اتحادیه اروپا: ایران و روسیه مانع استفاده سوریه از تسلیحات شیمیایی شوند

اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اتهامات درباره استفاده سوریه از سلاح‌های شیمیایی را تکرار کرده است.مطالب مرتبط

نگذاریم اروپا و آمریکا علیه ایران همسو شوند/ دلیل تردید نسبت به عملی شدن «اینستکس»/ نباید خود را به اتحادیه اروپا محدود کنیم

یک تحلیلگر مسائل سیاست خارجی تاکید کرد: شاهد شکاف اتحادیه اروپا و ایالات متحده درباره ایران هستیم که این مسئله غنیمت باید شمرد و نباید گذاشت اتحادیه اروپا و امریکا در مورد ایران با یکدیگر همراه شوند.]]>

بیانیه دبیرکل سازمان منع تسلیحات شیمیایی به مناسبت سالگرد بمباران حلبچه

تهران - ایرنا - دبیرکل سازمان منع تسلیحات شیمیایی امروز (شنبه) به مناسبت بزرگداشت سالگرد بمباران شیمیایی حلبچه به دست رژیم سابق عراق، در بیانیه ای خواستار تداوم تلاش ها برای حذف کامل تسلیحات شیمیایی از جهان شد.

روسیه: تحریم‌های اتحادیه اروپا را بدون پاسخ نخواهیم گذاشت

وزارت خارجه روسیه با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد؛ ادعای اتحادیه اروپا در اینباره که گویا روسیه در زمان حادثه تنگه کرچ، حقوق بین المللی را نقض کرده، با واقعیت مطابقت ندارد و نیروهای مرزبانی این کشور تنها به وظایف خود عمل کرده‌اند.

گسترش فهرست سیاه اتحادیه اروپا علیه روسیه به علت حادثه در تنگه کرچ

در متن قطعنامه منتشر شده در مجله رسمی اتحادیه اروپا اعلام شده است که اتحادیه اروپا تحریم‌ها علیه روسیه را گسترش داده و نام هشت روس تبار را به علت حادثه تنگه کرچ در لیست سیاه ثبت کرد.

روسیه: تروریست‌های النصره برای نمایش حمله شیمیایی دیگری در ادلب آماده می‌شوند

سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: تروریست‌های جبهه النصره برای یک اقدام تحریک آمیز جدید و اجرای نمایش حمله شیمیایی در استان ادلب آماده می‌شوند.

وزارت خارجه روسیه تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا را محکوم کرد

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای امروز (شنبه) اقدام اتحادیه اروپا در اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه به بهانه مناقشه نوامبر گذشته در توقیف چند کشتی اوکراینی در تنگه کرچ را محکوم کرد.

اقدام هماهنگ آمریکا، کانادا و اتحادیه اروپا در تحریم روسیه

آمریکا، کانادا و اتحادیه اروپا با صدور یک بیانیه مشترک از وضع تحریم‌های جدید علیه روسیه خبر دادند.

روسیه: منطق تحریم های اتحادیه اروپا ریاکارانه است

روسیه منطق تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه روسیه را ریاکارانه و بدبینانه خواند.

کمیسر اقتصادی اروپا: بریتانیا هنوز می‌تواند مانع برگزیت بدون توافق شود

کمیسر امور اقتصادی اتحادیه اروپا بر این باور است که بریتانیا بدون دستیابی به یک توافق نهایی، از اتحادیه اروپا خارج نخواهد شد.

دست رد اتحادیه اروپا به درخواست آمریکا/ هواوی تحریم نمی‌شود

کمیسیون اروپا وابسته به اتحادیه اروپا قصد ندارد به درخواست آمریکا برای تحریم هواوی و عدم استفاده از تجهیزات مخابراتی تولیدی این شرکت در شبکه‌های نسل پنجم واکنش مثبت نشان دهد.

نماینده آمربکا، اتحادیه اروپا، چین و روسیه را در جریان مذاکرات صلح افغانستان می‌گذارد

زلمای خلیل زاد نماینده ویژه آمریکا با همتایان خود در اتحادیه ارویا چین و روسیه درباره روند مذاکرات صلح دیدار و گفت‌وگو می‌کند.

پوتین: روسیه به لغو تحریم‌های اتحادیه اروپا، پاسخ متقابل خواهد داد

رئیس جمهوری روسیه با اشاره به آسیب دوجانبه تحریم‌های اقتصادی، یادآور شد که اگراتحادیه اروپا محدودیت‌های اعمال شده علیه عرصه کشاورزی روسیه را لغو کند، مسکو نیز مجبور خواهد شد به این اقدام پاسخ متقابل بدهد.

سوریه تلاش‌های اتحادیه اروپا برای پیچیده کردن بحران این کشور را محکوم کرد

سوریه به شدت سیاسی‌کاری عمدی اتحادیه اروپا را درباره امور انسانی و تلاش‌هایش برای سوءاستفاده از طریق برگزاری کنفرانس‌هایی مانند کنفرانس بروکسل به منظور ادامه فشارها بر سوریه، پیچیده کردن بحران این کشور و طولانی کردن آن محکوم کرد.

برای حفظ توافق هسته‌ای با ایران شبانه‌روز کار می‌کنیم

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بار دیگر بر پایبندی اتحادیه اروپا به برجام تاکید کرد.]]>

تاکید موگرینی بر همکاری اتحادیه اروپا و چین برای پایبندی به برجام

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یک کنفرانس خبری با وزیر امور خارجه چین، در میان همکاری‌های چندجانبه عنوان شده میان اتحادیه اروپا و چین به لزوم اطمینان حاصل کردن از پایبندی مستمر به توافق هسته‌ای ایران تاکید کرد.

روسیه خواستار بازگشت آمریکا به برنامه کنترل تسلیحات شد

مسکو - ایرنا - وزیر امور خارجه روسیه از آمریکا و کشورهای غربی خواست به تلاش های گروهی برای حفظ نظام کنترل تسلیحات راهبردی و هسته ای بازگردند.

نماینده آمریکا، اتحادیه اروپا، چین و روسیه را در جریان مذاکرات صلح افغانستان می‌گذارد

زلمای خلیل زاد نماینده ویژه آمریکا با همتایان خود در اتحادیه ارویا چین و روسیه درباره روند مذاکرات صلح دیدار و گفت‌وگو می‌کند.

روسیه: تحریم های اروپا را بی پاسخ نمی گذاریم

مسکو - ایرنا - وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای با انتقاد از تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه این کشور به دلیل مناقشه پیش آمده با اوکراین در تنگه کرچ، اعلام کرد که چنین تحریم هایی را بی پاسخ نمی گذارد.

چهار دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا ۱۹ مارس دیدار می‌کنند

سخنگوی وزارت خارجه آلمان امروز (دوشنبه) گفت، وزیر خارجه آلمان قرار است ۱۹ مارس در هلسینکی با همتایانش از فنلاند، سوئد و دانمارک درباره روابط با چین، روسیه و آمریکا و همچنین ارتباط اتحادیه اروپا با بریگزیت گفتگو کند.

مسکو: النصره درصدد اجرای نمایش حمله شیمیایی در سوریه است

سخنگوی وزارت خارجه سوریه گفت که گروه تروریستی النصره در صدد اجرای نمایش حمله شیمیایی در سوریه است.