حمایت از سیاست های دولت برای ساماندهی و مدیریت بازار ارز

 رئیس قوه قضاییه : ایجاد ثبات در بازار ارز از مولفه های مهم اقتصاد کشور است و بر همین اساس قوه قضاییه نسبت به سیاست های اخیر دولت برای ساماندهی بازار ارز حمایت کامل خواهد داشت.مطالب مرتبط

لزوم مدیریت دولت برای ثبات بازار سکه و ارز

امام جمعه کرمانشاه گفت: آشفتگی بازار سکه و ارز ارتباطی به تحریم‌ها ندارد و ثبات در بازار به مدیریت مسئولان بستگی دارد.

دولت بازار ارز را مدیریت کند/ شورای نگهبان نهادی انقلابی برای دفاع از حقوق مردم است

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به اقتدار همه جانبه ایران اسلامی و غلط دانستن چشمداشت به آمریکا و اروپا، گفت: وضعیت بازار سکه و ارز ربطی به تحریم ها ندارد و دولت باید این شرایط را مدیریت کند.

تغییر تیم اقتصادی دولت؛ فرافکنی یا راه حل در دسترس

تهران_ ایرنا_ اوج گرفتن قیمت در بازار ارز و طلا در ماه‌های اخیر فرصتی بود تا تمام کسانی که نسبت به سیاست‌های اقتصادی دولت انتقاد داشتند، لب به سخن باز کنند و نحوه مدیریت تیم اقتصادی دولت را زیر سوال ببرند.

سه اقدام دولت برای ساماندهی بازار خودرو

تهران- ایرنا- رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع، اختصاص یک شناسه برای هر خریدار خودرو، الزام خودروسازان برای عرضه همه تولیدات به بازار و پیگیری از واردکنندگان برای ورود همه خودروهایی که مسیر قانونی خود را طی کرده اند، را سه اقدام دولت برای آرام ک

تغییر در سیاست های نرخ گذاری نان ضروری است

رئیس­ اتحادیه نانوایان سنگکی از لزوم تغییر سیاست های نرخ گذاری نان و ارائه طرح پیشنهادی برای ساماندهی بازار نان خبر داد.

دولت سیاست های تثبیت بازار را دنبال می کند

شهرکرد- ایرنا- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: پس از تحریم های آمریکا، دولت سیاست های تثبیت بازار را با هدف جلوگیری از آسیب به دهک های پائین جامعه دنبال خواهد کرد.

دولت سیاست های تثبیت بازار را دنبال می کند

شهرکرد- ایرنا- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: پس از تحریم های آمریکا، دولت سیاست های تثبیت بازار را با هدف جلوگیری از آسیب به دهک های پائین جامعه دنبال خواهد کرد.

اختصاص مدیریت به بانوان از سیاست های کاری دولت است

خرم آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: تاکید بر افزایش سهم استخدامی بانوان و اختصاص مدیریت ها به بانوان از سیاست های کاری دولت است.

ساماندهی مدارس اقلیت های دینی از اقدامات مهم دولت است

ارومیه- ایرنا- مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری آذربایجان غربی با اشاره به توجه دولت تدبیر و امید به اقلیت های دینی گفت: ساماندهی و حمایت از مدارس اقلیت های دینی یکی از اقدامات مهم دولت در این راستا است.

انتقاد عارف از مدیریت ارزی دولت روحانی

رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان گفت: از بعضی دولتمردان تعجب می‌کنم که از تجربیات موفق دولت اصلاحات در زمینه مدیریت ارزی استفاده نمی‌کنند.

سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مهجور مانده است/ راه نجات کشور اتکا به ظرفیت‌های داخلی است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تأکید بر اینکه متأسفانه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در کشور مهجور مانده و مورد توجه قرار نگرفته است، گفت: سیاست‌های دولت در حوزه بازار ارز طی ماه‌های گذشته غلط بود و نتوانست در بازار کشور تعادل ایجاد کند.

