حمله طالبان به ولایت «فراه» دفع شد

طالبان اوایل روز گذشته از جهات مختلف به ولایت «فراه» حمله کرد و تلاش کرد کنترل آن را به‌دست آورد، اما کمی بعد با مقاومت نیروهای تقویت‌شده امنیتی مواجه شد. ]]>مطالب مرتبط

کشته‌شدن 17 نظامی در حمله طالبان به غرب افغانستان

منابع خبری اعلام کردند که حملات گروهی طالبان به مواضع ارتش در شهرستان «پشترود» ولایت فراه دست‌کم 17 کشته، 15 اسیر و 4 زخمی به‌جا گذاشت.

نگرانی مقامات محلی از سقوط احتمالی ولایت فراه در غرب افغانستان

مقامات محلی در غرب افغانستان تأکید کردند که اگر دولت مرکزی به وضعیت امنیتی ولایت فراه رسیدگی نکند این ولایت بزودی توسط طالبان سقوط می‌کند.

کشته شدن 21 نظامی افغان در حمله طالبان

در حمله شب گذشته طالبان به پایگاه نیروهای ارتش در استان فراه در غرب افغانستان بیست و یک سرباز افغان کشته شدند.

21 نظامی ارتش افغانستان در حمله طالبان کشته شدند

هرات - ایرنا - یک عضو شورای استانی فراه در غرب افغانستان اعلام کرد که 21 تن از نیروهای ارتش این کشور در جریان حمله گروه طالبان به پاسگاهی در این استان کشته و 11 تن از این نیروها نیز اسیر شدند.

کشته شدن فرمانده و 17 پلیس «سمنگان» در حمله طالبان

مقامات محلی ولایت «سمنگان» اعلام کردند که فرمانده پلیس این ولایت به همراه 17 نیروی امنیتی دیگر در نتیجه درگیری با طالبان کشته شدند.

رفع ممنوعیت واردات کالاهای ایرانی از گذرگاه مرزی فراه در غرب افغانستان

وزارت دارایی افغانستان در نامه‌ای به ریاست گمرکات ولایت فراه تاکید کرد که ممنوعیت واردات کالاهای ایرانی از مرز «ابونصر فراهی» این ولایت برداشته شده است.

19 کشته در حمله هوایی آمریکا به غیرنظامیان در جنوب افغانستان

پس از تشدید درگیری‌ها در ولایت «هلمند» گروه طالبان اعلام کرد که نیروهای آمریکایی در شهرستان «نادعلی» این ولایت اهداف غیرنظامی را بمباران کرده‌اند.

سقوط شهرستان «خوشامند» در جنوب شرق افغانستان در حمله طالبان

طالبان اعلام کرد که در حمله این گروه به شهرستان «خوشامند» ولایت «پکتیکا» این شهرستان به طور کامل سقوط کرده است.

۲۲ کشته در پی حملات طالبان به ۲ ایست بازرسی

گزارش‌ها حاکی از حمله شبه‌نظامیان طالبان به دو ایست بازرسی در دو ولایت افغانستان است. ]]>

طالبان 20 رای دهنده را در استان فراه افغانستان ربودند

شکایت‌های مردمی و بازداشت سرکرده داعش توسط طالبان در مرکز افغانستان

پس از عملیات‌های گسترده طالبان علیه داعش شماری از منابع خبری از دستگیری سرکرده این گروه تروریستی توسط افراد طالبان در ولایت «غور» خبر داده است.

گروه طالبان دو تن را به خاطر مشارکت در انتخابات کشتند

کابل - ایرنا - گروه طالبان در استان «فراه» واقع در غرب افغانستان؛ 20 تن از شهروندان را به خاطر مشارکت در انتخابات مجلس نمایندگان این کشور که شنبه و یکشنبه این هفته برگزار شد در معابر ربوده و دو تن از آنها را به قتل رسانده اند.

ممانعت طالبان از ساخت حصار مرزی ارتش پاکستان در جنوب افغانستان

منابع خبری اعلام کردند که طالبان در ولایت هلمند در جنوب افغانستان ضمن ممانعت از ساخت حصار مرزی ارتش پاکستان به پیمانکاران پاکستانی اجازه کار در امتداد خط دیورند در این ولایت را نمی‌دهند.

محدودیت‌های صادراتی از مرز فراه افغانستان رفع شد

گمرک افغانستان با رفع ممنوعیت صادرات مواد سوختی، فولاد، سیمان و کاشی و سرامیک از مرز فراه، موافقت کرد.

انتخابات افغانستان با حمله طالبان به استان غور آغاز شد

تهران-ایرنا- مقامات محلی استان غور از حمله طالبان به شماری از مراکز رای گیری در این استان همزمان با آغاز انتخابات پارلمانی افغانستان خبر دادند.

سقوط بالگرد نیروهای آمریکایی در شرق افغانستان

رسانه افغانستانی اعلام کرد که یک بالگرد ترابری نیروهای آمریکایی و ناتو در ولایت لوگر در شرق افغانستان بر اثر حمله طالبان دچار سانحه شده و سقوط کرد.

قاسمی حمله تروریستی در ولایت قندهار افغانستان را محکوم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه حمله تروریستی در ولایت قندهار افغانستان را که به کشته و زخمی‌شدن جمعی از مسئولان و افراد حاضر در یک نشست دولتی منجر شد، محکوم و با دولت، ملت و خانواده قربانیان این جنایت ابراز همدردی کرد.

ترور ژنرال رازق، بزرگ‌ترین ضربه طالبان به دولت افغانستان در 17 سال گذشته

در حمله طالبان به دفتر والی قندهار، ژنرال عبدالرازق، فرمانده پلیس قندهار و یکی از افراد بانفوذ جنوب افغانستان کشته شد. رئیس امنیت قندهار نیز از جمله کشته‌شدگان این حمله است که گفته می‌شود در 17 سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

ممنوعیت صادرات از مرز فراه افغانستان رفع شد

بیرجند - ایرنا - رئیس سازمان بازارچه های مرزی خراسان جنوبی گفت: گمرک افغانستان با رفع ممنوعیت صادرات برخی کالاها از مرز فراه موافقت کرد.

ممنوعیت صادرات از مرز فراه افغانستان رفع شد

بیرجند - ایرنا - رئیس سازمان بازارچه های مرزی خراسان جنوبی گفت: گمرک افغانستان با رفع ممنوعیت صادرات برخی کالاها از مرز فراه موافقت کرد.