اردک تاجدار برای نخستین بار در تالاب گندمان مشاهده شد

اردک تاجدار با نام علمی Netta rufina برای نخستین بار در تالاب گندمان چهارمحال و بختیاری مشاهده شد.مطالب مرتبط

تابستان گذرانی حدود 34 هزار پرنده مهاجر در تالاب گندمان

حدود 34 هزار پرنده مهاجر در تالاب بین المللی گندمان در شهرستان بروجن تابستان گذرانی می کنند.

پرواز درناها به تالاب شادگان

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شادگان از آبگیری تالاب بین‌المللی شادگان در پی باران‌های و مشاهده گونه کمیاب درنا در این تالاب اخیر خبر داد.

مهاجران گرفتار سیاست «شل کن سفت کن» محیط زیست+تصاویر

تالاب لپو توقفگاه زمستانه پرندگان مهاجر، سال‌هاست که نقش خاطره‌انگیزی از آرامش قوها و اردک‌سانان را زیر چتری از حفاظت بومیان به‌همراه دارد، امسال اما زمزمه‌هایی از تنش با «نه» گفتن به ممنوعیت شکار در این زیستگاه، به‌گوش می‌رسد.

تالاب هامون برای احیا نیاز به 10 میلیارد متر مکعب آب دارد

زاهدان - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: نیاز آبی تالاب هامون برای احیاء بیش از 10 میلیارد مترمکعب آب است و برای تداوم آن سالانه حدود یک سوم این مقدار آب باید وارد تالاب شود.

تالاب هامون برای احیا نیاز به 10 میلیارد متر مکعب آب دارد

زاهدان - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: نیاز آبی تالاب هامون برای احیای بیش از 10 میلیارد مترمکعب آب است و برای تداوم آن سالانه حدود یک سوم این مقدار آب باید وارد تالاب شود.

حفاظت از تالاب‌های فارس نیازمند همت همگانی

دغدغه حفاظت از تالاب‌های فارس وظیفه محیط زیست به تنهایی نیست و تمام ذی نفعان باید برای احیای تالاب‌ها همت کنند.

بخش جنوبی تالاب یادگارلو نقده تا پایان امسال احیا می شود

ارومیه- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست نقده با اشاره به اینکه تالاب یادگارلو یکی از تالاب های بین المللی این شهرستان است، گفت: بخش جنوبی این تالاب تا پایان سال جاری و همزمان با آبگیری تالاب در بهمن ماه احیا می شود.

انتخاب قهرمان تالاب در روز جهانی تالاب ها

تهران - ایرنا - قهرمان تالاب و محیط بان نمونه تالابی همزمان با روز جهانی تالاب ها (2 فوریه 2019 میلادی مصادف با 13 بهمن 1397) اعلام می شود که با توجه به استقبال از این برنامه زمان ارسال مقالات تمدید شد.

جان گرفتن تالاب شادگان در پی بارشهای اخیر

در پی باران‌های پاییزی اخیر و آبگیری تالاب بین‌المللی شادگان، مهاجرت پرندگان به این تالاب افزایش یافته است.

شهر تالاب‌های ایران که تنها نامش بر آن مانده

تالابی است با گل‌های نیلوفر که نمونه گلهایش را در تالابهای منحصربه فردی همچون تالاب انزلی می‌توان یافت؛ دقیقا وسط شهر است و به غیر از بومی‌ها گردشگران زیادی از وجود آن خبر ندارند و عجیب تر آن‌که شهر بابل در استان مازندران که تالاب در آن قرار گرفته به شهر

مشاهده دارکوب سوری برای اولین بار در پارک ملی کرخه

رئیس پارک ملی کرخه گفت برای نخستین بار گونه دارکوب سوری در پارک ملی کرخه مشاهده شده است.

شکارچی خاطی چهار قطعه اردک سرسبز مهاجر را شکار کرد

زنجان - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: شکارچی خاطی چهار قطعه اردک سرسبز مهاجر را در سد گلابر این استان شکار کرد.

خشک کردن عمدی یکی از زنده‌ترین تالابهای غرب کشور!

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بروجرد گفت: اسناد حدود 120 هکتار از اراضی اطراف تالاب بیشه دالان تغییر کاربری شده و در مراحل صادر شدن برای برخی از کشاورزان مجاور تالاب است. 

تالاب قوپی باباعلی در مهاباد احیا شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: پس از بارش های پاییزه اخیر در این شهرستان تالاب قوپی باباعلی احیا شده و زمینه ورود پرندگان مهاجر به این تالاب فراهم شده است.

تالاب جازموریان، حق آبه نمی خواهد، سهمش را بدهید!!!

حالا دیگر زوزه باد در بستر تالاب جازموریان هم می پیچد.

قوهای آوازخوان به تالاب میانکاله رسیدند

ساری-ایرنا- قوهای فریادکش آخرین گروه از جمعیت پرندگان مهاجر زمستان گذران در نیمه دوم ماه آذر در تالاب بین المللی میانکاله در شرق مازندران فرود آمدند.

قوهای آوازخوان به تالاب میانکاله رسیدند

ساری-ایرنا- قوهای فریادکش آخرین گروه از جمعیت پرندگان مهاجر زمستان گذران در نیمه دوم ماه آذر در تالاب بین المللی میانکاله در شرق مازندران فرود آمدند.

بدون مشارکت جوامع محلی احیای تالاب های فارس بیهوده است

شیراز - ایرنا - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس بر لزوم توانمند سازی جامع محلی و روستاییان حاشیه تالاب ها و دریاچه های فارس تاکید کرد و اظهار داشت : بدون توانمند سازی و مشارکت جوامع محلی احیای تالاب های فارس تلاشی بیهوده است.

آبگیری تالاب «صالحیه» کرج آغاز شد

کرج - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز از آغاز آبگیری تالاب خشک شده «صالحیه» نظرآباد این استان خبر داد.

نامهربانی با مهمانان تالاب - جمیل آزادمنش*

مهاباد- ایرنا- این روزها تالاب های مناطق شمال غربی کشور که در مسیر کوچ پرندگان مهاجر قرار دارد، میزبان شمار زیادی از گونه های مختلف است اما برخی افراد سودجو با این مهمانان، بر خلاف رسم و مرام مهمان نوازی رفتار می کنند.