شناسایی ایده های پنهان و خلاق دانش آموزان سما/تبدیل مدارس سما به پردیس‌های آموزشی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از مدیران مدارس سما خواست که ایده های پنهان و خلاق دانش آموزان را شناسایی کرده و در جهت عملیاتی شدن ایده ها اقدام کنند.مطالب مرتبط

بهسازی مدارس با مشارکت دانش آموزان

دراجرای طرح اردوهای هجرت بسیج دانش آموزی دانش آموزان اشکذری درتابستان به مرمت وبهسازی مدارس خود می پردازند.

اصلاح نظام آموزشی در مدارس ضروری است

اصفهان - ایرنا - وزیر آموزش و پرورش بر ضرورت اصلاح نظام آموزشی در مدارس تاکید کرد و گفت: زوائد تحمیلی موجب ازبین رفتن لذت فراگیری و وارد آمدن فشار عصبی به دانش آموزان می شود .

میرزاده: اولیای دانش‌آموزان در صورت مشاهده تخلف در مدارس گزارش دهند

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: اگر اولیای دانش‌آموزان با تخلفاتی در مدارس دولتی درباره دادن کارنامه و ثبت‌نام دانش‌آموزان در ازای دریافت مبالغی مواجه شدند آن را به آموزش و پرورش مناطق اعلام کنند تا سریعا رسیدگی شود.

ثبت نام دانش آموزان در مدارس؛ محدوده یا محدودیت

تهران- ایرنا- ثبت نام دانش آموزان برای پایه اول ابتدایی و مقاطع تحصیلی بالاتر همواره مشکلاتی را برای دانش آموزان و خانواده ها در فصل تابستان در پی دارد که امسال محدوده بندی و قوانین جدید بعضی از مدارس مشکلات و نگرانی ها خانواده ها را افزایش داده است.

نظارت بر حقوق والدین و دانش آموزان در فرایند ثبت نام

مدیرکل آموزش و پرورش استان کُردستان امروز به صورت سرزده از تعدادی مدارس دیدار کرد و در جریان نحوه ثبت نام دانش آموزان در مدارس قرار گرفت.

مدارس موظف به ثبت‌نام بی‌قید و شرط دانش‌آموزان هستند/ رسیدگی ادعاها و شکایات مالی مدارس

رئیس اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش، ثبت نام بی‌قید و شرط دانش‌آموزان دارای شرایط را یک اصل دانست که باید مدیران آن را رعایت کنند.

خدا حافظی دانش آموزان مرز نشین با مدارس کپری

به همت اصفهانی ها بیش از 900 دانش آموز روستاهای مرز نشین در استان سیستان و بلوچستان از مکان های آموزشی مناسب بهره مند شدند.

زوائد تحمیلی موجب فشار عصبی به دانش آموزان می شود

اصفهان - ایرنا - وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر ضرورت اصلاح نظام آموزشی در مدارس گفت: زوائد تحمیلی موجب ازبین رفتن لذت فراگیری و وارد آمدن فشار عصبی به دانش آموزان می شود .

کمک به مدارس اختیاری است

بیرجند - ایرنا - فرماندار بیرجند گفت: با توجه به نیازمندی های آموزش و پرورش در بخش سرانه آموزشی مدارس، اولیای دانش آموزان به صورت اختیاری می توانند مشارکت کنند و اجباری در کار نیست.

برچیدن مدارس کانکسی و تخریبی در هندیجان ضروری است

اهواز - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش هندیجان با بیان اینکه وضعیت برخی مدارس روستایی این شهرستان در شان و لیاقت دانش آموزان نیست از ارگان های مربوطه و خیران برای کمک به بهبود محل تحصیل دانش آموزان درخواست یاری کرد.

آهنگ رشد شمار دانش آموزان مقطع ابتدایی ابهر 3.7درصد است

زنجان - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر گفت: آهنگ رشد تعداد دانش آموزان مقطع ابتدایی این شهرستان 3.7 درصد است که با توجه به نیاز شدید به رشد فضاهای آموزشی مکاتبه های لازم با اداره نوسازی مدارس انجام شده است.

ثبت نام دانش آموزان در مدارس؛ محدوده یا محدودیت

تهران- ایرنا- ثبت نام دانش آموزان برای پایه اول ابتدایی و مقاطع تحصیلی بالاتر همواره مشکلاتی را برای آنها و والدینشان در فصل تابستان به همراه دارد که امسال محدوده بندی و قوانین جدید بعضی از مدارس، مشکلات و نگرانی خانواده ها را افزایش داده است.

مزیت امروزِ اقتصاد ایران، حضورِ کارآفرینانی جوان، خلاق و با دانش است

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: مزیت امروزِ اقتصاد ایران، حضورِ کارآفرینانی جوان، خلاق، با انگیزه و با دانش است که قصد دارند در شراکت با شرکت‌های بزرگ جهان، از آنها بیاموزند، به شریک‌شان تبدیل و از تکنولوژی و دانش‌شان بهره‌مند شوند و

مدارس موظف به ثبت نام بی قید و شرط دانش آموزان هستند

مدیر کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات، ثبت نام بی قید و شرط دانش آموزان دارای شرایط را یک اصل دانست که باید مدیران آن را رعایت کنند.

دریافت پول از دانش آموزان ممنوع است

کرمانشاه - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه، در باره دریافت پول از والدین دانش آموزان در برخی مدارس استان گفت: هیچ مدرسه دولتی عادی حق گرفتن کمک اجباری از والدین دانش آموزان را ندارد.

مدرسه محل تبدیل دانش آموز به دانشجو نیست/استعدادیابی درتمام ابعاد

دکتر کاظمی حقیقی معتقد است آموزش و پرورش کشورمان دیگر نباید از مدارس مدل استعدادیابی و پرورش استعداد کوتاه بیایند در حالی که عمده مدارس ما هدفشان تبدیل کردن دانش آموز به دانشجو شده است.

آغاز طرح هجرت بسیج دانش آموزی در مدارس اشکذر

در این طرح 30 نفر از دانش آموزان دختر و پسر 10 روز فعالیت های مختلفی را در راستای بهسازی و مرمت مدارس در مناطق اشکذر و رستاق انجام خواهند داد.

فعالیت ۱۹ پایگاه غنی سازی اوقات فراغت در پردیس

پردیس- مدیر آموزش و پرورش پردیس با تاکید بر تاثیر غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان بر کاهش آسیب های اجتماعی گفت: ۱۹ پایگاه برای غنی سازی اوقات فراغت در پردیس فعال هستند.

اعزام تیم 60 نفره برای نظارت بر صحت فرایند ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس

مدیرکل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش از اعزام تیم 60 نفره برای نظارت بر صحت فرایند ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس در سطح استان‌ها و مناطق خبر داد.

ستاد نظارت بر حقوق والدین و دانش آموزان در البرزتشکیل شد

کرج - ایرنا-رییس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش البرزگفت: ستاد نظارت بر حقوق والدین و دانش آموزان با هدف تکریم ارباب رجوع ، حمایت از حقوق والدین و دانش آموزان و نظارت بر روند ثبت نام در مدارس این استان تشکیل شد.