مسکو: دنباله‌روی اروپا از آمریکا در خروج از برجام فاجعه‌ای بزرگ به بار خواهد آورد

رئیس پارلمان روسیه تأکید کرد، اگر اتحادیه اروپا در خروج از برجام از آمریکا دنباله‌روی کند، فاجعه‌ای بزرگ رخ خواهد داد و یک جنگ اقتصادی در جهان به راه خواهد افتاد.مطالب مرتبط

دیپلمات روس: خروج یکجانبه آمریکا به معنای مرگ برجام نیست

نماینده دائم روسیه در اتحادیه اروپا تاکید کرد که برجام با خروج آمریکا از بین نرفته و مسکو و شرکای اروپایی که به همراه یکدیگر روی دست‌یابی به توافق هسته‌ای کار کردند، اکنون نیز برای حفظ این توافقنامه مهم تلاش می‌کنند.

سفیران ایران و اتحادیه اروپا درخصوص برجام گفت وگو کردند

مسکو - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه با سفیر اتحادیه اروپا در مسکو ملاقات و در خصوص برجام، تحولات سوریه و افغانستان گفت وگو کرد.

برجام و تحولات سوریه محور گفت‌وگوی سفرای ایران و اتحادیه اروپا در مسکو

سفرای ایران و اتحادیه اروپا در مسکو درباره برجام و آخرین وضعیت سوریه به رایزنی پرداختند.

شینهوا: تلاش ها برای حفظ برجام ادامه دارد

پکن- ایرنا- خبرگزاری رسمی چین گزارش کرد اروپا، چین و روسیه در تلاش هستند تا از فروپاشی برجام به عنوان یک قرارداد مهم بین المللی، به دنبال خروج آمریکا از آن جلوگیری کنند.

خروج آمریکا از برجام و اعمال مجدد تحریم‌ها، نقض قوانین است

نماینده ایران در سازمان ملل گفت خروج آمریکا از برجام و اعمال مجدد تحریم‌ها، نقض اساسی تعهدات حقوقی این کشور براساس منشور ملل متحد بوده و مستوجب مسئولیت بین المللی است.

قوانین مسدودساز اتحادیه اروپا علیه آمریکا فردا اجرا می شود

تهران - ایرنا - اتحادیه اروپا روز دوشنبه در مورد بازگشت تحریم های ضدایرانی واشنگتن به دنبال خروج آمریکا از برجام عمیقا ابراز تاسف کرده و تاکید نمود که قوانین مسدودساز این اتحادیه برای مقابله با تحریم های آمریکا علیه ایران از فردا(سه شنبه) اجرایی می شود.

تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران آزمایشی بزرگ برای اتحادیه اروپا

در شرایطی که آمریکا با نقض برجام به رژیم تحریم‌ها علیه ایران بازگشته است، کشورهای اروپایی اکنون باید توانایی خود برای حفظ برجام و قصد جدی خود برای ادامه همکاری‌های تجاری-مالی با تهران را ثابت کنند.

رایزنی سفیران ایران و اتحادیه اروپا در روسیه در مورد برجام

سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه ،با «مارکوس ادرر» سفیر اتحادیه اروپا در مسکو ملاقات و در خصوص برجام، تحولات سوریه و افغانستان گفت‌وگو کرد.

شاعری: خروج آمریکا از برجام دیوار بی اعتمادی ایران را نسبت به آمریکا بلندتر کرد

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی بر لزوم آمادگی دولت در برابر جنگ روانی دشمن تاکید کرد و گفت: خروج آمریکا از برجام دیوار بی اعتمادی ایران را نسبت به آمریکا بلندتر کرد اما ملت، دولت و مجلس ایران همیشه هوشیار و متحد هستند.

تامین مواد اولیه پس از خروج آمریکا از برجام بازمهندسی شد

تهران- ایرنا-رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران اعلام کرد: بعد از خروج آمریکا از برجام شرایط جدید اقتصادی کشور نیاز به بازمهندسی برای تامین مواد اولیه واحدهای صنعتی داشت که این اقدام انجام شد.

