تولید انگور خارج از فصل در گلخانه

یک کشاورز سامانی در چهارمحال و بختیاری موفق شد در گلخانه انگور خارج از فصل تولید کند .مطالب مرتبط

برداشت خوشه های انگور در شیروان+ فیلم

بخش قابل توجهی از اراضی باغی در خراسان شمالی به تاکستان ها اختصاص یافته است. این روزها باغداران در شهرستان شیروان مشغول برداشت انگور و تولید کشمش هستند.

سهم ناچیز کشاورزان آذربایجان‌غربی‌ از اقتصاد انگور

باغداران انگور در آذربایجان‌غربی با اینکه محصولی در تراز جهانی و قابل‌ارائه در بازارهای روسیه و اروپا تولید می‌کنند اما در قیاس با واسطه‌ها سهم اندکی در اقتصاد این محصول دارند.

مهار آفات گلخانه‌ای با بومی‌سازی کنه‌های شکارگر به جای سموم شیمیایی

برای نخستین بار در کشور، با تلاش عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینای همدان مهار آفات گلخانه‌ای با استفاده از عوامل بیولوژیک محقق شد و کنه‌های شکارگر جایگزین سموم شیمیایی آفت‌کش برای تولید محصول سالم شدند.

تولید کشمش طلایی در کردستان به روش بولاو+فیلم

با آغاز فصل برداشت انگور از تاکستان های کردستان، باغداران کردستانی در حال تهیه و تولید کشمش طلایی هستند.

بی‌رغبتی تاکداران خراسان‌شمالی به صادرات انگور برای تعرفه‌های سنگین آن

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌شمالی گفت: پرداخت تعرفه برای صادرات انگور موجب شده تا تاکداران این استان تمایل چندانی برای صادرات انگور به کشورهای خارجی نداشته باشند.

45 دیگ فرسوده ایرالکو از مدار تولید خارج می شود

اراک - ایرنا - مدیرعامل شرکت آلومینیوم ایران(ایرالکو) گفت: 45 دیگ فرسوده خطوط تولید قدیم این شرکت تا پایان شهریورماه امسال از مدار خارج و با این اقدام چرخه خذف دیگ های آلاینده در این واحد صنعتی مادر تخصصی کال می شود.

بیش از 80 هزار تن میوه در کهگیلویه و بویراحمد تولید شد

گچساران- ایرنا- مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از 80 هزار تن میوه شامل میوه‌های هسته دار، لیموترش، انگور، گردو و بادام در این استان تولید شده که بخش از آن برداشت شده است.

«برگ انگور»، تنها غذای کودکان «اسلم» در یمن+عکس

خبرگزاری آسوشیتدپرس در یک گزارش تکان‌دهنده از «سوءتغذیه شدید» کودکان و تلاش مادران برای خوراندن برگ‌های انگور به عنوان تنها غذای در دسترس در منطقه «اسلم» در استان حجة خبر داده است.

بی‌توجهی به طرح پایلوت کشوری/ توسعه گلخانه‌های جم در حد حرف ماند

بوشهر - گلخانه‌های شهرستان جم به دلیل عدم حمایت همه جانبه مسئولان و نادیده گرفته شدن طرح پایلوت کشوری، شرایط بسیار نامساعدی دارند.

گلخانه؛ ناجی بخش کشاورزی ایران

سمنان - ایرنا - با توجه به ادامه خشکسالی ها، فرسایش بالای خاک و بحران کم آبی در کشور، گسترش واحدهای گلخانه ای در استان های مختلف از جمله راهکارهای موثر نجات بخش کشاورزی برای گذر از این چالش مهم به شمار می رود.

گلخانه؛ ناجی بخش کشاورزی ایران

سمنان - ایرنا - با توجه به ادامه خشکسالی ها، فرسایش بالای خاک و بحران کم آبی در کشور، گسترش واحدهای گلخانه ای در استان های مختلف از جمله راهکارهای موثر نجات بخش کشاورزی برای گذر از این چالش مهم به شمار می رود.

اردبیل| بازار داغ خوشه‌های طلایی انگور در هوای خنک مشکین‌شهر+تصاویر

برداشت خوشه‌های طلای انگور در شهرستان مشکین شهر در استان اردبیل آغاز شده و باغداران در هوای خنک اردبیل در تب و تاب وصف ناپذیری محصولات خود را به مشتریان ارائه می‌کنند.

برداشت انگور در تیران و کرون 60 درصد کاهش یافت

اصفهان- ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تیران و کرون گفت : برداشت انگور در این منطقه امسال نسبت به سال قبل 60 درصد کاهش یافته است.

کنه‌های شکارگر جایگزین سموم شیمیایی آفت کش برای تولید محصول

تهران- ایرنا- برای نخستین بار در کشور، با تلاش عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینای همدان مهار آفات گلخانه‌ای با استفاده از عوامل بیولوژیک محقق شد و کنه‌های شکارگر جایگزین سموم شیمیایی آفت کش برای تولید محصول سالم شدند.

ثبت جهانی انگور ملایر در مراحل پایانی است

همدان- ایرنا- معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر گفت: موضوع ثبت جهانی انگور ملایر در سازمان خواروبار و کشاورزی ملل متحد (فائو) از سال 95 آغاز شد که هم اکنون در مراحل پایانی خود است.

سطح گلخانه های کهگیلویه و بویراحمد به 44 هکتار رسید

یاسوج- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سطح گلخانه های استان که در سال 1392، 25 هکتار بوده هم اکنون به حدود 44 هکتار رسیده است.

۵۲۰۰ هکتار باغ انگور در استان قزوین داربستی شد

قزوین- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: بیش از ۵ هزار و ۲۰۰ هکتار از باغات انگور استان داربستی شده است.

خسارت طوفان به گلخانه های دهملای شاهرود+ فیلم

طوفان 180 کیلومتر در ساعتی به مجتمع گلخانه داران روستای دهملای شاهرود 30 تا 100 درصد خسارت زد.

خسارت طوفان به گلخانه های دهملای شاهرود

طوفان 180 کیلومتر در ساعتی به مجتمع گلخانه داران روستای دهملای شاهرود 30 تا 100 درصد خسارت زد.

آغاز عملیات گازرسانی به واحد‌های گلخانه‌ای قصرشیرین

عملیات اجرایی گازرسانی به واحد‌های گلخانه‌ای مجتمع شهید 'دکامی زاده' شهرستان قصرشیرین امروز با حضور فرماندار و جمعی از مسوولان محلی آغاز شد.