گفت‌وگوی موگرینی و وزیران خارجه انگلیس،‌ فرانسه و آلمان درباره برجام

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیران امور خارجه انگلیس، فرانسه و آلمان با یکدیگر دیدار و درباره اطمینان از ادامه اجرای برجام گفت‌وگو کردند.مطالب مرتبط

گفت‌وگوی وزیران امور خارجه انگلیس، آلمان و فرانسه درباره ایران

وزیران امور خارجه انگلیس، آلمان و فرانسه در حاشیه شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا در بروکسل بر سر مسئله ایران بحث و گفت‌وگو کرده‌اند.

لاوروف و موگرینی درباره برجام گفت وگو کردند

مسکو- ایرنا- وزیر امور خارجه روسیه که برای شرکت در اجلاس شورای وزیران خارجه کشورهای عضو سازمان امنیت و همکاری اروپا در میلان بسر می برد با فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار و دو طرف در خصوص برنامه جامع اقدامات مشترک (برجام) گفت وگو کردن

وزیرخارجه آلمان: برجام برای امنیت اروپا مهم است

لندن – ایرنا – هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان در آستانه نشست وزیران امور خارجه کشورهای اروپایی در بروکسل به خبرنگاران گفت که توافق هسته‌ای با ایران برای امنیت اروپا مهم است.

لاوروف و موگرینی درباره برجام رایزنی کردند

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیر خارجه روسیه در حاشیه نشست «سازمان همکاری و امنیت اروپا» دیدار و پیرامون برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به برجام گفتگو کردند.

وزیر خارجه آلمان: حفظ برجام برای امنیت‌مان مهم است

وزیر امورخارجه آلمان تاکید کرد: تا زمانی که ایران به برجام پایبند باشد، حفظ این توافق در راستای منافع امنیتی اروپا است.

تعهد سه کشور اروپایی به حفظ عراق از تاثیرات تحریم ضدایرانی آمریکا

سفیران انگلیس، فرانسه و آلمان در بغداد با حمایت مجدد از برجام تاکید کردند که عراق را از تاثیرات تحریم‌های آمریکا علیه ایران حفظ می‌کنند.

موج ناآرامی در فرانسه

روزنامه‌های امروز عناوین خود را به موضوعات موج ناآرامی در فرانسه، تریبون آزاد برای رقبا، توافق آلمان و فرانسه درباره ساز و کار‌های ویژه با ایران اختصاص دادند.

رایزنی وزرای‌خارجه آمریکا و انگلیس درباره مذاکرات یمن

وزیر خارجه انگلیس از رایزنی با همتای آمریکائی خود درباره مذاکرات یمن در سوئد خبر داد.

توافق آلمان و فرانسه گامی رو به جلو در ایجاد ساز و کار مالی

یک عضو سابق کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با اشاره به دلایل تاخیر اروپا در ایجاد سازوکار مالی با ایران‌، ابراز کرد: آنچه درباره توافق فرانسه و آلمان گفته شده به نظر گامی رو به جلو محسوب می‌شود.

آلمان: خروج از اتحادیه اروپا باید کامل باشد/انگلیس نمی‌تواند گزینشی عمل کند

وزیر امور خارجه آلمان تأکید کرد، تمام موارد ضروری برای خروج کامل انگلیس از اتحادیه اروپا در پیش‌نویس توافق برگزیت مطرح شده و اگر انگلیس واقعا مایل به خروج از این اتحادیه است، این خروج باید به صورت کامل صورت گیرد.

قدرت های اروپایی: از موضع عراق مقابل تحریم ها حمایت می کنیم

بغداد - ایرنا - سفیران کشور های انگلیس، فرانسه و آلمان در بغداد بر پایبندی کشورهایشان به برجام به عنوان یک توافقنامه بین المللی و همچنین حمایت از عراق و موضع این کشور در برابر تبعات تحریم های ضد ایرانی تاکید کردند.

جزئیات راه اندازی کانال مالی با ایران به زودی نهایی می شود

تهران - ایرنا - «تاریا کرونبرگ» رئیس هیات روابط پارلمان اروپا با ایران اعلام کرد: جزییات راه‌اندازی کانال ویژه مالی با ایران محرمانه است و وزیران اقتصاد کشورهای اروپایی به‌خصوص انگلیس، فرانسه و آلمان در حال کار روی این راه‌حل هستند و جزئیات به‌زودی نهایی

تأکید انگلیس، فرانسه و آلمان به حمایت از عراق در برابر تبعات تحریم ایران

سفرای سه کشور اروپایی در دیدار با عبدالمهدی، با اعلام التزام به برجام، تأکید کردند که از عراق در برابر تبعات تحریم ایران از سوی آمریکا حمایت خواهند کرد.

ترزا می با مرکل درباره تعویق رای‌گیری برگزیت در پارلمان انگلیس دیدار می‌کند

قرار است روز سه‌شنبه نخست وزیر انگلیس با صدر اعظم آلمان درباره تعویق رای‌گیری درباره برگزیت در پارلمان این کشور دیدار کند.

پمپئو به اختلاف نظر با اروپایی ها درباره برجام اعتراف کرد

نیویورک- ایرنا- وزیر خارجه آمریکا که می کوشید اعضای شورای امنیت سازمان ملل را با سیاست های خود همسو نشان دهد ناچار شد اعتراف کند که این کشورها درباره برجام با واشنگتن اختلاف نظر دارند.

شورای امنیت به درخواست انگلیس و فرانسه درباره ایران تشکیل جلسه می‌دهد

انگلیس و فرانسه از شورای امنیت سازمان ملل خواسته‌اند برای بررسی برنامه موشکی ایران تشکیل جلسه دهد.

پافشاری درباره پرونده متهمان امنیتی درایران به نفع لندن نیست

لندن – ایرنا – بوریس جانسون وزیر خارجه اسبق انگلیس که برای حفظ برجام پیش از خروج آمریکا از این توافق تلاش زیادی را انجام داد، عنوان کرد که رویکرد جدید دستگاه دیپلماسی این کشور مبنی بر اعمال فشار بر ایران درباره پرونده محکومان امنیتی دو تابعیتی به نفع لندن

موگرینی: حمایت از برجام باعث نمی‌شود از مسائل دیگر چشم‌پوشی کنیم

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بیان اینکه حمایت آنها از برجام باعث نمی‌شود از دیگر مسائل مرتبط با ایران چشم‌پوشی کنند، از جلسه امروز نمایندگان این قاره با ایران درباره موضوعات منطقه‌ای خبر داد.

پاریس: ترامپ در امور داخلی فرانسه دخالت نکند

وزارت خارجه فرانسه در واکنش به سخنان روز گذشته ترامپ درباره اعتراضات فرانسوی‌ها خواهان عدم دخالت رئیس جمهوری آمریکا در امور داخلی فرانسه شد.

لودریان: ترامپ در امور داخلی فرانسه دخالت نکند

وزیر خارجه فرانسه با توجه به موضع‌گیری رئیس‌جمهور آمریکا درباره اعتراض‌های اخیر در فرانسه از وی خواست تا در امور داخلی کشورش دخالت نکند.