره جنوبی وارد این کشور شد.

توکیو از شرکت در رزمایش دریایی بین المللی انصراف داد

تهران - ایرنا - گاردین نوشت: توکیو با رد درخواست کره جنوبی مبنی بر خودداری از برافراشتن پرچم ژاپن در رزمایش بین المللی دریایی، از شرکت در این رزمایش پنج روزه به میزبانی سئول انصراف داد.

پامپئو در توکیو: تلاش‌های آمریکا در قبال کره شمالی در هماهنگی با متحدان است

مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در ژاپن اعلام کرد که تلاش‌های دولت ترامپ برای خلع سلاح هسته‌ای کره‌شمالی در هماهنگی با متحدانش یعنی ژاپن و کره‌جنوبی است.

حرکت ناو هواپیمابر آمریکا برای شرکت در رزمایش ناتو درنزدیکی روسیه

ناو هواپیمابر «یو اِس‌اِس هری ترومن» آمریکا برای شرکت در بزرگترین رزمایش رزمایش نظامی ناتو از سال ۲۰۰۲ میلادی به سوی نروژ حرکت کرد.

توافق پامپئو و اون با تشکیل گروه بررسی خلع سلاح هسته‌ای و دیدار دوم رهبران آمریکا و کره شمالی

دفتر ریاست‌جمهوری کره‌جنوبی امروز (یکشنبه) اعلام کرد کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی و مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا توافق کرده‌اند تا نشست دوم میان رهبران دو کشور را در سریع‌ترین زمان ممکن هماهنگ کنند.