تعیین نرخ دستوری ارز راهگشای اقتصاد نیست

عضو پژوهشکده پولی و بانکی با بیان این که تعیین نرخ دستوری ارز برای اقتصاد خطرناک است گفت: اگر نرخ ارز بر اساس شرایط بازار تعیین شود این امر می تواند تا حدودی به اقتصاد کشور کمک کننده باشد و از نوسانات ناگهانی جلوگیری به عمل آورد. ]]>مطالب مرتبط

تعیین نرخ دستوری ارز راهگشای اقتصاد نیست

عضو پژوهشکده پولی و بانکی با بیان این که تعیین نرخ دستوری ارز برای اقتصاد خطرناک است گفت: اگر نرخ ارز بر اساس شرایط بازار تعیین شود این امر می تواند تا حدودی به اقتصاد کشور کمک کننده باشد و از نوسانات ناگهانی جلوگیری به عمل آورد.

تعیین نرخ دستوری ارز راهگشای اقتصاد نیست

عضو پژوهشکده پولی و بانکی با بیان این که تعیین نرخ دستوری ارز برای اقتصاد خطرناک است گفت: اگر نرخ ارز بر اساس شرایط بازار تعیین شود این امر می تواند تا حدودی به اقتصاد کشور کمک کننده باشد و از نوسانات ناگهانی جلوگیری به عمل آورد. ]]>

نباید از مدیریت دستوری برای کاهش آسیب‌های اجتماعی استفاده کرد

عضو شورای شهر تهران گفت: برخی مواقع از مدیریت کنترلی و دستوری برای کاهش آسیب‌های اجتماعی استفاده می‌کنند که این اقدام درست نیست.

مهارت آموزی راهگشای حل بیکاری در سمنان است

سمنان - ایرنا - ریشه کنی معضل بیکاری با وجود شمار زیادی از جوانان به ویژه دانش‌آموختگان فاقد مهارت در گرو تغییر فرهنگ اشتغال و ترویج آموزش های مهارتی به عنوان راهگشای افزایش اشتغالزایی در سمنان است.

سعیدی: تکیه بر توان داخلی و ظرفیت‌های کشور راهگشای مشکلات است

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: تکیه بر توان داخلی و اعتماد به جوانان در عرصه‌های مدیریتی و اجرایی و اتکا به توان موشکی و دفاعی و ایستادگی تمام قد در برابر دشمنان می‌تواند راهگشای مسائل کشور باشد.

چالش اصلی آموزش عالی، نگاه دستوری است

تهران- ایرنا- رئیس دانشگاه صنعتی شریف تعدد نهادهای سیاستگذار و نبود اجماع بین آنها، همچنین نگاه دستوری و بخشنامه ای به همه دانشگاه های کشور را دو چالش اصلی آموزش عالی کشور عنوان کرد.

هزینه‌های دندانپزشکی بالا نیست، اقتصاد بیمار است

استادیار دانشکده دندانپزشکی مشهد گفت: هزینه‌های دندان‌پزشکی بالا نیست، اقتصاد مردم بیمار است.

مشاوران کاخ سفید عمدا توئیت‌های ترامپ را با اشتباهات دستوری می‌نویسند

کارکنان کاخ سفید که در برخی اوقات توئیت‌های پرزیدنت ترامپ را می‌نویسند، عمدا از اشتباهات دستوری استفاده می‌کنند تا سبک نوشتاری رئیس‌جمهور آمریکا را رعایت کنند.

وزیر خارجه آمریکا در جایگاه تعیین تکلیف برای کشورمان نیست

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه وزیر خارجه آمریکا در جایگاهی نیست که برای کشور ما تعیین تکلیف کند، گفت: آمریکا سیاست چماق و هویج را درباره ایران در پیش گرفته که چماق آن آمریکا و هویجش در دست اروپاست تا ایران را وادار به توافق

اقتصاد کشور دستورپذیر نیست/ چرخ دنده اقتصاد کشاورزان در حال خرد شدن است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: کشور دچار ۴ انسداد ساختاری، گفتمانی، رویکرد و عملکردی شده که تنها راه نجات آن امید است.

