اتحادیه اروپا: ایران و روسیه مانع استفاده سوریه از تسلیحات شیمیایی شوند

اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اتهامات درباره استفاده سوریه از سلاح‌های شیمیایی را تکرار کرده است.مطالب مرتبط

درخواست اتحادیه اروپا از روسیه و ایران برای جلوگیری از استفاده تسلیحات شیمیایی در سوریه

اتحادیه اروپا با تکیه بر ادعاهای غرب و آمریکا درباره حمله شیمیایی در سوریه توسط نیروهای دولتی از ایران و روسیه خواست تا مانع از استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه شوند.

اروپا: ایران و روسیه مانع استفاده سوریه از تسلیحات شیمیایی شوند

اتحادیه اروپا از تهران و مسکو خواست تا مانع از آن چیزی شوند که مقامات غربی استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی می‌خوانند.

اتحادیه اروپا: ایران و روسیه مانع استفاده سوریه از تسلیحات شیمیایی شوند

اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اتهامات درباره استفاده سوریه از سلاح‌های شیمیایی را تکرار کرده است.

درخواست اتحادیه اروپا از روسیه و ایران درباره سوریه

اتحادیه اروپا از روسیه و ایران خواست تا از نفوذ خود بر حکومت سوریه برای عدم استفاده از سلاح شیمیایی در این کشور استفاده کنند.]]>

اتحادیه اروپا: ایران و روسیه از اهرم نفوذ بر دمشق استفاده کنند

اتحادیه اروپا مدعی است ایران و روسیه باید دولت دمشق را به عدم استفاده دوباره از تسلیحات شیمیایی مجاب کنند!

روسیه: سوریه مدتهاست از شر تسلیحات شیمیایی خلاص شده است/ به خاطر حضور بین‌المللی تحریم می‌شویم

سخنگوی وزارت خارجه روسیه تاکید کرد، سوریه زرادخانه‌های تسلیحات شیمیایی خود را امحا کرده و این مساله به تایید سازمان منع تسلیحات شیمیایی نیز رسیده است.

انسداد دسترسی بازرسان شیمیایی به دوما نادرست است

نیویورک- ایرنا- معاون نمایندگی روسیه در سازمان ملل متحد گفت: خبری که می گوید روسیه و سوریه مانع دسترسی بازرسان سازمان منع تسلیحات شیمیایی می شوند، نادرست است.

پیشنهاد روسیه برای انجام اصلاحات در معاهده منع تسلیحات شیمیایی

هیات روسیه در سازمان منع استفاده از تسلیحات شیمیایی پیشنهاد کرد، اصلاحاتی در لیست مواد شیمیایی مندرج در معاهده منع سلاح‌های شیمیایی ایجاد شود .

روسیه: ماجرای حمله شیمیایی دوما ساخته و پرداخته آمریکایی‌ها و انگلیسی‌هاست

نماینده روسیه در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی گفت، طرح ادعای استفاده از تسلیحات شیمیایی در دومای سوریه اقدام تحریک‌آمیزی است که توسط سازمان‌های غیردولتی تحت حمایت آمریکا و انگلیس انجام شده است.

تروریست ها مانع از ورود بازرسان به «دوما» می شوند

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که گروه های تروریستی در برابر ورود بازرسان سازمان منع تسلیحات شیمیایی به دوما مانع تراشی می کنند.

روسیه: کارشناسان منع تسلیحات شیمیایی زیرفشار هستند

مسکو - ایرنا - مدیر اداره کنترل تسلیحات و منع گسترش سلاح های (کشتار جمعی) وزارت امورخارجه روسیه اعلام کرد: کارشناسان سازمان منع تسلیحات شیمیایی که در سوریه فعالیت می کنند، زیر فشار غرب قرار دارند تا گزارش هایی همسو با اهداف آنان تهیه کنند.

کارشناسان سازمان منع تسلیحات شیمیایی امروز وارد دوما می‌شوند

کارشناسان سازمان منع استفاده از تسلیحات شیمیایی امروز(دوشنبه) وارد شهر دوما در غوطه شرقی دمشق می‌شوند که غرب مدعی است در آنجا یک حمله شیمیایی رخ داده است.

می:از عادی شدن استفاده از تسلیحات شیمیایی جلوگیری کردیم

لندن - ایرنا - نخست‌وزیر انگلیس روز دوشنبه در ادامه افزایش فشارهای داخلی بر سر مشارکت در حمله نظامی ائتلاف به سرکردگی آمریکا علیه سوریه، مدعی شد که این کشور از عادی شدن روند استفاده از تسلیحات شیمیایی جلوگیری کرده است.

کشف آزمایشگاه‌ ساخت تسلیحات شیمیایی در دوما

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، تیم متخصصان تسلیحات شیمیایی در سوریه آزمایشگاه‌های ساخت سلاح شیمیایی متعلق به شورشیان مسلح در دوما و تجهیزات تولید گاز خردل و کلر را کشف کرده است.

کشف ذخایر تسلیحات شیمیایی تروریست ها در دوما

وزارت دفاع روسیه از کشف آزمایشگاه ها و ذخایر تسلیحات شیمیایی گروه های تروریستی در دوما سوریه خبر داد.

روسیه: به رغم ادعای آمریکایی‌ها تسلیحات شیمیایی در «برزه» وجود نداشت

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، بررسی‌های سازمان منع سلاح‌های شیمیایی نشان می‌دهد به رغم ادعاهای مقام‌های آمریکایی، تسلیحات شیمیایی در مرکز پژوهشی منطقه برزه دمشق پیدا نشده است.

اتحادیه اروپا از روسیه، ایران و ترکیه خواست که به وعده‌هایشان درباره سوریه عمل کنند

اتحادیه اروپا از روسیه، ایران و ترکیه خواست که درگیری‌ها در سوریه را متوقف کرده و به وعده‌های خود درباره سوریه عمل کنند.

دمشق آماده همکاری با کمیته تحقیقات درباره تسلیحات شیمیایی است

معاون وزیر خارجه سوریه اعلام کرد که دمشق آماده همکاری همه جانبه با کمیته حقیقت یاب اعزامی به سوریه برای تحقیقات پیرامون استفاده از تسلیحات شیمیایی است.

دبیرکل ناتو: حمله به سوریه پیامی شفاف به ایران، روسیه و اسد بود

در پی ادعاهای غرب و آمریکا مبنی بر استفاده دولت سوریه از تسلیحات شیمیایی در این کشور دبیرکل ناتو گفت که حمله آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه پیامی شفاف به مسکو، تهران و دمشق بوده است.

سناریوی آمریکا برای حمله مضاعف به سوریه

تهران- ایرنا- کمتر از یک هفته پس از تجاوز نظامی واشنگتن و متحدانش به سوریه، خبرگزاری رویترز به نقل از مقام های آمریکایی مدعی شد که این حملات تنها تاثیری محدود بر تاسیسات تسلیحات شیمیایی سوریه داشته و دمشق بخشی از تسلیحات شیمیایی ادعایی را در مکان های غیرن