شکاف قیمت داخلی و صادراتی زعفران مشکل آفرین شده است

مشهد- ایرنا- مسئول واحد زعفران سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: شکاف موجود بین قیمت زعفران در داخل کشور با نرخ های صادراتی موجب سوء استفاده تجار از تولیدکنندگان شده است.مطالب مرتبط

لزوم حضور همه فعالان زعفران در بورس کالا/ چرا مرجع قیمت زعفران دنیا نیستیم؟

یک کارشناس بازارهای کالایی گفت: برای راه اندازی بورس بین‌المللی زعفران در ایران و مرجع شدن قیمت در جهان، ابتدا باید ساز و کار داخلی بورس تقویت شود. زعفران از سال 84 جزء 10 کالای اولی بود که در بورس کالای کشاورزی وقت عرضه شد و از سه سال پیش به صورت جدی‌تری

زعفران به۱۲میلیون تومان رسید/صادرکنندگان خوشنام دچار مشکل شده‌اند

نایب رئیس شورای ملی زعفران با اشاره به اینکه قیمت هرکیلوگرم زعفران حداقل ۶ میلیون و حداکثر ۱۲ میلیون تومان است، گفت:هرکیلوگرم این محصول در بورس ۲۰ تا ۲۲ میلیون تومان عرضه می شود.

زعفران از سبد کالای اساسی مردم حذف شد؛ افزایش قیمت 100 درصدی طلای سرخ

مدیرعامل صندوق توسعه صادرات زعفران گفت: قیمت زعفران افزایشی 100 درصدی داشته و تبدیل به کالایی لوکس شده است.

تربت‌‌حیدریه میزبان ۱۴ تور گردشگری داخلی و خارجی در مزارع زعفران شد

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تربت‌حیدریه از میزبانی ۱۴ تور گردشگری داخلی و خارجی برای بازدید از مزارع زعفران تربت‌حیدریه در قالب گردشگری زعفران در مهر و آبان‌ماه خبر داد.

مشکل صنعت خودرو و قطعه، تحریم‌های داخلی است

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی می‌گوید که مهمترین مشکل صنایع خودرو و قطعه‌سازی، تحریم‌های داخلی به‌ویژه قیمت‌گذاری دستوری و غیرواقعی خودرو با وجود رشد چند برابری نرخ ارز و مواد اولیه داخلی است.

قیمت‌های پایه صادراتی باید واقعی باشد

رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران در مراسم روز ملی صادرات با انتقاد از انتخاب برخی افراد به عنوان صادرکننده نمونه، اعلام کرد که قیمت‌های پایه صادراتی باید واقعی شود.

"زعفران" ایران به کام تجار افغان

رییس اتحادیه زعفران فروشان مشهد گفت: تجار به دلیل عدم پرداخت 38 درصد عوارض به کشورهای چین، هندوستان، آمریکا و عربستان، زعفران را به تجار افغانی سپرده و این تجار پکیج زعفران را عوض کرده و به نام خود به این کشورها صادر و به دست مشتریان ایرانی می‌رسانند.

بررسی جدیدترین روش‌های جراحی شکاف کام و دهان

دبیر اجرایی "سمینار تخصصی شکاف کام و دهان" گفت: سمینار تخصصی آموزش جدیدترین تکنیک‌های جراحی شکاف کام و دهان، ۲۴ تا ۲۶ مهرماه به همت مرکز تحقیقات ناهنجاری‌های جمجمه، صورت و شکاف و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار می‌شود.

قیمت پایه خرید زعفران توسط دولت روزهای آینده اعلام می شود

تایباد- استاندار خراسان رضوی گفت:قیمت پایه خرید زعفران توسط دولت و تعاون روستایی در روزهای آینده اعلام و اجرایی می شود.

