اروپا: ایران و روسیه مانع استفاده سوریه از تسلیحات شیمیایی شوند

اتحادیه اروپا از تهران و مسکو خواست تا مانع از آن چیزی شوند که مقامات غربی استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی می‌خوانند.مطالب مرتبط

مسکو: سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی مانع اقدام تروریست‌ها در سوریه شود

نماینده روسیه در سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی گفته است، مسکو از این سازمان درخواست کرده تا مانع از اقدام تحریک‌آمیز تروریست‌ها در «ادلب» سوریه شود.

اردوغان: ادعای استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه از سوی آمریکا بهانه جویی است/پخش زنده نشست تهران برای ما خیر بود

رئیس جمهور ترکیه ادعاهای آمریکا مبنی بر استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه از سوی آمریکا را بهانه‌‌ای بی معنی و دروغ خواند.

وزیر دفاع آلمان: همه کشورها باید از استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه ممانعت کنند

وزیر دفاع آلمان اعلام کرده است برلین و دیگر کشورها باید تمام اقدامات خود را برای جلوگیری از استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه به عمل آورند.

هشدار بولتون درباره «حملات شیمیایی» در سوریه

مشاور امنیت ملی آمریکا درخصوص استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه هشدار داد.

تکرار ادعای واهی آمریکا درباره استفاده از سلاح شیمیایی برای حمله به سوریه

مشاور امنیت ملی «دونالد ترامپ» هشدار داد که استفاده از سلاح شیمیایی توسط دولت سوریه با پاسخی قوی مواجه خواهد شد.

مرکل: آلمان حملات شیمیایی در سوریه را نادیده نمی گیرد

تهران - ایرنا - «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان گفت که کشورش نمی تواند به سادگی حملات شیمیایی در سوریه را نادیده بگیرد و گزینه دخالت نظامی در سوریه را در صورت استفاده از سلاح شیمیایی مردود ندانست.

ادعاهای ضد ایرانی جدید هیلی درباره عملیات ادلب

سفیر آمریکا در سازمان ملل در خصوص "پیامدهای هولناک" ادامه حملات هوایی در ادلب به ایران و روسیه هشدار دارد و تاکید کرد که آمریکا به هرگونه استفاده از تسلیحات شیمیایی واکنش نشان خواهد داد.

گزارش بازرسان شیمیایی سازمان ملل درباره سوریه

بازرسان شیمیایی سازمان ملل امروز (چهارشنبه) در گزارشی مدعی شدند نیروهای دولتی سوریه در سال جاری میلادی در سه مورد از ماده شیمیایی ممنوعه کلر در یک منطقه تحت کنترل شورشیان در حومه دمشق و استان ادلب استفاده کرده‌اند.

سناتور ایالتی آمریکایی از طرح انگلیس برای حمله شیمیایی ساختگی در سوریه خبر داد

یک سیاست‌مدار جمهوری‌خواه و از اعضای سنای ایالت ویرجینیا در آمریکا گفته است انگلیس درصدد است با حمله جعلی شیمیایی و استفاده از بازیگرانی که نقش قربانیان حملات شیمیایی را ایفا می‌کنند، علیه دولت سوریه اقدام کند.

آمریکا از سلاح شیمایی برای توجیه حمله به سوریه استفاده می کند

تهران- ایرنا- «ولید المعلم» وزیر خارجه سوریه روز سه شنبه در خصوص سناریوی از پیش طراحی شده حمله شیمیایی در ادلب، گفت: آمریکا از سلاح شیمیایی به عنوان بهانه ای برای توجیه حمله به سوریه استفاده می کند.

روسیه: سوریه سلاح شیمیایی در اختیار ندارد/ هیچ جایگزینی برای حل سیاسی بحران وجود ندارد

نماینده روسیه در سازمان ملل در نشست شورای امنیت درباره ادلب بار دیگر تاکید کرد که سوریه هیچگونه سلاح شیمیایی در اختیار ندارد.

مرکل: آلمان مقابل استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه بی‌تفاوت نمی‌نشیند

صدراعظم آلمان امروز (چهارشنبه) گفت، کشورش از راهکار سیاسی در حل بحران در سوریه حمایت می‌کند اما مقابل استفاده از سلاح شیمیایی در این کشور بی‌تفاوت نخواهد بود.

استفاده از یتیمان سوری برای خلق صحنه حمله شیمیایی در ادلب

طبق اطلاعات نظامیان روسی مستقر در سوریه، «کلاه سفیدها» و تروریست‌ها برای صحنه‌سازی حمله شیمیایی توسط ارتش سوریه، از کشتار گروهی از یتیمان پناهجو با مهمات حاوی گاز کلر استفاده می‌کنند.

"احتمال حمایت روسیه از دمشق در صورت حمله غرب به سوریه"

یک عضو شورای فدرال روسیه اعلام کرد، در صورتی که غرب تصمیم به حمله به سوریه با بهانه وقوع حمله شیمیایی ساختگی احتمالی در ادلب بگیرد، روسیه ممکن است از نیروهای نظام سوریه پشتیبانی کند.

تسلیحات جدید روسیه در تمرینات نظامی «شرق-2018» +تصاویر

رئیس جمهوری روسیه امروز از مرحله اصلی مانورهای گسترده «شرق-2018» در مناطق شرق دور این کشور که در آن جدیدترین تسلیحات و فناوری‌های نظامی روسی مورد استفاده قرار می‌گیرند، بازدید می‌کند.

روسیه: افراد مسلح برای حمله شیمیایی واقعی در ادلب آماده می‌شوند

مرکز روسی حمیمیم در سوریه اعلام کرد که افراد مسلح و کلاه‌ سفیدها برای حمله شیمیایی واقعی در ادلب آماده می‌شوند.

دو تبعه روس به جاسوسی از آزمایشگاهی در سوئیس متهم شدند

یک روزنامه سوئیسی مدعی شد که دو نفر به جاسوسی از آزمایشگاهی در این کشور متهم شده‌اند که این آزمایشگاه بر روی تسلیحات شیمیایی به کار برده شده در سوریه و گازی که گفته می شود علیه جاسوس دوجانبه سابق روس‌تبار استفاده شده، تحقیق می‌کند.

معلم: سلاح‌ شیمیایی بهانه‌ آمریکا برای حمله به سوریه است/سوچی،آستانه و ژنو ماهیت متفاوت دارند

وزیر خارجه سوریه تاکید کرد: آمریکا از سلاح‌های شیمیایی به عنوان بهانه‌ای برای توجیه حملات خود به سوریه استفاده می‌کند.

روسیه: مراحل تصویربرداری برای حمله شیمیایی ساختگی در ادلب سوریه آغاز شده است

وزارت دفاع روسیه گفته است، نمایندگان رسانه‌های غربی که مأموریت تصویربرداری از صحنه‌های ساختگی حمله شیمیایی در ادلب سوریه را بر عهده دارند، به منطقه اعزام شده و عملیات خود را آغاز کرده‌اند.

روسیه مانع ورود ارتش سوریه به ادلب می‌شود/ نیروهایی بیشتری به ادلب اعزام می‌کنیم

وزیر خارجه ترکیه طی توضیحاتی درباره توافق سوچی، گفت که روسیه ضمن حفاظت از مرزهای استان ادلب، مانع ورود ارتش سوریه به این منطقه خواهد شد.