درخواست اتحادیه اروپا از روسیه و ایران درباره سوریه

اتحادیه اروپا از روسیه و ایران خواست تا از نفوذ خود بر حکومت سوریه برای عدم استفاده از سلاح شیمیایی در این کشور استفاده کنند.]]>مطالب مرتبط

موگرینی و دی میتسورا درباره تحولات سوریه مذاکره کردند

تهران - ایرنا - «فدریکا موگرینی» مسئول ارشد سیاست خارجی اتحادیه اروپا در دیدار با «استفان دی میستورا» نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه ؛ درباره آخرین تحولات سوریه و نشست آینده این کشور به میزبانی اتحادیه اروپا مذاکره کرد.

مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه سه شنبه تا صبح چهارشنبه

تهران-ایرنا-تاکید خوشرو بر نفش سازنده ایران در سوریه،شرکت نفت پارس بهترین شرایط تولید را دارد،هشدار روسیه به آمریکا،هیلی:روسیه و ایران علاقه ای به راه حل سیاسی در سوریه ندارند،حمایت اتحادیه اروپا از دیوان بین المللی کیفری و تاکید عربستان به حل بحران سوریه

ایران و اروپا درباره تحولات سوریه و یمن رایزنی کردند

دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی در دیدار هلگا اشمید دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه درباره آخرین تحولات منطقه ای به ویژه سوریه و یمن رایزنی کرد.

واکنش روسیه به تمدید تحریم های ضد روسی اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا در حالی بسته تحریم های ضد روسیه خود را برای 6 ماه دیگر تمدید کرد که به عقیده بسیاری از صاحبنظران مسایل اقتصادی، این تحریم ها بیش از آنکه به اقتصاد روسیه لطمه وارد کند، اقتصاد اروپا را تضعیف خواهد کرد.

واکنش روسیه به تمدید تحریم های اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا در حالی بسته تحریم های ضد روسیه خود را برای 6 ماه دیگر تمدید کرد که این تحریم ها بیش از آنکه به اقتصاد روسیه لطمه وارد کند، اقتصاد اروپا را تضعیف خواهد کرد.

موگرینی و دی‌میتسورا درباره سوریه مذاکره کردند

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه دیدار کرد.

ایران و اروپا درباره تحولات سوریه و یمن رایزنی کردند

تهران- ایرنا- دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی در دیدار هلگا اشمید دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه درباره آخرین تحولات منطقه ای به ویژه سوریه و یمن و تلاش برای پایان دادن هر چه سریع تر بحران در این کشورها رایزنی کرد.

اتحادیه اروپا خواستار اقدامات بشردوستانه تحت توافق ادلب شد

اتحادیه اروپا و وزیر خارجه آلمان درباره توافق به دست آمده درباره استان ادلب در سوریه خواستار اقدامات بشردوستانه در قالب این توافق شدند.

اتحادیه اروپا خواستار محافظت ازجان غیرنظامیان در ادلب شد

تهران - ایرنا - «مایا کوسیانچیچ» سخنگوی اتحادیه اروپا روز سه شنبه اعلام کرد که توافق حاصل شده میان ترکیه و روسیه برای ایجاد منطقه غیرنظامی در ادلب سوریه، باید از جان غیرنظامیان محافظت کند و تضمین گر دسترسی سازمان های بشردوستانه به این استان باشد.

بیانیه اتحادیه اروپا درباره مذاکره با هیأت ایرانی درباره یمن

اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای درباره مذاکره نمایندگان چهار کشور اروپایی با هیأت ایرانی در بروکسل، اعلام کرد که درباره بحران یمن و لزوم پایان دادن به آن رایزنی کرده است.

برگزاری سومین دور گفت‌وگوهای ایران و اتحادیه اروپا در ارتباط با بحران یمن

سومین دور گفت‌وگوهای ایران با اتحادیه اروپا و نمایندگان چهار کشور آلمان، فرانسه، ایتالیا و بریتانیا درباره بحران یمن برگزار شد.

ائتلاف روسیه و ایران درباره سوریه ابتکار عمل را از غرب وآمریکا

کارشناس مسائل روسیه گفت: امروزه ایران محور اصلی نشست‌هایی است که درباره آینده سوریه برگزار می‌شود. این موضوع ابتکار عمل را از غرب و آمریکا گرفت و نشان داد می‌توان با رویه‌های جدید نسبت به حل و فصل بحران‌های منطقه بدون مشارکت غرب و آمریکا کمک کرد.

اتحادیه اروپا تحریم‌ها علیه روسیه را برای ۶ ماه دیگر تمدید کرد

شورای اتحادیه اروپا امروز (پنجشنبه) اعلام کرد، اتحادیه اروپا تحریم‌ها علیه افراد و شرکت‌های روسی را به خاطر اقداماتشان در تضعیف یا تهدید تمامیت ارضی اوکراین به مدت شش ماه دیگر تمدید کرد.

اتحادیه اروپا تحریم‌های روسیه را تمدید کرد

اتحادیه اروپا تحریم‌هایی را که برسر اوکراین ضد روسیه اعمال کرده بود، برای شش ماه دیگر تمدید کرد.

بیانیه سخنگوی موگرینی درباره مذاکرات ایران و اروپا

سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بیانیه ای را در خصوص مذاکرات ایران و این اتحادیه صادر کرد.

از توافق درباره «ادلب»، استقبال می‌کنیم/قدردان تلاش‌های ایران و روسیه‌ایم

نماینده سوریه در سازمان ملل متحد روز سه‌شنبه با تمجید از تلاش‌های ایران و روسیه برای بازگرداندن ثبات به سوریه، گفت توافق صورت گرفته در شهر «سوچی» درباره «ادلب» حاصل رایزنی‌های فشرده با دمشق بوده است.

مرکل لغو تحریم اتحادیه اروپا علیه روسیه را رد کرد

تهران-ایرنا- آنگلا مرکل صدراعظم آلمان گفت تا وقتی که آتش بسی واقعی در اوکراین اجرا نشود، لغو تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه بر سر الحاق کریمه در دستورکار قرار ندارد.

هشدار کمیسیون اروپایی درباره عواقب ملی گرایی روزافزون در اروپا

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در سخنانی درباره عواقب ملی گرایی روزافزون در اتحادیه اروپا هشدار داده و تاکید کرد که چنین رویکردی تنها مسائل جدید ایجاد می کند.

سومین دور گفت‌وگوی ایران، اتحادیه اروپا، آلمان، ایتالیا، بریتانیا و فرانسه درباره یمن

سومین دور گفت‌وگوی ایران با نمایندگان اتحادیه اروپا، آلمان، ایتالیا، بریتانیا و فرانسه درباره یمن امروز (چهارشنبه) در بروکسل برگزار شد.

اتحادیه اروپا، گوگل را در دادگاه به چالش می کشد

تهران - ایرنا - اتحادیه اروپا این هفته شرکت آمریکایی گوگل را درباره حکم موسوم به «حق فراموش شدن» که دیوان دادگستری اروپا تاکید دارد گوگل باید آن را در آمریکا اجرا کند، در دادگاهی در لوگزامبورگ، به چالش می کشد.