مسکو: دنباله‌روی اروپا از آمریکا در خروج از برجام فاجعه‌ای بزرگ به بار خواهد آورد

رئیس پارلمان روسیه تأکید کرد، اگر اتحادیه اروپا در خروج از برجام از آمریکا دنباله‌روی کند، فاجعه‌ای بزرگ رخ خواهد داد و یک جنگ اقتصادی در جهان به راه خواهد افتاد.مطالب مرتبط

وزیر خارجه پیشین آلمان: خروج آمریکا از برجام پیامدهای فاجعه‌باری دارد

وزیر امور خارجه پیشین آلمان با بیان اینکه خروج آمریکا از برجام پیامدهای فاجعه‌بار خواهد داشت، گفت که انتظار ندارد ایران در اختلاف با آمریکا کوتاه بیاید.

مرکل: اتحادیه اروپا از برجام حمایت می کند

مسکو – ایرنا – صدراعظم آلمان گفت که اتحادیه اروپا پس از خروج آمریکا از توافق هسته ای با ایران موسوم به برجام از این توافق حمایت کرده و به آن پایبند خواهد بود.

کرملین: موضع روسیه و اروپا حفظ برجام است

مسکو - ایرنا - سخنگوی کاخ کرملین مقر ریاست جمهوری روسیه اعلام کرد که مسکو و رهبران کشورهای اروپایی بر حفظ برجام تاکید و بر ضرورت همکاری برای کاهش پیامدهای خروج آمریکا از برجام موضع مشترکی دارند.

گام نخست اروپا در حمایت از برجام بدون آمریکا

تهران - ایرنا - اتحادیه اروپا در اجلاس روز گذشته خود اعلام کرد با وجود خروج آمریکا از برجام به این معاهده متعهد خواهد ماند ، این توافق بازتاب گسترده ای در روزنامه های امروز داشت .

خروج آمریکا از برجام عمود خیمه توافق را از جا کند/ آمریکا حتی بعد از برجام هم مانع اصلی اجرای تعهدات اروپا بود

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به سطح روابط اقتصادی آمریکا و اروپا، گفت: هدف از توافق برجام جلوگیری از سنگ اندازی آمریکا بود زیرا ایران با کشورهای اروپایی مشکل خاصی نداشت و درواقع با خروج آمریکا از برجام عمود خمیه توافق برداشته شد.

پوتین با اروپا برای کاهش پیامد خروج آمریکا از برجام می کوشد

مسکو - ایرنا - دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرد: رئیس جمهوری روسیه به همراه شرکای اروپایی برای کاهش پیامدهای منفی تصمیمات واشنگتن برای لغو دیدار سران آمریکا و کره شمالی و خروج از برجام تلاش گسترده می کند.

اروپا باید هزینه خروج آمریکا از برجام را متحمل شود/ برای ادامه برجام ایران باید پیش‌شرط بگذارد نه اروپا

دبیر دفتر تحکیم وحدت گفت: جمهوری اسلامی ایران بایستی به اروپا به عنوان جایی نگاه کند که باید هزینه خروج آمریکا از برجام را بپردازد و اینکه باید فراموش نکنیم که ما باید برای ادامه برجام پیش‌شرط قرار بدهیم نه اروپا.

کشور با برجام یا بدون برجام به‌ خوبی اداره خواهد شد/ در شرایطی که ملت پشت سر رهبر انقلاب قرار گرفته، هیچ قدرتی نمی‌تواند این ملت بزرگ را به زانو در آورد

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه در هر شرایطی ارز مورد نیاز مردم تامین خواهد شد، گفت: در شرایطی که ملت متحد ایران پشت سر رهبر انقلاب قرار گرفته، هیچ قدرتی نمی‌تواند این ملت بزرگ را به زانو در آورد.

آمریکا بازنده دربرابر اروپا

پس از خروج یکجانبه ترامپ از برجام، شاهد نوعی رویارویی و تقابل میان اتحادیه اروپا و آمریکا بودیم. از یک‌سو آمریکا با تهدید ایران به تحریم‌های سنگین سعی دارد کشور ما را پای میز مذاکره کشاند و از طرفی دیگر اروپا تلاش می‌کند برجام همچنان حفظ شود.