زعفران محصولی راهبردی اما بی متولی

مشهد- ایرنا- هنگامی که همه گیاهان به خزان می روند زعفران گل می کند و در هنگامه ای که همه سبزقامتان طبیعت به زردی می گرایند زعفران گلبرگهای بنفش و ارغوانی خود را بر پهنه خشک دشتها می گستراند و در مدت کوتاهی که میهمان مزارع است شور زندگی را با عطر و رنگ بی

زعفران محصولی راهبردی اما بی متولی

مشهد- ایرنا- هنگامی که همه گیاهان به خزان می روند زعفران گل می کند و در هنگامه ای که همه سبزقامتان طبیعت به زردی می گرایند زعفران گلبرگهای بنفش و ارغوانی خود را بر پهنه خشک دشتها می گستراند و در مدت کوتاهی که میهمان مزارع است شور زندگی را با عطر و رنگ بی

گزارش تسنیم| افزایش شکاف‌های اجتماعی در جامعه اسرائیل؛ "جمعیت" معضل جدید صهیونیست‌ها

افزایش تعداد دانشجویان فلسطینی و کاهش دانشجویان اسرائیلی مشکل جدید صهیونیست‌هاست که موجب تعمیق شکاف‌های اجتماعی و معضل جمعیتی آنها شده است.

69میلیون یورو ارز به بازار ثانویه تزریق شد/ افت 500تومانی قیمت ارز صادراتی

بررسی عملکرد بازار ثانویه نشان می‌دهد در حالی که روز گذشته به‌صورت میانگین حدود 69میلیون یورو انواع ارز صادراتی به بازار ثانویه تزریق شده، قیمت معادل یورویی در سامانه نیما با کاهش 500تومانی مواجه شده است.

15 درصد زعفران کشور در خراسان جنوبی تولید می‌شود

عضو هیئت رئیسه شورای ملی زعفران با بیان اینکه در حال حاضر 15 درصد زعفران کشور در خراسان جنوبی تولید می‌شود گفت: باید تلاش کنیم تا زعفران را که تاریخ ما در خراسان جنوبی است و با استان عجین شده است را حفظ کنیم.

سازمان میادین میوه و تره‌بار عامل اختلال در بازار قارچ است!/ کارشکنی عراقی‌ها در تحویل محموله‌های صادراتی

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی پرورش‌دهندگان قارچ خوراکی گفت: عراق محموله‌های صادراتی را با ایرادات بی‌مورد برمی‌گرداند و یا بازار را تعطیل می‌کند و مرز را می‌بندد و از جهت حمل و نقل هم کامیون‌دارهای عراقی برای صادرکنندگان ما مشکل ایجاد می‌کنند.]]>

کاهش تزریق ارز در سامانه نیما/ تداوم کاهش قیمت ارز صادراتی

روز گذشته روند تزریق ارز صادراتی به سامانه نیما با کاهش رو به رو بود و عرضه ارز در سامانه نیما نسبت به میانگین هفته های اخیر نزولی بوده است.

پیمان سپاری ارزی منجر به افزایش قاچاق زعفران می‌شود

مدیرعامل یک شرکت تولید کننده زعفران گفت: پیمان سپاری ارزی موجب افزایش قاچاق شده و صادرکننده واقعی زعفران را از میدان خارج و صادرکننده یکبار مصرف جایگزین آن می‌شود که باید در این زمینه تجدیدنظرهایی صورت بگیرد.

ابهام در قیمت ارز برای تولید کنندگان مشکل ساز شده است

کرمانشاه - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه گفت: ابهام در قیمت ارز برای صادرات و واردات برای تولیدکنندگان عمده استان مشکل ساز شده و باید در این راستا در سطح سران کشور تدابیری اندیشیده شود.

کشت زعفران در خلخال رونق گرفت

اردبیل-ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی خلخال از توسعه کشت زعفران و افزایش سطح اراضی زیر کشت آن در این شهرستان خبرداد .

تولید قرص زعفران برای مهار سلول‌های سرطانی

محققان دانشگاه بیرجند با اثبات خاصیت آنتی اکسیدانی زعفران اقدام به تولید قرصی با این گیاه کردند.