مشاهده اردک «تاجدار» در تالاب گندمان برای نخستین بار

اردک تاجدار با نام علمی Netta rufina برای نخستین بار در تالاب گندمان چهارمحال و بختیاری مشاهده شد.مطالب مرتبط

تالاب استیل آستارا در آستانه خشک شدن

استفاده بی رویه از آب تالاب شهرستان مرزی بندر آستارا برای آبیاری شالیزارها، سطح آب این تالاب مهم استان گیلان را به شدت کاهش داده است.

کلبه‌های شناور مهمان دائمی تالاب‌های گیلان می‌شوند

هرچند کارشناسان و فعالان محیط زیست اجرای طرح کلبه‌های شناور در تالاب‌های گیلان را تهدیدی برای حیات این تالاب‌ها عنوان می‌کنند، اما مدیرکل محیط زیست استان گیلان تاکید کرد: قرار است طرح کلبه‌های شناور علاوه بر تالاب استیل در دیگر تالاب‌های استان گیلان نیز م

ویدئو / حال این روزهای تالاب هورالعظیم

در چند سال اخیر کمبود آب ناشی از خشکسالی و احداث سد در مسیر رودخانه‌های منتهی به تالاب هورالعظیم آسیب‌های قابل توجهی به این زیستگاه وارد کرده است. بخشی از پدیده گرد و غبار جنوب کشور نیز به خشک شدن این تالاب مربوط است.بسیاری آتش‌سوزی تالاب هورالعظیم را در

کلانتری: برای تخصیص حقابه تالاب ها برنامه ریزی شود

تهران- ایرنا- رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با توجه به وضعیت تالاب ها باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که رودخانه ها به مقصد خود برسند و حقابه تالاب ها تخصیص داده شود.

شتاب خشکی به قلب تالاب میانکاله/ بررسی راهکارهای احیای میانکاله در کمیته ملی

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با اعلام اینکه سرعت خشکی در تالاب بین‌المللی میانکاله بوده اما این تالاب قابل احیاست، گفت: راهکارهایی مانند انتقال آب از مصب برخی رودخانه‌های نزدیک تالاب یا انتقال آب از دریای خزر وجود دارد که در حال بررسی است.

مرگ غمناک تالاب ها و تنش های آبی

تهران- ایرنا- زنگ خطر از بین رفتن تالاب های ایران به عنوان مهمترین زیست بوم ها از چندی پیش نواخته و گام های حفاظتی از این منابع غنی زیست محیطی آغاز شد. با وجود این هنوز برخی تالاب های کشور حال و روز خوبی ندارند و مرگ در کمین آن ها است، وضعیتی که تشدید تنش

تالاب‌خواران با کاهش عمق تالاب انزلی، وسوسه می‌شوند

رییس اداره حفاظت محیط زیست انزلی، گفت: کاهش عمق آب، وسوسه تالاب‌خواری را در متخلفین افزایش می‌دهد.

سوختن گاومیش ها در آتش سوزی تالاب هورالعظیم

در هفته گذشته دو نقطه در شمال تالاب هورالعظیم در بخش ایران دچار آتش‌سوزی شد که در اثر آن حدود ۱۸۰۰ هکتار از این تالاب بخش ایران در آتش سوخت که تا چندین روز آسمان خوزستان را دود فرا گرفته بود. شدت گرمای این آتش سوزی به نحوی بود که گاومیش‌ها و برخی احشام در

کام تشنه و لبان سوخته - اهواز

12تیرماه شعله‌ور شدن آتش در نیزارهای تالاب هورالعظیم خبرساز شد و بیش از 13 هزار هکتار در بخش عراقی تالاب و 6 هزار هکتار در بخش ایرانی تالاب در مدت یک هفته طعمه حریق شد،با گسترش حریق و رسیدن دود این شعله‌های سرکش تا اهواز و ماهشهر،در این بین دام‌های اطراف

نشست کمیته راهبری طرح حفاظت از تالاب‌های ایران برگزار شد

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست ، ضمن ابراز خرسندی از عملکرد مثبت طرح حفاظت از تالاب های ایران، پرهیز از بخشی نگری را به عنوان یکی از ضروری ترین موارد در حفاظت تالاب‌ها برشمرد.

رسوایی تازه برای خاندان سلطنتی اسپانیا؛ پدر پادشاه به پول‌شویی متهم شد

پس از به زندان افکنده شده داماد پادشاه کنونی، پدر تاجدار اسپانیا هم به پول‌شویی متهم شد.

‌آتش سوزی تالاب هورالعظیم به دام منطقه خسارت نزده است

اهواز - ایرنا - فرماندار هویزه گفت: آتش سوزی در تالاب هورالعظیم به دام منطقه خسارت وارد نکرده و انتشار تصاویری مبنی بر سوختن تعدادی از گاومیش های رفیع از توابع هویزه در آتش سوزی تالاب هورالعظیم صحت ندارد.

استنشاق دود ناشی از آتش‌سوزی تالاب هورالعظیم مضر است

اهواز - رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: استنشاق دود ناشی از آتش‌سوزی تالاب هورالعظیم برای بیماران ریوی مضر است.

احتمالا آتش‌سوزی تالاب امیرکلایه عمدی است

​مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: دلایلی مبنی بر عمدی بودن آتش سوزی تالاب امیرکلایه وجود دارد.

بی آبی ماهی های هورالعظیم را تهدید می کند

اهواز - ایرنا - معاون محیط زیست انسانی حفاظت محیط زیست خوزستان با بیان اینکه در روزهای اخیر هیچ آبی به تالاب هورالعظیم وارد نشده، نسبت به مرگ و میر آبزیان این تالاب هشدار داد.

ضرورت پرهیز از بخشی‌نگری در فرآیند حفاظت و احیای تالاب‌های کشور

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست ضمن ابراز خرسندی از عملکرد مثبت طرح حفاظت از تالاب های ایران، تلاش در راستای تغییر نگرش و دیدگاه دست اندرکاران، ذینفعان و جوامع محلی برای همکاری و مشارکت هر چه بیشتر و پرهیز از بخشی‌نگری را از ضروری ترین موارد

سوختن گاومیش‌ها به دلیل آتش‌سوزی در بخش ایرانی هورالعظیم

معاون محیط طبیعی اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان از ادامه آتش‌سوزی بخش عراقی تالاب هورالعظیم خبر داد و گفت: تاکنون 15 هزار هکتار از بخش عراقی این تالاب طعمه حریق شده است.

گیلان|‌ طرح کاهش حجم رسوبات تالاب انزلی اجرایی می‌شود

عضو کمیسیون عمران مجلس‌ گفت:‌ طرح کاهش حجم لجن و رسوبات تالاب انزلی با اعتباری بالغ بر 850 میلیارد تومان به‌زودی اجرایی می‌شود.

گونه جکوی پلنگی ترکمنی در دامغان برای اولین بار شناسایی شد

سمنان- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان، از شناسایی و مشاهده نوعی مارمولک از راسته جکوی پلنگی ترکمنی در مناطق دامغان برای نخستین بار خبر داد.

گونه جکوی پلنگی ترکمنی برای اولین بار در دامغان شناسایی شد

سمنان- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان، از شناسایی و مشاهده نوعی مارمولک از راسته جکوی پلنگی ترکمنی برای نخستین بار در دامغان خبر داد.