در صورت ورود دولت به بازار ثانویه، صادرکنندگان دست از کار می‌کشند/ لیست همه دریافت‌کنندگان ارز دولتی منتشر شود/ سیاست‌ اشتباه دولت، مردم را خلافکار می‌کند

رئیس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران گفت: اگر دولت بخواهد قیمت ارز را به صورت مصنوعی و با فشار پایین بیاورد صادر کننده دیگر کار نخواهد کرد و ارزی هم ندارد که به بازار تزریق کند؛ از طرف دیگر چون تقاضا در بازار وجود دارد قیمت ارز افزایش خواهد داشت.]]>

دولت به تنهایی قادر به مدیریت کشور نیست/ایجاد ثبات ارزی در بازار

اصفهان- معاون اول رئیس جمهور گفت: دولت به تنهایی قادر به مدیریت کشور نیست و باید مردم به کمک دولت بیایند.

مدیریت غلط ریشه اصلی مشکلات کشور است نه نقدینگی

یک اقتصاددان با بیان این که تلاطم در بازار ارز و سکه متاثر از اشتباه در تصمیم گیری، مدیریت و سیاست گذاری است گفت: این موضوع قبل از اینکه به نقدینگی ربط پیدا کند به تصمیماتی مربوط می شود که برخی از حوزه ها را بی جهت شیرین می کنند.

۵ هشدار درباره تصمیمات ارزی دولت/ دولت برای جلوگیری از بروز تبعات تصمیم ارزی به توصیه‌ها توجه کند

رؤسای کمیسیون‌های اقتصادی و برنامه و بودجه و رئیس کمیته پولی-بانکی مجلس در نامه‌ای به رئیس‌جمهور عدم شمول بازار ثانویه به ارائه ارز حاصل از صادرات کالاهای پتروشیمی، فولادی و کانی‌های فلزی را چالش جدیدی برای سیاست‌های ارزی دولت دانستند.

حمایت مقام معظم رهبری از دولت همواره راهگشا بوده است

قزوین-ایرنا-فرماندار شهرستان البرز تبعیت از رهبر معظم انقلاب و حرکت در مسیر منویات ایشان را موجب افتخار دولت دانست و گفت: بدون شک حمایت های معظم له همواره راهگشا بوده و دولت تدبیر و امید نیز تلاش دارد تا در این راه با مدیریت هوشمندانه ضمن رفع مشکلات، از ب

راهکارهایی برای کنترل بازار ارز

کارشناسان معتقدند صرفا نباید بر مدیریت عرضه در بازار ارز اکتفا کرد بلکه باید با مدیریت تقاضا،اجازه نداد که تقاضا به سمت بی نهایت پیش برود.

سیاست ارزی دولت جلوی بحران اقتصادی را گرفت

تهران- ایرنا - بسیاری از کارشناسان اقتصادی، ضمن وارد دانستن نقد به برنامه یکسان سازی نرخ ارز و تعیین قیمت 4200 تومان برای دلار، این رویکرد دولت را راهی برای کنترل هیجانی بازار و جلوگیری از بحران اقتصادی دانستند.

تخصیص ارزمحدود به کالاهایی باشد که زنجیره توزیع زیر نظر دولت باشد

پورابراهیمی، تاجگردون و حسین‌زاده‌بحرینی در نامه ای به روحانی عدم شمول بازار ثانویه به ارائه ارز حاصل از صادرات کالاهای پتروشیمی و کانی های فلزی را چالشی برای سیاست های ارزی دولت دانستند.

لزوم تسریع در تغییر وزرایی که توانایی مدیریت بازار را ندارند

تهران- امام جمعه کن گفت: دولت باید حرف دلسوزان مجلس و بیرون مجلس را گوش کرده و وزرایی که توانایی مدیریت بازار و اقتصاد را ندارند، تغییر دهد.