زبان فارسی پاره‌ای از وجود تاریخی ایران است

رئیس جمهور زبان فارسی را پاره‌ای از وجود و پیوست تاریخی ایران و بخشی از فرهنگ و تمدن جهان اسلام دانست.مطالب مرتبط

بزرگداشت استاد زبان فارسی در دهلی نو

مراسم بزرگداشت دکتر« محمد مرسلین» استاد زبان فارسی و ایران شناس در مرکز تحقیقات زبان فارسی رایزنی فرهنگی ایران در دهلی نو برگزار شد.

کلید ایرانشناسی، زبان فارسی است

غلامعلی حداد عادل در دیدار با شرکت کنندگان هشتمین دوره دانش‌افزایی ایرانشناسی گفت: زبان فارسی کلید ایرانشناسی است و هر چه بهتر زبان فارسی را یاد بگیرید ایرانشناس موفق‌تری خواهید بود.

حداد عادل: کلید ایرانشناسی، زبان فارسی است

رئیس بنیاد سعدی در دیدار با شرکت کنندگان هشتمین دوره دانش افزایی ایرانشناسی، گفت: زبان فارسی کلید ایرانشناسی است و هر چه بهتر زبان فارسی را یاد بگیرید ایرانشناس موفق‌تری خواهید بود.

تلویزیون از مجریان پاسدار زبان فارسی تقدیر کرد

مجریانی که بیشترین اهتمام و تلاش را برای پاسداشت زبان فارسی داشتند، تقدیر شدند.

هویت ایرانی در پس شعر و ادب فارسی می درخشد

بیرجند - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به مناسبت ٢٧ شهریور روز ملی شعر و ادب فارسی بیان کرد: خورشید درخشانی به نام هویت ایرانی در پس این رنگین گمان می‌ درخشد و هریک از سخنوران زبان فارسی به زبان و بیانی دیگر سخنگوی یک هویت و حقیقت هستند

زبان فارسی بوی خدا می‌دهد

تهران- ایرنا- اسماعیل‌آذر شاعر معاصر کشور و استاد ادبیات معتقد است: یکی از بزرگترین ویژگی‌های زبان فارسی این است که بوی خدا می‌دهد و عطر پاکان را با خود دارد، به ویژه ادبیات پس از قرن ششم که کمتر شعری می‌توان یافت که در آن اثری از قرآن مجید نباشد.

مراسم فارغ التحصیلی زبان آموزان فارسی در باکو برگزار شد

باکو –ایرنا - مراسم فارغ التحصیلی فراگیران دوره های آموزشی زبان فارسی ، کامیپوتر، خطاطی و نقاشی در رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو برگزار شد .

بیش از 300 شبکه فارسی زبان علیه انقلاب شبهه افکنی می کنند

قم- ایرنا- رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قم گفت: بیش از 300 شبکه فارسی زبان ماهواره ای به دنبال شبهه افکنی و سم پاشی علیه انقلاب اسلامی هستند و شاهد ایجاد شبکه های جدید دشمنان هستیم.

«ژیلبر لازار» را بهتر بشناسیم

«ژیلبر لازار»، زبان‌شناس و ایران‌شناس نامدار فرانسوی که عمر خود را صرف تحقیق در زبان فارسی و فرهنگ ایرانی کرده بود، پنج‌شنبه پانزدهم شهریور ۱۳۹۷ برابر با ششم سپتامبر ۲۰۱۸، در ۹۸ سالگی چشم از جهان فروبست.

شبکه های فارسی زبان معاند نگران شفافیت منابع مالی خود هستند

تهران - ایرنا - عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه اگر شبکه های معاند فارسی زبان در خارج کشور نسبت به شفافیت مالی خود اقدام کنند، بی تردید میزان مخاطبین آنها بیش از این کاهش می یابد، گفت: این رسانه ها نگران آشکار شدن منابع مالی خود هستند.

آیا ایران خرج آبادانی سوریه را می‌دهد؟

شبکه‌های فارسی زبان خارج از کشور به تازگی خط خبری را دنبال می‌کنند که ایران خرج آبادانی در سوریه را می‌دهد.

پایان دوره آموزشی فراگیران زبان فارسی در جمهوری آذربایجان

انتشار کتاب «چگونه یاری‌اش کنیم؟» به 3 زبان

کتاب «چگونه یاری‌اش کنیم؟» با نگاهی به احادیث امام علی(ع) به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی منتشر شد.

سینمای ایران چند ساله است؟

عباس بهارلو، پژوهشگر و منتقد سینما، معتقد است: سینمای ایران در پاره‌ای از زمینه‌­ها به جوان نابالغی می‌­ماند که به تنهایی از پسِ بسیاری از مشکلات­ش برنمی‌­آید و با وجود حضور هنرمندانی بزرگ، به لحاظ مناسبات حرفه­‌ای هنوز جوان است.

سینمای ایران چندساله است؟

عباس بهارلو، پژوهشگر و منتقد سینما، معتقد است: سینمای ایران در پاره‌ای از زمینه‌­ها به جوان نابالغی می‌­ماند که به تنهایی از پسِ بسیاری از مشکلات­ش برنمی‌­آید و با وجود حضور هنرمندانی بزرگ، به لحاظ مناسبات حرفه­‌ای هنوز جوان است.

تدریس کتاب «سمت» در دانشگاه ملک سعود عربستان

کتاب «نظام آوایی زبان فارسی» که توسط سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت) منتشر شده است به زبان عربی ترجمه و وارد دروس آموزشی دانشگاه ملک سعود عربستان شد.

برگزاری همایش بین المللی شیخ ابوذر بوژگانی شاعر و عارف زبان فارسی قرن چهارم در تربت جام

تصور فرهنگ ایران و هند بدون هم امکان ندارد

دهلی نو - ایرنا - رئیس دانشکده زبانهای خارجی دانشگاه ملی حیدر آباد هند با بیان اینکه زبان هندی و فارسی با هم آمیخته شده است، گفت: تصور فرهنگ ایران و هند بدون هم امکان ندارد.

انتشار مجموعه «چهل حدیث» از ائمه اطهار(ع) به زبان‌های عربی و انگلیسی

مجموعه «چهل حدیث»، برگرفته از احادیث نبوی و ائمه اطهار(ع)، به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی منتشر شد.

شهریار ...

شهریار را همه به اشعار آیینی به زبان ترکی و فارسی می‌شناسند؛ اشعاری که امروز برای جوان‌تر‌ها الهام بخش است.