رهاورد خروج آمریکا از برجام، پیروزی ایران بود

شیراز-ایرنا- عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: اقدام هوشمندانه ایران در تداوم پایبندی به برجام با وجود خروج آمریکا و هوشیاری در قبال ماجراجویی های رژیم صهیونیستی در سوریه، نقشه واشنگتن و تل آویو را نقش بر آب کرد و پیروزی ایران رامطالب مرتبط

انزوای آمریکا پیروزی سیاسی ایران است

تهران – ایرنا – نشریه آتلانتیک در گزارشی با اشاره به تهدیدهای اخیر ترامپ علیه مبادلات تجاری دیگر کشورها با ایران نوشت که خروج آمریکا از توافق برجام شاید نخستین پیروزی سیاسی ایران پس از انقلاب 40 سال پیش باشد.

شاعری: خروج آمریکا از برجام دیوار بی اعتمادی ایران را نسبت به آمریکا بلندتر کرد

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی بر لزوم آمادگی دولت در برابر جنگ روانی دشمن تاکید کرد و گفت: خروج آمریکا از برجام دیوار بی اعتمادی ایران را نسبت به آمریکا بلندتر کرد اما ملت، دولت و مجلس ایران همیشه هوشیار و متحد هستند.

خروج آمریکا از برجام و اعمال مجدد تحریم‌ها، نقض قوانین است

نماینده ایران در سازمان ملل گفت خروج آمریکا از برجام و اعمال مجدد تحریم‌ها، نقض اساسی تعهدات حقوقی این کشور براساس منشور ملل متحد بوده و مستوجب مسئولیت بین المللی است.

همکاری با ایران در چارچوب برجام باید ادامه یابد

سفیر نروژ در تهران در تداوم همکاری با ایران در چارچوب برجام تاکید کرد و گفت: ما از تصمیم آمریکا برای خروج از برجام متاسف هستیم.

دیپلمات روس: خروج یکجانبه آمریکا به معنای مرگ برجام نیست

نماینده دائم روسیه در اتحادیه اروپا تاکید کرد که برجام با خروج آمریکا از بین نرفته و مسکو و شرکای اروپایی که به همراه یکدیگر روی دست‌یابی به توافق هسته‌ای کار کردند، اکنون نیز برای حفظ این توافقنامه مهم تلاش می‌کنند.

تامین مواد اولیه پس از خروج آمریکا از برجام بازمهندسی شد

تهران- ایرنا-رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران اعلام کرد: بعد از خروج آمریکا از برجام شرایط جدید اقتصادی کشور نیاز به بازمهندسی برای تامین مواد اولیه واحدهای صنعتی داشت که این اقدام انجام شد.

نگاهی به تحریم های ایران،اعمال اولین تحریم آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران

پس از خروج آمریکا از برجام وزارت خزانه داری آمریکا نیز با صدور دستور العملی بازگشت تحریم ها را در دو مقطع 90 روزه (همه تحریم ها به جز نفت) و 180 روزه (تحریم خرید نفت ایران) را تصریح کرد.

شینهوا: تلاش ها برای حفظ برجام ادامه دارد

پکن- ایرنا- خبرگزاری رسمی چین گزارش کرد اروپا، چین و روسیه در تلاش هستند تا از فروپاشی برجام به عنوان یک قرارداد مهم بین المللی، به دنبال خروج آمریکا از آن جلوگیری کنند.

مجله آمریکایی: خروج آمریکا از برجام جدی‌ترین اشتباه ژئوپلتیک دهه است/ ایران کشوری عادی نیست که به راحتی تسلیم شود

یک مجله آمریکایی در گزارشی نوشت که تصمیم کاخ سفید برای خروج یک جانبه از توافق هسته‌ای چند جانبه می تواند یکی از جدی‌ترین اشتباهات ژئوپلتیک این دهه باشد.

اعتبار بین المللی آمریکا زیرسؤال رفته است/ مردم ایران ساده نیستند

یاسوج- وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه اعتبار بین المللی آمریکا با خروج از برجام زیر سوال رفته، گفت: ترامپ قافیه را باخته است.

