3 نفر از عشایر کوچ رو مفقود شده در کوه چور پیدا شدند

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: سه نفر از عشایری که روز گذشته در هنگام کوچ خود در بارش برف بهاری مفقود شدند، پیدا شدند.مطالب مرتبط

اشتری: همه کودکان مفقود شده پاکستانی پیدا شدند/ ادعاهای اولیه صحت نداشت

فرمانده نیروی انتظامی از پیدا شدن همه کودکان گم شده پاکستانی که چندی پیش خبر مفقودی آن‌ها منتشر شده بود، خبر داد.

کارشناسان وزارت راه و شهرسازی در کویر سمنان پیدا شدند

تیم پنج نفره کارشناسان وازت راه و شهرسازی که در کویر جنوب سمنان مفقود شده بودند ، بامداد امروز پیدا شدند.

برچسب اتهام رسانه‌های معاند به پلیس به جایی نرسید/ کودکان مفقود پاکستانی پیدا شدند

در روزها و هفته‌های اخیر که برچسب اتهام‌زنی به پلیس به خاطر خبر کذب مفقودیت دو کودک کپرنشین پاکستانی در اوج بود خبر از پیدا شدن کودکان پاکستانی به گوش رسیده است؛ حالا باید دید که کدام رسانه معاند جرات این را دارد که لب به اعتراف گشوده و خبر از پیدا شدن

ملوان گم شده هندیجانی در دریا نجات یافت

اهواز – ایرنا – فرماندار هندیجان گفت: ملوانی که از روز یکشنبه به علت خرابی موتور قایق در دریا(آب های شمال خلیج فارس) مفقود شده بود پس از دو روز جستجو توسط یک یدک کش عبوری پیدا و با انتقال به ساحل از مرگ نجات پیدا کرد.

دو فرد مفقود شده در شهرستان سربیشه پیدا شدند

معاون جمعیت هلال احمر شهرستان سربیشه گفت: تیم‌های امدادی هلال احمر پس از عملیات جستجو برای دو مورد حادثه مفقودی، افراد مورد نظر را یافتند.

150میلیارد ریال تسهیلات به عشایر پرداخت شد

شهرکرد- ایرنا - مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری از پرداخت 150 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت به عشایر این استان در امسال خبر داد و گفت: زنجیره تولید مواد لبنی و پروتئینی عشایر، در بسته حمایتی دولت قرار گرفت.

استقبال از قهرمانان مسابقات جهانی عشایر در کبودراهنگ

سه افتخارآفرین مسابقات جهانی روستائیان و عشایر با استقبال مسئولان و مردم وارد کبود راهنگ شدند.

گمشدگان کویر سمنان پیدا شدند

سمنان- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سمنان گفت: پنج نفر از مسوولان کشور که دسترسی به آنان از ظهر پنجشنبه در کویر جنوب سمنان میسر نبود با اعلام محل استقرار خود به هلال احمر بامداد جمعه پیدا شدند.

مصرف خوراک دام عشایر خراسان شمالی کاهش یافت

بجنورد - ایرنا - مدیرکل امور عشایر خراسان شمالی با اشاره به کاهش 50 درصدی ضریب خوراک دام عشایر این استان، گفت: میزان مصرف خوراک دام عشایر برای تولید هر کیلوگرم گوشت 10کیلوگرم بود که اکنون به پنج کیلوگرم رسیده است.

مفقود شدن خواننده آلمانی در سواحل کانادا

رسانه‌های آلمانی گزارش کردند که «دنیل کوبِل‌بوئِک» خواننده پاپ در سواحل کانادا پس از پیاده شدن از کشتی تفریحی کروز مفقود شد.

دوره های آموزشی صنایع دستی برای عشایر اصفهان برگزار می شود

اصفهان - ایرنا - مدیر کل امور عشایر اصفهان گفت: عشایر از اصلی ترین تولیدکنندگان صنایع دستی هستند و به منظور ارتقای سطح کیفی این صنایع قصد داریم دوره های آموزشی برای عشایر این استان برگزار کنیم.

رئیس سازمان امور عشایر در بجنورد: بانک‌ها در اعطای تسهیلات به عشایر «سخت‌گیری» می‌کنند

رئیس سازمان امور عشایری گفت: سخت‌گیری بانک‌ها در واگذاری وام، عشایر را با مشکل روبه‌رو کرده است.

شش درصد گوشت قرمز کشور توسط عشایر خراسانی تولید می شود

مشهد- ایرنا- مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی گفت: شش درصد از کل تولید گوشت قرمز در سطح کشور توسط عشایر این استان صورت می گیرد.

اختصاص 90 میلیارد تومان اعتبار برای عشایر

رئیس سازمان امور عشایر کشور : امسال 90 میلیارد تومان اعتبار برای تامین آب و کمک به یارانه علوفه دام های عشایر کشور اختصاص یافته است .

۶ نفر در کویر استان سمنان گم شدند

سمنان - یک منبع آگاه از مفقود شدن شش نفر در کویر جنوب استان سمنان خبر داد و گفت: تیم‌های تجسس در مناطق مورد نظر حضور دارند.

31 میلیارد ریال تسهیلات به عشایر استان مرکزی پرداخت شد

خمین - ایرنا - مدیر امور عشایر استان مرکزی گفت: 31 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت در قالب بسته حمایتی دولت به عشایر این استان پرداخت شد.

60 درصد دانش آموزان عشایر از متوسطه دوم ترک تحصیل می کنند

بجنورد- ایرنا- معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: بازماندن از تحصیل در مقاطع بالا مهمترین چالش آموزشی حوزه عشایر است و 27 درصد دانش آموزان پس از گذراندن متوسطه اول و 60 درصد پس از متوسطه دوم ریزش می کنند.

مدارس عشایر کوچ‌رو در چهارمحال و بختیاری نیازمند 8 کانکس هستند

رئیس آموزش و پرورش عشایر چهارمحال و بختیاری گفت: از 12 مدرسه عشایر کوچ‌رو استان، تعداد چهار مدرسه در کانکس و مابقی در چادر برگزار می‌شود که نیازمند حمایت متولیان امر و خیرین به منظور تامین هشت کانکس برای مدارسی هستیم که در چادر برگزار می‌شوند.

اختصاص ۵۰ میلیارد تومان برای تامین نهاده دامی عشایر

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: هیئت وزیران با اختصاص ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای تامین نهاده دامی عشایر موافقت کرد.

معاون وزیر راه و ۴نفر دیگر در کویر سمنان گم شدند

سمنان - یک منبع آگاه از مفقود شدن پنج نفر در کویر جنوب استان سمنان خبر داد و گفت: سید حسن میر شفیع معاون وزیر راه و شهرسازی در بین این افراد است.