تعیین نرخ دستوری ارز راهگشای اقتصاد نیست

عضو پژوهشکده پولی و بانکی با بیان این که تعیین نرخ دستوری ارز برای اقتصاد خطرناک است گفت: اگر نرخ ارز بر اساس شرایط بازار تعیین شود این امر می تواند تا حدودی به اقتصاد کشور کمک کننده باشد و از نوسانات ناگهانی جلوگیری به عمل آورد. ]]>مطالب مرتبط

اعمال قیمت دستوری به منافع 50 میلیون مشمول سهام عدالت ضربه می‌زند

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به تعیین قیمت دستوری برای فروش محصولات با ارز 4200 تومانی گفت: این قانون بخشی از سهام شرکتهای حاضر در سبد سهام عدالت را نیز در برگرفته و منافع 50 میلیون مشمول سهام عدالت را تهدید می کند.

سرکوب قیمت‌ها راه مبارزه با تورم نیست

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است، باید بدانیم که ثبات اقتصادی به معنای ثبات قیمت‌های واقعی، از جمله وظایف دولت است؛ اما در صورتی که دولت بخواهد به صورت دستوری قیمت‌ها را ثابت نگه دارد زمینه تخصیص غیربهینه و ایجاد رانت در اقتصاد کشور را فراهم می‌کند.

مکانیزم بورس جایگزین قیمت‌گذاری دستوری

نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران، مکانیزم بورس را جایگزینی مناسب برای قیمتگذاری دستوری دولت عنوان کرد و گفت: در این راستا لازم است که قیمتها در بورس کالا نظارت و تنظیم شود.

الگوی کنونی اقتصاد ضدتولید و غیرمردمی است/ با یک اقتصاد رفاقتی روبه‌رو هستیم/ «ارز» اموال شخصی یا خصوصی نیست

چالش‌ها و راه‌حل‌های اقتصاد ایران در نامه سرگشاده جمعی از اقتصاددانان به رییس‌جمهور و ملت ایران تشریح شد.]]>

در کنوانسیون حقوقی خزر، تقسیم، تعیین خطوط مبدا، تقسیم بستر و زیربستر مطرح نیست

سخنگوی وزارت خارجه گفت: موضوع تقسیم خزر میان کشورها و تعیین خطوط مبداء و تقسیم بستر و زیر بستر در کنوانسیونی که امروز امضا می‌شود مطرح نیست.

ساکنان بافت فرسوده دستوری جا به جا نمی شوند

تهران- ایرنا- رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران گفت: درست است که در بافت فرسوده مشکلاتی داریم اما ساکنان این بافت از نظر فرهنگی به گونه ای نیستند که بتوان دستوری آنان را جا به جا کرد.

رانت 3900 میلیارد تومانی، نتیجه قیمت دستوری و حضور دلالان در بازار فولاد

یک کارشناس بازار سرمایه از قیمت گذاری دستوری فولاد در بازار رسمی کالا انتقاد کرد و این اقدام را جفای در حق سهامداران حقیقی و حقوقی شرکت های پذیرفته شده در بورس و تولید کننده محصول عنوان کرد.

پسکوف: پوتین هنوز دستوری درباره پاسخ به تحریم‌های آمریکا نداده است

به‌گفته سخنگوی کرملین، رئیس‌جمهوری روسیه هنوز دستوری درباره مشخصات پاسخ به تحریم‌های جدید آمریکا نداده، البته قطعاً اصل تناسب و تقابل در این مسئله در نظر گرفته خواهد شد.

جایگاه معدن در اقتصاد کشور هم سطح کانسارهای سرشار آن نیست

ایلام - ایرنا - عضو هیات مدیره خانه معدن ایران گفت: جایگاه معدن در اقتصاد کشور هم سطح و متناسب با کانسارهای سرشار آن نیست درحالی که این بخش می تواند جایگزین مناسب درامدهای نفتی شود.

40 تا 60درصد دارایی بانک‌‌ها منجمد است

وظیفه اصلی بانک مرکزی در وهله اول ابلاغ بخشنامه‌های دستوری نیست بلکه باید زمینه‌ها و دلایل بنگاه‌داری توسط بانک‌ها را به‌خوبی شناسایی کرده و آن‌ها را مرتفع نماید.

جایگاه معدن در اقتصاد کشور هم سطح کانسارهای سرشار آن نیست

ایلام - ایرنا - عضو هیات مدیره خانه معدن ایران گفت: جایگاه معدن در اقتصاد کشور هم سطح و متناسب با کانسارهای سرشار آن نیست درحالی که بخش معدن می تواند جایگزین مناسب درامدهای نفتی شود.

قاسمی: تقسیم خزر و تعیین خط مبداء و تقسیم بستر و زیر بستر در کنوانسیون رژیم حقوقی مطرح نیست

سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت: موضوع تقسیم خزر بین کشورها و تعیین خط مبداء و تقسیم بستر و زیر بستر در کنوانسیون رژیم حقوقی که قرار است در آکتائو امضا شود، مطرح نیست.

بنیاد «فیفا»: برگزاری انتخابات در زمان تعیین شده امکانپذیر نیست

در حالی که کمیسیون انتخابات افغانستان به لزوم برگزاری انتخابات در موعد تعیین شده تاکید می‌کند اما بنیاد فیفا برگزاری انتخابات پارلمانی در زمان از پیش تعیین شده را امکانپذیر نمی‌داند.

ارتباط بسته جدید ارزی با اقتصاد آزاد، شعاری بیش نیست

یک کارشناس مسائل اقتصادی گفت: دولت در سیاست‌گذاری اخیر خود یک گام رو به جلو برداشته و تابو استقرار نظام اقتصاد آزاد در کشور را شکست و در حقیقت به این سو رفتیم که بگوییم می‌توانیم مبانی اولیه اقتصاد آزاد را در کشور حاکم کنیم، اساسا طرح اولیه بازار ثانویه

پذیرفتن کپی‌رایت به ضرر اقتصاد نشر است

بلقیس سلیمانی معتقد است نپیوستن ما به کنوانسیون برن به سود اقتصاد نشر است. او می‌گوید ترجمه کتاب‌های فراوان خارجی تنها خوشبختی ادبیات ماست که معلوم نیست با پذیرفتن این معاهده چه می‌شود

30 هزار میلیارد تومان تفاوت قیمت دستوری با نرخ توافقی محصولات فولادی حاصل می‌شود

رئیس کمیسیون اقتصادی گفت: قیمت ها باید برای مصرف کننده نهایی متاثر از مکانیسم عرضه و تقاضا باشد ، طوری که به مصرف کننده فشاری وارد نشود. متاسفانه باید گفت شرایط موجود خلاف بیّن است و به درد اقتصاد کشور نمی‌خورد.

شروطی که مقتدی صدر تعیین کرده است بر حیدرالعبادی منطبق نیست

توئیتر رفع فیلتر نمی شود

کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه مرجع نقض دستورات و احکام قضایی نیست.بنابر این موضوع رفع فیلتر توئیتر در جلسه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه مطرح نخواهد شد و توئیتر رفع فیلتر نمی شود.

ترکیب اعضای «شورای استانی اقتصاد دانش‌بنیان» دانشگاه آزاد مشخص شد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور بخشنامه‌ای ترکیب اعضای شورای استانی اقتصاد دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری را تعیین کرد.

ترکیب اعضای «شورای استانی اقتصاد دانش‌بنیان» دانشگاه آزاد مشخص شد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور بخشنامه‌ای ترکیب اعضای شورای استانی اقتصاد دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری را تعیین کرد.