ویدئو / چالش استفاده از انرژی هسته‌ای در اروپا

ساختمان اتومیوم، ۶۰ سال پیش در بروکسل پایتخت بلژیک ساخته شد و اتم نماد فناوری و پیشرفت بشر در قاره اروپا شد. در این سال‌ها در اروپا نزدیک به ۱۸۶ رآکتور هسته‌ای ساخته شد که در حال حاضر ۱۲۷ رآکتور کار می‌کنند. با این وجود بسیاری از کشورهای اروپایی قصد دارندمطالب مرتبط

ویدئو / چالش استفاده از انرژی هسته‌ای در اروپا

ساختمان اتومیوم، ۶۰ سال پیش در بروکسل پایتخت بلژیک ساخته شد و اتم نماد فناوری و پیشرفت بشر در قاره اروپا شد. در این سال‌ها در اروپا نزدیک به ۱۸۶ رآکتور هسته‌ای ساخته شد که در حال حاضر ۱۲۷ رآکتور کار می‌کنند. با این وجود بسیاری از کشورهای اروپایی قصد دارند

ویدئو / اروپا و چالش تولید الکتریسیته از انرژی هسته‌ای

ساختمان اتومیوم، ۶۰ سال پیش در بروکسل پایتخت بلژیک ساخته شد و اتم نماد فناوری و پیشرفت بشر در قاره اروپا شد. در این سال‌ها در اروپا نزدیک به ۱۸۶ رآکتور هسته‌ای ساخته شد که در حال حاضر ۱۲۷ رآکتور کار می‌کنند. با این وجود بسیاری از کشورهای اروپایی قصد دارند

ویدئو / تبادل انرژی بین آب شور و شیرین

تبادل انرژی بین چرخه آب دریا و آب شیرین می‌تواند انرژی لازم برای گرم کردن یا خنک کردن تمام یک محله را تأمین کند. این پروژه که «ماسیلئو» نام دارد از کمک مالی صندوق انسجام اتحادیه اروپا بهره‌مند شده و هدف آن طراحی و تکمیل فناوری‌هایی است که هیچگاه در این مق

پزشکی هسته‌ای از کاربرد‌های صلح آمیز انرژی اتمی

پزشکان هسته‌ای علاوه بر استفاده از مواد رادیواکتیو برای تشخیص بسیاری از بیماری‌ها توانستند رادیودارو‌هایی را نیز برای درمان انواع سرطان‌ها به کار گیرند.

بروجردی: مخالفت ایران با بمب هسته‌ای اصلی پایدار است

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در دیدار با مدیر اجرایی شبکه خلع سلاح هسته ای و امنیت اروپا، گفت: مخالفت ایران با بمب هسته‌ای اصلی پایدار و استفاده از سلاح هسته ای خط قرمز جمهوری اسلامی است.

از تامین انرژی به عنوان سلاح سیاسی استفاده نمی‌کنیم

سخنگوی پوتین گفت روسیه به توافق اوپک خود با عربستان سعودی متعهد است و با وجود تنش‌ها با غرب پس از حمله اخیر به سوریه به رهبری آمریکا، به تامین انرژی اروپا ادامه خواهد داد.

هیاتی از متخصصان سازمان انرژی اتمی امشب به چین می‌رود

سمینار همکاری‌های بین‌المللی هسته‌ای ایران و چین در ادامه برگزاری نشست‌های بین‌المللی همکاری در زمینه انرژی صلح آمیز هسته‌ای در بروکسل، مسکو و اصفهان، روز چهارشنبه در پکن برگزار می‌شود.

اپل هم توانست کاملا از انرژی‌های نو استفاده کند

شرکت اپل نیز به مانند گوگل اعلام کرد که تمامی انرژی مورد نیاز خود را از انرژی‌های تجدیدپذیر تامین می‌کند.

چرخ صنعت هسته ای با شتاب می چرخد

 معاون نیروگاهی سازمان انرژی اتمی کشور گفت: صنعت هسته ای ایران امروز با اتکال به خداوند متعال و به مدد نخبگان و دانشمندان جوان هسته ای این مرز و بوم با شتابان هر چه تمامتر به فعالیت خود ادامه می دهد.

