توسعه اوراق بهادار مبتنی بر بیمه در بازار سرمایه/ رشد ۳۰ درصدی بیمه‌های عمر

رئیس کل بیمه مرکزی از رشد ۳۰ درصدی بیمه‌های عمر در سال گذشته خبر داد و گفت: باید زمینه توسعه اوراق بهادار مبتنی بر بیمه را از طریق بازار سرمایه و صندوق‌های سرمایه گذاری توسعه داد.مطالب مرتبط

علاقمند به ارتباط صنعت بیمه با بازار سرمایه هستیم / در بودجه 98 مالیات بر ارزش افزوده شرکت‌های بیمه حذف شده است/ بنگاه‌داری نمی‌کنیم

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: در بحث بیمه‌های اتکایی به دلیل تحریم‌ها شرکت‌های بزرگ بیمه از کشور ما جدا شدند و ما سعی می‌کنیم از منابع داخلی استفاده کنیم.]]>

نرخ ارز بر بازار سرمایه اثرگذار است/سهامداران نباید با وقوع یک رویداد کوچک یا بحث‌های عمومی استراتژی خود را تغییر دهند

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار درباره اثر گذاری نوسان نرخ ارز در بازار سرمایه گفت: نرخ ارز بر روی بازار سرمایه اثر گذار است و کسی نمی‌تواند تاثیر آن را در بازار انکار کند اما افق سرمایه گذاری بسیار مهم است. درخواست ما از سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی این ا

ریسک صنعت بیمه کاهش می‌یابد/انتشار اوراق ریسک در دستورکار

رئیس کل بیمه مرکزی از برنامه این نهاد سیاستگذار مبنی بر کاهش ریسک بیمه خبر داد و گفت: اوراق ریسک را به زودی منتشر می‌کنیم.

بیمه دغدغه سرمایه‌گذاران را کاهش دهد/بیمه نفت را جدی بگیرید

وزیر امور اقتصادی و دارایی خواستار توجه هر چه بیشتر شرکت‌های بیمه به پوشش دغدغه‌ سرمایه‌گذاران شد و گفت: هر چند بیمه نفت برای شما شیرین نیست، اما انجام آن، یک الزام است.

چه خبر از راه اندازی بازار ارز در بورس؟

طبق قانون هر گونه اوراق بهادار از جمله بازار آتی ارز باید در بازار سرمایه شکل بگیرد اما قیمت مرجع این بازار می‌تواند از بازار نقد کشف شود. این طور که مسئولان می‌گویند زمان‌بندی و جزئیات راه‌اندازی بازار متشکل ارز را نهاد ناظر بازار پول مشخص خواهد کرد.

سرانه بیمه ۴۲۰ هزار تومان است/ اوراق ریسک را به زودی منتشر می‌کنیم

رئیس کل بیمه مرکزی از برنامه این نهاد سیاستگذار مبنی بر کاهش ریسک بیمه خبر داد و گفت: اوراق ریسک را به زودی منتشر می‌کنیم.]]>

افزایش ۵۰ درصدی خانوار‌های بیمه شده صندوق بیمه اجتماعی استان

آمار خانوار‌های بیمه شده در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد در هشت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۵۰ درصد رشد داشته است.

رئیس کل بیمه مرکزی: 1 ساعته از تحریم بیمه‌ای عبور کردیم

رئیس کل بیمه مرکزی در خصوص اقدامات بیمه مرکزی بعد از اعمال تحریم ها گفت: در کمتر از یک ساعت تمام ریسک های شرکت های بیمه ای داخلی را از شرکت های بیمه ای بین المللی ، تحت پوشش بیمه اتکایی بیمه مرکزی قرار دادیم و قراردادها را اصلاح کردیم.

مالیات بر ارزش افزوده در صنعت بیمه حذف می‌شود

رئیس بیمه مرکزی با اشاره به وجود شرایط تورمی در اقتصاد بر ضرورت حرکت شرکت‌های بیمه به سمت سرمایه‌گذاری‌های مولد تاکید کرد و از حذف مالیات بر ارزش افزوده در صنعت بیمه خبر داد.

