هشدار سرمازدگی محصولات کشاورزی و دامی

با کاهش چهار تا هشت درجه‌ای دمای هوا در استان سمنان، هواشناسی درباره احتمال سرمازدگی محصولات کشاورزی هشدار داد.مطالب مرتبط

سالانه 240 هزار تن محصولات کشاورزی در بروجن تولید می شود

شهرکرد – ایرنا – فرماندار شهرستان بروجن گفت: سالانه 240 هزار تن انواع محصولات کشاورزی، باغی و دامی در این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف می شود.

سهم استان سمنان از تسهیلات خسارات سرمازدگی ۱۰۰میلیارد تومان است

دامغان- رئیس جهاد کشاورزی سمنان ضمن بیان اینکه سهم استان از تسهیلات خسارات سرمازدگی ۱۰۰میلیارد تومان است، گفت: سرما ۴۰۰میلیارد تومان به بخش کشاورزی خسارت وارد کرد.

برندسازی محصولات در دستورکاروزارت جهاد کشاورزی قرار گرفت

اصفهان- ایرنا- وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: طرح برند سازی و افزایش کیفیت انواع محصولات کشاورزی در دستورکار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته است.

حاتمیان: دولت با حمایت از تولیدکنندگان قیمت محصولات کشاورزی را کنترل کند

یک عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: بخش های مختلف بازار متاثر از بخش کشاورزی و تولید داخل کشور است. اگر میزان عرضه محصولات متناسب با متقاضیان باشد، قیمت ها خود به خود پایین می آید.

آب معدنی یخ‌زده نخورید

مدیرکل استاندارد فارس با اشاره به افزایش محصولات خوراکی و نوشیدنی غیراستاندارد و عرضه‌ی این محصولات خارج از شبکه‌ی توزیع تحت نظارت، به شهروندان هشدار داد که در هیچ شرایطی از محصولات غذایی غیراستاندارد استفاده نکنند.

سم کشاورزی و محصولی که می خوریم

دزفول - ایرنا - با وجود اقدام انجام شده برای کاهش مصرف سم در تولید محصولات کشاورزی از سوی وزارت جهاد کشاورزی همچنان کارشناسان بهداشت و تغذیه نسبت به درصد سم مصرف شده در تولید محصولات به ویژه سبزی و صیفی ابراز نگرانی می کنند.

محصولات کشاورزی به ارزش 86.5 میلیون دلار از کردستان صادر شد

سنندج - ایرنا - مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: امسال صادرات انواع محصولات کشاورزی از این استان با 2.2 برابر رشد به 85 میلیون و 500 هزار دلار رسید.

افزایش دما محصولات کشاورزی بوشهر را تهدید می کند

بوشهر- ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: براساس داده های هواشناسی مبنی بر افزایش 50 درجه ای دما در این استان احتمال بروز تنش در محصولات کشاورزی وجود دارد.

خسارت 400 میلیارد تومانی سرمازدگی به کشاورزان سمنانی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از خسارت 400 میلیارد تومانی سرمازدگی به کشاورزان سمنانی خبر داد و گفت: وام کشاورزان خسارت‌دیده به مدت دو سال استمهال شد.

سمنان| 45 درصد محصولات کشاورزی از سوی تشکل‌های کشاورزی تولید می‌شود

مدیر تعاون روستایی استان سمنان گفت: 45 درصد از محصولات کشاورزی از سوی تشکل‌های کشاورزی تولید می‌شود.

‌کشت محصولات کم‌آب‌بر در استان سمنان توسعه می‌یابد

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی ‌سمنان با اشاره به تدوین سند بهره‌وری آب و تغییر الگوی کشت کشاورزی گفت: کشت محصولات کم آب بر در استان ‌توسعه می‌یابد.

صنایع تبدیلی برای محصولات کشاورزی وجودندارد/ پرت ۳۰درصدی محصولات

زنجان- کشاورزی زنجان به عنوان بخشی تاثیرگذار، نقش مهمی در اقتصاد استان دارد و در صورت توجه به صنایع تبدیلی و پرهیز از خام‌فروشی، جهش اقتصادی استان را به همراه خواهد داشت.

9 میلیون دلار صادرات سه ماهه محصولات کشاورزی از همدان

مدیرکل گمرک استان همدان از صادرات 9 میلیون دلاری محصولات کشاورزی در سه ماهه ابتدایی امسال خبر داد.

افزایش 82 درصدی صادرات محصولات کشاورزی خراسان شمالی

صادرات محصولات کشاورزی خراسان شمالی و فرآورده های آن در مقایسه با سه ماه نخست پارسال 82 درصد افزایش دارد.

سالی ۶ درصد به بهره‌وری آب در تولیدات کشاورزی اضافه شده است

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت گفت: بهره‌وری آب در تولید محصولات کشاورزی در پنج سال گذشته هر سال شش درصد اضافه شده است و بخش کشاورزی همه تمرکزش بر بهره‌وری آب است.

استانی که آب میوه‌هایش درجه یک است اما واحد بسته‌بندی ندارد!

مدیر صنایع کشاورزی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: درحال حاضر نیاز اصلی استان به تاسیس واحدهای سورت و بسته بندی محصولات است تا محصولات را به صورت استاندارد و مورد قبول بازار ارائه دهند که با این پتانسیل بازار مناسبی برای این واحدهای بسته بندی خواهد بود.

هشدار درباره آلوده بودن یک برند معروف غلات صبحانه در آمریکا

کارشناسان سلامت در آمریکا به دلیل شیوع باکتری سالمونلا نسبت به مصرف محصولات غلات صبحانه، تولید یکی از شرکت‌های مواد غذایی در این کشور هشدار دادند.

برندسازی محصولات کشاورزی سلسله ضروری است

خرم آباد- ایرنا- فرماندار سلسله گفت: با توجه به ظرفیت های شهرستان در بخش کشاورزی، برندسازی برای تولیدات کشاورزی و باغی ضروری است.

سرمازدگی ۲۰۰هزار میلیارد تومان به کشاورزان کشور خسارت زد

دامغان- نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خسارت ۲۰۰ هزار میلیارد تومانی سرمازدگی به کشاورزان، گفت: برای کاهش این خسارات در سال‌های آینده باید کشت گلخانه‌ای را ترویج دهیم.

صادرات 2 و نیم میلیون دلار محصولات کشاورزی زنجان

هزارو 766 تن محصول کشاورزی از زنجان به 8 کشور صادر شد.