خروج آمریکا و ماندن اروپا در برجام سناریوی مشترک برای اعمال تحریم و نگه داشتن ایران در توافق است

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: برنامه خروج آمریکا از برجام و حمایت اروپا از این توافق یک سناریوی مشترک است تا از یکسو آمریکا خارج و تحریم‌ها اعمال شود و از سوی دیگر ایران توسط اروپا در برجام بماند.

باج‌‌خواهی اروپا از ایران درباره FATF با کارت خروج آمریکا از برجام

خروج آمریکا از برجام، به منظور ضمانت اجرای بیشتر تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران به منظور کنترل رفتار موشکی و نفوذ منطقه‌ای ایران است.

اروپا قصد پیروی از رویکرد ضدایرانی ترامپ را ندارد

مسکو - ایرنا - رئیس 'ونش تورگ بانک' از بزرگ ترین بانک های روسیه اعلام کرد که اتحادیه اروپا با سیاست های ضدبرجامی و ضدایرانی آمریکا مخالف است و نمی خواهد از آن پیروی کند.

آمریکا با خروج از برجام بی اعتبار شد

مسکو - ایرنا- عضو شورای اجتماعی وزارت دفاع روسیه گفت که خروج آمریکا از برجام ضربه شدیدی به سیاست خارجی این کشور وارد و ایالات متحده را در جهان بی اعتبار کرد.

ذوق‌زدگی عربستان از خروج آمریکا از برجام دوام نخواهد آورد

عربستان هرچند از تصمیم آمریکا برای خروج از برجام ابراز خوشحالی کرد، اما پیامدهای این تصمیم می‌تواند نفوذ ریاض در بین متحدانش را تحت تأثیر قرار دهد.

اتحادیه اروپا و چرخش به سوی شرق

تهران- ایرنا- اعلام رسمی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر خروج از برجام بین این کشور و اتحادیه اروپا به عنوان متحدان دیرینه اختلاف افکنده است و سران بروکسل علاوه بر فاصله گرفتن از سیاست های واشنگتن، خود را به مسکو نزدیک کرده اند.

توافقات ایران-اوراسیا با خروج آمریکا از برجام؛ پیام مسکو به واشنگتن چه بود؟

کارشناس سیاسی روس امضای توافق‌نامه اتحادیه اقتصادی اوراسیا با «تهران» بعد از یک هفته از خروج آمریکا از برجام، حاوی پیام‌های مهمی از سوی کرملین به کاخ سفید است.

برجام شیطان بزرگ بودن آمریکا را ثابت است

خرم آباد - ایرنا - فرماندار شهرستان دلفان گفت: با خروج آمریکا از برجام ثابت شد که آمریکا شیطان بزرگ است و قابل اعتماد و اطمینان نیست.

مرکل و پوتین امروز در سوچی دیدار خواهند کرد/ حفظ برجام نقطه مشترک مسکو و برلین

صدراعظم آلمان امروز با رئیس‌جمهور روسیه در راستای همکاری‌‌‌های مسکو و اروپا برای حفظ برجام در سوچی دیدار خواهد کرد.]]>

خروج ترامپ از برجام نشان داد اروپا بیش از حد به آمریکا وابسته بوده است

نخست وزیر اسبق بلژیک تاکید کرد تصمیم ترامپ برای خروج از برجام نشان داد که اروپا تاکنون بیش از حد لازم در امنیت و رفاه خود به آمریکا وابسته بوده است؛ چرا که حتی استانداردهای ترامپ نیز نمی‌تواند این موضوع را رد کند که برجام ثمره یک تلاش دیپلماتیک برای بیش

حضور یا خروج ایران از «برجام» در گرو تضمین اروپا

برخی روزنامه‌های صبح امروز با توجه به برگزاری کمیسون مشترک برجام بدون آمریکا، خوشبین به گرفتن تضمین‌های حفظ برجام از اروپا هستند و برخی دیگر با تاکید بر اینکه اروپا به دنبال خرید زمان است خواستار عدم تمدید ضرب الاجل ۷ روزه با اروپا هستند.