معاون اندیشکده سلطنتی انگلیس درخواست ضدایرانی سفیر آمریکا را به تمسخر گرفت

معاون رئیس اندیشکده سلطنتی «چتم هاوس» در انگلستان در واکنش به دعوت سفیر آمریکا برای ملحق شدن لندن به واشنگتن و خروج از برجام گفت که انگلیس از پیش‌قدم‌ها در حفظ برجام بوده است.

معاون ترامپ: هدف آمریکا از اعمال تحریم‌ها تغییر رفتار ایران است

معاون رئیس جمهوری آمریکا می‌گوید که هدف ایالات متحده از خروج از برجام و اعمال دوباره تحریم‌ها علیه ایران، تغییر رفتار تهران است.

سفیر نروژ: تلاش اسلو حفظ تهران دربرجام است

تهران- ایرنا- سفیر نروژ در تهران با بیان اینکه تلاش نروژ حفظ ایران در برجام است، با ابراز نگرانی از خروج آمریکا از توافق هسته ای گفت: اسلو از تهران درخواست می کند که به تعهدات و همکاری‌های خود در برجام ادامه دهد.

بازندگان اروپایی در بازی تحریم های جدید علیه ایران

خبرگزاری فرانسه در گزارشی با اشاره به برخی از قرارداد شرکت های اروپایی با ایران که پس از خروج آمریکا از برجام متوقف شده یا به حالت تعلیق درآمده، نوشت: این اقدام به شرکت اروپایی که فعالیت‌های تجاری با ایران دارند، خسارت می‌زند.

شرمن: خروج ترامپ از برجام از بدترین اشتباهات سیاست خارجی در تاریخ آمریکا است

سرپرست تیم مذاکره‌کننده آمریکا در مذاکرات هسته‌ای با ایران در یادداشتی اذعان کرد که تصور می‌کرده نقض توافق هسته‌ای از سوی ایران موجب عدم موفقیت آن خواهد شد، در حالی که برخلاف تصور او، سازوکارهای رییس‌جمهور کشورش بزرگترین چالش برای موفقیت این توافق است.

حلقه تحریم‌ها

تهران – ایرناپلاس- در 8 مِی 2018 برابر با 18 اردیبهشت 1397، دونالد ترامپ نهایتاً به وعده انتخاباتی خود برای خروج از برجام عمل کرد؛ توافقی که ایران را از شر تحریم‌های یکجانبه، چندجانبه و تحریم‌های ثانویه آمریکا (تحریم‌ شرکت‌های غیرآمریکایی‌ای که با ایران ت

عنایتی: خروج آمریکا از برجام تاثیری بر گفت‌وگوی ایرانی ـ عربی ندارد

سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت با اشاره به اینکه ایران از گفت‌وگوی عربی ـ ایرانی استقبال کرد، گفت که این گفت‌وگو حتی نتیجه‌بخش خواهد بود.

ظریف: اقدامات آمریکا از سوی جهانیان مورد استقبال قرار نمی‌گیرد/شکایت ایران از آمریکا در دیوان بین‌المللی دادگستری

وزیر امورخارجه گفت: در فضای روانی ناشی از خروج برجام، اقدامات آمریکا از سوی جهانیان مورد استقبال قرار نمی‌گیرد.

ظریف و پیچ و خم های برجام

تهران- ایرنا- خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم ها مسیر پر پیچ و خمی را برای دستگاه دیپلماسی رقم زد، در این میان محمدجواد ظریف به عنوان متولی اصلی سیاست خارجی می تواند با دیپلماسی اعتدالی به تقویت مناسبات با دیگر کشورها ادامه دهد تا تحریم ها بی اثر و چش

26 پیروزی بزرگ ایران مقابل آمریکا در طول یك سال/ پیشرفت ایران در گرو انقلابی‌گری

معاون فرهنگی سپاه پاسداران با بیان اینكه انقلاب اسلامی ظرف یک سال 26 پیروزی بزرگ علیه آمریکا کسب کرده است، دستیابی به موفقیت ایران را در گرو انقلابی‌گری دانست.