زبان فارسی پاره‌ای از وجود و پیوست تاریخی ایران و بخشی از فرهنگ و تمدن جهان اسلام است

رئیس جمهور زبان فارسی را پاره‌ای از وجود و پیوست تاریخی ایران و بخشی از فرهنگ و تمدن جهان اسلام دانست و تاکید کرد: زبان فارسی و اندیشه ایرانی و اسلامی سرشار از منابع و عناصر علمی و فرهنگی زنده و زایایی است که نه تنها بر میراث گذشته ما پرتو می‌افکنند، بلکهمطالب مرتبط

اقدامات ترامپ نمایش سناریویی است که نظام حاکم بر آمریکا آن را به رشته تحریر درآورده است

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل با اشاره به وجود تنوع دیدگاه ها و تفکرات در جهان اسلام و خدمات ارزشمندی که فرهنگ و تمدن اسلامی داشته اند گفت: جهان اسلام دارای گرایش‌ها و تفکرات متنوعی است که هر یک دارای جایگاه ویژه‌ای هستند و زیدی، علوی، حنفی، شاف

سفیر ایران در مجارستان: زبان فارسی محور اصلی حفظ هویت ایرانیان است

بلگراد-ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در مجارستان در نشستی با اساتید کرسی ایران شناسی دانشگاه الته مجارستان گفت: زبان فارسی محور اصلی حفظ هویت ایرانیان و ایجاد پیوند دوستی با علاقمندان به این زبان فاخر است.

زنگ خطر برای زبان ملی؛ چرا دانش‌آموزان ایرانی به فارسی مسلط نیستند؟

استاد دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به نواقص موجود در آموزش زبان فارسی می‌گوید: اگر این کار درست انجام می‌گرفت، امروز نیاز نبود نگران باشیم. متأسفانه نوشته‌های کتاب‌های آموزش و پرورش فارسی نیستند.

شعر فارسی بصیرت‌زا است

الویر موسیچ، از اساتید زبان فارسی در بوسنی می‌گوید شعر فارسی بصیرت‌زا است، زیرا ما با تجربه‌ای که توسط شعر فارسی پیدا می‌کنیم، می‌توانیم ابعاد تازه‌ای از زندگی را دریافت کنیم.

عشق دکتر فاضل به ایران و زبان فارسی ستودنی است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه عشق به میهن و زبان فارسی برای فردی همچون دکتر فاضل که تحصیلکرده آمریکا بوده ستودنی است، گفت: مردم‌دوستی و اخلاق نیکو باید درسی برای همه پزشکان باشد.

قرار گرفتن زبان فارسی در جایگاه پانزدهم علم و فناوری جهان/سهم نیم درصدی جی‌دی‌پی از علم و پژوهش

معاون پایش و ارزیابی و نظارت نقشه جامع علمی کشور با اشاره به قرار گرفتن زبان فارسی در حوزه‌ علم و فناوری در جایگاه پانزدهم دنیا، گفت: ارزش دلاری محصولات پیشرفته با فناوری بالا در سال ۸۰، ۲۷ میلیون دلار بوده که این رقم در سال ۹۵ به ۲۳۱ میلیون دلار بالغ شده

زبان فاخر فارسی باید از کودکی آموخته شود

تهران- ایرنا- جلال خالقی مطلق شاهنامه پژوه و ادیب معاصر در شب «شاهنامه و کودک و نوجوان» بر لزوم آشنایی کودکان با ادبیات کهن و زبان فاخر فارسی تاکید کرد.

چاپ «نخستین اطلس بزرگ ایران و جهان» به 21 زبان با ثبت نام «خلیج فارس»

«نخستین اطلس بزرگ ایران و جهان» به زبان‌های انگلیسی، فرانسه، آلمانی، ایتالیایی و... در آلمان منتشر شد. در تمامی نقشه‌های منطقه خاورمیانه و جهان در این اثر نام صحیح «خلیج فارس» به زبان‌های مختلف درج شده است.

کرسی‌های زبان فارسی در هند رو به انقراض است/ درس «فارسی عمومی» در دانشگاه‌ها موفق نبوده است

تأسیس گروه زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه کوفه

بر اساس قرارداد همکاری با دانشگاه فردوسی مشهد گروه زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه کوفه از سال تحصیلی جدید راه اندازی شد.

ارتقای رتبه زبان فارسی به عنوان زبان علم

نقش فرهنگ و هنر در حفظ شهرهای تاریخی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین افتتاحیه نخستین جشنواره بین‌المللی کتاب کودک و نوجوان کاشان توجه به فرهنگ و هنر را موجب حفظ شهرهای تاریخی از مخاطرات دانست.

نخستین پیمایش تخصصی فعالان حونخستین پیمایش تخصصی فعالان حوزه خط و زبان فارسی آغاز شدزه خط و زبان فارسی آغاز شد

ولایتی: باید از انحرافاتی که در جهان اسلام ایجادشده دوری کرد

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل گفت: باید از انحرافاتی که در جهان اسلام به‌وجود آمده دوری کرد.

دهمین شعبه انجمن زبان فارسی کشور در خوزستان راه اندازی شد

اهواز - ایرنا - دهمین شعبه انجمن ترویج زبان و ادب فارسی کشور روز سه شنبه در خوزستان در محل دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهید چمران اهواز راه اندازی شد.

ایجاد مرکز آموزش زبان فارسی در دانشگاه تربیت مدرس

مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان در دانشگاه تربیت مدرس راه اندازی می شود.

آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان در دانشگاه تربیت مدرس

تهران - ایرنا - 'مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان' با هدف آموزش پذیرفته شدگان غیر ایرانی در دانشگاه تربیت مدرس راه اندازی می شود.

سنایی بر لزوم وحدت میان مسلمانان تاکید کرد

مسکو - ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در همایش بین المللی «تمدن اسلامی اورآسیایی، دکترین توسعه امت» گرامیداشت علامه شهاب الدین مرجانی بر دکترین جمهوری اسلامی ایران مبنی بر لزوم و تلاش برای ایجاد وحدت در جهان اسلام تاکید کرد.

پیوند فقه و اخلاق مهمترین محور نوآوری‌های فقهی امام موسی صدر

نشست «فقه و تمدن از منظر امام موسی صدر» با سخنرانی حجج اسلام سیف اله صرامی رئیس پژوهشکده فقه و حقوق پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و محسن الویری عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) برگزار شد.

حمام های تاریخی خراسان رضوی نماد معماری و فرهنگ ایران

مشهد-حمام های قدیمی یکی از آثار تاریخی ایران به شمار می روند که به دلیل معماری خاص و نحوه گرمایش آب مورد توجه گردشگران قرار گرفته اند.