مشاهده اردک «تاجدار» در تالاب گندمان برای نخستین بار

اردک تاجدار با نام علمی Netta rufina برای نخستین بار در تالاب گندمان چهارمحال و بختیاری مشاهده شد.مطالب مرتبط

صدور پروانه صید اردک ماهی در دریاچه نئور

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل از امکان صید اردک ماهی با تک قلاب در دریاچه حفاظت شده نئور خبر داد .

هم افزایی برای احیای تالاب بختگان

تهران- ایرنا- اهمیت حفاظت از تالاب بختگان، سازمان حفاظت محیط زیست را بر آن داشته است که با همکاری برنامه عمران ملل متحد، وزارت نیرو و جهاد کشاورزی، پروپوزالی را با عنوان سازگاری با تغییراقلیم در حوضه این تالاب، تهیه و به صندوق بین المللی سازگاری تغییر اق

جوامع محلی پیرامون تالاب گمیشان آستین همت بالا زدند

گرگان – ایرنا – در راستای طرح ملی حفاظت از تالاب ها و اجرای برنامه توانمندسازی جوامع محلی این زیستگاه های آبی، دوره آموزشی با رویکرد 'معیشت پایدار برای ذی نفعان مناطق پیرامون تالاب بین المللی گمیشان واقع در شمال غرب استان گلستان' در شهر گمیش تپه برگزار شد

کانی برازان سرزنده ترین تالاب حوضه دریاچه ارومیه

مهاباد- ایرنا- تالاب بین المللی کانی برازان مهاباد به عنوان یکی از تالاب های اقماری دریاچه ارومیه اینک سرزنده ترین و پویا ترین تالاب این حوضه آبریز بوده و در طول سال پذیرای شماری زیادی از پرندگان بومی و مهاجر این منطقه است.

کانی برازان سرزنده ترین تالاب حوضه دریاچه ارومیه

مهاباد- ایرنا- تالاب بین المللی کانی برازان مهاباد به عنوان یکی از تالاب های اقماری دریاچه ارومیه اینک سرزنده ترین و پویا ترین تالاب این حوضه آبریز بوده و در طول سال پذیرای شماری زیادی از پرندگان بومی و مهاجر این منطقه است.

بیش از 70 درصد از تالاب بین‌المللی شادگان خشک شده است

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شادگان با بیان اینکه در حال حاضر از هیچ رودخانه‌ای آبی وارد تالاب شادگان نمی‌شود، گفت: حدود 70 تا 80 درصد از تالاب بین‌المللی شادگان خشک شده است.

تالاب صورتی و تولید نمک سفید

چابهار- ایرنا- دریاچه و تالاب صورتی لیپار در 20 کیلومتری نوار ساحلی چابهار- بریس جاذبه ای شگفت انگیز، زیبا و دیدنی برای گردشگران و مکانی مناسب برای تولید نمک سفید دریایی است.

تالاب صورتی و تولید نمک سفید

چابهار - ایرنا - دریاچه و تالاب صورتی لیپار در 20 کیلومتری نوار ساحلی چابهار - بریس جاذبه ای شگفت انگیز، زیبا و دیدنی برای گردشگران و مکانی مناسب برای تولید نمک سفید دریایی است.

تجویز نسخه برای بهبود وخامت حال بزرگ‌ترین حوضه‌های آبریز فلات مرکزی ایران

تجویز نسخه‌های غیرعادلانه و غیرعاقلانه و بی توجهی به وضعیت زیستی تالاب‌ها و عواقب پس از آن همه از وخامت حال تالاب‌های جازموریان خبر می‌دهند.

کارگاه مدیریت جامع تالاب جازموریان درکرمان

آخرین نتایج پژوهش های بررسی علل خشک شدن تالاب جازموریان امروز در کارگاه مدیریت جامع این تالاب در کرمان بررسی شد.

تالاب هویزه همچنان می سوزد

مدیرکل حفاظت محیط زیست از ادامه آتش سوزی در بخش عراقی تالاب هویزه خبر داد .

برنامه مدیریت جامع 20 تالاب مهم کشور تدوین شد

مهاباد- ایرنا- هماهنگ کننده طرح حفاظت از تالاب های ایران سازمان حفاظت محیط زیست گفت: برنامه مدیریت جامع 20 تالاب مهم کشور با مشارکت جوامع محلی و انجمن های زیست محیطی تدوین شده است.

روزهای فراق تالاب

بیرجند - ایرنا - تالاب «کجی نمکزار» نهبندان یکی از شگفتی های طبیعت و بزرگترین شاهکار خلقت است اما این روزها تن خشکیده اش در فراق پرندگان مهاجر زیر شلاق های گرم خورشید کویر روزگار می گذراند.

احتمالا آشوبگران بصره تالاب هورالعظیم را به آتش می‌کشند

معاون محیط انسانی سازمان محیط زیست احتمال آتش‌زدن تالاب هورالعظیم از سوی آشوبگران بصره را قوی دانست و گفت: وزیر محیط زیست عراق برای مذاکره در این خصوص به ایران دعوت شده است.

احیای تالاب‌های فارس‌ نیازمند حمایت ملی است

‌استاندار فارس با بیان اینکه شرایط تالاب‌های این استان از دریاچه ارومیه به مراتب دشوارتر است، گفت: برای احیای تالابها در فارس که دچار شرایط نگران کننده است؛ نیازمند حمایت های ملی هستیم.

تصویربرداری از سه پلنگ در پارک ملی بختگان

مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس از مشاهده یک پلنگ به همراه دو توله در ارتفاعات پارک ملی بختگان و ثبت تصویر پلنگ برای نخستین بار در این منطقه خبر داد.

حیات وحش تالاب شادگان متاثر از خشکسالی در معرض نابودی است

آبادان - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط ‌زیست شادگان گفت:خشک شدن 70 درصد از تالاب بین المللی شادگان زندگی حیات وحش در این منطقه را به خطر انداخته است.

تالاب «نوروزلو» میاندوآب در آتش سوخت

مهاباد- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب گفت: 5.5 هکتار از جنگل های منطقه حفاظت شده تالاب نوروزلوی این شهرستان در آتش سوخت.

ممنوعیت ورود به تالاب قره قشلاق بناب

رئیس اداره دامپزشکی بناب: به منظور جلوگیری از شیوع آنفلوانزای مرغی، از اول مهر ورود به تالاب قره قشلاق ممنوع است.

تالاب های گری بلمک پلدختر دچارآتش سوزی شد

خرم آباد - ایرنا - مسئول واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری پلدختر گفت: نیزارها و مراتع اطراف تالاب های گری بلمک این شهرستان دچار آتش سوزی شد.