درخواست اتحادیه اروپا از روسیه و ایران درباره سوریه

اتحادیه اروپا از روسیه و ایران خواست تا از نفوذ خود بر حکومت سوریه برای عدم استفاده از سلاح شیمیایی در این کشور استفاده کنند.]]>مطالب مرتبط

نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا درباره ایران

شورای امور خارجه اتحادیه اروپا قرار است روز دوشنبه در نشستی درباره موضوعات گوناگون، از جمله روابط این اتحادیه با ایران گفتگو کند.

سفیر روسیه: تل‌آویو درباره حضور ایران در سوریه اغراق می‌کند

سفیر روسیه در لبنان ضمن اعلام اینکه تمرکز کنونی بر روی ایران و حزب الله در چارچوب اقدامات علیه محور مقاومت است، افزود رژیم صهیونیستی درباره حضور ایران در سوریه بزرگ‌نمایی می‌کند.

تاکید روسیه بر لزوم عضویت مجدد سوریه در اتحادیه عرب

یک مقام وزارت دفاع روسیه در نشست مشترکی با ستادکل ارتش سوریه تاکید کرد، تقویت مواضع سوریه در عرصه بین‌المللی، از جمله عضویت مجددش در اتحادیه عرب، به حل و فصل سیاسی اوضاع و بازگشت پناهجویان سوری به کشورشان کمک خواهد کرد.

ناتوانی اتحادیه اروپا درباره کوزوو اعتبار بروکسل را زیرسئوال می برد

وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد اینکه اتحادیه اروپا نتوانسته است کوزوو را به عمل به تعهداتش وادار کند وجهه بروکسل را زیرسئوال می برد.

اروپا به دنبال افزایش کمک مالی به فعالان مدنی در روسیه است

تهران-ایرنا- اتحادیه اروپا پیش نویس لایحه ای را در مورد روابط با روسیه بررسی خواهد کرد که شامل پیشنهاد افزایش کمک های مالی این اتحادیه به سازمان های غیردولتی، فعالان حقوق بشر و وبلاگ نویسان در روسیه است.

پوتین: رایزنی‌ها با ترکیه و ایران درباره سوریه ضروری است

رئیس جمهوری روسیه تاکید کرد، رایزنی‌ها درباره اوضاع سوریه و در حال حاضر درباره شکل‌گیری کمیته قانون اساسی سوریه، با شرکای ایرانی و ترکیه‌ای و مقامات دمشق ضروری است و این مسئله با وجود پیچیدگی در حال پیشرفت است.

ایران و برجام از موضوعات مورد بحث در نشست شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که در نشست امروز وزیران امورخارجه اروپایی در بروکسل درباره موضوعات متعدد ازجمله ایران بحث و رایزنی خواهند کرد.

درخواست مقام آمریکایی از اروپا برای تحریم ایران؛ این‌بار به بهانه آزمایش موشکی

رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا بعد از درخواست از اتحادیه اروپا برای همراهی با تحریم‌های هسته‌ای آمریکا، این‌بار از اروپایی‌ها خواست به بهانه آزمایش موشکی ادعایی تهران را تحریم کنند.

اتحادیه اروپا درباره اعمال «تحریم‌های محدود» علیه ایران بحث می‌کند

دیپلمات‌های غربی به یک روزنامه انگلیسی گفته‌اند اتحادیه اروپا قصد دارد اعمال تحریم‌های محدود علیه ایران را بررسی کند.

تأکید وزارت دفاع روسیه بر لزوم عضویت مجدد سوریه در اتحادیه عرب

رئیس مرکز دفاع ملی روسیه وابسته به وزارت دفاع این کشور تأکید کرد که بازگشت سوریه به اتحادیه عرب به حل سیاسی بحران و بازگشت آوارگان کمک می‌­کند.]]>

امکان دیدار مجدد سه‌جانبه وزرای خارجه روسیه، ایران و ترکیه

وزیر خارجه ترکیه از پیشنهاد طرف روسی برای برگزاری نشست وزرای امور خارجه سه کشور ضامن صلح در سوریه (روسیه، ایران و ترکیه) درباره شکل‌گیری هرچه سریعتر کمیته قانون اساسی سوریه خبر داد.

لاوروف و موگرینی درباره برجام رایزنی کردند

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیر خارجه روسیه در حاشیه نشست «سازمان همکاری و امنیت اروپا» دیدار و پیرامون برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به برجام گفتگو کردند.

توافق سوریه و اردن درباره بازسازی ویرانه‌های سوریه

رئیس اتحادیه مهندسان اردن از امضای توافقنامه‌ای با سوریه درباره پروژه‌های بازسازی ویرانه‌های سوریه خبر داد.

روسیه: داعش در شرق سوریه ریشه دوانده است

رئیس ستاد کل ارتش روسیه درباره تشدید فعالیت داعش در شرق سوریه و در منطقه تحت کنترل آمریکا هشدار داد.

بانک‌های آمریکایی در منگنه قوانین اروپا و آمریکا درباره تحریم‌های ایران قرار گرفته‌اند

بانک‌های آمریکایی به دلیل قرار گرفتن در منگنه قوانین اتحادیه اروپا و آمریکا درباره تحریم‌های ایران قصد ایجاد تغییراتی در لحن دستورالعمل‌های خزانه‌داری کشورشان درباره این تحریم‌ها دارند.

تأکید روسیه بر لزوم بازگشت سوریه به اتحادیه عرب

وزارت دفاع روسیه بر لزوم بازگشت سوریه به اتحادیه عرب تأکید کرد.

یازدهمین نشست نمایندگان روسیه و سوریه درباره همکاری اقتصادی

یازدهمین جلسه کمیسیون دو دولت روسیه و سوریه به سرپرستی معاون نخست وزیران این دو کشور امروز چهارشنبه در دمشق آغاز می‌شود.

دیپلمات آمریکایی: کانال ویژه مالی اروپا با ایران بی‌فایده است

سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا در مصاحبه‌ای روز دوشنبه اقدام اتحادیه اروپا برای ایجاد یک کانال ویژه مالی جهت تسهیل مبادلات مالی با ایران را کم‌اهمیت جلوه داد.

یونکر: امکان مذاکره مجدد درباره برگزیت وجود ندارد

رئیس کمیسیون اروپا گفت که درباره طرح خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا مذاکره مجددی صورت نخواهد گرفت و باید در این مورد روشنگری شود.

لاوروف: بازسازی سوریه باعث کاهش پناهجویان سوری در اروپا می‌شود

وزیر خارجه روسیه با اشاره به اینکه وخامت اوضاع در جنوب دریای مدیترانه نتیجه دخالت بیگانه در امور داخلی کشورهای خاورمیانه و تحمیل الگوهای غربی است، خواستار مشارکت اروپا در بازسازی سوریه، بدون پیش‌شرط و استاندارد دوگانه شد.