سمینار همکاری های هسته ای ایران و چین

در ادامه نشست های نمایندگان کشورمان و چین در زمینه انرژی صلح آمیز هسته ای ، سمینار همکاری های بین المللی هسته ای با حضور نمایندگان دو طرف فردا در پکن برگزار می شود.

برای روبرونشدن با چالش باید از تعهد و تخصص استفاده کنیم

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر بخواهیم با چالش روبرو نشویم باید از تعهد و تخصص استفاده کنیم.

حسرت عضو هیئت‌رئیسه مجلس بخاطر فرصت‌های از دست رفته هسته‌ای

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افراط‌وتفریط‌ها در برجام ایران را از دستیابی به انرژی هسته‌ای صلح‌آمیز نیز عقب رانده، گفت: برگشت سریع به سطح مطلوب هسته‌ای مطرح‌شده از سوی مسئولان کشور شعار است.

دفاع اروپا از توافق هسته ای و شکست E3 در تحریم ایران

تهران-ایرنا- سه کشور فرانسه، آلمان و انگلیس (E3) در نشست روز دوشنبه وزیران امورخارجه اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ، نتوانستند درباره جلب حمایت از اعمال تحریم ایران به بهانه های دیگری به غیر از برنامه هسته ای توفیقی کسب کنند؛ موضوعی که رسانه های غربی نیز

نامیبیا خواستار استفاده از تجارب ایران در بخش انرژی است

الجزیره-ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در نامیبیا گفت: مقام های نامیبیایی علاقه مند به گسترش روابط با ایران ، همکاری در زمینه های مختلف و استفاده از توانمندی های ایران در بخش انرژی و صنعت هستند.

سرنوشت توافق هسته ای منوط به پادرمیانی اروپا است

تهران-ایرنا- خبرگزاری آسوشیتدپرس روز یکشنبه از واشنگتن گزارش داد که سرنوشت توافق هسته ای، نامشخص بوده و بقای این توافق ممکن است به موفقیت بعید تعاملات دقیقه آخری اروپا با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بستگی داشته باشد.

هیاتی از متخصصان سازمان انرژی اتمی امشب به چین می روند

تهران-ایرنا- سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت:عصر امروز سه شنبه هیاتی از مسئولین و متخصصین سازمان انرژی اتمی به منظور شرکت در سمینار همکاری هسته ای ایران و چین به پکن می روند.

چالش در بازار ارز نتیجه عدم استفاده از ظرفیت نخبگان اقتصاد است/ دولت از تجارب دولت‌ها در مدیریت ارز استفاده کند

کارشناس و پژوهشگر اقتصادی چالش در بازار ارز را نتیجه عدم استفاده مدیران از ظرفیت نبوغ و نخبگان اقتصاد داخلی دانست و گفت: دولت از تجارب دولت‌ها در مدیریت ارز استفاده کند.

ادامه آزمایش ویدئو چک در لیگ برتر انگلیس

باشگاه‌های لیگ برتر فوتبال انگلیس تصمیم به ادامه استفاده آزمایشی از ویدئو چک در فصل آینده این رقابت‌ها گرفتند.

روسیه علاقه‌مند به ساخت نیروگاه هسته‌ای در ازبکستان

رئیس شرکت دولتی انرژی هسته‌ای روسیه «روس اتم» در دیدار با نخست وزیر این کشور گفت: در حال حاضر با دولت ازبکستان شرایط انعقاد قرارداد بین دولتی برای ساخت نیروگاه‌ هسته‌ای در دست بررسی است.

پارلمان اروپا راهکاری اتحادیه اروپا را درباره برجام بررسی می کند

وین - ایرنا - کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا فردا (پنجشنبه) شرایط اجرای برجام و راهکارهای اتحادیه اروپا را در صورت ادامه کارشکنی یا خروج آمریکا از توافق هسته ای بررسی خواهد کرد.