موافقت موقت با امضای موافقتنامه تعرفه‌های ترجیحی اتحادیه اوراسیا

هیات دولت به وزارت صنعت، معدن و تجارت اجازه داد نسبت به انجام مذاکره، پاراف و امضای موقت موافقتنامه تعرفه‌های ترجیحی با اتحادیه اقتصادی اوراسیا اقدام کند.مطالب مرتبط

اراک| 27 قلم کالای صادراتی ایران و ازبکستان از تعرفه ترجیحی برخوردار است

سفیر ازبکستان گفت: 27 قلم کالای صادراتی ایران و ازبکستان از تعرفه ترجیحی برخوردار است.

بررسی ایجاد منطقه آزاد تجاری بین صربستان و اتحادیه اقتصادی اوراسیا

رؤسای جمهور قزاقستان و صربستان در چارچوب مذاکرات دوجانبه ایجاد منطقه آزاد تجاری بین صربستان و اتحادیه اقتصادی اوراسیا را مورد بررسی قرار دادند.

توسعه ارتباطات تجاری هدف برگزاری اجلاس اوراسیا است

رئیس مجلس شورای اسلامی در بدو ورود به محل برگزاری سومین اجلاس مجالس کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا مورد استقبال سفیر، معاون استاندار و نایب رئیس مجلس ترکیه قرار گرفت.]]>

موافقت مجلس با کلیات اصلاح آیین دادرسی کیفری درباره بازداشت موقت

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح اصلاح ماده ۲۴۲ قانون آئین دادرسی کیفری درباره بازداشت موقت متهمان موافقت کردند.

ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومانی برای ویزای اربعین اختصاص یابد

رئیس فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی از نامه جمعی از نمایندگان به رئیس‌جمهور به منظور تأمین ارز ترجیحی برای ویزای اربعین امسال خبر داد.

بررسی موافقت‌نامه حفظ نباتات وقرنطینه گیاهی بین ایران و آذربایجان

مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه امروز خود لایحه موافقتنامه همکاری در زمینه حفظ نباتات و قرنطینه گیاهی بین ایران و جمهوری آذربایجان را بررسی کرد.

موافقتنامه بیمه فعالان حوزه رسانه و مطبوعات امضا شد

موافقتنامه میان معاونت امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تامین اجتماعی برای بیمه فعالان حوزه رسانه و مطبوعات امضا شد.

سومین اجلاس مجالس اوراسیا در ترکیه برگزار می شود

آنکارا- ایرنا- سومین اجلاس بین المجالس کشورهای اوراسیا از روز دوشنبه 16 مهر ماه در شهر آنتالیای ترکیه آغاز می شود.

موافقتنامه بیمه فعالان حوزه رسانه و مطبوعات امضا شد

موافقت‌نامه میان معاونت امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تأمین اجتماعی برای بیمه فعالان حوزه رسانه و مطبوعات امضا شد.

قرقیزستان محورهای توسعه فعالیت‌های اقتصادی سال‌های 2020- 2021 را مشخص کرد

قرقیزستان به دنبال ایجاد مناطق آزاد تجاری با کشورهایی چون مصر، رژیم صهیونیستی و هند خارج از اتحادیه اقتصادی اوراسیا است.

توسعه ارتباطات تجاری هدف برگزاری اجلاس اوراسیا است

رئیس مجلس شورای اسلامی از توسعه ارتباطات تجاری و تمرکز بر محیط زیست به عنوان موضوعات مورد بررسی در اجلاس مجالس اوراسیا یاد کرد.

لاریجانی وارد ترکیه شد

رئیس مجلس شورای اسلامی که به منظور شرکت در سومین اجلاس بین المجالس کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا به ترکیه سفر کرده است، در بدو ورود به ترکیه مورد استقبال رسمی مسئولین این کشور قرار گرفت.

لاریجانی تهران را به مقصد آنتالیا ترکیه ترک کرد

تهران - ایرنا - رئیس مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل برای حضور در سومین اجلاس مجالس کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا که در آنتالیای ترکیه برگزار می‌شود، عازم این کشور شد.

لاریجانی با هیات های پارلمانی اجلاس اوراسیا دیدار کرد

آنتالیا- ایرنا- رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه اجلاس بین المجالس اوراسیا در ترکیه با روسا و هیات های پارلمانی کشورهای مختلف دیدار و بر گسترش همکاری ها و نفی یکجانبه گرایی آمریکا در حوزه بین الملل تاکید شد.

سومین اجلاس مجالس اوراسیا در ترکیه پایان یافت

آنکارا- ایرنا- سومین اجلاس بین المجالس اوراسیا با حضور رئیسان و هیات های پارلمانی 38 کشور آسیایی و اروپایی در هتل کایا پلازو شهر آنتالیای ترکیه پایان یافت.

سومین اجلاس مجالس اوراسیا در شهر آنتالیای ترکیه آغاز شد

آنکارا- ایرنا- سومین اجلاس بین المجالس اوراسیا با حضور رییسان و هیات های پارلمانی 38 کشور آسیایی و اروپایی با برگزاری مراسم رسمی افتتاحیه در هتل کایا پلازو شهر آنتالیای ترکیه آغاز شد.

درخواست انگلیس از اروپا برای موافقت با بریگزیت "به خاطر تضمین امنیت"

وزیر امور خارجه انگلیس امروز دوشنبه از اتحادیه اروپا می‌خواهد تا با توافق بریگزیت موافقت کند "تا تضمین شود که این منطقه قادر به رویارویی با تهدیدات جهانی از جمله حملات سایبری، مهاجرت و تروریسم خواهد بود."

لاریجانی: اجلاس اوراسیا فرصتی مهم برای همکاری پارلمانی است

آنتالیا- ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی ایران گفت: اجلاس اوراسیا و دیدار هیات های پارلمانی فرصتی مهم و مغتنم برای توسعه همکاری های پارلمانی بین کشورهای عضو است.

اخبار کوتاه آفریقا و غرب آسیا| دیدار بن‌سلمان و پامپئو در ریاض/ تاکید السیسی بر گسترش روابط با اتحادیه اوراسیا

دیدار وزیر خارجه آمریکا با ولیعهد سعودی و اعلام حالت فوق‌العاده در مصر به‌مدت سه ماه از جمله خبرهای کوتاه آفریقا و غرب آسیاست.

حاضران در اجلاس اوراسیا از یکجانبه‌گرایی آمریکا ناراضی بودند

رئیس مجلس با اشاره به دستاوردهای سفر اخیرش گفت: بیشتر شرکت‌کنندگان در اجلاس اوراسیا از یکجانبه‌گرایی آمریکا ناراضی بودند و آن را مضر می‌دانستند.