ویدئو / چالش استفاده از انرژی هسته‌ای در اروپا

ساختمان اتومیوم، ۶۰ سال پیش در بروکسل پایتخت بلژیک ساخته شد و اتم نماد فناوری و پیشرفت بشر در قاره اروپا شد. در این سال‌ها در اروپا نزدیک به ۱۸۶ رآکتور هسته‌ای ساخته شد که در حال حاضر ۱۲۷ رآکتور کار می‌کنند. با این وجود بسیاری از کشورهای اروپایی قصد دارندمطالب مرتبط

صفر تا ۱۰۰ صنعت هسته ای کشور بومی است

اصفهان - دستیار و مشاور رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: خوشبختانه امروز از صفر تا ۱۰۰ صنعت هسته ای کشور بومی است و از توان داخلی دانشمندان استفاده می شود.

هند به رکورد جهانی تولید بی وقفه انرژی هسته ای دست یافت

دهلی نو -ایرنا - نیروگاه هسته ای 'کایگا' هند با 941 روز فعالیت بدون توقف توانست به یک رکورد جهانی در تولید بی وقفه انرژی هسته ای دست یابد.

به درخواست تیم‌های تهرانی، ویدئو چک را برداشتند

سرمربی تیم والیبال کاله درباره عدم استفاده از ویدئو چک در رقابت‌ها گفت: احتمالا به خواست تیم‌های تهرانی ویدئو چک را برداشتند.

انرژی‌های پاک به طبیعت آسیب می‌رسانند؟

نتایج مطالعات نشان می‌دهد که انرژی‌های پاک مانند انرژی خورشیدی و بادی، اثرات زیست محیطی دارند که نباید نادیده گرفته شوند، اما باز هم برای استفاده، نسبت به سایر انرژی‌ها پیشرو هستند.

توافق هسته‌ای ایران متضمن امنیت اروپا است

وزیر خارجه آلمان در آستانه نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل با موضوع بررسی همکاری با ایران اظهار داشت که توافق هسته ای با ایران می تواند ضامن امنیت اروپا باشد.

نبود ویدئو چک و خطری که رقابت‌های لیگ را تهدید می کند

عدم استفاده از ویدئو چک در چند هفته اخیر به یکی از مشکلات حال حاضر رقابت‌های لیگ والیبال افزوده و ممکن است لیگ را با مشکل جدی مواجه کند.

چین جایگاه نخست اروپا را به چالش می‌کشد

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، چین تبدیل به بزرگترین پیشگام هوش مصنوعی خواهد شد و جایگاه نخست اروپا را به چالش خواهد کشید.

آمریکایی‌ها به دنبال چالش هستند/ شفافیت و پاسخگویی فراملی شده است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آمریکایی‌ها به دنبال چالش هستند و در حال حاضر ایران مناسبات کشور را با اروپا پیش می‌برد و این در حالی است که پس از برجام ایران ۷۰ میلیارد دلار موافقت‌نامه با اروپا به امضاء رسانده است.

روسیه: مخالفت با خط لوله «جریان شمالی- 2» به خود اروپا ضرر می‌زند

وزارت امور خارجه و وزارت انرژی روسیه یادآور شدند که قطعنامه پارلمان اروپا در مخالفت با طرح «جریان شمالی- 2»، یک تصمیم سیاسی و نه اقتصادی است ‌که به منافع خود کشورهای اروپایی آسیب می‌رساند که به منابع انرژی نیازمند هستند.

بیانیه پایانی نشست رهبران اروپا با محوریت مهاجرت، تقویت دفاعی، بریگزیت و اوکراین

رهبران اتحادیه اروپا خواستار اقدام قاطع علیه انتشار سیستماتیک و گسترده اطلاعات غلط شدند و اعلام کردند که این مساله چالش استراتژیک برای سیستم‌های دموکراتیک اروپا است.

همکاری‌های صلح آمیز هسته‌ای محور رایزنی مقامات ازبکستان و هند

نمایندگان آژانس توسعه انرژی هسته‌ای «اوز اتم» ازبکستان و سفیر هند در ازبکستان گسترش بیش از پیش همکاری‌های صلح آمیز بین 2 کشور را بررسی کردند.

اما و اگرهای اجرای «مکانیزم مالی اروپا»

تهران- ایرنا- با گذشت حدود هفت ماه از خروج ایالات متحده از برجام تا به امروز اتحادیه اروپا به رغم حمایت های مجدانه از توافق هسته ای، بسته ای که دربردارنده راهکارهای ملموس باشد، ارائه نکرده اما با اجرای «سازوکار مالی ویژه اروپا» (spv) مهمترین گام عملی در ا

1200 مقاله به کنفراس هسته‌ای ایران ارسال شد

بوشهر- ایرنا- رئیس مرکز تحقیقات انرژی‌های نو دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: یکهزار و 200 مقاله به دبیرخانه بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران ارسال شد.

1200 مقاله به کنفراس هسته‌ای ایران ارسال شد

بوشهر- ایرنا- رئیس مرکز تحقیقات انرژی‌های نو دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: یکهزار و 200 مقاله به دبیرخانه بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران ارسال شد.

موشک‌های ایرانی قابلیت رسیدن به اروپا را دارند

نشریه آلمانی ولت با تکرارا ادعاهای مقام‌های کاخ سفید گفت: گسترش آزمایش‌های موشکی ممکن است نقض توافق هسته‌ای ایران و در جهت خلاف حمایت اروپا از این قطعنامه محسوب شود.]]>

دشمن نگران اثرگذاری دانش هسته ای به بخش های صنعتی است

کاشان- ایرنا - دستیار ویژه رییس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: سرعت حرکت علمی کشور انکار ناپذیر بوده و دشمن نگران اثرگذاری و سرریز دانش هسته ای به سایر بخش های صنعت می باشد.

دشمن نگران اثرگذاری دانش هسته ای به بخش های صنعت است

کاشان - ایرنا - دستیار ویژه رییس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: سرعت حرکت علمی کشور انکار ناپذیر بوده و دشمن نگران اثرگذاری و سرریز دانش هسته ای به سایر بخش های صنعت است.

مرکز بگین- سادات/ نزاع قریب الوقوع عربستان با آمریکا بر سر انرژی هسته ای

داروی سرطان پروستات ساخت محققان کشور در مرحله تولید پیش‌صنعتی

محققان مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد با همکاری سازمان انرژی اتمی کشور موفق به تولید داروی لوتیشیوم و استفاده از آن در درمان سرطان پروستات مقاوم به درمان شدند.

چین جایگاه نخست اروپا در هوش مصنوعی را به چالش می‌کشد