درخواست اتحادیه اروپا از روسیه و ایران درباره سوریه

اتحادیه اروپا از روسیه و ایران خواست تا از نفوذ خود بر حکومت سوریه برای عدم استفاده از سلاح شیمیایی در این کشور استفاده کنند.]]>مطالب مرتبط

نگذاریم اروپا و آمریکا علیه ایران همسو شوند/ دلیل تردید نسبت به عملی شدن «اینستکس»/ نباید خود را به اتحادیه اروپا محدود کنیم

یک تحلیلگر مسائل سیاست خارجی تاکید کرد: شاهد شکاف اتحادیه اروپا و ایالات متحده درباره ایران هستیم که این مسئله غنیمت باید شمرد و نباید گذاشت اتحادیه اروپا و امریکا در مورد ایران با یکدیگر همراه شوند.]]>

دست رد اتحادیه اروپا به درخواست آمریکا/ هواوی تحریم نمی‌شود

کمیسیون اروپا وابسته به اتحادیه اروپا قصد ندارد به درخواست آمریکا برای تحریم هواوی و عدم استفاده از تجهیزات مخابراتی تولیدی این شرکت در شبکه‌های نسل پنجم واکنش مثبت نشان دهد.

نماینده آمربکا، اتحادیه اروپا، چین و روسیه را در جریان مذاکرات صلح افغانستان می‌گذارد

زلمای خلیل زاد نماینده ویژه آمریکا با همتایان خود در اتحادیه ارویا چین و روسیه درباره روند مذاکرات صلح دیدار و گفت‌وگو می‌کند.

روسیه: تحریم‌های اتحادیه اروپا را بدون پاسخ نخواهیم گذاشت

وزارت خارجه روسیه با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد؛ ادعای اتحادیه اروپا در اینباره که گویا روسیه در زمان حادثه تنگه کرچ، حقوق بین المللی را نقض کرده، با واقعیت مطابقت ندارد و نیروهای مرزبانی این کشور تنها به وظایف خود عمل کرده‌اند.

مذاکرات صلح افغانستان؛ محور دیدار نماینده ویژه آمریکا با نمایندگان چین، روسیه و اتحادیه اروپا

در پی افزایش نگرانی‌ها درباره پنهانکاری آمریکا در مذاکرات صلح با طالبان، «زلمی خلیلزاد» نماینده ویژه آمریکا با نمایندگان چین، روسیه و اتحادیه اروپا درباره مذاکرات صلح افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

گسترش فهرست سیاه اتحادیه اروپا علیه روسیه به علت حادثه در تنگه کرچ

در متن قطعنامه منتشر شده در مجله رسمی اتحادیه اروپا اعلام شده است که اتحادیه اروپا تحریم‌ها علیه روسیه را گسترش داده و نام هشت روس تبار را به علت حادثه تنگه کرچ در لیست سیاه ثبت کرد.

نماینده آمریکا، اتحادیه اروپا، چین و روسیه را در جریان مذاکرات صلح افغانستان می‌گذارد

زلمای خلیل زاد نماینده ویژه آمریکا با همتایان خود در اتحادیه ارویا چین و روسیه درباره روند مذاکرات صلح دیدار و گفت‌وگو می‌کند.

بیانیه اتحادیه اروپا درباره رایزنی‌های سیاسی با ایران در خصوص منطقه

اتحادیه اروپا پس از رایزنی‌های سیاسی با ایران درباره مسائل منطقه‌ای در بیانیه‌ای اعلام کرد که تمامی طرف‌ها بر اهمیت توافق استکهلم و اجرای فوری آن به‌ویژه در بندر الحدیده تاکید کردند.

سوریه تلاش‌های اتحادیه اروپا برای پیچیده کردن بحران این کشور را محکوم کرد

سوریه به شدت سیاسی‌کاری عمدی اتحادیه اروپا را درباره امور انسانی و تلاش‌هایش برای سوءاستفاده از طریق برگزاری کنفرانس‌هایی مانند کنفرانس بروکسل به منظور ادامه فشارها بر سوریه، پیچیده کردن بحران این کشور و طولانی کردن آن محکوم کرد.

چهار دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا ۱۹ مارس دیدار می‌کنند

سخنگوی وزارت خارجه آلمان امروز (دوشنبه) گفت، وزیر خارجه آلمان قرار است ۱۹ مارس در هلسینکی با همتایانش از فنلاند، سوئد و دانمارک درباره روابط با چین، روسیه و آمریکا و همچنین ارتباط اتحادیه اروپا با بریگزیت گفتگو کند.

وزارت خارجه روسیه تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا را محکوم کرد

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای امروز (شنبه) اقدام اتحادیه اروپا در اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه به بهانه مناقشه نوامبر گذشته در توقیف چند کشتی اوکراینی در تنگه کرچ را محکوم کرد.

دمشق: اظهارات اتحادیه اروپا درباره کمک به مردم سوریه بی‌اعتبار است

گفتگو زلمای خلیل زاد با مقامات روسیه، چین و اتحادیه اروپا درباره روند صلح در افغانستان

دیدار جابری انصاری با اشمید و حضور در نشست ایران و ۴ کشور اروپایی و اتحادیه اروپا درباره یمن

حسین جابری انصاری، دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی که شامگاه یکشنبه ۲۶ اسفند وارد بروکسل پایتخت بلژیک شده است، ظهر امروز (دوشنبه) با هلگا اشمید، دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپایی دیدار و درباره بحران‌های یمن و سوریه و روند تحولات منطقه‌ای

اقدام هماهنگ آمریکا، کانادا و اتحادیه اروپا در تحریم روسیه

آمریکا، کانادا و اتحادیه اروپا با صدور یک بیانیه مشترک از وضع تحریم‌های جدید علیه روسیه خبر دادند.

روسیه: منطق تحریم های اتحادیه اروپا ریاکارانه است

روسیه منطق تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه روسیه را ریاکارانه و بدبینانه خواند.

پاکستان و اتحادیه اروپا درباره ایران رایزنی کردند

اسلام آباد - ایرنا - وزیر امور خارجه پاکستان روز دوشنبه از گفت و گوی خود با مسئول سیاست خارجی اروپا درباره ایران و اهمیت روابط اسلام آباد با تهران خبر داد.

چراغ سبز رئیس شورای اروپا به تعویق مشروط برگزیت

لندن – ایرنا – رئیس شورای اروپا در واکنش به درخواست نخست‌وزیر انگلیس برای تعویق برگزیت تصریح کرد که اگر پارلمان این کشور به طرح موردنظر دولت درباره نحوه خروج از اتحادیه اروپا رأی موافق بدهد، 'تعویق کوتاه‌مدت برگزیت' ممکن خواهد بود.

مهمترین خبر‌های جهان (۷-۱۹)

اتحادیه اروپا درخواست انگلیس برای تعویق سه ماهه خروج از این اتحادیه را رد کرد

اتریش: سیاست‌های ترامپ در قبال ایران از حد گذشته است/ اتحادیه اروپا ایستادگی کند

رئیس جمهور اتریش با اشاره به اینکه سیاست‌های رئیس جمهور آمریکا در قبال برجام دیگر از حد گذشته است از اتحادیه اروپا مقاومت بیشتر در برابر سیاست‌های ترامپ از جمله در مسئله ایران را درخواست کرد.