هشدار سرمازدگی محصولات کشاورزی و دامی

با کاهش چهار تا هشت درجه‌ای دمای هوا در استان سمنان، هواشناسی درباره احتمال سرمازدگی محصولات کشاورزی هشدار داد.مطالب مرتبط

تازیانه سرما بر تن محصولات کشاورزی کوهسرخ

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر گفت: سرمازدگی 13 شهریور ماه خسارت بسیاری را به محصولات بخش کشاورزی کوهسرخ وارد کرد.

تولید ۲۰ میلیون تن میوه در کارخانه‌های بدون سقف و حصار/واسطه‌ها سرمازدگی و کمبود را بهانه می کنند

مشاور بازرگانی معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی معتقد است، حجم تولید محصول باغی طی ۴ سال اخیر دو برابر شده و اگر تنش سرمازدگی، کم آبی و خشکسالی برای برخی مناطق به وجود می آید مقطعی است.

بررسی موانع صادرات محصولات کشاورزی ایران

۳۵ محصول کشاورزی ایران جزو رتبه‌های یک تا ۱۰ جدول جهانی این محصولات است و این آمار نشان می‌دهد که می‌توان بر روی صادرات این محصولات تمرکز بیشتری داشت.

رایزنی برای استمهال 3 ساله تسهیلات کشاورزان آسیب دیده از سرمازدگی

با مصوبه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان سمنان ، بانک کشاورزی موظف شد فهرستی از کشاورزان آسیب دیده از سرمازدگی را تهیه تا موضوع استمهال تسهیلات دریافتی آنها رسیدگی و اجرایی شود .

صادرات محصولات کشاورزی به نام کهگیلویه و بویراحمد به کام دیگران

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: محصولات کشاورزی این استان به نام سایر استانها صادر می‌شود.

بازگشت ارز صادرات محصولات کشاورزی را فعلا متوقف کنید

معاون وزیر جهاد کشاورزی طی نامه‌ای از سرپرست معاونت ارزی بانک مرکزی درخواست کرد تا بازگشت ارز حاصل از صادرات محصولات کشاورزی برای مدت زمان یک ماه متوقف کند.

افزایش 10 درصدی محصولات کشاورزی با کودهای زیستی

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری گفت: استفاده از کود زیستی در دنیا باعث افزایش 10 تا 20 درصدی محصولات کشاورزی شده است.

مدیریت ریسک تغییرات اقلیم از طریق محصولات زراعی

در دفاع از رساله دانشجوی دکتری گروه اقتصاد کشاورزی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری "مدیریت ریسک تغییرات اقلیم از طریق بهینه سازی پویای الگوی کشت محصولات زراعی، با مطالعه موردی شبکه های کشاورزی زاینده رود" مورد بررسی قرار گرفت.

حجتی خواستار تصویب سریع‌تر نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی شد

وزیر جهاد کشاورزی در جلسه شورای اقتصاد، تصویب هر چه سریعتر قیمت خرید تضمینی محصولات زراعی در سال جاری را خواستار شد.

رشد ۱۰ درصدی تولید گوشت مرغ در اردبیل/تولید ۶.۵ هزار تنی عسل

اردبیل - معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی اردبیل با اشاره به رشد تولیدات دامی در این استان گفت: تولید گوشت مرغ در این استان حدود ۱۰ درصد افزایش یافته است.

بزنگاه اصلاح نگاه دولتمردان/حمایت از خودکفایی به جایی تهدید تولید

چالش های اخیر بازار ارز ، بار دیگر واردات چشمگیر برخی محصولات کشاورزی به کشور را زیر ذره بین برد و اهمیت خوداتکایی در محصولات اساسی را بیش از پیش نمایان کرد.

جهاد کشاورزی برای بازگشت

وزارت جهاد کشاورزی از بانک کشاورزی درخواست کرد که  در اجرای ابلاغیه بازگشت ارز حاصل از صادرات،  تاخیر یکماهه ای، برای محصولات کشاورزی در نظر گیرد.

اصلاح نژاد گروهی گوسفندان «افشاری» با مشارکت بهره‌برداران

مسئول بخش تحقیقات علوم دامی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی استان زنجان گفت: اصلاح نژاد گروهی گوسفندان افشاری با مشارکت بهره‌برداران و در قالب برنامه حفظ ذخایر ژنتیکی دامی کشور اجرا می‌شود.

خسارت ۱/۸ هزار میلیارد تومانی سرمازدگی در قزوین

سرمازدگی بهار امسال، ۱/۸ هزار میلیارد تومان به استان قزوین خسارت زد.

کشت محصولات ارگانیک در تربت جام افزایش یافت

مشهد- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی تربت جام گفت: سطح زیر کشت محصولات ارگانیک و سالم در این شهرستان امسال نسبت به پارسال گذشته دو نیم برابر بیشتر شده است.

گسترش صنایع تبدیلی اولویت بخش کشاورزی قم است

قم - ایرنا - رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: گسترش صنایع تبدیلی و تکمیلی در زمینه تولید دام و طیور، شیر و لبنیات و محصولات باغی و زراعی از مهمترین اولویت های بخش کشاورزی این استان است.

گردشگری کشاورزی لایه پنهان اما جذاب صنعت توریسم - فرزاد نویدی*

کرمانشاه - ایرنا - برداشت محصولات کشاورزی در ایران در سال های اخیر به جاذبه ای گردشگری تبدیل شده و با وجود نوپا بودن طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است.

گردشگری کشاورزی لایه پنهان اما جذاب صنعت توریسم - فرزاد نویدی*

کرمانشاه - ایرنا - برداشت محصولات کشاورزی در ایران در سال های اخیر به جاذبه ای گردشگری تبدیل شده و با وجود نوپا بودن طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است.

هشدار درباره تبعات رفع ممنوعیت صادرات سیب زمینی و گوجه/ احتمال رشد چند برابری قیمت + سند

رئیس اتحادیه بارفروشان گفت: با توجه به رفع ممنوعیت صادرات سیب زمینی، گوجه فرنگی و هندوانه و نیاز این محصولات در بازار، در صورتی که تدبیری اتخاد نشود با کمبود و افزایش چند برابری قیمت این محصولات مواجه خواهیم بود.

106میلیون دلار کالای کشاورزی از گمرکات آذربایجان شرقی صادر شد

تبریز - ایرنا - رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی با اشاره به رشد 8 درصدی صادرات محصولات کشاورزی، گفت: 106 میلیون دلار کالای کشاورزی در پنج ماهه اول سال جاری از گمرکات استان صادر شد.