درخواست اتحادیه اروپا از روسیه و ایران درباره سوریه

اتحادیه اروپا از روسیه و ایران خواست تا از نفوذ خود بر حکومت سوریه برای عدم استفاده از سلاح شیمیایی در این کشور استفاده کنند.]]>مطالب مرتبط

لاورنتیف: حضور مستشاران نظامی ایران در سوریه به درخواست دمشق است

نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور سوریه با اشاره به اینکه هیچ نیروی نظامی ایرانی در جنوب سوریه نیست تاکید کرد استقرار مستشاران نظامی ایران در سوریه به درخواست دولت این کشور است.

ترامپ درخواست پوتین درباره سوریه را نپذیرد

نیویورک- ایرنا- دو عضو ارشد دمکرات کنگره آمریکا در بیانیه ای مطبوعاتی با ابراز نگرانی از دیدار روسای جمهوری آمریکا و روسیه، از ترامپ خواستند تا درخواست پوتین درباره سوریه را نپذیرد.

حضور مستشاران نظامی ایران در سوریه به درخواست دمشق است

فرستاده ویژه رئیس جمهوری روسیه با اشاره به اینکه هیچ نیروی نظامی ایرانی در جنوب سوریه نیست تاکید کرد استقرار مستشاران نظامی ایران در سوریه به درخواست دولت این کشور است.

فارن پالیسی: پوتین درخواست ترامپ برای خروج ایران از سوریه را رد می‌کند

مقام‌های سابق آمریکایی و کارشناسان گفته‌اند رئیس‌جمهور روسیه درخواست همتای آمریکایی‌اش برای خروج نیروهای ایران از سوریه را رد خواهد کرد.

کارشناس روس در گفتگو با تسنیم : ایران درباره حضور خود در سوریه تصمیم می‌گیرد نه روسیه

یک کارشناس روس در مسائل خاورمیانه ضمن اشاره به دیدار روسای جمهور روسیه و آمریکا در روزهای آینده گفت: سوریه یکی از محورهای گفتگو بین دو طرف خواهد بود و روسیه نمی‌تواند ایران را در ارتباط با حضور در سوریه تحت فشار قرار دهد.

تمدید تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه به اجرا درآمد

مسکو - ایرنا - مجله رسمی اتحادیه اروپا در گزارشی از آغاز اجرایی شدن تمدید شش ماهه تحریم های اقتصادی این اتحادیه علیه روسیه از امروز (دوشنبه) خبر داد.

موگرینی: اتحادیه اروپا دوستان زیادی دارد

تهران – ایرنا – فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه در واکنش به سخنان رئیس جمهوری آمریکا که اتحادیه اروپا را به همراه روسیه و چین، دشمن کشورش دانسته بود، گفت که ما دوستان بسیار دیگری نیز داریم.

ترزا می: ترامپ به من گفت که درباره برگزیت، از اتحادیه اروپا شکایت کنم

نخست‌‌وزیر بریتانیا در گفت وگو با شبکه خبری بی‌.‌ بی‌. سی گفت که رئیس‌جمهور آمریکا به او توصیه کرده که به جای مذاکره درباره برگزیت، از اتحادیه اروپا شکایت کند.

روسیه درخواست صهیونیست ها در مورد سوریه را رد کرد

تهران – ایرنا– یک رسانه صهیونیستی نوشت، روسیه با درخواست رژیم صهیونیستی برای آنچه که «دورکردن نیروهای ایرانی و حزب الله از 80 کیلومتری مرز این رژیم با سوریه» خواند، مخالفت کرده است.

رهبر لیبرال دمکرات های روسیه از اروپا درخواست غرامت کرد

مسکو- ایرنا- رهبر حزب لیبرال دمکرات روسیه (از احزاب پارلمانی این کشور) از اتحادیه اروپا خواست یک هزار میلیارد یورو غرامت به علت صدور اندیشه کمونیسم از آلمان به این کشور پرداخت کند.

سودان سفیر اتحادیه اروپا را احضار کرد

وزارت خارجه سودان در اعتراض به درخواست‌ اتحادیه اروپا برای تحویل «عمر البشیر» رئیس‌جمهور سودان به دادگاه لاهه، سفیر این اتحادیه را احضار کرد.

ایتالیا اتحادیه اروپا را به وتو علیه تحریم‌های روسیه تهدید کرد

وزیر کشور ایتالیا خواستار لغو تحریم‌های اقتصادی اتحادیه اروپا علیه روسیه شده و تهدید کرد که در این راستا می تواند موضعی مستقل از این اتحادیه اتخاذ کرده و تمدید تحریم ها علیه روسیه را وتو کند.

قانون دور زدن تحریم‌های آمریکا فعال شد/ دست رد موگرینی به درخواست واشنگتن برای منزوی کردن ایران

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که این اتحادیه از شرکت‌های اروپایی در مقابل تحریم‌های آمریکا علیه ایران حمایت می‌کند.]]>

موگرینی: اتحادیه اروپا درخواست آمریکا را برای انزوای ایران رد کرد

موگرینی درخواست آمریکا برای منزوی کردن ایران را رد کرد

تهران - ایرنا - مسئول ارشد سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه در سخنانی درخواست آمریکا مبنی بر منزوی کردن ایران را به شدت رد کرد.

ترامپ: روسیه، اتحادیه اروپا و چین دشمنان ما هستند

رئیس‌جمهوری آمریکا در آستانه دیدارش با همتای روسی خود، اظهار داشت روسیه، اتحادیه اروپا و چین دشمنان ایالات متحده هستند.]]>

وزیر دفاع روسیه: سوریه از ما درخواست اس 300 نکرده است

وزیر دفاع روسیه اعلام کرد سوریه از این کشور درخواست ارسال سامانه اس 300 نکرده است اما مسکو آماده مذاکره در این باره است.

نتانیاهو: با ترامپ درباره سوریه و ایران حرف زدم

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی امروز یکشنبه گفت که درباره سوریه و ایران با رئیس‌جمهوری آمریکا پیش از دیدار او با رئیس‌جمهوری روسیه گفت‌وگو کرده است.

سناتور آمریکایی: اسرائیل به روسیه درباره کنترل ایران در سوریه اعتماد نکند

یک سناتور جمهوری خواه آمریکایی به اسرائیلی‌ها توصیه کرد که به روسیه درباره کنترل ایران در سوریه اعتماد نکنند.

حمایت اتحادیه اروپا و چین از حل سیاسی بحران سوریه بر اساس قطعنامه شورای امنیت

اتحادیه اروپا و چین در بیانیه مشترکی اعلام کردند که از حل و فصل سیاسی مساله سوریه طبق قطعنامه شورای امنیت حمایت می‌کنند.