فوت سه نفر بر اثر مصرف قارچ سمی در لرستان

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: بر اثر استفاده از قارچ سمی تاکنون سه نفر در استان جان باختند.مطالب مرتبط

برداشت 2.5 تن قارچ در 100 مترمربع توسط جوان کارآفرین

تبریز-ایرنا- یکی از جوانان فعال بخش کشاورزی و کارآفرین عرصه اقتصاد مقاومتی در آذربایجان شرقی از 100 مترمربع سالن پرورش قارچ، 2.5 تن از این محصول برداشت می کند.

شناسایی دو گونه جدید از قارچ ها در یخچال های قطبی

تهران – ایرنا - یک گروه بین المللی از محققان توانستند دو گونه جدید از قارچ ها را در یخچال های قطبی در حال ذوب شدن واقع در جزیره الزمیر در مجاورت گرینلند شناسایی کنند.

تولید 400 تُن قارچ خوراکی در خراسان شمالی

با فعالیت 5واحد صنعتی و 80 واحد خانگی، 400 تُن قارچ خوراکی در خراسان شمالی تولید شد.

گیلان یکی از استان های پیشرو در تولید قارچ

213 پروژه کشاورزی در لرستان افتتاح می‌شود

رئیس جهاد کشاورزی لرستان گفت: بیش از 213پروژه با اعتباری بالغ بر 123 میلیارد و 109میلیون تومان دهه فجر در لرستان افتتاح می‌شود.

طرح گازرسانی به 200 روستای لرستان افتتاح می‌شود

مدیرعامل شرکت گاز استان لرستان گفت: طرح گازرسانی به 200روستای استان لرستان دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

سرانه مصرف آب ایران ۷۰ لیتر بالاتر از استانداردهای جهانی/بیشترین مصرف به حمام و شستشو اختصاص دارد

میانگین سرانه مصرف آب شرب در ایران در حالی حدود ۲۰۰ تا ۲۲۰ لیتر در شبانه روز است که در مقایسه با سرانه مصرف آب در جهان حدود ۷۰ تا ۸۰ لیتر بیشتر است.

رابطه قیمت انرژی با میزان مصرف/تنها مردم مقصر هستند؟

به گفته یک کارشناس انرژی گرچه افزایش قیمت انرژی در کاهش مصرف آن موثر است،اما این عامل برای کاهش مصرف به تنهایی کافی نیست و راه حل های غیرقیمتی نیز برای کاهش مصرف انرژی وجود دارد.

نمک دریا مصرف نکنید

مدیر غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی اسدآباد  با اشاره  به مضرات مصرف نمک دریای غیراستاندار و فاقد تائید بهداشت، گفت: نمک دریا مصرف نکنید.

تصویب کاهش مصرف ظروف یکبار مصرف/ شوخی هاشمی با اعضاء

اعضای شورای شهر تهران با تصویب ماده ۶۴ لایحه برنامه سوم توسعه شهر تهران، شهرداری را موظف کردند نسبت به کاهش موثر مصرف ظروف یکبار مصرف در شهرداری و سازمان ها و شرکت های تابعه اقدام کنند.

شهرداری تهران ملزم به کاهش مصرف ظروف یکبار مصرف شد

تهران- ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر تهران با تصویب ماده 64 لایحه برنامه سوم توسعه شهر تهران، شهرداری را موظف کردند نسبت به کاهش موثر مصرف ظروف یکبار مصرف در شهرداری و سازمان ها و شرکت های تابعه اقدامات لازم را انجام دهد.

محرومیت‌زدایی محور خدمات بسیج در لرستان است

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با بیان اینکه استان دارای 400 هزار بسیجی است گفت: سپاه لرستان در راستای محرومیت‌زدایی به مناطق محروم خدمات ارائه می‌دهد.

محورهای اصلی لرستان باز است/ انسداد گردنه برف‌گیر «گله بادوش»

خرم‌آباد- رئیس پلیس راه لرستان با اشاره به اینکه در حال حاضر همه محورهای اصلی لرستان باز هستند، گفت: تنها گردنه برف‌گیر «گله بادوش» به الیگودرز مسدود است.

مصرف برق بخش خانگی از صنعت پیشی گرفت

میزان مصرف بخش خانگی 5.4 درصد در طی سال‌های برنامه چهارم توسعه رشد داشته است. این در حالی است که مصرف بخش صنعت طی همین دوره 5.2 درصد رشد نشان می‌دهد.

جشنواره غذا با هدف کمک به زنان زندانی مالی در لرستان برگزارمی‌شود

خرم‌آباد- مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان، گفت: همزمان با ایام دهه فجر جشنواره غذا با هدف کمک به زنان زندانی مالی لرستان برگزار می‌شود.

افتتاح همزمان 500 طرح اشتغالزا در روستاهای لرستان

ساکنان 397 روستای محروم لرستان از مزایای این طرحها بهره مند شدند.

دبیرخانه زلزله در استان لرستان فعال شود

معاون استاندار لرستان گفت: دبیرخانه زلزله در استان لرستان فعالیت خود را آغاز کند.

کاهش 10 درصدی میزان مصرف خون در قزوین

رئیس سازمان انتقال خون استان قزوین گفت: در سال ۹۶ میزان نیاز به خون و مصرف آن ۱۰ درصد کاهش را نسبت به سال قبل نشان می‌دهد که بهینه کردن مصرف فرآورده‌های خونی ازجمله عوامل مهم این کاهش به شمار می‌رود.

۱۵۵۶ میلیون مترمکعب گاز در سمنان مصرف شد/ رشد ۹.۷ درصدی مصرف گاز

سمنان - مدیرعامل شرکت گاز سمنان بابیان اینکه طی بازه زمانی ۹ ماهه سال جاری یک هزار و ۵۵۶ میلیون مترمکعب گاز در استان مصرف شد، گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹.۷ درصد رشد داشت.

مصرف دو میلیارد مترمکعب گازطبیعی در سال۹۷/مصرف ۹ درصدافزایش یافت

سنندج - مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: مشترکین شرکت گاز استان کردستان در نه ماهه اول سال ۹۷ با مصرف یک میلیارد و ۹۵۱ میلیون و ۳۲۱ هزار و ۶۷۱ مترمکعب گاز طبیعی به فصل سرد زمستان قدم گذاشتند.