اردک تاجدار برای نخستین بار در تالاب گندمان مشاهده شد

اردک تاجدار با نام علمی Netta rufina برای نخستین بار در تالاب گندمان چهارمحال و بختیاری مشاهده شد.مطالب مرتبط

صدور پروانه صید اردک ماهی در دریاچه نئور

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل از امکان صید اردک ماهی با تک قلاب در دریاچه حفاظت شده نئور خبر داد .

جوامع محلی پیرامون تالاب گمیشان آستین همت بالا زدند

گرگان – ایرنا – در راستای طرح ملی حفاظت از تالاب ها و اجرای برنامه توانمندسازی جوامع محلی این زیستگاه های آبی، دوره آموزشی با رویکرد 'معیشت پایدار برای ذی نفعان مناطق پیرامون تالاب بین المللی گمیشان واقع در شمال غرب استان گلستان' در شهر گمیش تپه برگزار شد

آتش سوزی در بخش ایرانی تالاب هورالعظیم/ بازداشت عوامل آتش سوزی

مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان با اشاره به عمدی بودن آتش سوزی در بخشی از تالاب هورالعظیم در ایران، گفت: ۲عامل این آتش سوزی ظهر جمعه در حین آتش زدن نیزارهای تالاب دستگیر شدند.]]>

کانی برازان سرزنده ترین تالاب حوضه دریاچه ارومیه

مهاباد- ایرنا- تالاب بین المللی کانی برازان مهاباد به عنوان یکی از تالاب های اقماری دریاچه ارومیه اینک سرزنده ترین و پویا ترین تالاب این حوضه آبریز بوده و در طول سال پذیرای شماری زیادی از پرندگان بومی و مهاجر این منطقه است.

کانی برازان سرزنده ترین تالاب حوضه دریاچه ارومیه

مهاباد- ایرنا- تالاب بین المللی کانی برازان مهاباد به عنوان یکی از تالاب های اقماری دریاچه ارومیه اینک سرزنده ترین و پویا ترین تالاب این حوضه آبریز بوده و در طول سال پذیرای شماری زیادی از پرندگان بومی و مهاجر این منطقه است.

بخشی از محدوده تالاب میانگران ایذه طعمه آتش شد

اهواز-ایرنا- فرماندار ایذه گفت: نیزارهای تالاب میانگران این شهرستان ، دچار حریق شده و تلاش برای مهار آن ادامه دارد.

بیش از 70 درصد از تالاب بین‌المللی شادگان خشک شده است

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شادگان با بیان اینکه در حال حاضر از هیچ رودخانه‌ای آبی وارد تالاب شادگان نمی‌شود، گفت: حدود 70 تا 80 درصد از تالاب بین‌المللی شادگان خشک شده است.

آتش‌سوزی بخشی از تالاب هورالعظیم در حال مهار است/ دستگیری عاملان آتش‌سوزی

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با بیان اینکه صبح امروز بخشی از تالاب هورالعظیم در ایران دچار آتش‌سوزی شد، گفت: دو عامل این آتش‌سوزی در حین آتش زدن نیزارهای تالاب هورالعظیم دستگیر شدند.

عاملان آتش سوزی تالاب هورالعظیم دستگیر شدند

اهواز – ایرنا – مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با اشاره به آتش سوزی در بخشی از تالاب هورالعظیم در ایران گفت: 2 عامل این آتش سوزی ظهر جمعه در حین آتش زدن نیزارهای تالاب دستگیر شدند.

عاملان آتش سوزی تالاب هورالعظیم دستگیر شدند

اهواز – ایرنا – مدیر کل مدیریت بحران خوزستان با اشاره به آتش سوزی در بخشی از تالاب هورالعظیم در ایران گفت: 2 عامل این آتش سوزی ظهر جمعه در حین آتش زدن نیزارهای تالاب دستگیر شدند.

تالاب صورتی و تولید نمک سفید

چابهار- ایرنا- دریاچه و تالاب صورتی لیپار در 20 کیلومتری نوار ساحلی چابهار- بریس جاذبه ای شگفت انگیز، زیبا و دیدنی برای گردشگران و مکانی مناسب برای تولید نمک سفید دریایی است.

تالاب صورتی و تولید نمک سفید

چابهار - ایرنا - دریاچه و تالاب صورتی لیپار در 20 کیلومتری نوار ساحلی چابهار - بریس جاذبه ای شگفت انگیز، زیبا و دیدنی برای گردشگران و مکانی مناسب برای تولید نمک سفید دریایی است.

تجویز نسخه برای بهبود وخامت حال بزرگ‌ترین حوضه‌های آبریز فلات مرکزی ایران

تجویز نسخه‌های غیرعادلانه و غیرعاقلانه و بی توجهی به وضعیت زیستی تالاب‌ها و عواقب پس از آن همه از وخامت حال تالاب‌های جازموریان خبر می‌دهند.

عاملان آتش سوزی تالاب هورالعظیم دستگیر شدند

اهواز - مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با اشاره به عمدی بودن آتش سوزی در بخشی از تالاب هورالعظیم گفت: عاملان این آتش سوزی در حین آتش زدن نیزارهای تالاب دستگیر شدند.

کارگاه مدیریت جامع تالاب جازموریان درکرمان

آخرین نتایج پژوهش های بررسی علل خشک شدن تالاب جازموریان امروز در کارگاه مدیریت جامع این تالاب در کرمان بررسی شد.

تالاب هویزه همچنان می سوزد

مدیرکل حفاظت محیط زیست از ادامه آتش سوزی در بخش عراقی تالاب هویزه خبر داد .

برنامه مدیریت جامع 20 تالاب مهم کشور تدوین شد

مهاباد- ایرنا- هماهنگ کننده طرح حفاظت از تالاب های ایران سازمان حفاظت محیط زیست گفت: برنامه مدیریت جامع 20 تالاب مهم کشور با مشارکت جوامع محلی و انجمن های زیست محیطی تدوین شده است.

حیات وحش تالاب شادگان متاثر از خشکسالی در معرض نابودی است

آبادان - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط ‌زیست شادگان گفت:خشک شدن 70 درصد از تالاب بین المللی شادگان زندگی حیات وحش در این منطقه را به خطر انداخته است.

تالاب «نوروزلو» میاندوآب در آتش سوخت

مهاباد- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب گفت: 5.5 هکتار از جنگل های منطقه حفاظت شده تالاب نوروزلوی این شهرستان در آتش سوخت.

ممنوعیت ورود به تالاب قره قشلاق بناب

رئیس اداره دامپزشکی بناب: به منظور جلوگیری از شیوع آنفلوانزای مرغی، از اول مهر ورود به تالاب قره قشلاق ممنوع است.