الزام غیرقانونی صادرکنندگان به پیمان‌سپاری ارزی

علیرغم اینکه پیمان‌سپاری ارزی می‌تواند در شرایط فعلی التهابات ارزی راهگشای حل بعضی مشکلات باشد، با این حال به نظر می‌رسد با توجه به تغییرات رخ داده در قوانین و مقررات و احکام، اجرای پیمان سپاری از وجاهت قانونی برخوردار نیست.

مسئول کمیسیون‌های مشترک ایران با اسلواکی و لیتوانی تعیین شد

هیأت وزیران وزارتخانه‎های اقتصاد و جهاد کشاورزی را به عنوان دستگاه‌های مسئول کمیسیون های مشترک اقتصادی ایران با دو کشور اسلواکی و لیتوانی تعیین کرد.

وزارت جهاد مسئول کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و لیتوانی تعیین شد

هیئت­ وزیران،​­ وزارتخانه‎های اقتصاد و جهاد کشاورزی را به عنوان دستگاه‌های مسئول کمیسیون های مشترک اقتصادی ایران با دو کشور اسلواکی و لیتوانی تعیین کرد.

چرخ دنده اقتصاد کشاورزان در حال خرد شدن است

نماینده مردم شبستر در مجلس با تاکید بر اینکه چرخ دنده اقتصاد کشاورزان در حال خرد شدن است، تصریح کرد: خام‌فروشی شایسته کشور نیست؛ میوه و محصولات باغی داریم اما صنعت فرآوری لازم برای ایجاد ارزش افزوده را نداریم.]]>

اقتصاد مقاومتی ، ضامن مقاومت اقتصاد ملی در تکانه های اقتصادی

معاون رئیس جمهور و مسئول معین آذربایجان غربی در اقتصاد مقاومتی گفت : اهتمام ویژه به سیاستهای اقتصاد مقاومتی می تواند افزایش تاب آوری اقتصاد ملی در بحران های اقتصادی را تضمین کند.

اقتصاد دنیا دست عده‌ای معدود نیست که با خروج آمریکا از برجام لطمه بخوریم/ ۳ برابر مخارج ارزی درآمد داریم

یحیی آل‌اسحاق با بیان اینکه ۳ برابر مخارج ارزی درآمد داریم، گفت: دنیای اقتصاد در دست عده معدودی نیست که با خروج آمریکا از برجام لطمه بخوریم.

از نامه‌نگاری تند و تیز به وزیر اقتصاد تا کشف مهم‌ترین دستاورد برجام

رئیس کمیسیون صنایع و نماینده مردم کرج در مجلس گفت: شرایط اقتصادی و بازارها خوب نیست که در همین رابطه یک نامه تند به وزیر اقتصاد و دارایی ارسال کردم تا در راستای بهبود شرایط قدم بردارد.

دستگاه‌های مسئول کمیسیون‌های مشترک اقتصادی ایران با اسلواکی و لیتوانی تعیین شدند

هیات وزیران وزارتخانه‎های اقتصاد و جهاد کشاورزی را به عنوان دستگاه‌های مسئول کمیسیون های مشترک اقتصادی ایران با دو کشور اسلواکی و لیتوانی تعیین کرد.]]>

بی‌تدبیری داخلی در اقتصاد، خطرناک‌تر از تهدیدات بین‌المللی

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: هم اکنون برجام و خروج آمریکا از آن مسئله و دغدغه کشور نیست، بلکه بی‌تدبیری در اقتصاد به مراتب خطرناک تر از تهدیدات بین المللی است.

کسی که سال‌ها درمرکز جاسوسی بوده،نباید برای ایران تعیین تکلیف کند

رئیس جمهور در واکنش به اظهارات وزیر خارجه آمریکا گفت: اینکه آقایی که سال‌ها در مرکز جاسوسی مشغول فعالیت بوده،حالا بخواهد از جایگاه وزیر خارجه برای ایران تعیین تکلیف کند، پذیرفتنی نیست.