صالحی: تجاوز نظامی به سوریه، ورشکستگی سیاسی آمریکا بود/ برای هر نوع برگشتی آماده‌ایم

معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی، تجاوز نظامی اخیر آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه را ورشکستگی سیاسی آمریکا توصیف کرد و گفت که این کشورها مرتکب جنایت شده‌اند.مطالب مرتبط

هشدار آمریکا به معارضان سوریه درباره شرکت در عملیات نظامی ترکیه

شبکه روودآو مدعی شد که مقام‌های آمریکایی به مخالفان سیاسی و نظامی دولت سوریه درباره مشارکت در عملیات نظامی ترکیه در شمال این کشور علیه شبه نظامیان کرد هشدار داده است.

تجاوز به یمن با هدایت آمریکا انجام می‌گیرد

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن: اظهارات وزیر خارجه آمریکا نشان می‌دهد تجاوز نظامی به یمن تحت فرماندهی واشنگتن صورت می‌گیرد.

دو گزینه ایرلاین‌های کوچک: ادغام یا ورشکستگی

یک کارشناس صنعت هوایی معتقد است در صورتی که شرکت‌های هواپیمایی ایرانی کوچک نتواند چاره‌ای برای شرایط اقتصادی فعلی خود پیدا کنند، باید برای ورشکستگی آماده شود.

ائتلاف آمریکا تجهیزات نظامی را به پایگاه‌هایش در شمال سوریه منتقل کرده است

دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که همزمان با تهدیدات ترکیه برای آغاز عملیات در شرق فرات، ائتلاف آمریکا تجهیزات نظامی را وارد پایگاه‌های خود در شمال سوریه کرده است.

زاخارووا: حضور نظامی آمریکا در سوریه مانعی برای مبارزه با تروریسم است

سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که حضور نظامی آمریکا در سوریه نه فقط کمکی به مبارزه با تروریسم نمی‌کند، بلکه مانعی در مسیر مبارزه با تروریسم ایجاد می‌کند.

مدیرکل امنیت عمومی لبنان: برای مقابله با هر تجاوز اسرائیلی آماده‌ایم

مدیرکل امنیت عمومی لبنان تأکید کرد بیروت برای مقابله با هر تجاوز رژیم صهیونیستی آماده است.

ریاض بدون حمایت آمریکا سرنگون می شود

کارشناس سیاسی درباره مناسبات نظامی آمریکا با عربستان گفت: آمریکا و عربستان روابط نزدیک نظامی و اقتصادی دارند، مقامات سعودی نمی توانند خود را از آمریکا و تسلیحات آن بی نیاز کنند.

شرایط رفع سوء اثر از چک برگشتی

طبق قانون جدید چک شرایط تازه‌ای برای رفع سوءاثر از چک برگشتی اعلام شده است.

اعلام آمادگی معارضان سوری برای شرکت در عملیات نظامی ترکیه در شرق فرات

تهران-ایرنا- ایمن العاسمی سخنگوی معارضان مسلح سوری اعلام کرد: با وجود تهدیدات آمریکا، معارضان آماده هستند که در عملیات نظامی جدید ترکیه علیه شبه نظامیان کُرد در شرق فرات سوریه، شرکت کنند.

رئیس شورای سوریه دموکراتیک: حضور آمریکا در شرق سوریه لازم است

رئیس شورای سوریه دموکراتیک که شاخه نظامی شبه‌نظامیان همپیمان آمریکا محسوب می‌شود، تأکید کرد که حضور آمریکا در شرق سوریه ضروری است.

ترکیه:توجهی به مخالفت آمریکا با عملیات نظامی درسوریه نداریم

تهران – ایرنا- 'سلیمان سویلو' وزیر کشور ترکیه با اشاره به عملیات های نظامی کشورش در مناطق شمالی سوریه گفت: زمانی که عملیات 'سپر فرات' و 'شاخه زیتون' را در سوریه اجرا کردیم توجهی به واکنش منفی آمریکا نداشتیم و با وجود مخالفت و تهدید های واشنگتن این کار انج

نماینده آمریکا: تنها دلیل حضور نظامی ما در سوریه نابودی داعش است

نماینده ویژه آمریکا در ائتلاف بین‌المللی ضد داعش امروز شنبه در مجمع جهانی دوحه گفت، تنها ماموریت نظامی واشنگتن در سوریه و دلیل حضور نیروهای آمریکایی در این کشور نابودی تروریست‌ها است.

بررسی اوضاع سوریه در دیدار مقامات بلندپایه روس با بشار اسد

هیئتی متشکل از مقامات سیاسی و نظامی روسیه در نشستی با رئیس جمهوری سوریه، روند حل و فصل مسائل مربوط به این کشور و بخصوص تسریع در تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه را مورد بررسی قرار دادند.

روسیه اجازه تجاوز نظامی به آبخازی و اوستیای جنوبی را نمی دهد

باکو - ایرنا – وزیر امور خارجه روسیه گفت که این کشور اجازه تجاوز نظامی به آبخازی و اوستیای جنوبی را نخواهد داد .

فشار آمریکا و اروپا بر ترکیه با هدف عدم آغاز عملیات در شمال شرق سوریه

یک منبع کرد تاکید کرد، فشارهای آمریکا و اروپا مانع از چموشی ترکیه برای آغاز عملیاتی نظامی در شمال شرق سوریه شد.

توافق سوئد نشان داد که تجاوز نظامی به یمن به پایان راه رسیده است

بیروت-ایرنا-«حمید رزق» روزنامه نگار و تحلیلگر یمنی مقیم لبنان در گفت و گو با ایرنا با اشاره به توافق اخیر طرف های درگیر یمن در سوئد گفت که این توافق نشان داد که تجاوز نظامی به پایان راه خود رسیده و متجاوزان در عرصه میدانی به اهداف خود نرسیده اند.

احداث 8 مقر نظامی جدید آمریکا در نزدیکی مرزهای مشترک عراق و سوریه

یکی از فرماندهان الحشد الشعبی عراق از احداث هشت مقر نظامی جدید برای نیروهای آمریکایی در مناطقی واقع در نزدیکی مرزهای مشترک عراق و سوریه خبر داد.

اعلام آمادگی شورشیان سوری برای حمایت از عملیات ترکیه در شرق فرات

منابع مخالف سوری اعلام کردند که 15 هزار شبه‌نظامی سوری تحت امر ترکیه آماده شرکت در عملیات نظامی آنکارا در شرق فرات در خاک سوریه هستند.

حضور نظامیان آمریکایی در سوریه برای حمایت از داعش است

یوری شویتکین: هدف اصلی آمریکا از حضور نظامی غیرقانونی در سوریه حمایت از گروه تروریستی داعش برای پیشبرد اهداف و منافع خود است.

اسد بیش از 16 هزار نظامی فراری از خدمت را عفو کرد

تهران- ایرنا- 'محمد گنجو حسن 'رئیس اداره قضایی نظامی سوریه گفت: 'بشار اسد' رئیس جمهوری سوریه بیش از 16 هزار نظامی سوری را که یگان های خود را به صورت غیرقانونی در جنگ رها کرده بودند،عفو کرد.