شرکتهای شستا در بورس عرضه شده‌اند

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) گفت: طرح واگذاری شرکت‌های تحت پوشش شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) در بورس انجام می‌شود.]]>مطالب مرتبط

روش حذف رانت از سازوکار تسویه مالی نفت عرضه شده در بورس در نظام چند نرخی ارز

در صورتی که مبنای رقابت ریالی یا دلاری در هنگام عرضه نفت در بورس جداسازی شود، نگرانی های موجود درباره ایجاد رانت در صورت فروش نفت به بخش خصوصی از طریق عرضه آن در بورس برطرف خواهد شد.

عرضه ۵ هزارتن قیرصادراتی و ۱۸ هزارتن گندم در بورس کالا

بر اساس اعلام بورس کالا، تالار صادراتی بورس کالای ایران، روز یکشنبه 28 مرداد ماه، شاهد عرضه 5هزار و 863 تن قیر و 554 تن عایق رطوبتی است.

علت توقف عرضه پتروشیمی ها دربورس کالا/تصمیم باشورای عالی بورس بود

یک مقام مسئول در سازمان بورس با تشریح علت توقف عرضه امروز مواد پلیمری در بورس کالا گفت: تصمیم با شورای عالی بورس بوده است.

جزئیات توقف عرضه پلیمر در بورس کالا/ لزوم رفع مغایرت دستورالعمل وزارت صمت با نرخ ارز آزاد

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس با اشاره به دلیل توقف عرضه امروز مواد پلیمری در بورس کالا گفت: این تصمیم به دلیل مغایرت دستورالعمل اخیر وزارت صنعت با عرضه کالا برمبنای نرخ ارز آزاد گرفته شده و تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل شستا سهم ۳۰ درصدی این شرکت از اقتصاد کشور را رد کرد

مدیرعامل شستا با رد برخی اظهارات در باره سهم ۳۰ درصدی شستا از اقتصاد کشور تصریح کرد: براساس عملکرد واقعی شستا در قالب گزارشات مالی تلفیقی حسابرسی شده، جمع کل ارزش کالا وخدمات فروخته شده در گروه شستا در سال منتهی به ۳۱ خرداد ۹۶ مبلغ 27 هزار و 900 میلیارد

شرط ازسرگیری عرضه محصولات در بورس کالا اعلام شد

تصمیم اخیر شورای عالی بورس در خصوص توقف عرضه محصولات در بورس به دلیل مغایرت دستورالعمل وزارت صنعت با عرضه کالا بر مبنای نرخ ارز آزاد گرفته شده است و تا زمانی که وزارت صنعت مغایرت مذکور را تصحیح نکند، این تصمیم پابرجا خواهد بود.

دستور شورای عالی بورس به توقف عرضه‌ محصولات با قیمت دستوری در بورس

شورای عالی بورس مقرر کرد عرضه‌ محصولات با قیمت دستوری در بورس کالای ایران تا اطلاع ثانوی متوقف شود.

هشدار به ناظران بازار سرمایه / وزارت صمت و سازمان بورس از بورس كالا مراقبت کنند

یک مدیر بورس گفت: هر گونه مقررات تبعیضی كه منجر به رانت شود ، بورس كالا و انرژی را از اهداف بازار سرمایه خارج می‌کند و مدیران بنگاه‌های عرضه كننده ارز با بازگشت به دوران قبل از بورس فلزات مواجه خواهند شد.

عرضه کالا باید در یک بازار واحد انجام شود

مدیر عامل بورس انرژی،​​ عرضه کالا را در یک بازار واحد با اولویت بورس به دلیل شفافیت­ مانع از بروز مشکل اعلام کرد.

شفافیت و پاسخگویی شستا ضروری است و باید بیش از گذشته نهادینه شود

سرپرست وزارت تعاون: رئیس، مدیرعامل و اعضاء هیات مدیره شستا بهترین و کارآمدترین هیات مدیره ادوار شستا هستند .

سنگینی عرضه‌ها بورس تهران را کاهشی کرد

علی رغم رشد فزاینده قیمت‌ها در بازار سهام در اوایل هفته گذشته امروز بورس تهران هفته ای ریزشی را شروع کرد. به طوری که قیمت‌ها در بیشتر سهم‌های شاخص‌ساز با شیب تندی کاهش یافت عده‌ای معتقدند افزایش عرضه سنگین حقوقی‌ها به وضعیت موجود دامن زده است.

