هشدار سرمازدگی محصولات کشاورزی و دامی

با کاهش چهار تا هشت درجه‌ای دمای هوا در استان سمنان، هواشناسی درباره احتمال سرمازدگی محصولات کشاورزی هشدار داد.مطالب مرتبط

احتمال توقف فعالیت دو تولید کننده پفک که «ذرت تراریخت دامی» به خورد خردسالان دادند

قیمت محصولات تراریخت (تغییر یافته‌ی ژنتیکی) به‌دلیل ریسکهای فراوان این محصولات، در بازار جهانی بین 30 تا 40 درصد ارزانتر از محصولات سالم است. این فاصله‌ی قیمت، موجب شده تجارت این محصولات، یکی از سودده‌ترین روشهای سوداگری در کشاورزی باشد.

مقصر گرانی سیب سرمازدگی ابتدای سال است نه صادرات

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: دلیل اصلی افزایش قیمت سیب درختی در بازار سرمازدگی ابتدای سال است و شدت صادرات این محصول کاهش یافته است.

سوال ملی از وزرای اطلاعات و ارشاد/ تحقیق از عملکرد وزارت کشاورزی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در هفته جاری تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در مورد واردات محصولات کشاورزی و دامی با استفاده از ارز دولتی و تنظیم بازار را بررسی می‌کنند.

وضعیت صنایع تبدیلی و غذایی در ایران

در حال حاضر بیش از 117 میلیون تن محصول كشاورزی در كشور تولید می­ شود از این میزان 5/ 82 میلیون تن محصولات زراعی 5/ 20 میلیون تن محصولات باغی،7/ 13 میلیون تن محصولات دامی و یک میلیون تن محصولات شیلاتی می ­باشد.

گرانی و نوسان قیمت نهاده‌های دامی/ اجرای مشروط مصوبه ستاد تنظیم بازار

اتحادیه شرکت‌های تعاونی کشاورزی و دامداران صنعتی در نامه‌ای به وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر توقف گرانی و نوسان قیمت نهاده‌های دامی، اعلام کرد: تصمیماتی در مورد تثبیت نرخ علوفه و نهاده‌های دامی و جلوگیری از افزایش روز افزون قیمت‌ها باید اتخاذ شود.

بسیاری از ویتامین‌ها و داروها از محصولات تراریخته ساخته می‌شود/ فقط ذرت‌های دست‌کاری شده و محصولات کشاورزی فرآوری‌شده مشکل‌آفرین شده‌اند

استاد علوم غذایی و تغذیه در دانشگاه فلوریدا گفت: از میان شمار بسیار محصولات تراریخته تنها دو مورد بحث‌آفرین شده‌اند؛ ذرت‌های دست‌کاری شده و محصولات کشاورزی فرآوری‌شده. اما مردم و برخی محققان طوری رفتار می‌کنند که انگار تمام محصولات تراریخته خطرناک هستند

رشد 18 درصدی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی

تهران- ایرنا- مدیر کل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی، گفت: در هشت ماه نخست امسال، صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی از نظر ارزشی 18 درصد و از نظر وزنی 17 درصد رشد داشت.

روند افزایشی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی

مدیر کل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی، گفت: در­ ۸ ماهه امسال، ​ صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی با ۱۸ درصد رشد ارزشی و ۱۷ درصد رشد وزنی همراه است.

صدور گواهی نامه سلامت برای محصولات کشاورزی

بیش از سه هزار و ۵۰۰تن از محصولات کشاورزی استان اصفهان گواهینامه سلامت دریافت کردند.

استفاده از ناوگان خارجی برای حمل محصولات کشاورزی جنوب کرمان !!

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان گفت: برای بهبود وضع صادرات محصولات کشاورزی جنوب کرمان، امکان تردد ناوگان کشورهای همسایه برای حمل مستقیم محصولات کشاورزی از جنوب استان فراهم شده است.

کالایی گرانبها در زباله ها

زاهدان- ایرنا - استفاده از فرآورده های دامی چون گوشت و لبنیات همواره مورد توجه مردم بوده و از منابع غذایی موثر در حوزه تغذیه و سلامت است اما کم توجهی به برخی محصولات دامی از جمله پوست و پشم با وجود نقش مهم و ارزشمند این محصول در حوزه چرم، باعث دور ریز آنه

ضریب صادراتی محصولات کشاورزی ایلام روند رو به رشد دارد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام از روند رو به رشد صادرات محصولات کشاورزی استان ایلام خبر داد.

بسته بندی محصولات کشاورزی موجب رقابت پذیری در بازار می شود

تبریز- ایرنا- سرپرست دفتر توسعه و تجهیز زیرساخت ها و سرمایه گذاری سازمان مرکزی تعاون روستائی ایران با تاکید بر لزوم ارتقای کیفی تولیدات و محصولات بخش کشاوزی گفت: بسته بندی محصولات کشاورزی موجب رقابت پذیری بیشتر و جذب مشتری در بازارهای هدف می شود.

بوشهر| نمایشگاه توانمندی‌های روستایی و عشایری دشتی به روایت تصویر

توانمندی‌ تولیدی و اشتغال‌زایی روستاییان و عشایر شهرستان دشتی در قالب انواع صنایع دستی، دست بافت‌های روستایی و عشایری، محصولات کشاورزی، دامی و کارهای فرهنگی در نمایشگاهی ارائه شد.

سرما یک هزار میلیارد تومان به اراضی کشاورزی تهران خسارت زد

تهران- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: در هشت ماهه امسال حوادث سرمازدگی بیش از یک هزار میلیارد تومان خسارت به اراضی کشاورزی این استان وارد کرد.

سمنان به سوی تولید محصولات تراریخته پیش می‌رود؟

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان بر ضرورت تولید محصولات کشاورزی مقاوم به خشکی در استان سمنان تاکید کرد.

سرما بیش از هزارمیلیارد تومان به کشاورزان استان تهران خسارت زد

تهران- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت که در هشت ماهه امسال حوادث سرمازدگی بیش از یک هزار میلیارد تومان خسارت به اراضی کشاورزی این استان وارد کرد.

سهمیه دامداران و کارخانجات خوراک دامی متخلف قطع می شود

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت: سهمیه علوفه دامداران متخلفی که فعالیت تولیدی ندارند و کارخانجات خوراک دامی که از شرکت پشتیبانی دام سهمیه ذرت و سویا می گیرند در صورت بالا بردن قیمت، محصولات آنها قطع خواهد شد.

صادرات بیش از 2 هزار میلیارد ریال محصولات کشاورزی از مرز مهران

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهران از صادرات 2 هزار و 600 میلیارد ریال محصولات کشاورزی از مرز مهران به عراق در سال جاری خبر داد.

جهش کشاورزی قم در مسیر خودکفایی

قم - ایرنا - در سال های اخیر رویکرد کشاورزی قم به سمت خودکفایی و تولید پایدار محصولات زراعی کم آب بر، معطوف شده و این سیاست در اولویت برنامه های سازمان جهاد کشاورزی استان، قرار گرفته است.