تعیین نرخ دستوری ارز راهگشای اقتصاد نیست

عضو پژوهشکده پولی و بانکی با بیان این که تعیین نرخ دستوری ارز برای اقتصاد خطرناک است گفت: اگر نرخ ارز بر اساس شرایط بازار تعیین شود این امر می تواند تا حدودی به اقتصاد کشور کمک کننده باشد و از نوسانات ناگهانی جلوگیری به عمل آورد. ]]>مطالب مرتبط

نظر مراجع در مورد مهریه‌های سنگین

مهریه اگرچه یک موضوع تاسیسی در نهاد اسلام نیست اما این روزها بسیاری بر حسب الزام تعیین آن در شرع، با تعیین صداق‌های صد در صد مغایر با سنت نبوی، در صدد سوء استفاده از این فرهنگ حسنه برآمده‌اند.

ستاد دیه :​نظر مراجع در مورد مهریه‌های سنگین

مهریه اگر چه موضوع تاسیسی در نهاد اسلام نیست اما این روزها بسیاری بر حسب الزام تعیین آن در شرع، با تعیین صداق‌های صد در صد مغایر با سنت نبوی، در صدد سوء استفاده از این فرهنگ حسنه برآمده‌اند.

سیاست‌ دستوری در اقتصاد مردود است

عضو هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: فضای اقتصادی به‌دور از اطمینان، آسیب‌های جدی بر رفتار تولید کننده و صادرکننده خواهد داشت و پیامد چنین عدم قطعیتی، شکست و آسیب پذیری طرح‌ها در مرحله اجراست.

نظر مراجع تقلید درباره مهریه‌های سنگین

مهریه اگرچه یک موضوع تاسیسی در نهاد اسلام نیست اما این روزها بسیاری بر حسب الزام تعیین آن در شرع، با تعیین صداق‌های صد در صد مغایر با سنت نبوی، در صدد سوءاستفاده از این فرهنگ حسنه برآمده‌اند.

نظر مراجع در مورد مهریه‌های سنگین

تهران- ایرنا- مهریه اگر چه یک موضوع تأسیسی در نهاد اسلام نیست اما این روزها بسیاری بر حسب الزام تعیین آن در شرع، با تعیین صداق‌های 100درصد مغایر با سنت نبوی، در صدد سوء استفاده از این فرهنگ حسنه برآمده‌اند.

کاظمی: دولت در حوزه اقتصاد از طیف‌های مختلف سیاسی بهره گیرد

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه «اقتصاد یک علم است و جناحی نیست»، گفت: دولت باید از طیف‌های مختلف سیاسی که در اقتصاد صاحب نظر هستند، استفاده کند.

منوچین: اختلاف تجاری آمریکا-چین تهدیدی علیه اقتصاد جهانی نیست

وزیر خزانه‌داری آمریکا امروز (شنبه) اعلام کرد که جنگ تجاری واشنگتن با چین تهدیدی علیه اقتصاد جهانی نیست.

تغییر نگرش در آموزش بدون گفتمان سازی ممکن نیست

تهران- ایرنا- استاد دانشگاه تهران و کارشناس تعلیم و تربیت با اشاره به آزمون زدگی در پایه های مختلف و استفاده افراطی از کتاب های کمک آموزشی گفت: تغییر نگرش در آموزش بدون گفتمان سازی و به شکل دستوری ممکن و نتیجه بخش نیست.

دیدگاه سه کارشناس درباره نامه دوم اقتصاددانان به رئیس جمهوری

تهران- ایرنا- نشست «تبیین ابعاد راهگشای مندرج در نامه دوم اقتصاددانان به رییس جمهوری» امروز(یکشنبه) با حضور «فرشاد مومنی»، «حسین راغفر» و «عباس شاکری» در موسسه دین و اقتصاد برگزار شد. در این نشست موضوع های مختلف اقتصادی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

توسعه بورس کالا به نفع اقتصاد کشور است

مشاور عالى رئیس اتاق تهران با اشاره به این که اقتصاد ایران با رفتار بازار سرمایه چندان مانوس نیست و سازگارى و مطابقت دقیق اقتصاد با فرهنگ بورس زمان‌بر است گفت: با راه‌اندازی بورس کالا شاهد شفافیت اقتصادی در کشور هستیم.

