آمریکا تنها روش جنگ در سوریه را تغییر داده است/ استکبار از حمله به سوریه پشیمان می‌شود

نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه گفت: آمریکا امروز در سوریه اعلام جنگ نکرده است، بلکه از گذشته در حال جنگیدن بوده و امروزه تنها روش و شیوه مبارزه خود را تغییر داده است.مطالب مرتبط

آمریکا تنها روش جنگ در سوریه را تغییر داده است/ استکبار از حمله به سوریه پشیمان می‌شود

نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه گفت: آمریکا امروز در سوریه اعلام جنگ نکرده است، بلکه از گذشته در حال جنگیدن بوده و امروزه تنها روش و شیوه مبارزه خود را تغییر داده است.

حمله به سوریه تنها برای ابراز وجود بود، نه چیزی بیشتر

معاون دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه حملات موشکی آمریکا، فرانسه و انگلستان علیه سوریه، چیزی را در سوریه تغییر نداده است، گفت: حمله به سوریه هم تنها برای ابراز وجود بود و نه بیشتر.

آیا حمله نظامی فراگیر آمریکا علیه سوریه امکانپذیر است؟

تنها چیزی که می تواند واقعیت موجود در سوریه را تغییر دهد، دخالت نظامی فراگیر آمریکا در سوریه شبیه حمله به عراق در سال 2003 است که این احتمال نیز به طور کلی بعید است زیرا نتایج فاجعه باری برای آمریکا خواهد داشت و بهای آن بسیار سنگین خواهد بود.

انگلیس از حمله به سوریه پشیمان خواهد شد

مسکو – ایرنا – سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه به اظهارات ترزا می نخست وزیر انگلیس مبنی بر اعزام زیردریایی های این کشور به سمت مرزهای سوریه واکنش نشان داد و ضمن هشدار به این کشور گفت که انگلیس از حمله به سوریه پشیمان خواهد شد.

تحلیلگر عرب: قواعد بازی در غوطه به نفع سوریه تغییر کرد/ حمله آمریکا دولت سوریه را تضعیف یا سرنگون نخواهد کرد

یک نویسنده و تحلیلگر بارز جهان عرب تاکید کرد که سوریه و همپیمانانش قواعد بازی و موازنه قوا را در حومه دمشق به نفع خودشان تغییر داده‌اند و حمله احتمالی آمریکا سبب تضعیف یا سرنگونی دولت نخواهد شد.

حمله آمریکا به سوریه بیانگر شکست جبهه استکبار است

اراک - ایرنا - مشاور نظامی فرمانده معظم کل قوا در امور زمینی و رئیس هیات معارف جنگ شهید صیاد شیرازی گفت: حمله موشکی آمریکا و متحدانش به سوریه بیانگر موضع ضعف و شکست جبهه استکبار است.

حمله آمریکا به سوریه بیانگر شکست جبهه استکبار است

اراک - ایرنا - مشاور نظامی فرمانده معظم کل قوا در امور زمینی و رئیس هیات معارف جنگ شهید صیاد شیرازی گفت: حمله موشکی آمریکا و متحدانش به سوریه بیانگر موضع ضعف و شکست جبهه استکبار است.

ترامپ برای حفظ آبرو به سوریه حمله کرد

بیروت-ایرنا-«ادمون صعب» روزنامه نگار لبنانی در گفت و گو با ایرنا تاکید کرد که حمله اخیر به سوریه توازن قوا در این کشور را تغییر نداد و «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا تنها با هدف حفظ آبرو دست به این حمله محدود زد.

حمله موشکی جهان استکبار به سوریه محکوم است

بوشهر-ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: حمله موشکی جهان استکبار به سوریه که توسط دولت های آمریکا، انگلیس و فرانسه صورت گرفت، محکوم است.

چین: گفت و گو تنها راه حل بحران سوریه است

پکن - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه چین با اشاره به حمله موشکی آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه خطاب به همه طرف ها گفت: گفت و گو و مذاکره تنها راه حل بحران سوریه است.

