راه اندازی مراکز توانمندسازی اعضای هیات علمی در دانشگاه‌ها

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی از راه‌اندازی مراکز توانمندسازی اعضای هیات علمی در دانشگاه‌های کشور خبر داد.



مطالب مرتبط

اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها سلیقه‌ای انتخاب نمی‌شوند

رییس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها در مرکز جذب سلیقه‌ای نیست، بلکه بر اساس آیین نامه انجام می‌شود.

بخشنامه فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد ابلاغ شد

معاون آموزشی دانشگاه از تصویب بخشنامه فراخوان جذب اعضای هیات علمی این دانشگاه برای سال ۹۷ در هیات رئیسه این دانشگاه خبر داد.

نقش موثر اعضای هیأت علمی در ارتقای جایگاه بین‌المللی دانشگاه‌ها

وزیر علوم نقش اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها در ارتقای جایگاه بین‌المللی این مراکز به تراز بین‌المللی را موثر دانست و گفت: باید فضای دانشگاه‌ها اعم از محیط‌های دانشجویی و اعضای هیأت علمی به گونه‌ای باشد که ارتقای سطح این مراکز به ترازهای بین‌المللی به عنوان ی

ابلاغ بخشنامه فراخوان جذب اعضای هیات علمی به واحدهای دانشگاه آزاد

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی از تصویب بخشنامه فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در سال 97 در هیات رئیسه این دانشگاه خبر داد.

راه‌اندازی کرسی زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه IMC اتریش

روسای دانشگاه‌های علم و فرهنگ و IMC اتریش در زمینه تبادل اعضای هیات علمی، برگزاری نمایشگاه‌های مشترک، تبادل دانشجو و مبادلات علمی، تفاهم‌نامه امضا کردند.

اساتید حق‌التدریس دانشگاه آزاد ارزیابی علمی می‌شوند

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته اعضای هیئت علمی دارای رکود علمی این دانشگاه شناسایی شدند و به آن‌ها تذکر داده شده است. موضوع رکود علمی اعضای هیئت علمی برای دانشگاه مهم است و باید این افراد تحرک علمی پیدا کرد

توضیحات دانشگاه صنعتی شریف درباره بازنشستگی یک استاد

دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به بازنشستگی دکتر گلشنی عضو هیات علمی این دانشگاه،با صدور اطلاعیه‌ای این امر را کاملا مطابق آیین‌نامه استخدامی اعضای هیات علمی ابلاغی سال 97 اعلام کرد.

۲۴۳ پرونده در دستور جلسه هیات مرکزی جذب اعضای هیات علمی

یکصد و هشتاد و سومین جلسه هیأت مرکزی جذب اعضای هیأت علمی با حضور روسای دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تربیت مدرس برگزار شد و ۲۴۳ پرونده در دستور جلسه این هیات قرار داشت.

۲۴۳ پرونده در دستور جلسه هیات مرکزی جذب اعضای هیات علمی

یکصد و هشتاد و سومین جلسه هیأت مرکزی جذب اعضای هیأت علمی با حضو روسای دانشگاه های علامه طباطبایی و تربیت مدرس برگزار شد و ۲۴۳ پرونده در دستور جلسه این هیات قرار داشت .

دلیل طولانی شدن پروسه جذب هیات علمی، درخواست فراوان و پذیرش محدود و منطقی است

رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم گفت: دلیل طولانی شدن پروسه جذب اعضای هیات علمی،در خواست فراوان و پذیرش محدود و منطقی است به طوری که سالانه ۱۵۰۰۰ فارغ‌التحصیل مقطع دکتری داریم و از این تعداد ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ نفر به عنوان عضو هیات علمی جذب می‌شوند.

استخدام سالانه حدود ۲۰۰۰ فارغ‌التحصیل دکتری در دانشگاه‌ها

رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم با اشاره به فارغ‌التحصیلی سالیانه ۱۵ هزار دانشجو از دوره دکتری خبر داد و گفت: سالیانه حدود ۲۰۰۰ نفر از این افراد به صورت هیات‌علمی در دانشگاه‌ها جذب می شوند.

استخدام سالیانه حدود ۲۰۰۰ فارغ‌التحصیل دکتری از دانشگاه‌ها

رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم با اشاره به فارغ‌التحصیلی سالیانه ۱۵ هزار دانشجو از دوره دکتری خبر داد و گفت: سالیانه حدود ۲۰۰۰ نفر از این افراد به صورت هیات‌علمی در دانشگاه‌ها جذب می شوند.

اعلام شاخص‌های رتبه بندی دانشگاه‌ها از منظر جذب هیات علمی

شاخص‌های رتبه بندی دانشگاهها از منظر جذب اعضای هیات علمی در جلسه اخیر هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی تشریح شد.

وزارت علوم هر هفته پذیرای حداقل 11 هیات علمی خارجی است

تهران-ایرنا- قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: این وزارتخانه امسال هر هفته پذیرای حداقل 11 هیات علمی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشورهای خارجی 3 یا 4 نفره است.

آغاز سطح بندی مراکز آموزشی علمی­ کاربردی از ماه جاری

معاونت نظارت و سنجش دانشگاه علمی کاربردی، اعلام کرد این دانشگاه در راستای کیفیت‌سنجی و کیفیت‌بخشی به آموزش‌های علمی‌کاربردی، طرح ارزیابی و سطح‌بندی مراکز آموزش علمی­ کاربردی را از ماه جاری(تیرماه) اجرایی می‌کند.

آغاز سطح‌بندی مراکز آموزشی علمی­ کاربردی از ماه جاری

معاونت نظارت و سنجش دانشگاه علمی کاربردی، اعلام کرد این دانشگاه در راستای کیفیت‌سنجی و کیفیت‌بخشی به آموزش‌های علمی‌کاربردی، طرح ارزیابی و سطح‌بندی مراکز آموزش علمی­ کاربردی را از ماه جاری (تیرماه) اجرایی می‌کند.]]>

نامه ۳۲۱ نفر از شریفی ها در اعتراض به بازنشستگی گلشنی

۳۲۱ نفر از اعضای هیات علمی، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف در اعتراض به مساله بازنشستگی دکتر مهدی گلشنی نامه ای را به رئیس و هیات امنای این دانشگاه ارائه دادند.

سالانه ۲ هزارنفر از فارغ التحصیلان دکتری جذب هیات علمی می شوند

رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم گفت: سالانه ۱۵هزار فارغ‌التحصیل مقطع دکتری داریم و از این تعداد ۱۵۰۰ تا ۲ هزار نفر به عنوان عضو هیات علمی جذب می‌شوند.

سالانه ۲ هزارنفر از فارغ التحصیلان دکتری جذب هیات علمی می‌شوند

رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم گفت: سالانه ۱۵هزار فارغ‌التحصیل مقطع دکتری داریم و از این تعداد ۱۵۰۰ تا ۲ هزار نفر به عنوان عضو هیات علمی جذب می‌شوند.]]>

پذیرش دانشجویان غیرایرانی در دانشگاه‌های جامع علمی کاربردی/ ایجاد و توسعه مراکز نوآوری حمایت می‌شود

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: در دانشگاه جامع علمی کاربردی پذیرش دانشجو از دیگر کشورها آغاز شده و برای افزایش فعالیت‌ها در حال انعقاد قراردادی نیز با دانشگاه بصره عراق خواهیم بود.