شرکتهای شستا در بورس عرضه شده‌اند

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) گفت: طرح واگذاری شرکت‌های تحت پوشش شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) در بورس انجام می‌شود.]]>مطالب مرتبط

افزایش حجم معامله و تعداد عرضه کنندگان جوجه یک روزه در بورس کالا

26 دی سال 1395 بود که جوجه یکروزه برای نخستین بار به تالار نقرهای قدم گذاشت. در این روز ۲۰ هزار قطعه جوجه یکروزه در تالار فرعی بورس کالای ایران عرضه شد و از آن زمان تاکنون روند عرضه و معاملات این کالای زنده سیر صعودی را طی کرده است.]]>

در شرایط هیجانی شرکتی را وارد بورس نمی‌کنیم

معاون بورس تهران گفت: برای شروع عرضه‌های اولیه در سال جاری به شرایط کلی بازار سرمایه توجه می‌شود و شرکت بورس در شرایط هیجانی شرکتی را وارد بورس نمی‌کند.

خرید توافقی زعفران و عرضه در بورس جلوی زیاده خواهی دلالان را گرفت

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: دلالان می‌خواستند زعفران را به بهای اندک از کشاورز بخرند اما با خرید توافقی و عرضه در بورس شفاف سازی قیمت اتفاق افتاد.

عرضه چای ایرانی در بورس کالای منطقه آزاد انزلی

انزلی-ایرنا- مدیر سرمایه گذاری، بورس، بانک و بیمه سازمان منطقه آزاد انزلی از عرضه چای ایرانی در بورس کالای منطقه آزاد انزلی برای نخستین بار در کشور در راستای حمایت از کالای ایرانی خبرداد.

عرضه ۵۲ هزار تن فرآورده‌ نفتی و پتروشیمی در بورس کالا

تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران امروز میزبان عرضه 52 هزار و 527 تن انواع قیر، گوگرد، لوب کات، وکیوم باتوم، سلاپس واکس، مواد پلیمری و مواد شیمیایی است.

عرضه چای در بورس کالای منطقه آزاد انزلی برای نخستین بار در کشور

مدیر سرمایه گذاری، بورس، بانک و بیمه سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: در سال حمایت از کالای ایرانی و برای نخستین بار در کشور چای در بورس کالای منطقه آزاد انزلی عرضه می‌شود.]]>

زعفران ایران با بورس، بازار جهانی را می گیرد

تهران- ایرنا- رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: ایران از طریق سازو کارهای عرضه در بورس کالا به بزرگ ترین تولیدکننده و صادرکننده زعفران در جهان و مرجع تعیین قیمت این محصول در بازارهای جهانی تبدیل می شود.

عرضه چای در بورس کالای منطقه آزاد انزلی

برای نخستین بار در کشور در سال حمایت از کالای ایرانی،چای در بورس کالای منطقه آزاد انزلی عرضه می‌شود.

معامله ۱۰۰۰ میلیارد ریالی اوراق سلف در بورس کالا رقم خورد

بر اساس اعلام بورس کالا، مرحله نخست عرضه اولیه اوراق سلف موازی استاندارد پلی استایرن انبساطی پتروشیمی انتخاب به ارزش ۱۰۰۰ میلیارد ریال طی روز جاری در بورس کالای ایران به پایان رسید.

واگذاری بنگاه ها، اولویت اصلی شستا

مدیر عامل شرکت شستا: واگذاری و خروج از بنگاهداری الویت اصلی شرکت سرمایه تامین اجتماعی است.

شاید چاره کنترل بازار ارز تاسیس بورس ارز نباشد

معاون بورس تهران می‌گوید شاید چاره کنترل بازار ارز تاسیس بورس ارز نباشد و حتی لازم باشد بازارهای دیگر و روش‌های دیگر از جمله حساب‌ها و سپرده‌های ارزی داشته باشیم. وی معتقد است برای تاسیس هر بازاری، باید اجازه دهیم منطق و سازوکار عرضه و تقاضا در آن حاکم شو

خرید توافقی خرما برای نخستین بار/ عرضه خرما در بورس کالا

مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان خرید، ذخیره‌سازی و عرضه خرما آغاز شده است.

واگذاری بنگاه‌ها از اولویت‌های اصلی شستاست

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی شستا با اشاره به کاهش تصدی‌ها شستا در امور شرکت‌ها،گفت: تا پایان سال 98 مدیریت بخشی از شرکتها در حیطه تامین اجتماعی (حدود 105 شرکت) را به بخش خصوصی واگذار خواهیم کرد.

واگذاری بنگاه‌ها از اولویت‌های اصلی شستا است

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی شستا اعلام کرد: قصد داریم تصدی خودمان را در امور شرکت‌ها و بنگاه‌هایی که امکان فعالیت در بخش خصوصی دارند را کاهش دهیم و به همین دلیل تا پایان سال 98 مدیریت بخشی از شرکتها را به بخش خصوصی واگذار خواهیم کرد.

تدبیر دولتمردان مانع از رسیدن آسیب جدی به بورس شد

ارومیه- ایرنا- مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به افزایش 144 درصدی سهام معامله شده در بورس این منطقه، گفت: سیاست های اقتصادی دولت مانع از رسیدن آسیب جدی به بورس شده است.

تکالیف جدید مالیاتی شعب شرکتهای خارجی در ایران اعلام شد + سند

بنا به نظر اکثریت اعضای شورای عالی مالیاتی، در خصوص شرکتهای نمایندگی که صرفا وظیفه هماهنگی(بدون فعالیت) شرکت خارجی را انجام می‌دهند باید دو اظهار نامه به سازمان مالیاتی ارائه شود.

همکاری اپل و فولکس‌واگن برای تولید ون الکتریکی خودران

قرار است به منظور کاهش هزینه حمل و نقل کارمندان، ون‌های برقی خودران با همکاری شرکتهای اپل و فولکس‌واگن‌ تولید و به بازار عرضه شوند.

عملکرد قابل دفاع بورس کالا در حوزه فولاد

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد نقش بورس کالا در حذف رانت، فساد و عدم شفافیت را بسیار موثر دانست و گفت: شفافیتی که در بورس کالا وجود دارد در حد قابل قبولی است و ساختار توسعه ای این بورس به سمت حفظ منافع تولیدکنندگان صنایع بالادست و پایین دست است.

راهکاری برای خروج ارز از خانه‌ها

یک عضو هیئت علمی دانشگاه اظهار کرد: تاسیس بورس ارز در شرایط فعلی از اوجب واجبات است. از طریق این بورس می‌توان مقادیری از منابع ارزی نگهداری شده در منازل و حتی بانک‌های خارج از کشور را به سمت این بورس هدایت کرد.

شرکتهای کلاهبرداری مدارک اقامت جعلی، تحت پیگرد

شرکتهای کلاهبرداری که با تهیه مدارک جعلی اقامت برای شهروندان ایرانی در خارج از کشور ایجاد مشکل کرده اند، تحت پیگرد قانونی قرار دارند.