وزیر دفاع آمریکا: بیش از 100 حمله در سوریه صورت گرفته است

آمریکا و متحدانش بیش از 100 حمله در سوریه انجام داده‌اند که پنتاگون اعلام کرده این حملات در پی "شواهدی جامع درباره مسئولیت دولت سوریه در حمله با سلاح شیمیایی با گاز کلر" صورت گرفته‌اند.

حمله آمریکا به سوریه توازن قوا روی زمین را تغییر نمی‌دهد

یک استاد علوم سیاسی و روابط بین‌الملل دانشگاه اصفهان گفت: آمریکا و غربی‌ها به بهانه استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه به این کشور حمله موشکی کردند، اما این حملات به هیچ وجه توازن قوا روی زمین را تغییر نمی‌دهد.

ذوق زدگی تل‌آویو از حمله موشکی آمریکا به سوریه

یک مقام ارشد رژیم صهیونیستی با تمجید از اقدام نظامی آمریکا علیه سوریه، گفت: دولت سوریه به دلیل همکاری با ایران خود را در معرض خطر قرار داده است.

حمله آمریکا به سوریه، سرنوشت تروریست ها را تغییر نمی دهد

بغداد- ایرنا - دبیرکل اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی تاکید کرد: هیچ یک از اقدامات آمریکا سرنوشت سوریه و نیز متحدان واشنگتن و گروه های تروریستی مورد حمایت آنها را تغییر نخواهد داد.

پلیتیکا: حمله به سوریه مسیر جنگ را تغییر نمی دهد

بلگراد - ایرنا - روزنامه پلیتیکا صربستان با اشاره به حملات هوایی و موشکی آمریکا، انگلیس و فرانسه به دمشق نوشت: حمله به سوریه به احتمال زیاد مسیر جنگ هفت ساله در این کشور را تغییر نمی دهد.

حمله آمریکا و متحدانش با تسریع پاکسازی خاک سوریه از وجود تروریست‌ها پاسخ داده می‌شود

بسیج دانشجویی دانشگاه شهید رجایی ضمن محکوم کردن حمله موشکی آمریکا و متحدانش به سوریه اعلام کرد: قطعا این اقدام با تسریع پاکسازی کامل خاک سوریه از لوث وجود تروریست‌های دست پرورده آمریکا و متحدانش پاسخ داده خواهد شد.

​​​​​​​ارزیابی برخی رسانه‌های غرب و عرب درباره حمله آمریکا به سوریه

"مطبوعات اروپایی در مجموع هم‌صدا بر این نظرند که حمله موشکی به رهبری آمریکا، بر اهدافی در سوریه نمی‌تواند منازعه در سوریه را در جهت مثبت تغییر دهد. برخی از این رسانه‌ها همچنین به شدت از سیاست ترامپ انتقاد کرده‌اند. اما غیر از برخی رسانه‌های اسرائیل، بیشتر

آغاز گمانه‌زنی‌های جدی در رابطه با حمله نظامی آمریکا به سوریه؛ شرکت‌های هواپیمایی در حال تغییر مسیرهای پروازی بر فراز مدیترانه

برخی منابع اطلاعاتی از جدی‌تر شدن امکان حمله نظامی آمریکا به سوریه در ساعات آینده خبر می‌دهند.

سوریه هدف حمله آمریکا قرار گرفت

تهران -ایرنا - رویترز بامداد شنبه در خبری فوری اعلام کرد که آمریکا به همراه متحدانش، سوریه را هدف حمله نظامی قرار داده است.

ترامپ: آمریکا آماده حمله مجدد به سوریه است

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به دولت سوریه هشدار داده است در صورتی که این کشور بار دیگر دست به "حمله شیمیایی" بزند، آمریکا "آماده" است تا مجددا به این کشور حمله کند.