دولت با امضای موقت موافقتنامه تعرفه‌های ترجیحی اتحادیه اقتصادی اوراسیا موافقت کرد

هیات دولت امروز با امضای موقت موافقتنامه تعرفه‌های ترجیحی اتحادیه اقتصادی اوراسیا موافقت کرد.]]>مطالب مرتبط

بررسی ایجاد منطقه آزاد تجاری بین صربستان و اتحادیه اقتصادی اوراسیا

رؤسای جمهور قزاقستان و صربستان در چارچوب مذاکرات دوجانبه ایجاد منطقه آزاد تجاری بین صربستان و اتحادیه اقتصادی اوراسیا را مورد بررسی قرار دادند.

آلمان و انگلیس موافقتنامه همکاری‌های نظامی امضا کردند

دولت انگلیس در ادامه برداشتن گام‌هایی که خروج از اتحادیه را به یک اقدام تشریفاتی و بی‌اثر بدل می‌کند، موافقتنامه‌ای نظامی با آلمان امضا کرد.

توسعه ارتباطات تجاری هدف برگزاری اجلاس اوراسیا است

رئیس مجلس شورای اسلامی در بدو ورود به محل برگزاری سومین اجلاس مجالس کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا مورد استقبال سفیر، معاون استاندار و نایب رئیس مجلس ترکیه قرار گرفت.]]>

اجلاس اوراسیا فرصت مناسبی برای ارتقای همکاری‌های اقتصادی، منطقه‌ای و بین‌المللی است

رئیس مجلس شورای اسلامی برگزاری اجلاس مجالس اوراسیا را فرصت مناسبی برای گفت‌وگوهای سازنده به منظور توسعه همکاری های اقتصادی، منطقه ای و بین المللی دانست.

قیمت کالاهای اساسی امسال تغییر نمی کند

تهران- ایرنا- رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: براساس توافق با دولت مقرر شده در شرایط کنونی که نرخ ارز ترجیحی برای تامین کالاهای اساسی اختصاص می یابد، دولت از تمامی ظرفیت ها استفاده کند که قیمت کالاهای اساسی نسبت به سال گذشته تغییر نداشته باشد.

موافقت مجلس با کلیات اصلاح آیین دادرسی کیفری درباره بازداشت موقت

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح اصلاح ماده ۲۴۲ قانون آئین دادرسی کیفری درباره بازداشت موقت متهمان موافقت کردند.

ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومانی برای ویزای اربعین اختصاص یابد

رئیس فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی از نامه جمعی از نمایندگان به رئیس‌جمهور به منظور تأمین ارز ترجیحی برای ویزای اربعین امسال خبر داد.

گزارش|جعل و خرید و فروش گذرنامه‌های قرقیزی در روسیه

روند رو به افزایش مهاجرین کاری قرقیز به روسیه طی سال‌های گذشته، به ویژه پس از عضویت قرقیزستان در اتحادیه اقتصادی اوراسیا و دستیابی به حق کار بدون مجوز در روسیه، بازار سیاهی برای جعل و فروش گذرنامه و گواهی نامه رانندگی قرقیزها ایجاد کرده است.

توسعه کشورهای منطقه و تبادلات تجاری؛ محور اجلاس مجالس اوراسیا

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه کشورهای منطقه و تبادلات تجاری بین کشورهای اوراسیا از اهداف سفر به ترکیه است و پارلمان‌ها نیز باید تلاش کنند زمینه‌های این اقدام و روابط را از نظر مسیر قانونی و تعاملاتی که با دولت هایشان دارند، تسهیل کنند.

تسهیل توسعه تجاری کشورهای اوراسیا از اهداف سفر به ترکیه است

تهران – ایرنا – رییس مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه مبادلات تجاری بین کشورهای اوراسیا از اهداف سفر به ترکیه است و پارلمان ها باید تلاش کنند زمینه های این اقدام و روابط را از نظر مسیر قانونی و تعاملاتی که با دولت هایشان دارند، تسهیل کنند.

بررسی موافقت‌نامه حفظ نباتات وقرنطینه گیاهی بین ایران و آذربایجان

مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه امروز خود لایحه موافقتنامه همکاری در زمینه حفظ نباتات و قرنطینه گیاهی بین ایران و جمهوری آذربایجان را بررسی کرد.

موافقتنامه بیمه فعالان حوزه رسانه و مطبوعات امضا شد

موافقتنامه میان معاونت امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تامین اجتماعی برای بیمه فعالان حوزه رسانه و مطبوعات امضا شد.

سومین اجلاس مجالس اوراسیا در ترکیه برگزار می شود

آنکارا- ایرنا- سومین اجلاس بین المجالس کشورهای اوراسیا از روز دوشنبه 16 مهر ماه در شهر آنتالیای ترکیه آغاز می شود.

تامین ذخیره کالاهای اساسی تا 1 سال/احتمال اختصاص یارانه ارزی به مردم

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از تامین ذخیره کالاهای اساسی تا 1 سال خبر داد و گفت: در جلسه با دولت ، بحث شد تا یارانه ارزی که به عنوان مابه التفاوت نرخ ترجیحی و بازار ثانویه اختصاص داده می شود به صورت یارانه در اختیار مردم قرار گیرد.

موافقتنامه بیمه فعالان حوزه رسانه و مطبوعات امضا شد

موافقت‌نامه میان معاونت امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تأمین اجتماعی برای بیمه فعالان حوزه رسانه و مطبوعات امضا شد.

پذیرش یاعدم پذیرش FATF تاثیری درکاهش نرخ ارزندارد/دولت مدیریت کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: امضا یا عدم امضای FATF هیچ تاثیری در کاهش نرخ ارز ندارد؛ قیمت ارز بستگی به مدیریت بازار ارز دارد، دولت باید صادرات و واردات را کنترل کند.

توسعه ارتباطات تجاری هدف برگزاری اجلاس اوراسیا است

رئیس مجلس شورای اسلامی از توسعه ارتباطات تجاری و تمرکز بر محیط زیست به عنوان موضوعات مورد بررسی در اجلاس مجالس اوراسیا یاد کرد.

لاریجانی وارد ترکیه شد

رئیس مجلس شورای اسلامی که به منظور شرکت در سومین اجلاس بین المجالس کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا به ترکیه سفر کرده است، در بدو ورود به ترکیه مورد استقبال رسمی مسئولین این کشور قرار گرفت.

لاریجانی تهران را به مقصد آنتالیا ترکیه ترک کرد

تهران - ایرنا - رئیس مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل برای حضور در سومین اجلاس مجالس کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا که در آنتالیای ترکیه برگزار می‌شود، عازم این کشور شد.

لاریجانی با هیات های پارلمانی اجلاس اوراسیا دیدار کرد

آنتالیا- ایرنا- رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه اجلاس بین المجالس اوراسیا در ترکیه با روسا و هیات های پارلمانی کشورهای مختلف دیدار و بر گسترش همکاری ها و نفی یکجانبه گرایی آمریکا در حوزه بین الملل تاکید شد.