نشست فوق‌‌العاده اتحادیه عرب برای بررسی وقایع مرگ‌بار نوار غزه

اتحادیه عرب، فردا نشست فوق‌العاده‌ای را برای بررسی جنایات اسرائیل علیه ملت فلسطین، و نیز مقابله با تصمیم آمریکا برای یهودی‌سازی قدس، برگزار می‌کند.]]>مطالب مرتبط

اتحادیه عرب در کنفرانس بیروت حضور سوریه در نشست سران عرب را بررسی نمی‌کند

معاون دبیرکل اتحادیه عرب اعلام کرد، در نشست سران اقتصادی که در بیروت در ماه میلادی جاری برگزار می‌شود، این طرح وجود ندارد که دعوت از سوریه برای حضور در نشست سران عرب در تونس در مارس آتی مورد بررسی قرار بگیرد.

دمشق در نشست اتحادیه عرب شرکت نمی‌کند

سوریه دعوت اتحادیه عرب برای شرکت در نشست بیروت را رد کرده است.]]>

توکل صدیقی: تنش در هیئت مدیره اتحادیه به نفع صنف نبود، پس انصراف دادیم

محمدرضا توکل صدیقی در نشست خبری کاندیدای انصرافی اتحادیه ناشران گفت: پس از بررسی موجود و دیدن فهرست کاندیدا متوجه شدیم که تنش در هیئت مدیره اتحادیه به نفع صنف نیست،‌ بنابراین بهتر است انصراف دهیم.

حاشیه های بزرگتر از متن نشست اقتصادی اتحادیه عرب در بیروت

بیروت-ایرنا-نشست اقتصادی اتحادیه عرب در بیروت در حالی قرار است تا هشت روز دیگر برگزار شود که دو موضوع خلا دولت در لبنان و دعوت نشدن سوریه بر این نشست سایه افکنده است.

وضعیت فوق‌العاده در مصر برای هفتمین بار تمدید شد

مصر امروز (یکشنبه) از تمدید وضعیت فوق‌العاده در تمامی مناطق این کشور برای سه ماه دیگر خبر داد. بدین ترتیب وضعیت فوق‌العاده در مصر به دومین سال خود نزدیک می‌شود.

تلویزیون لبنانی نشست اقتصادی اتحادیه عرب را تحریم کرد

بیروت-ایرنا-شبکه تلویزیونی «ان.بی.ان» لبنان وابسته به «نبیه بری» رئیس پارلمان این کشور در اعتراض به دعوت نشدن سوریه در نشست اقتصادی اتحادیه عرب در بیروت اعلام کرد که این نشست را تحریم می کند.

ابوالغیط بر ضرورت بازگشت سوریه به اتحادیه عرب تأکید کرد

تهران- ایرنا- «احمد ابوالغیط» دبیرکل اتحادیه که برای شرکت در نشست اقتصادی اتحادیه عرب در بیروت بسر می برد، بار دیگر درباره بازگشت دوباره سوریه به این اتحادیه گفت: در صورت موافقت، تمامی کشورهای عربی با این موضوع، ما فوراً این درخواست را اجرا می کنیم.

نقش خود را در خصوص وقایع یمن باید بشناسیم/ رویدادی برای یک آغاز

نشست رسانه‌ای کارگاه تخصصی «یمن و نقش من» با حضور برگزارکنندگان و هنرمندان حاضر در این کارگاه، عصر امروز چهارشنبه ۱۹ دی در مدرسه علامه حلی تهران برگزار شد.

عباس در نشست اتحادیه عرب شرکت نمی کند

تهران-ایرنا- رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی در نامه ای به رئیس جمهوری لبنان تصریح کرد که به علت ریاست نشست 77+چین در نیویورک امکان شرکت در اجلاس اتحادیه عرب را ندارد.

مجلس اعلای شیعیان لبنان به دعوت از لیبی برای نشست اتحادیه عرب اعتراض کرد

بیروت-ایرنا- مجلس اعلای شیعیان لبنان با اشاره به همکاری نکردن دولت لیبی برای روشن شدن سرنوشت 'امام موسی صدر'، به دعوت شدن این کشور برای شرکت در نشست اقتصادی اتحادیه عرب در بیروت اعتراض کرد.

سایه سنگین پرونده امام موسی صدر بر نشست اتحادیه عرب در بیروت

بیروت-ایرنا-نشست اقتصادی اتحادیه عرب در حالی قرار است این هفته در بیروت برگزار شود که اعتراض ها به دعوت شدن لیبی به دلیل پرونده ربایش امام موسی صدر و در ادامه صرفنظر کردن لیبی از شرکت در این نشست، آن را درگیر حاشیه تازه ای کرده است.

بیروت آماده اجلاس اقتصادی اتحادیه عرب با غایبان بزرگ

هیأت‌های بسیاری از کشورهای مختلف به منظور شرکت در نشست اقتصادی اتحادیه عرب وارد بیروت شده اند و مقامات برخی کشورها از شرکت در این نشست عذر خواسته‌اند.

درخواست «نبیه بری» برای به تعویق انداختن نشست اقتصادی در بیروت

پس از بحث و جدل‌های اخیر در لبنان پیرامون دعوت یا عدم دعوت از سوریه برای شرکت در نشست اقتصادی اتحادیه عرب در بیروت، رئیس پارلمان لبنان خواستار تعویق در برگزاری این نشست شد.

منندز: خود ترامپ یک وضع فوق العاده برای آمریکا است

سناتور ایالت کارولینای جنوبی گفت در حال حاضر خود ترامپ یک وضعیت فوق العاده در سطح ملی به شمار می آید.

موگرینی در نشست ضد ایرانی لهستان شرکت نمی‌کند

لندن – ایرنا – یک سخنگوی اتحادیه اروپا با اشاره به فشردگی برنامه کاری «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از بعید بودن حضور او در نشست ضد ایرانی در لهستان خبر داد.

امیر کویت در نشست اتحادیه عرب در بیروت شرکت نمی کند

تهران - ایرنا - شبکه «ال بی سی» لبنان گزارش داد که «صباح الأحمد الجابر الصباح» امیر کویت در نشست اقتصادی اتحادیه عرب در بیروت شرکت نمی کند.

بری از موضع الحریری درباره غیبت لیبی در نشست اتحادیه عرب انتقاد کرد

بیروت-ایرنا-رئیس پارلمان لبنان در واکنش به اظهار تاسف نخست وزیر این کشور نسبت به نبود لیبی در نشست اقتصادی اتحادیه عرب در بیروت واکنش نشان داد و از وی انتقاد کرد.

بازگشت سوریه به اتحادیه عرب اجتناب ناپذیر است

دبیرکل اتحادیه عرب با اشاره به ضرورت بررسی دیدگاه کشورهای مخالف بازگشت سوریه، تأکید کرد که دمشق ناگزیر به این اتحادیه بازخواهد گشت.

عربستان: نیازی به نشست اضطراری اوپک نیست

خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان سعودی روز یکشنبه در کنفرانس نفتی ابوظبی گفت نیازی نمی‌بیند اوپک پیش از آوریل، نشست فوق العاده برگزار کند.

لیبی در نشست اقتصادی اتحادیه عرب در بیروت شرکت نمی کند

الجزیره-ایرنا- « احمد الاربد» سخنگوی رسمی وزارت خارجه دولت وفاق ملی لیبی گفت، لیبی تصمیم گرفته است در نشست اقتصادی و اجتماعی اتحادیه عرب که قرار است بزودی در بیروت برگزار شود، شرکت نکند.