اتحادیه اروپا: ایران و روسیه مانع استفاده سوریه از تسلیحات شیمیایی شوند

اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اتهامات درباره استفاده سوریه از سلاح‌های شیمیایی را تکرار کرده است.مطالب مرتبط

مسکو: سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی مانع اقدام تروریست‌ها در سوریه شود

نماینده روسیه در سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی گفته است، مسکو از این سازمان درخواست کرده تا مانع از اقدام تحریک‌آمیز تروریست‌ها در «ادلب» سوریه شود.

وزیر دفاع آلمان: همه کشورها باید از استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه ممانعت کنند

وزیر دفاع آلمان اعلام کرده است برلین و دیگر کشورها باید تمام اقدامات خود را برای جلوگیری از استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه به عمل آورند.

مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه سه شنبه تا صبح چهارشنبه

تهران-ایرنا-تاکید خوشرو بر نفش سازنده ایران در سوریه،شرکت نفت پارس بهترین شرایط تولید را دارد،هشدار روسیه به آمریکا،هیلی:روسیه و ایران علاقه ای به راه حل سیاسی در سوریه ندارند،حمایت اتحادیه اروپا از دیوان بین المللی کیفری و تاکید عربستان به حل بحران سوریه

مرکل: آلمان حملات شیمیایی در سوریه را نادیده نمی گیرد

تهران - ایرنا - «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان گفت که کشورش نمی تواند به سادگی حملات شیمیایی در سوریه را نادیده بگیرد و گزینه دخالت نظامی در سوریه را در صورت استفاده از سلاح شیمیایی مردود ندانست.

ادعاهای ضد ایرانی جدید هیلی درباره عملیات ادلب

سفیر آمریکا در سازمان ملل در خصوص "پیامدهای هولناک" ادامه حملات هوایی در ادلب به ایران و روسیه هشدار دارد و تاکید کرد که آمریکا به هرگونه استفاده از تسلیحات شیمیایی واکنش نشان خواهد داد.

گزارش بازرسان شیمیایی سازمان ملل درباره سوریه

بازرسان شیمیایی سازمان ملل امروز (چهارشنبه) در گزارشی مدعی شدند نیروهای دولتی سوریه در سال جاری میلادی در سه مورد از ماده شیمیایی ممنوعه کلر در یک منطقه تحت کنترل شورشیان در حومه دمشق و استان ادلب استفاده کرده‌اند.

مرکل: آلمان مقابل استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه بی‌تفاوت نمی‌نشیند

صدراعظم آلمان امروز (چهارشنبه) گفت، کشورش از راهکار سیاسی در حل بحران در سوریه حمایت می‌کند اما مقابل استفاده از سلاح شیمیایی در این کشور بی‌تفاوت نخواهد بود.

استفاده از یتیمان سوری برای خلق صحنه حمله شیمیایی در ادلب

طبق اطلاعات نظامیان روسی مستقر در سوریه، «کلاه سفیدها» و تروریست‌ها برای صحنه‌سازی حمله شیمیایی توسط ارتش سوریه، از کشتار گروهی از یتیمان پناهجو با مهمات حاوی گاز کلر استفاده می‌کنند.

تسلیحات جدید روسیه در تمرینات نظامی «شرق-2018» +تصاویر

رئیس جمهوری روسیه امروز از مرحله اصلی مانورهای گسترده «شرق-2018» در مناطق شرق دور این کشور که در آن جدیدترین تسلیحات و فناوری‌های نظامی روسی مورد استفاده قرار می‌گیرند، بازدید می‌کند.

روسیه: افراد مسلح برای حمله شیمیایی واقعی در ادلب آماده می‌شوند

مرکز روسی حمیمیم در سوریه اعلام کرد که افراد مسلح و کلاه‌ سفیدها برای حمله شیمیایی واقعی در ادلب آماده می‌شوند.