جزئیات تعیین مقررات برای آزادسازی تعرفه‌های ارتباطی

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه در حال حاضر حداکثر درآمد اپراتورها از دیتاست، از تعیین مقرراتی برای آزادسازی تعرفه‌ها خبر داد و گفت: آزادسازی به این معنا نیست که بازار کنترلی نباشد، معنایش این است که جایی که رقابت هست و در بازار

استاندار کرمان هفته آینده تعیین تکلیف می شود

کرمان - نماینده مردم کرمان و راور از تعیین تکلیف استاندار کرمان در هفته آینده خبر داد و گفت: تاخیر وزارت کشور در این زمینه قابل قبول نیست.

بهره گیری از ظرفیت ها پیشران اقتصاد ملی

تهران- ایرنا- رونقِ اقتصاد ملی،اقدامی نیست که تنها به دولت مرتبط باشد، بلکه نیازمند تقویت ساختارها، قانونگذاری و نظارت است.بر این اساس با بهره گیری از ظرفیت ها و هم افزایی میان قوای سه گانه می توان گام های اساسی را در این زمینه برداشت.

بی تاثیری برجام در اقتصاد نتیجه عدم دشمن شناسی است

بابل - عضو مجلس خبرگان رهبری، بی تاثیری fatf و برجام را در اقتصاد کشور نتیجه عدم اعتماد و عدم دشمن شناسی دانست و گفت: بندهایی در این لایحه وجود دارد که عادی نیست.

تکرار تراژدی 'مرگ' در منبع آب اهواز دور از انتظار نیست

اهواز – ایرنا- سالگرد کشته شدن 2 کودک خردسال در حادثه سقوط صخره در منبع آب نزدیک است اما نه تنها دستورالعمل جابجایی ساکنان مستقر در این پهنه پرخطر تاکنون تعیین تکلیف نشده است بلکه به گفته برخی مسئولان تکرار حوادث مشابه در سال جاری نیز دور از انتظار نیست.

ابعاد راهگشای نامه دوم اقتصاددانان به رئیس‌جمهور بررسی می‌شود

کنفرانس خبری پرفسور عباس شاکری، حسین راغفر و فرشاد مومنی برگزار می‌شود.]]>

با افرادی که در تصمیماتم دخالت کنند می‌جنگم

سرمربی تیم فوتبال استقلال تاکید کرد که حضور در ترکیب اصلی یک حق از پیش تعیین شده برای بازیکنان نیست.

ماهاتیر محمد: اثرجنگ تجاری آمریکا و چین برای مالزی منفی نیست

کوالالامپور - ایرنا - ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی اعلام کرد که جنگ تجاری آمریکا علیه چین تاکنون تاثیر منفی ویژه ای بر اقتصاد و تجارت این کشور نگذاشته و شاید حتی بتواند از این شرایط به نفع اقتصاد داخلی استفاده کند.

ویدئو / سقوط آزاد ارز؛ اقتصاد یا معامله‌گری؟

بازار ارز که چند ماهی است در صدر اخبار قرار گرفته‌، هفته گذشته شاهد افت ناگهانی قیمت بود؛ روندی که همچنان نیز ادامه دارد و طبق آنچه کارشناسان می‌گویند شوک‌های اقتصادی و سیاسی در این ماجرا نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای داشته‌اند. حالا پرسش این است که آیا این رو

تعیین گروه خونی آسان می شود

تهران - ایرنا - دانشجوی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی موفق به طراحی و ساخت وسیله ‌ای برای آسان تر شدن آزمایش تعیین گروه خونی شد و این اختراع را با عنوان «وسیله تعیین گروه خونی به ‌روش لوله ‌ای تسهیل شده» ثبت کرد.