فوت سه نفر بر اثر مصرف قارچ سمی در لرستان

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: بر اثر استفاده از قارچ سمی تاکنون سه نفر در استان جان باختند.مطالب مرتبط

مردم از مصرف قارچ های فله غیر بسته بندی خودداری کنند

تهران- ایرنا- سخنگوی سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه مردم از مصرف قارچ های فله غیر بسته بندی و غیر پرورشی خودداری کنند، گفت: مسمومیت های ناشی از مصرف قارچ های سمی، بیشتر در استانهای غربی کشور به ویژه کرمانشاه، کردستان، ایلام، لرستان، آذربایجان غربی، زنج

تاکنون سه نفر بر اثر مصرف قارچ سمی در لرستان فوت کرده اند

تهوع، دل پیچه، استفراغ و تعریق از علائم بالینی مسمومیت با قارچ سمی ست

۹ فوتی بر اثر مصرف قارچ/ مردم قارچ فله‌ای مصرف نکنند

سخنگوی اورژانس کشور از فوت ۹ نفر بر اثر مصرف قارچ سمی خبر داد.]]>

فقط قارچ های بسته‌بندی شده دارای مجوز را مصرف کنید

مدیر نظارت بر دارو و مواد مخدر دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: از مصرف قارچ‌های خودرو، مخصوصاً قارچ‌هایی که در کنار درختان خشک شده می‌رویند و یا قارچ‌های جمع‌آوری‌شده توسط افراد عادی و یا قارچ‌هایی که به‌صورت فله‌ای عرضه می‌شوند، خودداری کنید.

قارچ فریبنده

مصرف خودسرانه قارچ‌های وحشی در کشور خسارت جبران ناپذیری داشته است. از ابتدای فروردین ۱۰ نفر بر اثر مصرف قارچ سمی فوت و نزدیک به ۸۵۰ نفر دچار مسمومیت شدید شدند.

هشدار در خصوص مصرف قارچ‌ها در طبیعت/ تشخیص سمی بودن قارچ‌ها از طریق آزمایشگاه امکان‎پذیر است

رئیس پدافند غیرعامل وزارت بهداشت با اشاره به بروز مسمومیت‌ تعدادی از هموطنان به وسیله مصرف قارچ گفت: به خانواده‌ها توصیه می‌شود از قارچ‎هایی که در فروشگاه‎های معتبر و در بسته‎بندی‎های بهداشتی عرضه می‎شوند استفاده کنند.

قارچ پرورشی بی خطر است

کرمانشاه - ایرنا - مسمومیت یک هزار و 17 نفر و فوت 15 تن از هموطنان به دلیل مصرف قارچ سمی در یک ماه اخیر، موجب شده تا عده ای از مردم از مصرف قارچ های پرورشی نیز خودداری کنند.

قارچ پرورشی بی خطر است

کرمانشاه - ایرنا - مسمومیت یک هزار و 17 نفر و فوت 15 تن از هموطنان به دلیل مصرف قارچ سمی در یک ماه اخیر، موجب شده تا عده ای از مردم از مصرف قارچ های پرورشی نیز خودداری کنند.

قارچ "کوهستان و ارگانیک" نخورید!

درپی انتشار اخباری مبنی بر مسمومیت و مرگ برخی شهروندان به دلیل مصرف قارچ، رئیس تعاونی تولیدکنندگان قارچ‌های خوراکی اعلام کرد: این مسمومیت ربطی به مصرف قارچ‌های خوراکی ندارد؛ چرا که روی آنها نظارت کافی صورت می‌گیرد و هیچ مشکلی در این زمینه نیست اما باید به

قارچ کوهستانی و ارگانیک نخورید!

