اروپا: ایران و روسیه مانع استفاده سوریه از تسلیحات شیمیایی شوند

اتحادیه اروپا از تهران و مسکو خواست تا مانع از آن چیزی شوند که مقامات غربی استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی می‌خوانند.مطالب مرتبط

روسیه: آمریکا مانع از تحقیقات درباره حمله شیمیایی به حلب می‌شود

وزارت دفاع روسیه بیانیه وزارت خارجه آمریکا درباره حمله شیمیایی صورت گرفته در شهر حلب سوریه را تلاش برای توجیه اقدامات تروریست‌ها نامیده و یادآور شد که مسکو دلایل محکمی درباره استفاده تروریست‌ها از مواد سمی در حمله به این شهر دارد.

احتمال استفاده پلیس فرانسه از سلاح شیمیایی علیه معترضان وجود دارد

تهران-ایرنا- روزنامه دیلی میلی روز گذشته گزارش داد که نیروهای امنیتی فرانسه برای مهار اعتراض ها در مرکز پاریس ممکن است به عنوان آخرین گزینه از سلاح های شیمیایی استفاده کنند تا مانع از نزدیک شدن معترضان به ساختمان های اصلی این شهر شوند.

تجهیز نیروهای مسلح روسیه به تسلیحات نظامی جدید در سال 2018

به گفته معاون وزیر دفاع روسیه، در سال 2018 نیروهای مسلح این کشور 35 نمونه تسلیحات و فناوری‌های جدید را در عملیات نظامی مورد استفاده قرار داده‌اند و تسلیحات نظامی بیشتری در مراحل پایانی آزمایش است.

توسل به سلاح شیمیایی برای فرو نشاندن اعتراضات جلیقه زردهای فرانسه

یک رسانه انگلیسی از آماده شدن پلیس فرانسه برای استفاده از تسلیحات شیمیایی برای مقابله با جلیقه زردها خبر داد.

تسلیحات نظامی روسیه کارایی خود را در سوریه ثابت کرده‌اند

معاون نخست وزیر روسیه تاکید کرد که استقرار سامانه‌های دفاع ضدهوایی روسی در خاک سوریه، نیروهای ائتلاف بین‌المللی به سرکردگی آمریکا را مجبور کرده تا از شدت پروازهای خود در مناطق مختلف این کشور بکاهند.

روسیه: اشغال منطقه التنف توسط آمریکا مانع بازسازی سوریه است

یک مقام وزرارت دفاع روسیه گفت، ادامه اشغال بخشی از خاک سوریه در منطقه التنف توسط آمریکا که 6 هزار تروریست مسلح در آن مستقر بوده و اردوگاه پناهجویان الرکبان را غیرقابل دسترسی کرده، نهایت ظلم و بی‌عدالتی در حق مردم سوریه است.

فشار آمریکا و اروپا بر ترکیه با هدف عدم آغاز عملیات در شمال شرق سوریه

یک منبع کرد تاکید کرد، فشارهای آمریکا و اروپا مانع از چموشی ترکیه برای آغاز عملیاتی نظامی در شمال شرق سوریه شد.

یادداشت‌های وزارت دفاع روسیه به پنتاگون درباره سوریه و معاهده کنترل تسلیحات

وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد، سرگئی شویگو، وزیر دفاع این کشور اخیرا دو یادداشت برای جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا فرستاده که یکی از آنها درباره سوریه بوده است.

نرخ رشد صادرات تسلیحات هند از آمریکا پیشی گرفت

تهران- ایرنا- موسسه بین المللی تحقیقات صلح استکهلم از رشد بیش از 5 درصدی فروش تسلیحات هند طی بازه زمانی 17-2016 خبر داد و اعلام کرد، هند پس از فرانسه، آلمان و روسیه، چهارمین کشور با سریع ترین میزان رشد صدور تسلیحات در جهان است.

روسیه پس از خروج آمریکا به پیمان موشکی متعهد نمی ماند

مسکو - ایرنا - مدیرکل اداره کنترل تسلیحات و منع گسترش تسلیحات (کشتار جمعی) وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: در صورتی که آمریکا از پیمان موشکی خارج شود، روسیه نیز هیچ تعهدی در قبال این پیمان نخواهد داشت و از آن خارج می شود.

مسکو شواهد محکمی دال برحمله شیمیایی تروریستها به سوریه دردست دارد

وزارت دفاع روسیه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که اظهارات اخیر مقامات وزارت خارجه آمریکا پیرامون وضعیت کنونی شهر حلب تلاشی برای رفع و رجوع اقدامات تروریستها در این منطقه از سوریه است.

دی میستورا با مقامات ایران،روسیه وترکیه در مورد سوریه دیدارمی‌کند

سازمان ملل متحد اعلام کرد «استفان دی میستورا» نماینده ویژه این سازمان در امور سوریه با مقامات ایران، روسیه و ترکیه در مورد سوریه دیدار و رایزنی می کند.

رایزنی‌های دو دیپلمات بلندپایه روسیه با مقامات ایران درباره سوریه

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد، "الکساندر لاورنتیف" نماینده ویژه پوتین در امور سوریه و "سرگئی ورشینین" معاون وزیر خارجه این کشور در دیدار با " جابری انصاری" مشاور وزیر امور خارجه ایران در تهران، روند تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه را بررسی کردند.

رئیس دومای روسیه در تهران: آمریکا از تروریست‌ها استفاده ابزاری می‌کند

رئیس دومای روسیه با ابراز نگرانی از وضعیت انسانی مردم سوریه در مناطق تحت کنترل ائتلاف غربی، گفت: آمریکا از تروریست‌ها برای اعمال فشار و مداخله در امور داخلی کشورهای مستقل جهان استفاده می‌کند.

هیاتی از نمایندگان روسیه به حمیمیم و طرطوس سوریه می‌روند

جمعی از نمایندگان پارلمان روسیه (شورای فدارسیون) از تاسیسات نظامی روسیه در حمیمیم و طرطوس سوریه در 19 دسامبر (چهارشنبه) بازدید کرده و به سربازان روسی مقیم سوریه سال نو میلادی را تبریک خواهند گفت.

همکاری‌های منطقه ای ایران و روسیه باید ادامه یابد

رئیس‌ جمهور گفت: ایران آمادگی دارد تا از همه ظرفیت‌های موجود برای توسعه مناسبات همه جانبه با روسیه استفاده کند و کشورهای ثالث قادر به ایجاد خلل در مناسبات ایران و روسیه نیستند.

دی‌میستورا با مقامات ایران، روسیه و ترکیه دیدار می‌کند

"استفان دی‌میستورا" نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه قرار است به زودی با مقامات بلندپایه ایران، روسیه و ترکیه برای گفتگو درباره اوضاع سوریه دیدار کند.

روحانی: همکاری‌های ایران و روسیه برای حل بحران سوریه ادامه یابد

رئیس‌جمهور گفت: همکاری‌های ایران و روسیه در زمینه حل و فصل بحران سوریه باید تا رسیدن به نتیجه مطلوب ادامه یابد.

برگزاری نشست چهارجانبه میان ایران، روسیه، عراق و سوریه در بغداد

چهارمین نشست سالیانه تبادل اطلاعاتی میان ایران، روسیه، عراق و سوریه در بغداد برگزار شد.

دیدار دی‌میستورا با ایران، روسیه و ترکیه برای تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه

نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه هفته آینده به منظور تشکیل کمیته قانون اساسی با نمایندگان ایران، روسیه و ترکیه در ژنو ملاقات می‌کند.]]>