شناسایی ایده های پنهان و خلاق دانش آموزان سما/تبدیل مدارس سما به پردیس‌های آموزشی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از مدیران مدارس سما خواست که ایده های پنهان و خلاق دانش آموزان را شناسایی کرده و در جهت عملیاتی شدن ایده ها اقدام کنند.مطالب مرتبط

فقدان نشاط دانش‌آموزان در مدارس نشان از ایراد کار در نظام آموزشی است

وزیر آموزش‌ و پرورش گفت: فقدان شادابی و نشاط دانش‌آموزان در مدارس، نشان از ایراد کار در نظام آموزشی است و ضرورت دارد نشاط و شادابی در مدرسه‌ها تقویت شود.

اجرای طرح خلاقیت و ایده پردازی بین دانش آموزان کرمان

در مرحله اول اجرای طرح با عنوان مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی در کرمان 80 دانش آموز انتخاب و برگزیده شدند.

چوب معلم؛ از مکتب تا مدرسه

همدان - ایرنا - تنبیه فیزیکی دانش آموزان از گذشته در سیستم آموزشی وجود داشته است و امری عادی به حساب می آمد؛ اما امروز نقشی در تربیت دانش آموزان ندارد به گونه ای که تنبیه یکی از دانش آموزان همدانی اتفاقی عجیب قلمداد شد و مورد هجمه رسانه ها قرار گرفت.

80 درصد دانش‌آموزان اتباع در مدارس ایران تحصیل می‌کنند

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور گفت: حدود 470 هزار دانش‌آموز پناهنده در مدارس ایران تحصیل می‌کنند که این تعداد 80 درصد واجدین شرایط تحصیل دانش‌آموزان اتباع را شامل می‌شود درحالی‌که در سایر کشورهای جهان این رقم حدود 60 درصد است.

چوب معلم؛ از مکتب تا مدرسه

همدان- ایرنا- تنبیه فیزیکی دانش آموزان از گذشته در سیستم آموزشی وجود داشته است و امری عادی به حساب می آمد؛ اما امروز تنبیه نقشی در تربیت دانش آموزان ندارد به گونه ای که تبیه یکی از دانش آموزان همدانی اتفاقی عجیب قلمداد شد و مورد هجمه رسانه ها قرار گرفت.

برداشتن تکالیف دانش ‌آموزان مدارس برخلاف سیره علما است

قم- ایرنا- آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید با بیان این که انسان با زحمت به درجه بالا می رسد، گفت: برداشتن تکلیف از دانش آموزان مدارس اشتباه و بر خلاف سنت قرآن و سیره علما است و وزیر آموزش و پرورش باید به این مساله رسیدگی کند.

کتک زدن دانش‌آموز همدانی برای تغییر جو کلاس!

چند روز قبل در یکی از مدارس استان همدان، یکی از دانش‌آموزان توسط معلم تنبیه بدنی شد و به درخواست معلم تعدادی از دیگر دانش‌آموزان هم در این تنبیه مشارکت کردند!

ورزش، عامل نشاط و شادابی دانش آموزان در مدارس است

سنندج - مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان گفت: ورزش، عامل نشاط و شادابی دانش آموزان در مدارس است و توجه به این حوزه می توان شور و نشاط را به جوانان باز گرداند.

انتقاد دانش آموزان تهرانی از دستگیری دانش آموزان پاریسی 

دانش آموزان تهرانی با ارسال نامه ای به رئیس جمهور فرانسه، به رفتارهای توهین آمیز پلیس این کشور با دانش آموزان فرانسوی اعتراض کردند.

خراسان رضوی در فضای آموزشی مناسب دانش آموزان استثنایی سرآمد است

مشهد- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: این استان در حوزه ایجاد فضاهای آموزشی مناسب برای دانش آموزان استثنایی با نیازهای ویژه جزو استانهای سرآمد در سطح کشور است.

اعزام دانش آموزان بنابی به مناطق عملیاتی شمال غرب

250 نفر از دانش آموزان پسر مدارس متوسطه بناب برای بازدید از مناطق جنگی در دوران دفاع مقدس به شمال غرب اعزام شدند.

اهدای 184 بسته کمک آموزشی بنیاد علوی به دانش آموزان مناطق محروم

مدیر آموزش و پرورش جاجرم از اهدای 184 بسته کمک آموزشی بنیاد علوی به دانش آموزان مناطق محروم این شهرستان خبر داد

حذف تکلیف منزل دانش آموزان آسیب آموزشی را به دنبال دارد

قم - دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه گفت: شنیده‌ها حاکی از حذف تکلیف دانش آموزان در منزل است که اجرای این مسئله آسیب جدی به بدنه آموزش کشور می‌زند.

نگرانی بابت مسمومیت تربیتی دانش‌آموزان/ تبلیغ محصول آموزشی فقط با مجوز آموزش‌ و پرورش

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌ و پرورش با بیان اینکه نگران مسمومیت تربیتی در بین دانش‌آموزان هستیم، گفت: تبلیغ هرگونه محصول آموزشی نیازمند دریافت مجوز از آموزش‌ و پرورش است

شایعه تجاوز به دانش‌آموزان تکذیب شد

دادستان اصفهان گفت: بر اساس گزارش‌های پزشکی قانونی هیچ‌گونه شواهدی مبنی بر آزار جنسی دانش‌آموزان وجود ندارد و سیر پرونده در بحث کودک‌آزاری و تهدید دانش‌آموزان مطرح است.

'مروج سلامت' طرحی پایدار در سلامت دانش آموزان

همدان- ایرنا- «مروج سلامت» یکی از طرح های پایدار آموزش و پرورش در راستای افزایش ظرفیت ها، توانمندسازی مردم و دانش آموزان برای سالم زندگی کردن در مدارس کشور اجرا می‌شود.

آلودگی هوا به تهران برگشت/ممنوعیت فعالیت بدنی دانش‌آموزان در روز چهارشنبه

براساس تصمیم کارگروه هماهنگی شرایط اضطراری آلودگی هوا، ممنوعیت فعالیت بدنی دانش‌آموزان در زنگ ورزش مدارس توصیه شد.

نشست هم اندیشی مسئولان انجمن های اسلامی مدارس با فرمانده انتظامی استان+تصاویر

مسئول اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش آموزان استان یزد:آشنایی دانش آموزان با فعالیت های نیروی انتظامی وتعامل و همکاری با آنها از جمله اهداف این نشست بود.

تحصیل دانش‌آموزان در رشته‌های مهارتی به کاهش بیکاری منجر می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با تأکید بر این‌که آموزش‌ها در مدارس باید به سمت مهارت‌های عملی، کارگاهی و آزمایشگاهی پیش برود، گفت: اگر دانش‌آموزان در رشته‌های مهارتی و فنی فارغ‌التحصیل شوند شمار بیکاران در جامعه کاهش خواهد یافت.

نامه انتقادی دانش آموزان تهرانی به رئیس جمهور فرانسه

تهران-ایرنا - دانش آموزان تهرانی با ارسال نامه ای به رئیس جمهور فرانسه به رفتارهای توهین آمیز پلیس این کشور با دانش آموزان فرانسوی اعتراض کرده و آورده اند : کدام را باور کنیم؛ ژست دموکراتیک‌تان یا دست های بسته دانش آموزان فرانسوی؟