آیا فروش نفت در بورس زمینه‌ساز مفاسد و رانت‌خواری می‌شود؟

در حالی برخی مدیران نفتی و فعالان بخش خصوصی با طرح ادعای امکان ایجاد مفاسد و رانت خواری، مخالف عرضه نفت در بورس هستند که این ادعا با توجه به فضای رقابتی بورس و سازوکار بورس برای اخذ تضمین های لازم برای انجام معامله، غیرواقعی است.

تولیدکنندگان فولاد با عرضه در بورس به صادرات بپردازند

تهران- ایرنا- معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت با رد توقف صادرات معدنی، گفت: تولیدکنندگان فولاد و سایر فلزات در صورت عرضه در بورس می توانند صادرات داشته باشد.

شفافیت و پاسخگویی شستا ضروری است و باید بیش از گذشته نهادینه شود

سرپرست جدید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست هم‌اندیشی و همدلی با مدیران عالی شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی در محل ساختمان مرکزی شستا ضمن قدردانی از تلاش‌ها و زحمات ربیعی و تمامی دست‌اندرکاران و مدیران شستا گفت: رئیس، مدیرعامل و اعضاءهیات مدیره ش

کشف قیمت مواد اولیه در بورس کالا با ارز آزاد

دبیرکل پیشین بورس اوراق بهادار گفت: در سیاست ارزی دولت، کالاهای اساسی ۲۵ قلم همچون غذا و دارو را شامل می‌شود از این رو محصولاتی همچون فولاد را براساس ارز رسمی نباید در بورس کالا عرضه کرد تا شاهد تک قیمتی شدن نرخ محصولات و کاهش التهاب ها در بازار باشیم.

شفافیت معاملات با الزام خریداران مس کاتد به عرضه مفتول در بورس کالا

عضو هیأت مدیره سندیکای صنعت برق ایران گفت: عرضه مفتول در بورس کالا از سوی خریداران مس کاتد موثر خواهد بود و در روند معاملات و میزان تقاضای مس کاتد شفافیت بیشتری ایجاد کرده و مانع از تقاضاهای کاذب شود.

دو دلیل عدم موفقیت فروش نفت در بورس/ انحصارطلبی وزارت نفت یک مانع مهم است

عضو کمیسیون انرژی با اشاره به نقش شروط سختگیرانه وزارت نفت در عدم موفقیت تجربه‌های قبلی عرضه نفت در بورس، گفت: یکی از موانع پیش روی بخش خصوصی برای خرید نفت از بورس، قوانین سختگیرانه وزارت نفت برای ثبت قرارداد است.

سرپرست وزارت کار دست روی انتصاب‌های شستا گذاشت

سرپرست وزارت کار با ابلاغ بخشنامه‌ای مقرر کرد که انتخاب اعضای هیات مدیره ها و نیز مدیران عامل شرکتها و هلدینگهای تابعه و شرکتهای رده اول که مستقیماً به هلدینگ ها متصل هستند، صرفاً از طریق "فراخوان عمومی" و بررسی رزومه نخبگان صورت خواهد گرفت.

یادداشت | دو شرط لازم برای عرضه موفق نفت در بورس

فروش ریالی نفت در بورس یکی از راهکارهای عملیاتی برای خنثی سازی تحریم‌های ‌نفتی امریکا است. در این راستا استفاده از ظرفیت و توانمندی بخش خصوصی در سازوکار بورس، جهت دور زدن تحریم‌های ‌نفتی ، نیازمند تسهیل شرایط و آماده سازی بستر مناسب است.

عقب‌گرد 1379 واحدی شاخص کل بورس/ بازار سهام منتظر تعدیل قیمت‌ کالاهای اساسی

معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی با افزایش عرضه سهام در اغلب نمادهای معاملاتی مواجه بودند که به نظر می‌رسید تا زمان تعیین تکلیف تعدیل قیمت‌های جدید در بورس کالا، بازار سهام تمایل به حرکت دست به عصا دارد.