درپی انتشار اخباری مبنی بر مسمومیت و مرگ برخی شهروندان به دلیل مصرف قارچ، رئیس تعاونی تولیدکنندگان قارچ‌های خوراکی اعلام کرد: این مسمومیت ربطی به مصرف قارچ‌های خوراکی ندارد؛ چرا که روی آنها نظارت کافی صورت می‌گیرد و هیچ مشکلی در این زمینه نیست اما باید به

مردم از دست‌فروشان قارچ نخرند

در پی مسمومیت شدید بر اثر مصرف قارچ سمی چند نفر در استان‌های همجوار و تشخیص سخت قارچ سمی از قارچ سالم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی از شهروندان درخواست کرد قارچ را از مراکز معتبر خریداری کنند.]]>

سم قارچ ها 70 سال باقی می ماند

تهران- ایرنا- سخنگوی سازمان اورژانس کشور با هشدار نسبت به مصرف قارچ های محلی و کوهی گفت: سم قارچ ها از هیچ طریقی از جمله قراردادن در آب جوش، سرکه یا شیر از بین نمی رود و حتی پودر این قارچ ها پس از 70 سال باز هم سمی است.

قارچ پرورشی مشکلی برای مصرف ندارد /چیدن قارچ از محیط‌های طبیعی مطلقا ممنوع

مدیرکل دفتر امور گلخانه و قارچ‌های خوراکی وزارت جهاد کشاورزی گفت: سالانه ۱۵۰ هزار تن قارچ پرورشی خوراکی تولید می‌شود که هیچ مشکلی از نظر سلامت ندارد و مسمومیت‌های اخیر به دلیل مصرف قارچ‌های سمی برداشت شده از محیط‌ طبیعی است.

هشدار سامان غذا و دارو درباره مصرف قارچ‌های خودرو در طبیعت

سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به گزارش‌های مسمومیت‌های اخیر ناشی از مصرف قارچ‌های خودرو در طبیعت، گفت: احتمالا با توجه به بارندگی‌ها و شرایط جوی اخیر در برخی مناطق کشور قارچ‌هایی روییده‌اند، اما به هیچ‌وجه نباید آنها را مصرف کرد.

قارچ‌های فله‌ای ‌و غیر پرورشی نخورید!

سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: مسمومیت های ناشی از مصرف قارچ های سمی، بیشتر در استانهای غربی کشور به ویژه کرمانشاه، کردستان، ایلام، لرستان، آذربایجان غربی، زنجان، چهار محل و بختیاری و قزوین شایع است.

از هزار گونه قارچ کلاهدار ۵۰ گونه سمی است/ هیچ مسمومیتی با قارچ تولیدی نداشتیم/ مردم از مصرف قارچ در طبیعت خودداری کنند

محمدرضا آصف گفت: تمام نمونه‌های قارچ‌های مصرف شده را رؤیت کردم تا به امروز و در پی این ۲۵ روز گذشته این پرونده مسیر علمی را طی کرد و با تمام افراد مسموم صحبت کردم و در روز گذشته وزارت بهداشت گزارش نهایی خود را اعلام کرد.]]>

مرگ 3 نفر کردستانی بر اثر مصرف قارچ سمی

رئیس شبکه بهداشت و درمان بیجار گفت: ۳ نفر در کردستان بر اثر مصرف قارچ سمی فوت شدند که یک نفر آنها بیجاری است.

مسمومیت ۱۳ نفر با مصرف قارچ‌های سمی

۱۳ نفر از مردم آذربایجان شرقی در ۹ روز گذشته، به علت مصرف قارچ سمی مسموم شده اند

مسمومیت ۴۰ نهاوندی بر اثر مصرف قارچ سمی/ مردم احتیاط کنند

نهاوند- رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند از مسمومیت ۴۰ نفر در این شهرستان براثر مصرف قارچ سمی خبر داد و گفت: مردم از قارچ‌های کوهی استفاده نکنند.

مرگ 11 نفر بر اثر مصرف قارچ‌های سمی/ قارچ فله‌ای نخرید

مدیر ستاد بحران سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: طی روزهای اخیر 11 نفر در کشور با علائم مصرف قارچ‌های سمی جان خود را از دست داده و به پزشکی قانونی معرفی شدند که آزمایش های لازم برای بررسی‌های تکمیلی از آنان به عمل آمد.