تعیین نرخ دستوری ارز راهگشای اقتصاد نیست

عضو پژوهشکده پولی و بانکی با بیان این که تعیین نرخ دستوری ارز برای اقتصاد خطرناک است گفت: اگر نرخ ارز بر اساس شرایط بازار تعیین شود این امر می تواند تا حدودی به اقتصاد کشور کمک کننده باشد و از نوسانات ناگهانی جلوگیری به عمل آورد. ]]>مطالب مرتبط

پوری حسینی ممنوع‌الخروج نیست/فرداهیات واگذاری تشکیل می‌شود

وزیر اقتصاد با بیان اینکه رئیس سازمان خصوصی‌سازی ممنوع الخروج نیست، گفت: فردا جلسه هیات واگذاری تشکیل می شود و در آن، استراتژی های جدید واگذاری را تعیین می کنیم.

پنجره واحد سرمایه گذاری در همدان راه اندازی شود

همدان- ایرنا- رییس کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه اقدام جزیره ای دستگاه های اجرایی راهگشای جذب سرمایه گذار نیست، خواستار راه اندازی پنجره واحد سرمایه گذاری در میان دستگاه های اجرایی استان همدان شد.

صندوق‌های قرض‌الحسنه محرک اقتصاد کشور

امروزه، اقتصاد، تعیین کننده قدرت کشورهاست. یکی از مولفه‌های شکوفایی اقتصاد نیز تامین مالی است. اهمیت تأمین مالی خرد به آن اندازه است که برنامه‌های فراوانی توسط دولت‌ها، نهادهای به عنوان کلیدی‌ترین استراتژی برای فقرزدایی در کشورهای با درآمد پایین و دهک‌ها

بازگشت به مبانی قرآنی راهگشای مشکلات اقتصادی است

همدان- ایرنا- مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان با بیان اینکه انقلاب اسلامی بر مبنای قرآن شکل گرفت و به ثمر نشست گفت: در شرایط کنونی بازگشت به همان مبانی قرآنی راهگشای مشکلات اقتصادی کشور است.

عربستان: رکود اقتصاد مایه نگرانی نفت نیست

وزیر انرژی عربستان سعودی در کنفرانسی در ابوظبی اعلام کرد رکورد چرخشی جهانی در اقتصاد جهانی پیش‌بینی می‌شود اما این مسئله مایه نگرانی برای نفت نیست.

دولتی که قرار نیست کوچک شود

تهران- ایرناپلاس- اقتصاددانان نظرات متفاوتی درباره اندازه دولت و حضور آن در اقتصاد دارند. در اسناد بالادستی کشورمان، کوچک‌سازی دولت و کاهش حضورش در امور تصدی‌گری به‌عنوان یکی از اهداف سیاست‌گذار، تعیین شده‌اند. این هدف در سند چشم‌انداز 20 ساله نیز مورد تو

فردا هیات واگذاری تشکیل می‌شود

وزیر اقتصاد با بیان اینکه رئیس سازمان خصوصی‌سازی ممنوع الخروج نیست، گفت: فردا جلسه هیات واگذاری تشکیل می شود و در آن، استراتژی های جدید واگذاری را تعیین می کنیم.

مدیریت آبهای زیرزمینی بدون جلب مشارکت عمومی امکان‌پذیر نیست

به اعتقاد یک کارشناس عمران آب تجربه قانون آب 1985 کشور اسپانیا نشان داد که مدیریت موثر آب زیرزمینی بدون جلب مشارکت عمومی امکان‌پذیر نیست.همچنین جلب مشارکت عمومی با وضع قوانین دستوری بالا به پایین حاصل نخواهد شد.

آیت‌الله علم‌الهدی: در اجرای اقتصاد مقاومتی درجا می‌زنیم/ کارگری که از ابتدای امسال بیکار شده، "صدقه‌بگیر" نیست

امام‌جمعه مشهدمقدس با بیان اینکه در اجرای اقتصاد مقاومتی درجا می‌زنیم، گفت: کارگری که از ابتدای امسال کارخانه‌اش خوابیده و بیکار شده، قدرت انسانی بالا دارد و جوان است و صدقه‌بگیر نیست که به آن سبدکالا بدهیم، بلکه برای آن باید کار تولید کنید.