بیمه سلامت، بازنشستگی ندارد

مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت گفت: بیمه سلامت صرفا یک بیمه درمانی است و مشمول بیمه‌های تامین اجتماعی و ‏بازنشستگی نمی‌شود.

شرایط دریافت دفترچه رایگان بیمه سلامت/چگونگی حذف دفترچه چند بیمه‌ای‌ها

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران ضمن اشاره به قرارداد ۱۰۴ بیمارستان و حدود ۳هزار پزشک با بیمه سلامت در تهران، چگونگی حذف دفترچه چند بیمه‌ای‌ها در جهت رفع همپوشانی‌های بیمه‌ای را تشریح کرد.

فارس من| بیمه سلامت متعهد به رفع مشکل بیمه‌شدگان شد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با پیگیری‌های خبرگزاری فارس درباره عدم ارائه خدمات بیمه‌ای از سوی بیمه سلامت در تمام روزهای ماه گفت: بیمه سلامت متعهد به رفع مشکل بیمه‌شدگان شد و نگرانی مردم به‌زودی رفع می‌شود.

آتیه‌سازان حافظ یا باید مجوز بگیرد و یا از بیمه‌گری خارج شود/همکاری 13 شرکت بیمه‌ای با صنعت بیمه ایران

رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه آتیه‌سازان حافظ از بیمه مرکزی مجوز ندارد، گفت: به این شرکت اعلام کرده‌ایم، یا باید کار بیمه‌ای انجام ندهید و یا برای انجام فعالیت بیمه‌ای باید از بیمه مرکزی مجوز بگیرید.

مشارکت شهروندان در صنعت بیمه باید افزایش یابد

قزوین - ایرنا - رییس شورای اسلامی شهر قزوین با تاکید بر مشارکت شهروندان در صنعت بیمه گفت: باید با ورود سرمایه های مردمی و حمایت شرکت های بیمه ای از ورود آسیب های بیشتر به شهروندان و سرمایه گذاران جلوگیری کرد.

نقش بیمه در توسعه کشور و ارتقای بخشی به کیفیت زندگی اجتماعی مردم

روز ۱۳ آذر در تقویم جمهوری اسلامی ایران روز صنعت بیمه نامگذاری شده است. واژه بیمه در لغت به خاطرجمعی و ضمانت و حفظ و نگه‌‌‌داری در برابر حوادث و خطرات معنا شده و در اصطلاح، ضمانت مخصوصی است از جان یا مال که در تمدن جدید رواج یافته است.]]>

صدور بیمه نامه حادثه؛ بزودی/شرکتهای بیمه باید سودده شوند

رییس کل بیمه مرکزی با بین اینکه شرکت‌های بیمه باید سودده باشند، گفت: صدور بیمه نامه حادثه به زودی از سوی یکی از شرکتهای بیمه عملیاتی می شود.

چگونگی حذف دفترچه چند بیمه‌ای‌ها در تهران

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران ضمن اشاره به قرارداد ۱۰۴ بیمارستان و حدود ۳هزار پزشک با بیمه سلامت در تهران، چگونگی حذف دفترچه چند بیمه‌ای‌ها در جهت رفع همپوشانی‌های بیمه‌ای را تشریح کرد.

سرمایه گذاران به چشم‌انداز روشن بورس امیدوار باشند

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به حمایت دولت و مجلس از بازار سرمایه گفت: چشم انداز بورس روشن است و سرمایه گذاران امیدوار باشند.

200 میلیارد ریال پول بیمه صنایع از خراسان شمالی خارج می شود

بجنورد- ایرنا- رئیس شورای هماهنگی بیمه های خراسان شمالی با انتقاد از اینکه پول های بیمه ای کارخانه های بزرگ استان در سایر استان ها چرخه دارد گفت: کارخانه های بزرگ استان 200 میلیارد ریال سرمایه بیمه ای را از استان خارج می کنند.

همه تانکرها، کشتی‌ها و هواپیماها زیر پوشش بیمه‌ داخلی قرار گرفتند

رئیس کل بیمه مرکزی از سود حدود هزار و 200 میلیارد تومانی صنعت بیمه در سال 96 خبر داد و گفت: همه نفتکش ها و کشتی ها و حمل و نقل هوایی کشور زیر پوشش بیمه های داخلی هستند.