روحانی: زبان فارسی پاره‌ای از وجود و پیوست تاریخی ایران است

رئیس جمهور زبان فارسی را پاره‌ای از وجود و پیوست تاریخی ایران و بخشی از فرهنگ و تمدن جهان اسلام دانست.مطالب مرتبط

جایگاه آموزش زبان فارسی قبل و بعد از تأسیس بنیاد سعدی/ هوای ابری بودجه

غلامعلی حدادعادل با بیان اینکه آموزش زبان فارسی قبل از تأسیس بنیاد سعدی روی سر ایستاده بود اما الان روی پاست. گفت: در برخی برنامه های صدا و سیما شاهد آسیب‌رسانی به زبان فارسی هستیم و در پاره‌ای موارد اصول پاسداری از زبان فارسی رعایت نمی‌شود.

من ایرانیان را سرزنش می‌کنم

دبیر انجمن ایران‌شناسی اسپانیا می‌گوید: من ایرانیان را ملامت و سرزنش می‌کنم، زیرا در خارج از کشور زبان فارسی را طوری تدریس می‌کنند که زبان فارسی فقط زبان ایران است، در حالی‌که زبان فارسی خیلی بیش از این است.

توجه صداوسیما به زبان فارسی بیشتر شده اما کافی نیست

رئیس فرهنگستان زبان فارسی با ابراز رضایت از توسعه ارتباطات فرهنگستان با صدا و سیما در رابطه با پاسداری از زبان فارسی گفت: دربعضی از برنامه های صدا و سیما شاهد آسیب رسانی به زبان فارسی هستیم.

فعالیت 300 استاد زبان فارسی در جهان/حدادعادل: برخی برنامه‌های سیما به زبان فارسی آسیب می‌زند

مدیر بنیاد سعدی در نشست خبری هشتادمین دوره دانش‌افزایی از فعالیت 300 استاد زبان فارسی در جهان خبر داد.

بررسی وضعیت آموزش زبان فارسی در نشست اساتید بین المللی

تهران -ایرنا- استادان زبان فارسی از 12 کشور جهان طی نشستی در روز یکشنبه 31 تیرماه در بنیاد سعدی به بررسی وضعیت آموزش زبان فارسی در دنیا و مشکلات آن می پردازند.

برگزاری ­هشتاد و پنجمین دوره دانش افزایی زبان و ادبیات فارسی؛ بزودی

رئیس بنیاد سعدی گفت: امسال هشتاد و پنجمین دوره دانش افزایی زبان و ادبیات فارسی ویژه استادان زبان فارسی برگزار که این دوره نخستین دوره بلند مدت تربیت مدرس زبان و ادبیات فارسی بنیاد سعدی است.

ریشه‌ی عمیق زبان فارسی در بوسنی و هرزگوین

منطقه‌ی بالکان و ایران دارای میراث مشترک فراوانی هستند و این منطقه از جمله مهم‌ترین سرزمین‌های غیرایرانی حامی فرهنگ و زبان و ادب فارسی در قلب اروپاست و شایسته است که همکاری‌های نوینی در شناخت تحولات فرهنگی و ادبی دو کشور ایران و بوسنی طراحی و اجرا شود.

تاسیس بنیاد سعدی، آموزش زبان فارسی را به جای «سر»روی«پا» قرار داد

رئیس بنیاد سعدی تاسیس این بنیاد را پاسخی بهنگام به نیاز دائمی برای فراگیری زبان فارسی در جهان ارزیابی و تاکیدکرد: آموزش زبان فارسی قبل از تاسیس بنیاد سعدی روی سر ایستاده بود اما الان روی پا.

آموزش ادبیات و تکلم زبان فارسی در مدارس خط قرمز است/ می‌گویند اپوزیسیون آموزش و پرورش هستم

وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزش دانش‌آموزان به ادبیات و تلکم فارسی، خط قرمز ماست و در مناطق 2 زبانه، معلم برای ارتباط بهتر با دانش‌آموز از زبان محلی استفاده می‌کند در حالی که زبان فارسی به عنوان خط وحدت کشورمان، باید در مدارس استفاده شود.

آموزش زبان فارسی در دنیا

رئیس بنیاد سعدی گفت: امروز بیش از ۳۰۰ مدرس غیر ایرانی در دنیا زبان فارسی را آموزش می‌دهند.

سالانه 10 کتاب کودک از فارسی به زبان های دیگر ترجمه می شود

تهران - ایرنا - مصطفی رحماندوست با بیان اینکه ظرفیت نویسندگی در حوزه ادبیات کودک در ایران بالاست، گفت: سالانه 10 کتاب ادبیات کودک از فارسی به زبان های دیگر ترجمه می شود.

آسیب برخی برنامه های رسانه ملی به زبان فارسی

تهران - ایرنا - رئیس بنیاد سعدی گفت: در برخی برنامه های صدا و سیما شاهد آسیب رسانی به زبان فارسی توسط برخی افرادی هستیم که رعایت نمی کنند.

جزییاتی از آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان

رئیس بنیاد سعدی با تاکید بر اهمیت برگزاری دوره تخصصی تربیت مدرس زبان فارسی با آخرین روش‌های آموزش زبان دوم، گفت: دوره دانش‌افزایی بلندمدت تابستانه بنیاد سعدی امسال یک تفاوت اساسی با سایر دوره‌ها دارد چرا که این دوره نخستین دوره بلندمدت و اختصاصی تربیت مدر

دوره دانش‌افزایی زبان فارسی آغاز شد

هشتاد و پنجمین دوره دانش‌افزایی زبان فارسی بنیاد سعدی، که ویژه تربیت مدرس استادان است، طی نشستی با مدیران و مسوولان اجرایی این دوره آغاز شد.

هشتاد و پنجمین دوره دانش‌افزایی زبان فارسی کار خود را آغاز کرد

هشتاد و پنجمین دوره دانش‌افزایی زبان فارسی بنیاد سعدی با برگزاری جلسه توجیهی و در نشستی با مدیران و مسئولان اجرایی این دوره آغاز شد.

هشتاد و پنجمین دوره دانش افزایی زبان فارسی آغاز شد

هشتاد و پنجمین دوره دانش‌افزایی زبان فارسی بنیاد سعدی با برگزاری جلسه توجیهی و در نشستی با مدیران و مسئولان اجرایی این دوره آغاز شد.

نشست خبری هشتاد و پنجمین دوره دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی

ایرنا-تهران- نشست خبری هشتاد و پنجمین دوره دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی روز یکشنبه با حضور غلامعلی حداد عادل برگزار شد.عکس: مهتاب بیگی*2*11*

شاعر معاصر باید تمام آثار گذشتگان ادب فارسی را مرور کند

علی محمد مودب گفت: باید آثار گذشتگان را مطالعه کنیم تا زبان زیبای فارسی را یاد بگیریم. مگر ما قبل از آن‌که خاقانی بخوانیم، چه زبانی داریم که می‌ترسیم ضرر ببیند؟

زبان ترکی زبان محلی نیست/تدریس زبان‌های محلی در مدارس آزاد است

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: به نظر بنده زبان ترکی زبان محلی نیست، بلکه زبان ۴۰ درصد مردم ایران است. ]]>

وضعیت زبان فارسی در هند بررسی می‌شود