لزوم تعیین بودجه دانشگاه‌ها در سال ۱۳۹۸ بر اساس میزان تورم

دکتر یعقوب محمدی‌فر رئیس دانشگاه بوعلی سینای همدان با انتشار یادداشتی باعنوان "دغدغه‌های ماندن" در روزنامه دنیای اقتصاد، بر لزوم تعیین بودجه دانشگاه‌ها در سال ۱۳۹۸ بر اساس میزان تورم تاکید کرد.

«تقصیرِ تحریم است؟»| دلار را چه کسی گران و ارزان کرد؟

درحالی برخی مسئولان در تلاش هستند تا تمام مشکلات داخلی اقتصاد را به تحریم ها گره بزنند که مستندات نشان میدهد حتی گرانی ارز هم دلیل اصلی اش تحریم نیست، چه برسد به دیگر مشکلات اقتصاد مثل بیکاری، گرانی و رکود.

مرجع تعیین قیمت ارز بازار از دبی به تهران منتقل می‌شود

یک کارشناس ارزی با اشاره به برنامه راه‌اندازی بازار متشکل ارزی، گفت: یکی از اجزای این بازار راه‌اندازی اتاق تسویه‌ای است که با تحقق این امر دیگر دبی مرجع تعیین قیمت ارز نیست و نرخ ارز در تهران مشخص می‌شود.

سهم پژوهش از تولید ناخالص داخلی ۶۷صدم درصد تعیین شد

معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: بودجه پژوهشی دانشگاه ها و پژوهشگاه ها برای سال ۹۸ در حد انتظار نیست و سهم پژوهش از تولید ناخالص داخلی نیز ۶۷صدم درصد تعیین شد.

دیدار ایران و عراق جای ترسوها نیست

تهران- ایرنا- خبرگزاری فرانسه در گزارشی در آستانه دیدار تعیین کننده تیم های ایران و عراق در مرحله گروهی جام ملت های 2019 آسیا نوشت: با وجود از سر گرفته شدن روابط دوستانه 2 کشور پس از جنگ تحمیلی هشت ساله، اما نبرد آنها در زمین بازی فوتبال، جای ترسوها نیست.

اقتصاد دولتی ریشه ناکامی های اقتصادی است

مدرس علوم سیاسی، با بیان اینکه اقتصاد ایران چه قبل و چه بعد از انقلاب اقتصاد دولتی بوده است، اظهار کرد: از زمانی که مدرنیته در ایران به راه افتاده، اقتصاد دولتی داشتیم و این نوع اقتصاد ریشه بسیاری از ناهنجاری ها و ناکامی های اقتصادی امروز کشور است.

بهره گیری از ظرفیت اربعین برای تبلیغ فرهنگ عاشورایی

باید با تعیین قرارگاه ویژه اربعین وتقسیم وظایف از اقتصاد اربعین نیز به نحو مطلوب استفاده کرد.

نقد بزرگان راهگشاست

تهران- ایرناپلاس- یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب معتقد است بررسی و نقد عملکرد افراد و نهادهای برآمده از انقلاب، نه‌‌تنها موجب تضعیف نظام نمی‌شود، بلکه راهگشای مشکلات خواهد بود و می‌‌تواند منجر به عدم تکرار اشتباهات گذشته شود.

هند با پشت سر گذاشتن آمریکا دومین اقتصاد بزرگ جهان می‌شود

بانک استاندارد چارترد انگلیس اعلام کرد: تا سال 2030 از 10 اقتصاد بزرگ جهان 7 اقتصاد از بازارهای نوظهور خواهد بود.

#از_تسنیم_بپرسید: جایگاه ایران در اقتصاد دنیا کجاست؟ + نمودار

در این گزارش سعی کردیم با بررسی شاخص‌هایی از اقتصاد که از آمار موسسات و نهادهای بین‌المللی استخراج شده،‌ وضعیت اقتصاد ایران را در دنیا تشریح کنیم.

مزایده مالکین سرخابی‌ها را تعیین می‌کند

رئیس کل سازمان خصوصی سازی: الزامی برای اینکه مالکین سرخابی‌ها هوادار یا پیشکسوت باشگاه باشند، نیست