کاریکاتور/ یمن در بدترین فاجعه‌انسانی جهان

اتحادیه اروپا: یمن در بدترین فاجعه انسانی در جهان به سرمی‌برد / اتحادیه اروپا حملات مکرر به غیرنظامیان در الحدیده در ساحل غربی یمن را به شدت محکوم و اعلام کرد این کشور در بدترین فاجعه انسانی به سرمی‌برد.

حمایت اروپا پشتوانه خوبی جهت دعاوی حقوقی علیه آمریکاست

معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: اتحادیه اروپا تاکید کرده که وظیفه دارد تا از برجام حمایت کند. با توجه به اینکه از لحاظ سیاسی دولت‌های بزرگ چنین حمایتی از برجام کردند اگر که دیوان دادگستری بین‌المللی هم به این مواضع توجه کند هم از لحاظ قانونی و هم از لحاظ اق

سفیر وین در تهران: نقض برجام توسط آمریکا صلح بین‌الملل را به خطر می‌اندازد

سفیر اتریش در گفت‌وگویی در برنامه «سفیران» شبکه پنج سیما درباره اعتبار یک میلیارد یورویی اوبر بانک، بسته شدن تنگه هرمز، ضمانت اروپا برای برجام، نگاه اتریش به لغو یک‌جانبه برجام توسط ایالات متحده آمریکا و روابط دو جانبه صحبت کرد.

گزارش تسنیم| آیا فشارهای آمریکا باعث اتحاد روسیه، ترکیه و آلمان خواهد شد؟

سیاست غیرسازنده دولت دونالد ترامپ در برخورد با اتحادیه اروپا و همچنین اعمال تحریم‌های یک‌جانبه واشنگتن علیه روسیه، ترکیه و ایران، که منافع اروپا را نیز به خطر انداخته، انگیزه قوی برای نزدیکی مسکو، آنکارا و برلین بوجود آورده است.

وزیر اطلاعات: ترامپ قافیه را باخت

یاسوج - ایرنا - وزیر اطلاعات گفت: رئیس جمهوری آمریکا با پیمان شکنی و خروج از برجام به عنوان یک تعهد و میثاق چند جانبه بین المللی ،اعتبار و عزت کشور خود را نزد ملت بزرگ و بیدار ایران و در عرصه جهانی از دست داده است.

شرکت‌های اروپایی حاضر به مقابله با تحریم‌ها نیستند/برجام توافقی شکننده بود

نماینده دائم روسیه در اتحادیه اروپا ضمن «شکننده» خواندن توافق هسته‌ای ایران گفته است، شرکت‌های بزرگ اروپایی حتی با وجود «قوانین مسدودساز» اتحادیه اروپا نیز آمادگی مقابله با تحریم‌های آمریکا علیه ایران را ندارند.

سفیر نروژ بر حفظ برجام توسط اروپا تاکید کرد

تهران- ایرنا- سفیر نروژ در تهران با تأکید بر حفظ برجام از سوی کشورهای اروپایی گفت: عملیاتی کردن بسته پیشنهادی اروپا و حفظ برجام به گسترش تجارت میان بخش های خصوصی طرفین منجر می شود.

مذاکرات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به بن‌بست رسید

قرار است طی هفته جاری نمایندگان اتحادیه اروپا و انگلیس درباره شرایط خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا گفت‌وگو کنند اما دو طرف هنوز نتوانسته‌اند به توافق مناسبی در این زمینه دست یابند.

روزنامه آلمانی: اروپا باید برای حفظ برجام در برابر آمریکا مقاومت کند

یک روزنامه آلمانی برجام را برای اتحادیه اروپا مسئله‌ای امنیتی دانسته و تاکید کرد که این اتحادیه باید برای حفظ آن تلاش کرده و در برابر آمریکا مقاومت کند.

معاون اندیشکده سلطنتی انگلیس درخواست ضدایرانی سفیر آمریکا را به تمسخر گرفت

معاون رئیس اندیشکده سلطنتی «چتم هاوس» در انگلستان در واکنش به دعوت سفیر آمریکا برای ملحق شدن لندن به واشنگتن و خروج از برجام گفت که انگلیس از پیش‌قدم‌ها در حفظ برجام بوده است.