حیدرالعبادی: خروج آمریکا از برجام بدعت در روابط بین‌المللی است

نخست‌وزیر عراق از خروج رییس‌جمهور آمریکا از توافق هسته‌ای و خوشحالی برخی کشورها انتقاد کرد.مطالب مرتبط

خروج آمریکا از برجام عمود خیمه توافق را از جا کند/ آمریکا حتی بعد از برجام هم مانع اصلی اجرای تعهدات اروپا بود

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به سطح روابط اقتصادی آمریکا و اروپا، گفت: هدف از توافق برجام جلوگیری از سنگ اندازی آمریکا بود زیرا ایران با کشورهای اروپایی مشکل خاصی نداشت و درواقع با خروج آمریکا از برجام عمود خمیه توافق برداشته شد.

علاقه عجیب ترامپ به خروج از پیمان های بین المللی

رئیس جمهور آمریکا در آخرین دور از تصمیماتش برای خروج از پیمان های بین المللی، این بار دستور خروج از برجام را صادر کرد، اقدامی که به اعتقاد تحلیلگران انزوای آمریکا را به دنبال دارد.

خروج واشنگتن از برجام سطح روابط آمریکا و اروپا را به دوره بعد از اشغال عراق تنزل داد

یک روزنامه مصری نوشت: خروج آمریکا از برجام سطح روابط آمریکا و اروپا را به دوره بعد از اشغال عراق توسط آمریکا در ۲۰۳۳ تنزل داده است.

چین: خروج آمریکا از برجام بر روابط اقتصادی تاثیرگذار است

چین خروج آمریکا از برجام را بر روابط اقتصادی میان طرفین تاثیرگذار دانست.

روزهای بلوغ برجام بدون آمریکا

تهران - ایرنا - 'برجام' در هفته ای که گذشت همچنان در صدر توجهات و اخبار بین المللی و می توان گفت این موضوع بالاترین حد تفاهم بین المللی پس از خروج آمریکا از این توفقنامه را شاهد بود.

ظریف: با وزیر خارجه هند در ارتباط با برجام و راه‌های گسترش روابط گفت‌وگو می‌کنم

وزیر امور خارجه کشورمان اعلام کرد که در بعد از ظهر روز دوشنبه به وقت دهلی نو با وزیر امور خارجه هند در ارتباط با برجام ، خروج آمریکا از این توافق بین‌المللی و همچنین همکاری‌های دو کشور برای گسترش روابط اقتصادی و تجاری رایزنی وگفت‌وگو می‌کند.

خروج آمریکا از برجام با موازین حقوق بین المللی مغایر است

سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه گفت: خروج آمریکا از برجام با ابتدایی‌ترین موازین حقوق بین المللی مغایر است.

بدنامی، حاصل خروج آمریکا از برجام است

ارومیه- ایرنا- نماینده آشوریان ایران در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا با خروج از برجام موجب بدنامی خود در میان کشورهای منطقه و حتی اروپا شده و به عبارتی اعتبار بین المللی خود را از دست داده است.

بدنامی، حاصل خروج آمریکا از برجام است

ارومیه- ایرنا- نماینده آشوریان ایران در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا با خروج از برجام موجب بدنامی خود در میان کشورهای منطقه و حتی اروپا شده و به عبارتی اعتبار بین المللی خود را از دست داده است.

اثر بخشی متقابل برجام و روابط یورو آتلانتیکی

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که به احتمال زیاد خروج آمریکا از برجام، روابط دوسوی آتلانتیک را وارد مرحله جدیدی از وابستگی متقابل با متغیر های متفاوت تر خواهد کرد.

خروج آمریکا از برجام غیرقابل قبول است

بغداد - ایرنا - معاون سابق نخست وزیر عراق در امور انرژی گفت که خروج یکجانبه و غیرقانونی آمریکا از 'برجام' در سطح بین المللی پدیده ای عجیب و غیرقابل قبول است.

خروج ترامپ از برجام عاقلانه نبود

تهران- ایرنا- 'فرناندو کلور' رئیس کمیسیون روابط خارجی و دفاع ملی سنای برزیل گفت: خروج دونالد ترامپ از برجام اقدامی غیرمعقول بود که حتی متحدان اصلی آمریکا با آن مخالفت کردند.

خروج از برجام ناشی از فقدان روحیه گفتگو در دولت آمریکا است

اصفهان - ایرنا - کارشناس روابط بین الملل و تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: خروج آمریکا از برجام محصول ناتوانی دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران نبود بلکه محصول ضعف دولت آمریکا، خلقیات ترامپ و فقدان روحیه گفتگو و مذاکره در هیات حاکمه این کشور است.

حفظ روابط اقتصادی ایتالیا با ایران به راهبرد فوری نیاز دارد

رم - ایرنا - 'انالیزا پرتگلا' تحلیلگر موسسه مطالعات سیاسی بین المللی ایتالیا با اشاره به اقدامات ضد ایرانی ترامپ پس از خروج آمریکا از برجام گفت: برای ایتالیا که خود را آماده یک دولت جدید می کند، در پیش گرفتن یک راهبرد فوری برای حفظ روابط اقتصادی با تهران،

خروج آمریکا از برجام باعث توقف همکاری با ایران نمی شود

مسکو - ایرنا - رئیس شرکت دولتی روس اتم اعلام کرد که وضعیت ایجاد شده در خصوص برجام و خروج آمریکا از این توافق بین المللی، باعث توقف طرح ها و پروژه های همکاری روسیه در ایران نمی شود.

خروج آمریکا از برجام، زیان فراوانی به شرکت های اروپایی می زند

آنکاراـ ایرناـ خدیجه بریل دده اوغلو وزیر سابق امور اتحادیه اروپای ترکیه طی مقاله ای در روزنامه استار نوشت: خروج آمریکا از برجام و تحریم احتمالی ایران از سوی واشنگتن، بی تردید زیان فراوانی به شرکت های اروپایی دارای روابط تجاری با ایران وارد خواهد کرد.

ترامپ مسئول پیامدهای خروج از برجام است

لندن - ایرنا - سفیر پیشین انگلیس در تهران ضمن ابراز تأسف از خروج یک‌جانبه آمریکا از توافق هسته‌ای ایران، مسوولیت این اقدام را تماماً متوجه شخص رئیس‌جمهوری آمریکا دانست و تصریح کرد که روابط میان واشنگتن با دنیا روزبه‌روز مشکل‌دارتر می‌شود.

هزینه جهانی نقض برجام

تهران- ایرنا- خروج یکجانبه و غیرمنطقی از توافق بین المللی برجام، یکی دیگر از نمونه های نقض عهد سریالی آمریکا است که طی 16 ماه گذشته بیش از پیش به اعتبار این کشور در سطح نظام بین المللی خدشه وارد کرده و موجی از «ترامپ هراسی» را در افکار عمومی جهان ایجاد کر

یاسوج| خروج آمریکا از "برجام" دشمن بودن آمریکا را به جهانیان ثابت کرد

امام جمعه یاسوج با اشاره به اینکه خروج آمریکا از برجام قابل پیش‌بینی بود، گفت: خروج آمریکا از برجام نیت واقعی و دشمن بودن امریکا را برای ملت ایران و جهانیان آشکار کرد.

افکار عمومی حامی برجام

خروج دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا از توافقنامه بین المللی کشورهای 1+5 با ایران نشان داد که این کشور در عرصه بین المللی قابل اعتماد نیست و افکارعمومی جهان همچنان حامی درجه یک برجام به شمار می روند.