صالحی: تجاوز نظامی به سوریه، ورشکستگی سیاسی آمریکا بود/ برای هر نوع برگشتی آماده‌ایم

معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی، تجاوز نظامی اخیر آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه را ورشکستگی سیاسی آمریکا توصیف کرد و گفت که این کشورها مرتکب جنایت شده‌اند.مطالب مرتبط

روسیه: آماده تقویت تعاملات نظامی با آمریکا در سوریه هستیم

وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای روز سه‌شنبه تصریح کرد این کشور آماده تقویت تعاملات نظامی با آمریکا در سوریه است.

پامپئو مدعی تلاش آمریکا برای حل سیاسی بحران سوریه شد

وزیر خارجه آمریکا با تاکید بر لزوم تحقق راه‌حلی سیاسی برای بحران سوریه مدعی شد که کشورش برای دستیابی به راه‌حلی سیاسی در سوریه تلاش می‌کند.

آمادگی کُردهای سوریه تحت حمایت آمریکا برای مذاکره با نظام دمشق

شبه‌نظامیان کُرد سوریه که تحت حمایت سیاسی و نظامی آمریکا قرار دارند، از آمادگی خود برای مذاکره احتمالی با نظام دمشق خبر داده‌اند.

آمریکا برای بازنگری در استراتژی نظامی خود در افغانستان آماده می‌شود

مقام‌های آمریکایی در حال آماده شدن برای بازنگری در استراتژی نظامی آمریکا در افغانستان هستند.

کَنگرِ آمریکایی، لَنگرِ همیشگی

آمریکا با داشتن ( 13 مقر نظامی) بیشترین مقر نظامی نسبت به سایر کشورهایی که در سوریه مقر نظامی دارند در آنجا چه می کند؟ 

لاورنتیف: حضور مستشاران نظامی ایران در سوریه به درخواست دمشق است

نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور سوریه با اشاره به اینکه هیچ نیروی نظامی ایرانی در جنوب سوریه نیست تاکید کرد استقرار مستشاران نظامی ایران در سوریه به درخواست دولت این کشور است.

بازسازی از نخستین اولویتهای سوریه است/آمریکا در روند سیاسی مانع‌تراشی می‌کند

امروزی شماری از دیپلماتهای وزارت خارجه سوریه با رئیس جمهور این کشور به صورت آزاد گفت‌وگو و وضعیت سیاست داخلی، منطقه‌ای، بین‌المللی، فعالیت دیپلماتیک و آینده سیاسی و اجتماعی سوریه را بررسی کردند.

تجاوز رژیم صهیونیستی به یک پایگاه نظامی در حومه حلب

خبرگزاری سانا سوریه گزارش داد رژیم صهیونیستی به یک پایگاه نظامی در حومه شهر حلب حمله کرده است.

بحران آب نداریم، ورشکستگی آبی داریم

یک کارشناس مدیریت منابع آب با اشاره به اینکه ایران دچار ورشکستگی آبی است نه بحران آب، تاکید کرد: اعلام ورشکستگی آب اولین مرحله برای اصلاح امور است. باید بپذیریم که در بن‌بست آبی قرار داریم و باید این موضوع مهم را با مردم هم در میان بگذاریم.

حضور مستشاران نظامی ایران در سوریه به درخواست دمشق است

فرستاده ویژه رئیس جمهوری روسیه با اشاره به اینکه هیچ نیروی نظامی ایرانی در جنوب سوریه نیست تاکید کرد استقرار مستشاران نظامی ایران در سوریه به درخواست دولت این کشور است.

آمریکا پایگاه نظامی جدید در عراق می‌سازد

به رغم اعتراضات شخصیت‌های سیاسی و اعضای پارلمان عراق به حضور نظامی آمریکا در این کشور دولت آمریکا قصد دارد پایگاه‌های جدیدی در عراق تاسیس کند.

سازمان تأمین اجتماعی در شرف ورشکستگی است

عضو کانون عالی بازنشستگان کشور گفت: سازمان تأمین اجتماعی در شرف ورشکستگی است و بجای نگرانی برای این سازمان، برخی افراد نگران ورشکستگی بانک‌ها بابت دریافت وام تأمین اجتماعی هستند که این جای افسوس دارد.

تجاوز جدید موشکی رژیم صهیونیستی به پایگاه نظامی سوریه در حومه حلب

منابع رسمی در سوریه از حمله موشکی رژیم صهیونیستی به یک پایگاه ارتش این کشور در حومه استان حلب خبر داده و تاکید کردند که این حمله تلفات جانی نداشته است.

برخی کشورهای غربی از جمله آمریکا مانع روند سیاسی در سوریه هستند

رئیس جمهور سوریه تاکید کرد که برخی کشورهای غربی و در رأس آنها آمریکا مانع فعال سازی روند سیاسی در این کشور می شوند.

آماده شدن شرکت‌های حمل و نقل سوری برای از سرگیری فعالیت در گذرگاه‌های مرزی

روزنامه الوطن سوریه اعلام کرد که به دنبال افزایش امید مبنی بر بازگشایی گذرگاه‌های زمینی سوریه با عراق و اردن، شرکت‌های حمل و نقل سوریه در حال آماده شدن برای از سرگیری فعالیت خود در این گذرگاه‌ها هستند.

پوتین: روابط با آمریکا نباید گروگان بازی‌های سیاسی داخلی شود/برای تمدید "استارت جدید" آماده‌ایم

رئیس‌جمهوری روسیه تحقیقات شورای ویژه آمریکا به ریاست رابرت مولر درباره مداخله انتخاباتی مسکو را "بازی‌های سیاسی" دانست که نباید به آنها اجازه مداخله در روابط آمریکا – روسیه را داد.

پایگاه های ناتو پوشش تداوم حضور نظامی آمریکا در عراق است

بغداد - ایرنا – عضو سابق پارلمان عراق گفت تلاش آمریکا برای ایجاد پایگاه های نظامی در نقاط متعددی از عراق پوشش جدیدی برای بقای نیروهای نظامی آمریکا در این کشور است.

درعا؛ پیروزی استراتژیک جدید سوریه پس از حلب و دمشق

آزادسازی حلب و دمشق و دیگر پیروزی‌ها و دست‌آوردهای نظامی ارتش سوریه نه تنها باعث تضعیف روحیه عناصر تروریستی شده، بلکه سبب قطع کمک‌های عناصر مسلح از شمال تا جنوب کشور شده که این مساله ترسیم معادله سیاسی جدید در سوریه را به همراه داشته است.

آمادگی نیروهای کُرد سوریه برای مذاکره با دولت این کشور

تهران – ایرنا – مجلس سوریه دموکراتیک شاخه سیاسی «نیروهای دموکراتیک» بامداد سه شنبه اعلام کرد که آماده مذاکره با دولت این کشور است.

رژیم صهیونیستی به جنگ گسترده علیه ‌غزه تهدید کرد

مقامات سیاسی رژیم صهیونیستی به نهادهای نظامی این رژیم اطلاع داده‌اند، در صورت عدم توقف عملیات ارسال بالن‌ها و بادبادک‌های آتش‌زا توسط فلسطینی‌ها، آماده حمله نظامی گسترده به غزه باشند.