ویدئو / چالش استفاده از انرژی هسته‌ای در اروپا

ساختمان اتومیوم، ۶۰ سال پیش در بروکسل پایتخت بلژیک ساخته شد و اتم نماد فناوری و پیشرفت بشر در قاره اروپا شد. در این سال‌ها در اروپا نزدیک به ۱۸۶ رآکتور هسته‌ای ساخته شد که در حال حاضر ۱۲۷ رآکتور کار می‌کنند. با این وجود بسیاری از کشورهای اروپایی قصد دارندمطالب مرتبط

چالش های استمرار روابط انرژی ایران و اتحادیه اروپا

سناریوهای روابط انرژی ایران و اروپا به ویژه فروش نفت کشورمان به قاره سبز با عدم قطعیت های مختلفی مواجه است.

شبکه انرژی کشور در کمتر از سه سال هوشمند می‌شود / ضرورت استفاده بهینه از منابع در شرایط تحریم‌

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام هوشمندسازی شبکه انرژی کشور در کمتر از سه سال آینده، گفت: در ایران که با چالش ها، فشارها و تحریم های ظالمانه ای روبرو هستیم بنابراین استفاده بهینه از منابع در چارچوب های اقتصاد مقاومتی بسیار حایز اهمیت است.]]>

تلگراف: ترفند استفاده از بانک سرمایه‌گذاری اروپا برای تقویت برجام، کاملاً نمادین است

یک روزنامه انگلیسی در گزارشی نوشت که ترفند اتحادیه اروپا برای استفاده از بانک سرمایه گذاری اروپا برای تقویت توافق هسته ای با ایران، کاملاً نمادین است.

چالش پسماندهای هسته‌ای و اهمیت مدیریت آن

در نیروگاه‌های هسته‌ای ضایعاتی تولید می‌شود که به دلیل حساسیت مضاعف زباله‌های رادیواکتیو، مدیریت پسماندهای هسته‌ای باید تحت قوانین و محدودیت‌های خاصی انجام شود. ترس از مواد رادیواکتیو دیگر برای جهان و دانشمندان هسته‌ای به یک کابوس تبدیل شده است. تجربه فاج

یک عضو کمیسیون انرژی: راندمان نیروگاه‌های تولید برق پایین است

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: ما نه تنها در کشور از تکنولوژی‌های لازم برای بهینه‌سازی مصرف انرژی استفاده نمی‌کنیم بلکه به طور نرمال انرژی را هدر می‌دهیم. این هدررفت صرفا خواست مردم نیست بلکه دولت نیز بخش قابل توجهی از انرژی را هدر می‌دهد.

ناتو ، چالش های پیش رو و نگرانی اروپا

تهدیدات روسیه ، مواضع ترامپ و برگزیت از جمله چالش های مهم و پیش روی ناتو به شمار می روند.

فرهنگ‌سازی استفاده از انرژی خورشید با برپایی مسابقات آب‌شیرین‌کن/اعلام برگزیدگان مسابقه

مسابقه آب شیرین‌کن‌ها در دانشگاه صعنتی امیرکبیر با هدف فرهنگ‌سازی استفاده از انرژی برگزار شد که برگزیده‌های آن معرفی شدند.

اتحادیه اروپا و چین بر اجرای کامل برجام تاکید کردند

تهران- ایرنا- اتحادیه اروپا و چین در بیانیه ای مشترک ضمن اشاره بر اهمیت برجام برای ساختار جهانی منع اشاعه هسته ای، بر اجرای کامل توافقنامه هسته ای ایران تاکید کردند.

تداوم دلبستگی به اروپا و تبدیل چالش خروج آمریکا از برجام به تهدید ملی

با وجود نتیجه بخش نبودن چهار اقدام عملی اروپا در راستای مقابله با تحریم‌های آمریکا و تقویت این پیش‌بینی که بسته‌ پیشنهادی اروپا نیز راه به جایی نخواهد برد، تداوم امیدواری به اروپایی‌ها تلف کردن وقت و توان ارزیابی می‌شود.

تصویب ساخت واحد  دوم نیروگاه هسته‌ای بنگلادش

 نهاد تنظیم مقرارات انرژی  اتمی بنگلادش (BAERA) مجوز ساخت راکتور دوم نیروگاه هسته ای ربور در این کشور را صادر کرد.

صادرات نفت ایران به اروپا نصف شد

آژانس بین المللی انرژی در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد صادرات نفت ایران به اروپا در ماه ژوئن حدود 50 درصد کاهش داشته است.

موگرینی: اروپا از شرکت های خود در ایران حمایت می کند

تهران - ایرنا - مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از سیاست های یکجانبه آمریکا در پرونده های بین المللی همچون توافق هسته ای با تهران انتقاد کرد و گفت: اتحادیه اروپا قصد دارد از طریق قانونی از فعالیت شرکت های خود در ایران حمایت کند.

ظریف: حرف و بیانیه بس است، از اروپا عمل می‌خواهیم

تهران - ایرنا - وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن تاکید بر اهمیت روابط با اروپا پس از خروج آمریکا از برجام خاطرنشان کرد که جدا از تعهد سیاسی اروپایی‌ها برای پایبندی به توافق هسته‌ای اینک نیاز به مشاهده اقدامات عملی آنهاست.

بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی وارد عربستان شدند

دوحه - ایرنا - دولت عربستان اعلام کرد که بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی به منظور بازدید از زیر ساخت های این کشور برای تاسیس نیروگاه های هسته ای، وارد عربستان شده اند.

تاکید چین و اتحادیه اروپا بر پایبندی به برجام

چین و اتحادیه اروپا بر لزوم پایبندی به توافق هسته‌ای با ایران تاکید کردند.

خروج واشنگتن از برجام، اروپا را به شرق سوق داد

نیویورک- ایرنا- موسسه بین المللی مطالعات استراتژیک آمریکا به بررسی نقش چین در حفظ توافق هسته ای ایران پرداخته و معتقد است خروج آمریکا از برجام، اروپا را درباره مسایل ایران به سمت شرق و چین سوق داده است.

20 هزار خانوار عشایری از انرژی خورشیدی استفاده می کنند

اصفهان- ایرنا - رئیس سازمان امور عشایرکشور گفت: در زمان حاضر حدود 20 هزار خانوار عشایری مجهز به تجهیزات و سلول های خورشیدی به عنوان یک انرژی تجدیدپذیر هستند.

ساخت نیروگاه مجازی با مدیریت مصرف برق - اسماعیل جهانبخش*

زنجان - ایرنا - مدیریت مصرف انرژی بویژه نیروی برق با شرایط گرمای کنونی و استفاده از سیستم های سرمایشی به حدی تاثیرگذار است که به باور کارشناسان صرفه جویی در این انرژی می تواند به مثابه یک نیروگاه مجازی عمل کند.

استفاده از هوش مصنوعی برای تعیین مناطق تحت خطر در یک حادثه‌ی هسته‌ای

موگرینی: نمی‌توانم بگویم اقدامات ما برای حفظ برجام کافی خواهند بود

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در کنفرانس خبری بعد از نشست وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا گفت نمی‌تواند بگوید اقدامات انجام‌شده برای حفظ تواقق هسته‌ای کافی هستند.