اتحادیه اروپا خواستار محافظت ازجان غیرنظامیان در ادلب شد

تهران - ایرنا - «مایا کوسیانچیچ» سخنگوی اتحادیه اروپا روز سه شنبه اعلام کرد که توافق حاصل شده میان ترکیه و روسیه برای ایجاد منطقه غیرنظامی در ادلب سوریه، باید از جان غیرنظامیان محافظت کند و تضمین گر دسترسی سازمان های بشردوستانه به این استان باشد.

دو تبعه روس به جاسوسی از آزمایشگاهی در سوئیس متهم شدند

یک روزنامه سوئیسی مدعی شد که دو نفر به جاسوسی از آزمایشگاهی در این کشور متهم شده‌اند که این آزمایشگاه بر روی تسلیحات شیمیایی به کار برده شده در سوریه و گازی که گفته می شود علیه جاسوس دوجانبه سابق روس‌تبار استفاده شده، تحقیق می‌کند.

معلم: سلاح‌ شیمیایی بهانه‌ آمریکا برای حمله به سوریه است/سوچی،آستانه و ژنو ماهیت متفاوت دارند

وزیر خارجه سوریه تاکید کرد: آمریکا از سلاح‌های شیمیایی به عنوان بهانه‌ای برای توجیه حملات خود به سوریه استفاده می‌کند.

موگرینی و دی میتسورا درباره تحولات سوریه مذاکره کردند

تهران - ایرنا - «فدریکا موگرینی» مسئول ارشد سیاست خارجی اتحادیه اروپا در دیدار با «استفان دی میستورا» نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه ؛ درباره آخرین تحولات سوریه و نشست آینده این کشور به میزبانی اتحادیه اروپا مذاکره کرد.

روسیه مانع ورود ارتش سوریه به ادلب می‌شود/ نیروهایی بیشتری به ادلب اعزام می‌کنیم

وزیر خارجه ترکیه طی توضیحاتی درباره توافق سوچی، گفت که روسیه ضمن حفاظت از مرزهای استان ادلب، مانع ورود ارتش سوریه به این منطقه خواهد شد.

روسیه جزئیات جدیدی حمله شیمیایی جعلی در سوریه فاش کرد

مرکز مصالحه «حمیمیم» وابسته به وزارت دفاع روسیه فاش کرد که عناصر تروریستی ۲۲ کودک سوری استان حلب را انتخاب کردند، تا سناریوی «حمله شیمیایی» جعلی خود را اجرا کنند.

اتحادیه اروپا تحریم‌ها علیه روسیه را برای ۶ ماه دیگر تمدید کرد

شورای اتحادیه اروپا امروز (پنجشنبه) اعلام کرد، اتحادیه اروپا تحریم‌ها علیه افراد و شرکت‌های روسی را به خاطر اقداماتشان در تضعیف یا تهدید تمامیت ارضی اوکراین به مدت شش ماه دیگر تمدید کرد.

اتحادیه اروپا تحریم‌های روسیه را تمدید کرد

اتحادیه اروپا تحریم‌هایی را که برسر اوکراین ضد روسیه اعمال کرده بود، برای شش ماه دیگر تمدید کرد.

روسیه: ساخت نمایش حمله شیمیایی در ادلب سوریه آغاز شده است/ دفاع آمریکا از کلاه سفیدها

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اتهامات روسیه و مقامات سوریه علیه گروه موسوم به "کلاه سفیدها" را بی‌اساس خواند. در همین حال روسیه اعلام کرد، گروه‌های تروریستی ساخت "نمایش حمله شیمیایی" در ادلب را آغاز کرده‌اند.

مرکل لغو تحریم اتحادیه اروپا علیه روسیه را رد کرد

تهران-ایرنا- آنگلا مرکل صدراعظم آلمان گفت تا وقتی که آتش بسی واقعی در اوکراین اجرا نشود، لغو تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه بر سر الحاق کریمه در دستورکار قرار ندارد.